Clean sport learn more

results: list of results

Back to results
Competition Place Date Category Weapon Gender Event Type
Grand Prix Moscow 12.05.18 S S F I GP

* Results of the competitions marked with asterisk were not validated yet.

Pool 1Piste bleu09:30 Referee: BUCCA Emanuele (ITA)
DECKER Laura (USA)
V/M HS HR HS/HR
VEN PASTRAN Milagros 1 V/5 D/4 V/5 D/1 D/2 V/5 0.5 22 23 -1
GER BUERKERT Anna-Lena D/3 2 D/1 D/4 D/1 D/1 V/5 0.17 15 28 -13
AZE BUNYATOVA Sevil V/5 V/5 3 D/4 D/2 V/5 V/5 0.67 26 23 3
UKR PROKUDA Olena D/1 V/5 V/5 4 D/4 D/4 V/5 0.5 24 26 -2
RUS POZDNIAKOVA Sofia V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 1 30 12 18
JPN TAKASHIMA Risa V/5 V/5 D/4 V/5 D/4 6 V/5 0.67 28 18 10
FRA SUZANNE Coline D/4 D/3 D/4 D/3 D/0 D/1 7 0 15 30 -15
Pool 2Piste jaune09:30 Referee: CASARES Ignacio (ESP)
CHOI Jong Sik (KOR)
V/M HS HR HS/HR
JPN KUSHIHASHI Mayu 1 D/3 D/2 D/1 D/0 D/0 D/2 0 8 30 -22
VEN BENITEZ ROMERO Alejandra Jhonay V/5 2 V/5 D/3 V/5 V/5 D/4 0.67 27 24 3
RUS PODPASKOVA Evgenia V/5 D/3 3 D/2 V/5 D/2 V/5 0.5 22 23 -1
GEO JIJIEISHVILI Lika V/5 V/5 V/5 4 D/3 D/4 V/5 0.67 27 20 7
THA NGERNRUNGRUANGROJ Pornsawan V/5 D/4 D/2 V/5 5 D/1 D/3 0.33 20 23 -3
USA ZAGUNIS Mariel V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 6 V/5 0.83 29 15 14
BLR ANDREYEVA Darya V/5 V/5 D/4 D/4 V/5 D/3 7 0.5 26 24 2
Pool 3Piste verte09:30 Referee: TOURE Papa Khassoum (SEN)
MCHEDLIDZE Zaza (GEO)
V/M HS HR HS/HR
USA LINDER Kara 1 D/4 D/2 V/5 V/5 D/0 D/3 0.33 19 25 -6
BLR KASPIAROVICH Palina V/5 2 V/5 V/5 D/3 D/2 V/5 0.67 25 20 5
JPN FUKUSHIMA Shihomi V/5 D/3 3 V/5 V/5 D/2 V/5 0.67 25 16 9
KAZ KHABIBULLINA Aibike D/2 D/3 D/1 4 D/3 D/4 V/5 0.17 18 28 -10
GER BECKER Madeleine D/3 V/5 D/2 V/5 5 D/2 D/3 0.33 20 26 -6
ITA GARGANO Rebecca V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 1 30 11 19
RUS STADNICHUK Polina V/5 D/0 D/1 D/3 V/5 D/1 7 0.33 15 26 -11
Pool 4Piste rouge09:30 Referee: FLOREA Marius (ROU)
IVANKOVIC Michael (CAN)
V/M HS HR HS/HR
AZE BUNYATOVA Sevinj 1 D/4 D/1 V/5 D/3 V/5 D/1 0.33 19 26 -7
UKR TSYMBOTA Mariya V/5 2 D/2 V/5 V/5 V/5 D/2 0.67 24 18 6
FRA RIFKISS Margaux V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/1 0.83 26 16 10
JPN TAMURA Norika D/4 D/3 D/2 4 V/5 D/0 V/5 0.33 19 25 -6
THA MANUNYA Patsara V/5 D/1 D/3 D/1 5 V/5 D/1 0.33 16 25 -9
CHN NI Deyuan D/2 D/0 D/3 V/5 D/2 6 D/2 0.17 14 25 -11
RUS SHEVELEVA Svetlana V/5 V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 7 0.83 29 12 17
Pool 5Piste 509:30 Referee: EL BAKRY Medhat (EGY)
SHAMIS Vladislav (RUS)
V/M HS HR HS/HR
POL SHELTON Aleksandra 1 V/5 V/5 V/5 D/2 V/5 V/5 0.83 27 15 12
FRA QUEROLI Caroline D/2 2 V/5 V/5 D/4 V/5 D/3 0.5 24 20 4
USA FOX-GITOMER Chloe D/0 D/2 3 D/3 D/0 V/5 V/5 0.33 15 22 -7
CHN GUO Yiqi D/3 D/1 V/5 4 V/5 D/3 V/5 0.5 22 22 0
JPN SASAKI Haruna V/5 V/5 V/5 D/3 5 D/2 V/5 0.67 25 17 8
RUS BAZHENOVA Anastasia D/1 D/2 D/0 V/5 V/5 6 V/5 0.5 18 22 -4
KAZ DOSPAY Karina D/4 V/5 D/2 D/1 D/1 D/2 7 0.17 15 28 -13
Pool 6Piste 609:30 Referee: VALIYEV Fikrat (AZE)
DYAOKOKIN Yevgeniy (KAZ)
V/M HS HR HS/HR
POL KOZACZUK Malgorzata 1 V/5 D/4 D/2 V/5 V/5 V/5 0.67 26 22 4
VEN PAREDES TORRES Katherine F. D/4 2 D/2 D/2 D/1 V/5 D/0 0.17 14 28 -14
RUS KORMILITSYNA Svetlana V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/4 0.83 29 17 12
KOR KIM Jiyoung V/5 V/5 D/4 4 V/5 V/5 V/5 0.83 29 13 16
CHN FU Ying D/4 V/5 D/1 D/2 5 V/5 D/2 0.33 19 24 -5
BRA BAEZA CENTURION Marta D/2 D/3 D/1 D/1 D/3 6 D/4 0 14 30 -16
USA RUSSO Francesca D/2 V/5 V/5 D/1 V/5 V/5 7 0.67 23 20 3
Pool 7Piste 709:30 Referee: KOSA Miklos (HUN)
ZHUKOVA Margarita (RUS)
V/M HS HR HS/HR
KOR LEE Rajin 1 D/4 V/5 D/1 V/5 V/5 V/5 0.67 25 14 11
RUS GAVRILOVA Yuliya V/5 2 D/2 D/3 V/5 V/5 V/5 0.67 25 15 10
ISR MELIUSHCHENKO Evgeniia D/1 V/5 3 D/4 D/3 D/3 V/5 0.33 21 23 -2
ITA ERRIGO Arianna V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 1 30 12 18
KAZ SMIRNOVA Yelizaveta D/0 D/0 V/5 D/1 5 D/3 V/5 0.33 14 26 -12
FRA TAILLANDIER Charleine D/3 D/1 V/5 D/2 V/5 6 V/5 0.5 21 21 0
USA MICHEL Violet D/0 D/0 D/1 D/1 D/3 D/0 7 0 5 30 -25
Pool 8Piste 809:30 Referee: MILENCHEV Vasil (BUL)
BYKOV Andrey (RUS)
V/M HS HR HS/HR
HUN MIKULIK Julia 1 D/3 V/5 D/3 V/5 V/5 D/1 0.5 22 17 5
GBR MAXWELL Caitlin V/5 2 D/3 D/0 D/4 D/3 D/0 0.17 15 28 -13
ITA NAVARRIA Caterina D/1 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/2 0.67 23 21 2
RUS BOLSHAKOVA Valeriya V/5 V/5 D/3 4 V/5 D/3 D/1 0.5 22 22 0
KAZ SARYBAY Aigerim D/1 V/5 D/4 D/4 5 V/5 D/1 0.33 20 27 -7
USA POWERS Skyla D/0 V/5 D/1 V/5 D/3 6 V/5 0.5 19 25 -6
KOR YOON Jisu V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 D/4 7 0.83 29 10 19
Pool 9Piste 909:30 Referee: MARTILOTTI Luigi (ITA)
DOUVIS Andreas (GRE)
V/M HS HR HS/HR
KAZ MUKATOVA Aliya 1 D/2 D/2 D/3 D/1 D/2 D/1 0 11 30 -19
UKR MAMONTOVA Oleksandra V/5 2 V/5 V/5 D/3 D/0 V/5 0.67 23 18 5
JPN URANO Kana V/5 D/0 3 D/4 D/1 D/2 D/1 0.17 13 27 -14
FRA GIMALAC Margaux V/5 D/4 V/5 4 D/0 D/2 D/3 0.33 19 27 -8
KOR CHOI Sooyeon V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 D/4 0.83 29 13 16
RUS GALIAKBAROVA Dina V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 6 V/5 0.83 28 12 16
GRE GKOUNTOURA Theodora V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 D/1 7 0.67 23 19 4
Pool 10Piste bleu10:40 Referee: MILENCHEV Vasil (BUL)
ALSHAN Andrey (RUS)
V/M HS HR HS/HR
ITA MORMILE Chiara 1 V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 D/0 0.67 23 18 5
USA BURKE Nora D/2 2 D/1 V/5 D/4 V/5 V/5 0.5 22 21 1
JPN AOKI Chika D/2 V/5 3 V/5 V/5 D/4 V/5 0.67 26 19 7
RUS MOSEYKO Alina D/3 D/3 D/1 4 V/5 D/3 D/0 0.17 15 29 -14
CHN ZHUANG Chenyi D/1 V/5 D/3 D/4 5 D/4 D/2 0.17 19 29 -10
FRA NOUTCHA Sarah V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 6 D/3 0.67 25 24 1
GER KRUEGER Lea V/5 D/1 D/4 V/5 V/5 V/5 7 0.67 25 15 10
Pool 11Piste jaune10:40 Referee: CASARES Ignacio (ESP)
CHOI Jong Sik (KOR)
V/M HS HR HS/HR
CHN JIA Xiaoye 1 V/5 V/5 D/3 V/5 D/4 D/3 0.5 25 18 7
UKR SMIRNOVA Margarita D/0 2 V/5 D/2 D/3 D/1 V/5 0.33 16 24 -8
GER EIFLER Larissa D/0 D/2 3 D/3 V/5 V/5 V/5 0.5 20 22 -2
TUR SHCHUKLA Iryna V/5 V/5 V/5 4 V/5 D/2 V/5 0.83 27 16 11
BEL GEVAERT Alexandra D/3 V/5 D/3 D/2 5 V/5 D/3 0.33 21 27 -6
RUS BASHTA Anna V/5 V/5 D/1 V/5 D/4 6 V/5 0.67 25 18 7
FRA VONGSAVADY Malina V/5 D/2 D/3 D/1 V/5 D/1 7 0.33 17 26 -9
Pool 12Piste verte10:40 Referee: KOSA Miklos (HUN)
BYKOV Pavel (RUS)
V/M HS HR HS/HR
JPN WAKITA Jumi 1 V/5 D/2 V/5 D/1 D/0 V/5 0.5 18 25 -7
GEO ANTONOVA Daria D/4 2 D/2 D/3 D/1 D/0 D/3 0 13 30 -17
KOR HWANG Seona V/5 V/5 3 V/5 D/4 D/4 D/3 0.5 26 21 5
ITA CIARAGLIA Sofia D/4 V/5 D/2 4 V/5 V/5 V/5 0.67 26 19 7
CHN SHAO Yaqi V/5 V/5 V/5 D/2 5 V/5 V/5 0.83 27 17 10
HKG AU Sin Ying V/5 V/5 V/5 D/2 D/3 6 V/5 0.67 25 18 7
RUS KLIMOVA Alexandra D/2 V/5 V/5 D/2 D/3 D/4 7 0.33 21 26 -5
Pool 13Piste rouge10:40 Referee: TOURE Papa Khassoum (SEN)
IVANKOVIC Michael (CAN)
V/M HS HR HS/HR
RUS MEKINA Mariya 1 V/5 D/3 V/5 D/2 D/2 D/3 0.33 20 27 -7
GBR ITZKOWITZ Aliya D/4 2 D/1 D/1 D/2 D/2 D/4 0 14 30 -16
GRE GEORGIADOU Despina V/5 V/5 3 D/1 V/5 V/5 D/4 0.67 25 21 4
RUS MIKHAILOVA Alina D/3 V/5 V/5 4 V/5 V/5 D/4 0.67 27 16 11
USA AKSAMIT Monica V/5 V/5 D/3 D/2 5 V/5 V/5 0.67 25 19 6
POL WATOR Angelika V/5 V/5 D/4 D/2 D/3 6 D/4 0.33 23 24 -1
ITA LUCARINI Lucia V/5 V/5 V/5 V/5 D/2 V/5 7 0.83 27 24 3
Pool 14Piste 510:40 Referee: FLOREA Marius (ROU)
MCHEDLIDZE Zaza (GEO)
V/M HS HR HS/HR
RUS KOCHETOVA Anastasiya 1 D/3 D/2 D/1 D/1 D/1 D/4 0 12 30 -18
FRA BALZER Sara V/5 2 V/5 V/5 V/5 D/4 V/5 0.83 29 16 13
CAN BRIND'AMOUR Pamela V/5 D/1 3 D/4 D/1 D/0 D/0 0.17 11 27 -16
RUS KURYS Valentina V/5 D/2 V/5 4 D/2 D/1 D/2 0.33 17 25 -8
CHN QIAN Jiarui V/5 D/4 V/5 V/5 5 V/5 V/5 0.83 29 15 14
POL PUDA Marta V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 6 D/1 0.67 24 16 8
ITA BATTISTON Michela V/5 D/1 V/5 V/5 D/3 V/5 7 0.67 24 17 7
Pool 15Piste 610:40 Referee: MARTILOTTI Luigi (ITA)
DECKER Laura (USA)
V/M HS HR HS/HR
FRA BOUDIAF Saoussen 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 8 22
RUS VOROBYEVA Ekaterina D/1 2 V/5 D/3 V/5 D/4 V/5 0.5 23 26 -3
HKG LAM Hin Wai D/2 D/4 3 V/5 D/3 V/5 V/5 0.5 24 24 0
ESP MARTIN-PORTUGUES Lucia D/2 V/5 D/2 4 D/4 V/5 V/5 0.5 23 22 1
GER GETTE Lisa D/1 D/4 V/5 V/5 5 V/5 V/5 0.67 25 23 2
JPN KIMURA Marino D/2 V/5 D/3 D/1 D/3 6 D/2 0.17 16 29 -13
KAZ PRIKHODKO Tatyana D/0 D/3 D/4 D/3 D/3 V/5 7 0.17 18 27 -9
Pool 16Piste 710:40 Referee: EL BAKRY Medhat (EGY)
GOFMAN Efim (RUS)
V/M HS HR HS/HR
KAZ POCHEKUTOVA Tamara 1 V/5 V/5 D/2 D/3 D/3 D/2 0.33 20 26 -6
GER KUSIAN Judith D/3 2 V/5 D/4 V/5 D/1 V/5 0.5 23 23 0
VEN CONTRERAS Patricia D/3 D/3 3 V/5 V/5 D/2 D/4 0.33 22 26 -4
UKR VORONINA Olena V/5 V/5 D/4 4 V/5 D/2 D/4 0.5 25 25 0
RUS SMIRNOVA Anna V/5 D/1 D/2 D/4 5 D/1 D/3 0.17 16 28 -12
ARG PEREZ MAURICE Maria Belen V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 D/4 0.83 29 14 15
USA TARTAKOVSKY Elizabeth V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 V/5 7 0.83 29 22 7
Pool 17Piste 810:40 Referee: BUCCA Emanuele (ITA)
DOUVIS Andreas (GRE)
V/M HS HR HS/HR
RUS NIKITINA Olga 1 V/5 V/5 D/4 /0 V/5 V/5 0.8 24 14 10
CHN MA Yingjia D/1 2 D/1 V/5 /0 D/4 D/0 0.2 11 21 -10
CAN PAGE Gabriella D/4 V/5 3 V/5 /0 D/3 D/3 0.4 20 16 4
RUS KOCHETOVA Darya V/5 D/1 D/0 4 /0 V/5 D/2 0.4 13 22 -9
GER KINDLER Ann-Sophie A/0 A/0 A/0 A/0 5 A/0 A/0 - 0 0 0
KOR KIM Ha-Eun D/0 V/5 V/5 D/3 /0 6 V/5 0.6 18 21 -3
USA THOMPSON Kamali D/4 V/5 V/5 V/5 /0 D/4 7 0.6 23 15 8
Pool 18Piste 910:40 Referee: VALIYEV Fikrat (AZE)
KHOZIN Nikolay (RUS)
V/M HS HR HS/HR
RUS OBVINTSEVA Yana 1 V/5 V/5 D/3 D/2 V/5 V/5 0.67 25 19 6
KOR CHOI Shinhui D/2 2 V/5 V/5 D/2 D/0 D/3 0.33 17 26 -9
USA STONE Anne-Elizabeth D/2 D/2 3 D/3 V/5 V/5 V/5 0.5 22 21 1
RUS VELIKAYA Sofya V/5 D/4 V/5 4 V/5 V/5 V/5 0.83 29 19 10
GER FUNKE Julika V/5 V/5 D/2 D/3 5 V/5 D/0 0.5 20 21 -1
ITA FONDI Camilla D/2 V/5 D/3 D/2 D/2 6 D/1 0.17 15 25 -10
CHN YANG Hengyu D/3 V/5 D/1 D/3 V/5 V/5 7 0.5 22 19 3