Clean sport learn more

results: list of results

Back to results
Competition Place Date Category Weapon Gender Event Type
Grand Prix Moscow 11.05.18 S S M I GP

* Results of the competitions marked with asterisk were not validated yet.

Pool 1Piste bleu11:00 Referee: BUCCA Emanuele (ITA)
GOFMAN Efim (RUS)
V/M HS HR HS/HR
VIE VU Thanh An 1 D/3 V/5 V/5 D/3 D/4 D/4 0.33 24 22 2
BLR KIRPICHOU Kiryl V/5 2 V/5 V/5 D/1 D/4 V/5 0.67 25 23 2
GRE KAFATARIDIS Dimitrios D/2 D/3 3 V/5 D/1 D/3 D/4 0.17 18 29 -11
PUR WESTERN REYES Rafael D/0 D/4 D/4 4 D/1 D/3 D/1 0 13 30 -17
RUS RESHETNIKOV Veniamin V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 1 30 7 23
CHN DAI Rui V/5 V/5 V/5 V/5 D/0 6 V/5 0.83 25 24 1
USA PROCHNIAK Evan V/5 D/3 V/5 V/5 D/1 D/5 7 0.5 24 24 0
Pool 2Piste jaune11:00 Referee: MILENCHEV Vasil (BUL)
BYKOV Pavel (RUS)
V/M HS HR HS/HR
HUN ILIASZ Nikolasz 1 V/5 V/5 V/5 D/4 D/1 V/5 0.67 25 18 7
GEO MARDALEISHVILI Mikheil D/3 2 V/5 D/4 D/4 D/4 V/5 0.33 25 22 3
KOR SONG Jonghun D/2 D/2 3 V/5 V/5 D/4 V/5 0.5 23 22 1
RUS KRASILNIKOV Rostislav D/2 V/5 D/3 4 V/5 D/0 V/5 0.5 20 25 -5
GBR HAMILTON Zachary V/5 V/5 D/0 D/3 5 D/3 D/4 0.33 20 28 -8
ITA BERRE' Enrico V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 1 30 15 15
BLR VASKO Andrei D/1 D/0 D/4 D/3 V/5 D/3 7 0.17 16 29 -13
Pool 3Piste verte11:00 Referee: KOSA Miklos (HUN)
MCHEDLIDZE Zaza (GEO)
V/M HS HR HS/HR
JPN WATANABE Yuto 1 D/4 V/5 V/5 D/1 D/4 V/5 0.5 24 24 0
ARM KOSIKOV Vardan V/5 2 V/5 V/5 D/0 D/2 D/0 0.5 17 25 -8
KAZ KARIM Nurzhan D/1 D/4 3 V/5 V/5 V/5 D/3 0.5 23 22 1
USA COSTIN Michael D/4 D/2 D/1 4 D/3 D/3 V/5 0.17 18 27 -9
KOR KIM Junho V/5 V/5 D/4 V/5 5 D/4 V/5 0.67 28 16 12
FRA ANNIC Edern V/5 V/5 D/2 V/5 V/5 6 D/2 0.67 24 23 1
RUS KOSTENKO Anatoliy D/4 V/5 V/5 D/2 D/2 V/5 7 0.5 23 20 3
Pool 4Piste rouge11:00 Referee: CHOI Jong Sik (KOR)
BYKOV Andrey (RUS)
V/M HS HR HS/HR
GBR HOWES Nicholas 1 D/1 D/2 D/2 D/2 D/3 V/5 0.17 15 28 -13
GEO BAZADZE Sandro V/5 2 V/5 D/4 D/3 V/5 V/5 0.67 27 16 11
RUS EFIMOV Kirill V/5 D/2 3 D/0 D/4 D/1 V/5 0.33 17 25 -8
EGY AMR Ahmed V/5 V/5 V/5 4 V/5 D/2 V/5 0.83 27 16 11
USA WILLIAMS Grant V/5 V/5 V/5 D/4 5 D/3 D/3 0.5 25 24 1
JPN STREETS Kaito V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 6 V/5 0.83 27 15 12
CHN HUANG Xianfei D/3 D/1 D/3 D/1 V/5 D/1 7 0.17 14 28 -14
Pool 5Piste 511:00 Referee: DYAOKOKIN Yevgeniy (KAZ)
MARTILOTTI Luigi (ITA)
V/M HS HR HS/HR
IRI ABEDINI Mojtaba 1 V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 D/3 0.67 26 21 5
RUS TRUSHAKOV Alexander D/1 2 V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 0.67 23 17 6
EGY SAMER Mohab D/4 D/0 3 D/1 V/5 D/2 V/5 0.33 17 24 -7
JPN IMAI Yasutomo D/2 V/5 V/5 4 V/5 D/1 D/2 0.5 20 21 -1
USA SOUDERS Peter D/4 D/1 D/2 D/3 5 D/1 D/1 0 12 30 -18
FRA ROUSSET Nicolas V/5 D/3 V/5 V/5 V/5 6 V/5 0.83 28 13 15
ROU COZMULEANU Codrin V/5 D/3 D/2 V/5 V/5 D/1 7 0.5 21 21 0
Pool 6Piste 611:00 Referee: VALIYEV Fikrat (AZE)
DECKER Laura (USA)
V/M HS HR HS/HR
KAZ ANISKOV Sergey 1 V/5 V/5 D/4 D/2 V/5 V/5 0.67 26 23 3
GER KEMPF Lorenz D/4 2 D/4 D/1 D/4 V/5 V/5 0.33 23 22 1
RUS POSTOEV Dmitriy D/3 V/5 3 D/2 D/4 V/5 D/1 0.33 20 28 -8
CHN XU Yingming V/5 V/5 V/5 4 V/5 D/4 V/5 0.83 29 17 12
HUN GEMESI Csanad V/5 V/5 V/5 D/4 5 V/5 V/5 0.83 29 16 13
GBR WEBB Jonathan D/2 D/1 D/4 V/5 D/0 6 V/5 0.33 17 27 -10
ESP HERNANDEZ CABALLERO Andres D/4 D/1 V/5 D/1 D/1 D/3 7 0.17 15 26 -11
Pool 7Piste 711:00 Referee: CASARES Ignacio (ESP)
DOUVIS Andreas (GRE)
V/M HS HR HS/HR
FRA LAMBERT Maxence 1 V/5 V/5 V/5 V/5 D/4 V/5 0.83 29 20 9
JPN SHIMAMURA Tomohiro D/3 2 V/5 D/3 V/5 V/5 D/4 0.5 25 24 1
IRI RAHBARI Mohammad D/4 D/4 3 V/5 V/5 V/5 D/3 0.5 26 18 8
RUS ISKANDAROV Vyacheslav D/3 V/5 D/1 4 D/1 V/5 V/5 0.5 20 25 -5
USA WALKER Christopher D/3 D/3 D/0 V/5 5 V/5 V/5 0.5 21 20 1
ROU GALATANU Ciprian V/5 D/2 D/2 D/3 D/3 6 V/5 0.33 20 28 -8
KOR LEE Jonghyun D/2 V/5 V/5 D/4 D/1 D/4 7 0.33 21 27 -6
Pool 8Piste 811:00 Referee: TOURE Papa Khassoum (SEN)
KHOZIN Nikolay (RUS)
V/M HS HR HS/HR
RUS DANILENKO Dmitriy 1 V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 0.83 29 17 12
IRI BAHER ARESBARAN Farzad D/3 2 V/5 V/5 V/5 V/5 D/4 0.67 27 23 4
EGY AMER Mohamed D/0 D/4 3 D/3 V/5 V/5 D/2 0.33 19 25 -6
VIE NGUYEN Xuan Loi V/5 D/3 V/5 4 V/5 V/5 D/3 0.67 26 23 3
JPN MORI Shoichi D/2 D/2 D/2 D/2 5 D/0 D/3 0 11 30 -19
GEO SHENGELIA Nika D/3 D/4 D/3 D/4 V/5 6 V/5 0.33 24 23 1
CHN LU Yang D/4 V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 7 0.67 27 22 5
Pool 9Piste 911:00 Referee: EL BAKRY Medhat (EGY)
ZHUKOVA Margarita (RUS)
V/M HS HR HS/HR
ROU DOLNICEANU Tiberiu 1 V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 0.83 29 17 12
JPN HARIMA Ryuta D/2 2 D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 0.67 24 22 2
RUS BUCHKOVSKIY Artem D/4 V/5 3 D/3 V/5 V/5 V/5 0.67 27 18 9
ITA SCEPI Stefano V/5 D/3 V/5 4 D/4 D/2 V/5 0.5 24 23 1
CHI CONTRERAS Victor D/1 D/4 D/2 V/5 5 V/5 D/3 0.33 20 28 -8
VIE TO Duc Anh D/4 D/4 D/2 V/5 D/4 6 V/5 0.33 24 26 -2
BLR KURYLA Pavel D/1 D/1 D/2 D/1 V/5 D/4 7 0.17 14 28 -14
Pool 10Piste 1011:00 Referee: IVANKOVIC Michael (CAN)
SHAMIS Vladislav (RUS)
V/M HS HR HS/HR
AUS DICK Jadryn 1 D/1 D/0 D/0 D/1 D/2 D/1 0 5 30 -25
VEN CARVAJAL Jesus V/5 2 D/2 D/3 V/5 D/3 V/5 0.5 23 22 1
ITA MONTANO Aldo V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 8 22
FRA DUBARRY Baptiste V/5 V/5 D/1 4 V/5 V/5 V/5 0.83 26 19 7
USA THOMPSON Khalil V/5 D/4 D/2 D/3 5 V/5 D/1 0.33 20 23 -3
HUN VALKAI Ferenc V/5 V/5 D/2 D/4 D/2 6 D/4 0.33 22 25 -3
ISV WELLER Teddy V/5 D/2 D/1 D/4 V/5 V/5 7 0.5 22 21 1
Pool 11Piste 1111:00 Referee: FLOREA Marius (ROU)
ALSHAN Andrey (RUS)
V/M HS HR HS/HR
HUN DECSI Tamas 1 V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 0.83 29 11 18
BLR NOVIKAU Artsiom D/2 2 V/5 V/5 D/1 D/1 V/5 0.5 19 23 -4
CHN HUANG Lulu D/0 D/4 3 V/5 V/5 D/3 V/5 0.5 22 20 2
KAZ MOKRETCOV Ilya V/5 D/3 D/3 4 D/1 D/3 V/5 0.33 20 25 -5
KOR HWANG Byungyul D/3 V/5 D/2 V/5 5 D/2 V/5 0.5 22 18 4
RUS LOKHANOV Konstantin D/1 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 0.83 26 14 12
ISR DANAI Jonathan D/0 D/1 D/0 D/1 D/1 D/0 7 0 3 30 -27
Pool 12Piste bleu12:15 Referee: FLOREA Marius (ROU)
ZHUKOVA Margarita (RUS)
V/M HS HR HS/HR
ITA D'ARMIENTO Francesco 1 V/5 V/5 D/0 V/5 V/5 V/5 0.83 25 18 7
RUS GORSKIY Mikhail D/0 2 D/1 D/3 D/0 D/3 D/4 0 11 30 -19
FRA SEITZ Tom D/4 V/5 3 D/2 V/5 V/5 D/2 0.5 23 20 3
GEO BAZADZE Beka V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 1 30 12 18
GBR MILLER Curtis D/4 V/5 D/2 D/3 5 V/5 D/3 0.33 22 24 -2
KAZ MAMBETBAYEV Sunkar D/3 V/5 D/2 D/1 D/4 6 D/3 0.17 18 28 -10
CHN WANG Guangzhao D/2 V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 7 0.67 25 22 3
Pool 13Piste jaune12:15 Referee: TOURE Papa Khassoum (SEN)
DYAOKOKIN Yevgeniy (KAZ)
V/M HS HR HS/HR
THA PANGMOON Kanisorn 1 V/5 D/1 D/2 D/3 D/3 D/2 0.17 16 26 -10
RUS SULKOVSKIY Valeriy D/1 2 D/1 V/5 V/5 D/2 D/3 0.33 17 28 -11
ITA NERI Matteo V/5 V/5 3 V/5 V/5 D/3 D/0 0.67 23 16 7
CHN YAN Yinghui V/5 D/4 D/3 4 V/5 V/5 D/4 0.5 26 22 4
GER HUEBNER Bjoern V/5 D/4 D/1 D/2 5 V/5 D/4 0.33 21 27 -6
ROU DRAGOMIR George V/5 V/5 V/5 D/3 D/4 6 D/3 0.5 25 23 2
ISR VORONOV Kostiantyn V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 1 30 16 14
Pool 14Piste verte12:15 Referee: VALIYEV Fikrat (AZE)
GOFMAN Efim (RUS)
V/M HS HR HS/HR
HUN PECH Miklos 1 D/4 D/3 D/1 V/5 D/4 V/5 0.33 22 25 -3
TUR YILDIRIM Enver V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 D/4 0.83 29 14 15
JPN HOSHINO Kento V/5 D/0 3 D/2 D/2 V/5 D/3 0.33 17 25 -8
ITA AFFEDE Leonardo V/5 D/0 V/5 4 D/4 D/1 V/5 0.5 20 22 -2
USA MACKIEWICZ Andrew D/1 D/1 V/5 V/5 5 D/3 D/2 0.33 17 26 -9
RUS ANDREEV Iliy V/5 D/4 D/2 V/5 V/5 6 V/5 0.67 26 19 7
ROU TEODOSIU Iulian D/4 V/5 V/5 D/4 V/5 D/1 7 0.5 24 24 0
Pool 15Piste rouge12:15 Referee: BUCCA Emanuele (ITA)
BYKOV Pavel (RUS)
V/M HS HR HS/HR
GER HUEBERS Richard 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 17 13
VEN ROMERO Eliecer D/4 2 V/5 D/3 V/5 V/5 D/3 0.5 25 19 6
RUS YAKOVENKO Nikita D/2 D/0 3 D/1 V/5 D/1 D/3 0.17 12 28 -16
FRA BIBI Eliott D/0 V/5 V/5 4 V/5 D/4 D/4 0.5 23 19 4
BLR PINCHUK Maksim D/4 D/3 D/3 D/0 5 V/5 V/5 0.33 20 25 -5
JPN TOKUNAN Kenta D/4 D/1 V/5 V/5 D/1 6 V/5 0.5 21 24 -3
HKG LAM Hin Chung D/3 V/5 V/5 V/5 D/4 D/4 7 0.5 26 25 1
Pool 16Piste 512:15 Referee: CHOI Jong Sik (KOR)
MARTILOTTI Luigi (ITA)
V/M HS HR HS/HR
BEL DE VISSCHER Jules-Emile 1 D/3 D/1 D/2 D/4 D/1 D/4 0 15 30 -15
GBR HONEYBONE James V/5 2 V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 0.83 28 14 14
JPN MIYAYAMA Ryo V/5 D/1 3 D/4 D/4 D/2 D/3 0.17 19 26 -7
RUS KORSHUNOV Andrey V/5 D/1 V/5 4 D/2 D/0 V/5 0.5 18 22 -4
HUN GEMESI Bence V/5 D/3 V/5 V/5 5 D/1 V/5 0.67 24 24 0
ROU BADEA Alin V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 1 30 8 22
POL OCINSKI Jakub V/5 D/1 V/5 D/1 D/4 D/1 7 0.33 17 27 -10
Pool 17Piste 612:15 Referee: IVANKOVIC Michael (CAN)
SHAMIS Vladislav (RUS)
V/M HS HR HS/HR
CHN LIANG Jianhao 1 D/1 V/5 V/5 V/5 D/0 V/5 0.67 21 16 5
ITA PELLEGRINI Alberto V/5 2 V/5 V/5 D/2 V/5 V/5 0.83 27 18 9
HKG HO Sze Long Aaron D/2 D/2 3 V/5 D/2 D/1 V/5 0.33 17 25 -8
KAZ RAKHMANALI Mukhamedali D/1 D/4 D/3 4 V/5 D/1 V/5 0.33 19 23 -4
GBR EDWARDS James D/2 V/5 V/5 D/3 5 D/4 V/5 0.5 24 21 3
IRI FOTOUHI Mohammad V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 6 V/5 0.83 29 11 18
GRE ISMAGKILOV Nikolaos D/1 D/2 D/2 D/0 D/2 D/0 7 0 7 30 -23
Pool 18Piste 712:15 Referee: CASARES Ignacio (ESP)
DECKER Laura (USA)
V/M HS HR HS/HR
HKG LOW Ho Tin 1 D/3 D/4 V/5 V/5 V/5 D/4 0.5 26 20 6
FRA COLLEAU Charles V/5 2 V/5 D/4 V/5 D/4 D/2 0.5 25 20 5
THA HAEKERD Ruangrit V/5 D/1 3 D/4 V/5 D/3 D/2 0.33 20 28 -8
HUN GALGOCZY Tamas D/2 V/5 V/5 4 V/5 D/4 D/2 0.5 23 24 -1
PHI BRANDO Eric D/0 D/1 D/4 D/1 5 D/2 D/1 0 9 30 -21
RUS STEPANOV Mark D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 6 D/4 0.67 27 23 4
JPN YOSHIDA Kento V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 1 30 15 15
Pool 19Piste 812:15 Referee: MILENCHEV Vasil (BUL)
MCHEDLIDZE Zaza (GEO)
V/M HS HR HS/HR
ITA NUCCIO Riccardo 1 D/1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 26 18 8
CHN WANG Shi V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 13 17
USA SHAINBERG Jonah D/1 D/3 3 V/5 D/3 V/5 D/0 0.33 17 27 -10
VIE VU Van Hung D/2 D/4 D/3 4 D/1 D/1 D/1 0 12 30 -18
RUS SHIRSHOV Vasiliy D/3 D/3 V/5 V/5 5 V/5 V/5 0.67 26 16 10
FRA PATRICE Jean-Philippe D/4 D/1 D/4 V/5 D/2 6 V/5 0.33 21 23 -2
EGY ELARABY Mazen D/3 D/1 V/5 V/5 D/0 D/2 7 0.33 16 21 -5
Pool 20Piste 912:15 Referee: KOSA Miklos (HUN)
BYKOV Andrey (RUS)
V/M HS HR HS/HR
FRA PATRICE Sebastien 1 V/5 D/1 D/3 V/5 D/3 D/3 0.33 20 24 -4
GEO SULAMANIDZE Saba D/0 2 V/5 D/3 V/5 D/4 D/3 0.33 20 26 -6
BLR DAVYDZENKA Anton V/5 D/3 3 D/2 D/3 D/2 D/2 0.17 17 26 -9
KOR HA Hansol V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 1 30 14 16
USA LOSS Geoffrey D/4 D/3 V/5 D/2 5 D/2 V/5 0.33 21 25 -4
ITA DREOSSI Leonardo V/5 V/5 V/5 D/4 V/5 6 V/5 0.83 29 16 13
RUS MOTORIN Ilya V/5 V/5 V/5 D/0 D/2 D/0 7 0.5 17 23 -6
Pool 21Piste 1012:15 Referee: EL BAKRY Medhat (EGY)
DOUVIS Andreas (GRE)
V/M HS HR HS/HR
FRA PIANFETTI Maxime 1 V/5 D/1 D/4 V/5 V/5 V/5 0.67 25 21 4
USA GUY Philippe D/4 2 V/5 D/2 V/5 V/5 D/3 0.5 24 21 3
BLR KISEL Siarhei V/5 D/3 3 D/2 V/5 V/5 V/5 0.67 25 16 9
ITA CAVALIERE Dario V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 1 30 12 18
KAZ IBRAGIMOV Damir D/3 D/1 D/1 D/1 5 D/2 D/2 0 10 30 -20
VEN QUINTERO Jose D/1 D/2 D/2 D/2 V/5 6 D/4 0.17 16 27 -11
RUS SEMIN Ilya D/3 V/5 D/2 D/1 V/5 V/5 7 0.5 21 24 -3