Clean Sport learn more

results: list of results

Back to results
Competition Place Date Category Weapon Gender Event Type
Uhlmann-Cup Laupheim 15.10.16 J E F I A

* Results of the competitions marked with asterisk were not validated yet.

Pool 1Piste 108:00 Referee: TOR Cansu (TUR)
MUENNIX Jens (GER)
V/M HS HR HS/HR
FRA PINIER Capucine 1 D/4 D/3 V/5 V/5 D/3 D/2 0.33 22 24 -2
RUS OKHOTNIKOVA Irina V/5 2 V/4 V/5 V/5 V/5 V/5 1 29 14 15
SUI SOLARI Demetra V/5 D/3 3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 28 19 9
POL PERNACH Aleksandra D/3 D/1 D/4 4 D/3 D/3 D/2 0 16 30 -14
GER ELLA GOEDDE D/3 D/0 D/4 V/5 5 D/1 V/5 0.33 18 27 -9
HUN KOLCZONAY Borbala V/5 D/4 D/3 V/5 V/5 6 V/5 0.67 27 17 10
UKR STEPANYAN Nataliya V/3 D/2 D/1 V/5 D/4 D/0 7 0.33 15 24 -9
Pool 2Piste FINAL08:00 Referee: MORYS Michal (POL)
BARDENHAGEN Tim (GER)
V/M HS HR HS/HR
GER MESZAROS Noemi 1 V/5 V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 0.83 27 13 14
UKR ZELENTSOVA Alina D/1 2 V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 0.67 23 20 3
CAN DE GRASSE Justine D/1 D/4 3 D/0 V/5 D/3 V/5 0.33 18 26 -8
RUS FILINA Daria V/5 V/5 V/5 4 V/5 D/3 V/3 0.83 26 11 15
DEN JENSEN Anne-Sofie Skaarup D/3 D/3 D/3 D/1 5 V/5 D/4 0.17 19 29 -10
FRA BAYRAM Aliya D/0 D/3 V/5 V/4 D/4 6 D/4 0.33 20 26 -6
FIN VUORINEN Anna D/3 D/0 D/3 D/2 V/5 V/5 7 0.33 18 26 -8
Pool 3Piste BLUE08:00 Referee: CAMPI-SAPERY Lisa (USA)
ZHURAVLEVA Natalia (RUS)
V/M HS HR HS/HR
FRA VON KERSSENBROCK Diane 1 V/5 D/3 D/4 V/5 V/5 V/5 0.67 27 17 10
CZE SEHNALOVA Marketa D/1 2 D/3 D/2 V/5 D/2 V/5 0.33 18 27 -9
GER LOEHR Lisa-Marie V/5 V/5 3 V/5 V/5 D/4 V/5 0.83 29 21 8
HUN CSIAKI Dorottya V/5 V/5 D/4 4 D/3 D/3 V/5 0.5 25 25 0
CRO VILLI BIGOVIC Hannah D/2 D/3 D/3 V/5 5 D/3 D/3 0.17 19 28 -9
SWE MARTENSSON Elvira D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 0.83 28 18 10
CAN LIU Linda D/1 D/4 D/3 D/4 V/5 D/1 7 0.17 18 28 -10
Pool 4Piste YELLOW08:00 Referee: FEOKTISTOV Valerian (RUS)
HENKELMANN Matthias (GER)
V/M HS HR HS/HR
POL ZAMACHOWSKA Wiktoria 1 D/4 D/4 V/5 D/2 D/4 D/3 0.17 22 29 -7
FRA LEGROS Flora V/5 2 D/0 V/5 V/5 V/5 D/3 0.67 23 25 -2
HUN NAGY Kinga V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/2 0.83 27 15 12
KAZ FUZEYEVA Anastassiya D/4 D/3 D/2 4 V/5 D/4 V/5 0.33 23 27 -4
GER CARDUCCI Lilia V/5 D/4 D/1 D/4 5 D/3 D/2 0.17 19 27 -8
USA PLENTY Kenyata V/5 D/4 D/3 V/5 V/5 6 V/5 0.67 27 24 3
CAN BARRY Julia V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 D/3 7 0.67 26 20 6
Pool 5Piste 508:00 Referee: LENERTZ Johny (FRA)
MUELLER Andreas (GER)
V/M HS HR HS/HR
USA BEDDINGFIELD Catherine 1 D/3 V/5 D/3 D/4 D/3 V/5 0.33 23 26 -3
AUT SCHMIDL Rosa V/5 2 V/4 D/2 D/3 V/2 V/5 0.67 21 19 2
NED HONING Sofie D/2 D/1 3 D/1 D/3 D/2 D/1 0 10 27 -17
JPN BABA Haruna V/5 V/5 V/5 4 D/2 V/4 V/5 0.83 26 15 11
ITA DE MARCHI Eleonora V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/4 1 29 16 13
RUS KASHAEVA Alla V/5 D/1 V/3 D/3 D/2 6 V/5 0.5 19 18 1
ESP MATEOS Maria D/4 D/4 V/5 D/1 D/2 D/2 7 0.17 18 25 -7
Pool 6Piste RED08:00 Referee: BEKEFI Daniel (HUN)
NEDER Uwe (GER)
V/M HS HR HS/HR
FRA LUCANI Lola 1 D/2 V/5 V/5 D/1 D/3 V/5 0.5 21 22 -1
CAN GAO Cindy V/4 2 V/3 V/3 D/4 D/3 V/5 0.67 22 18 4
USA PIRKOWSKI Amanda D/3 D/2 3 D/1 D/4 D/1 V/5 0.17 16 27 -11
GER MAYR Franziska D/2 D/2 V/5 4 D/1 V/5 V/5 0.5 20 21 -1
RUS PANAKHNO Anastasiya V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 1 30 15 15
ITA RIZZI Andrea Vittoria V/4 V/4 V/5 D/4 D/2 6 V/5 0.67 24 19 5
GBR TURLEY Alix D/4 D/3 D/4 D/3 D/3 D/2 7 0 19 30 -11
Pool 7Piste GREEN08:00 Referee: MEDYNSKA Anna (POL)
KIAVUE Ella (FRA)
V/M HS HR HS/HR
GER RIEDMUELLER Vanessa 1 V/3 D/3 V/4 V/5 V/5 V/5 0.83 25 16 9
SUI CUGINI Francesca D/2 2 D/2 D/4 D/3 V/5 D/4 0.17 20 25 -5
CAN ROGOWICZ Monika V/5 V/5 3 D/4 D/3 V/5 D/1 0.5 23 23 0
GBR SHEFFIELD Laura D/3 V/5 V/5 4 D/4 V/5 V/5 0.67 27 20 7
HUN KAZAR Dora D/2 V/5 V/5 V/5 5 D/4 V/5 0.67 26 23 3
KAZ KRALYUK Alexandra D/2 D/2 D/3 D/2 V/5 6 D/1 0.17 15 29 -14
TUR OZTURKMEN Aybuke D/2 V/5 V/5 D/1 D/3 V/5 7 0.5 21 21 0
Pool 8Piste 808:00 Referee: MEEHAN Justin (USA) V/M HS HR HS/HR
CAN ZI SHAN GUO 1 V/5 D/3 D/1 D/2 D/4 D/4 0.17 19 26 -7
ITA PASIN Lara D/1 2 V/5 D/0 D/2 D/3 D/3 0.17 14 27 -13
GER TISCH Johanna V/5 D/2 3 D/2 V/5 D/2 D/2 0.33 18 25 -7
RUS SOLDATOVA Anastasia V/5 V/5 V/5 4 D/3 V/5 V/5 0.83 28 15 13
JPN YOSHIMURA Miho V/5 V/5 D/2 V/5 5 V/5 D/4 0.67 26 21 5
GBR LAWSON Danielle V/5 V/5 V/5 D/4 D/4 6 V/5 0.67 28 23 5
FRA THOMAS Alexandra V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 D/4 7 0.67 27 23 4
Pool 9Piste 908:00 Referee: LANG Daniel (SUI)
NIESS Thomas (GER)
V/M HS HR HS/HR
GER MANTAI Karina 1 D/3 V/5 D/1 V/5 V/5 D/4 0.5 23 24 -1
JPN OYA Nichika V/4 2 D/3 D/3 V/5 D/3 V/5 0.5 23 23 0
FRA MARUENDA Solenn D/4 V/5 3 D/4 D/4 V/5 V/5 0.5 27 26 1
USA VIERHELLER Giana V/5 V/5 V/5 4 D/3 V/5 V/5 0.83 28 18 10
HUN SZABO Viktoria D/2 D/3 V/5 V/5 5 V/5 D/4 0.5 24 26 -2
POL BRYCH Barbara D/4 V/5 D/4 D/1 D/4 6 V/5 0.33 23 23 0
CRO PETKOVIC Lara V/5 D/2 D/4 D/4 V/5 D/0 7 0.33 20 28 -8
Pool 10Piste 1008:00 Referee: VINCENC Jiri (CZE) V/M HS HR HS/HR
CAN VON DADELSZEN Emma 1 D/3 V/5 V/5 V/3 V/5 V/5 0.83 26 22 4
SUI MASSEREY Solene V/5 2 V/3 V/5 D/2 V/5 V/5 0.83 25 16 9
GER MAKHOVSKA Florina D/4 D/1 3 D/4 V/5 D/3 V/5 0.33 22 26 -4
JPN TOSAKA Rino D/3 D/4 V/5 4 D/1 D/4 V/5 0.33 22 26 -4
FRA VANRYSSEL Eloise D/2 V/5 D/4 V/5 5 V/5 V/5 0.67 26 11 15
ITA BILLI Sara D/4 D/3 V/5 V/5 D/0 6 D/2 0.33 19 27 -8
POL RABCZEWSKA Weronika D/4 D/0 D/4 D/2 D/0 V/5 7 0.17 15 27 -12
Pool 11Piste 1108:00 Referee: CELLER Pavol (SVK) V/M HS HR HS/HR
USA VERMEULE Emily 1 V/5 D/3 V/5 V/3 V/5 D/3 0.67 24 22 2
CZE SALIGEROVA Katerina D/4 2 V/5 V/5 D/3 V/5 D/4 0.5 26 22 4
SIN LAI Esther Shi Ning V/5 D/4 3 D/2 V/5 V/5 V/5 0.67 26 23 3
GER HANSCHKE Amelie D/4 D/3 V/5 4 D/3 V/5 D/2 0.33 22 25 -3
TUR TUNCAN Bagdagul D/2 V/4 D/2 V/5 5 V/5 D/1 0.5 19 22 -3
NED VAN DEN BERGH Eveline D/2 D/1 D/4 D/3 D/3 6 D/2 0 15 30 -15
HUN GNAM Tamara V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 7 0.83 29 17 12
Pool 12Piste 1208:00 Referee: SIMPSON James (IRL) V/M HS HR HS/HR
GBR PHILLIPSON Elsa 1 D/3 D/4 D/3 V/4 D/3 D/2 0.17 19 27 -8
USA YEFREMENKO Dariya V/5 2 V/5 D/0 V/5 D/4 D/4 0.5 23 23 0
KAZ JAKUPOVA Dayana V/5 D/3 3 D/3 V/5 D/1 V/5 0.5 22 23 -1
SUI EMMENEGGER Manon V/4 V/5 V/4 4 V/5 D/2 D/3 0.67 23 16 7
POL MROCHEM Patrycja D/3 D/2 D/4 D/3 5 D/2 D/2 0 16 29 -13
GER TREUDT-GOESSER Kim V/5 V/5 V/5 V/3 V/5 6 D/4 0.83 27 17 10
HUN EGERSZEGI Alexandra V/5 V/5 D/1 V/4 V/5 V/5 7 0.83 25 20 5
Pool 13Piste 1308:00 Referee: CUBEDDU Carlo (ITA) V/M HS HR HS/HR
POL WILASZEK Paulina 1 V/5 D/3 D/3 D/1 D/4 D/4 0.17 20 29 -9
USA CANDREVA Greta D/4 2 V/5 D/4 D/3 V/5 D/2 0.33 23 27 -4
RUS MURTAZAEVA Aizanat V/5 D/3 3 D/3 V/5 D/4 V/5 0.5 25 23 2
GER MAYER Lea V/5 V/5 V/5 4 V/5 D/4 V/5 0.83 29 20 9
HUN KARDOS Edina V/5 V/5 D/3 D/2 5 V/5 V/5 0.67 25 21 4
FRA TAHE Oceane V/5 D/4 V/5 V/5 D/4 6 V/5 0.67 28 23 5
CZE COUFALOVA Anna V/5 V/5 D/2 D/3 D/3 D/1 7 0.33 19 26 -7
Pool 14Piste 1408:00 Referee: PROCOPIO Gaia (ITA) V/M HS HR HS/HR
RUS TARASOVA Ekaterina 1 D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 27 16 11
SVK NEMCOVA Jana V/5 2 D/1 V/5 V/5 D/2 D/3 0.5 21 24 -3
TUR OZKALAYCI Nisanur D/1 V/5 3 V/5 D/1 D/1 D/3 0.33 16 25 -9
GER STRECKER Leonie D/1 D/3 D/4 4 V/5 V/5 D/4 0.33 22 26 -4
FIN SALMINEN Sara D/2 D/4 V/5 D/3 5 D/3 D/3 0.17 20 26 -6
USA ANTEKEIER Madeline D/4 V/5 V/5 D/3 V/5 6 D/4 0.5 26 21 5
SUI FAVRE Aurore D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 0.83 28 22 6
Pool 15Piste 110:00 Referee: CELLER Pavol (SVK)
BEKEFI Daniel (HUN)
V/M HS HR HS/HR
SUI HABLUTZEL Demi 1 D/3 V/5 D/1 V/5 V/5 V/5 0.67 24 21 3
AUT ELMER Luise V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 16 14
GER THRUM Lea D/3 D/4 3 D/1 D/4 D/2 D/4 0 18 28 -10
BLR KHLYSTUNOVA Lizaveta V/5 D/3 V/5 4 D/4 V/5 V/5 0.67 27 16 11
CZE NEVOSADOVA Alzbeta D/2 D/1 V/5 V/5 5 V/4 V/5 0.67 22 21 1
NED DE WIJN Day D/4 D/3 V/3 D/3 D/3 6 D/3 0.17 19 26 -7
JPN HARUKA KUWATA D/2 D/2 V/5 D/1 D/0 V/5 7 0.33 15 27 -12
Pool 16Piste FINAL10:00 Referee: SIMPSON James (IRL)
CAMPI-SAPERY Lisa (USA)
V/M HS HR HS/HR
JPN SATO Moemi 1 V/5 D/2 D/4 D/4 D/2 D/4 0.17 21 28 -7
GBR PLANT Bethan D/3 2 D/2 D/3 D/2 D/3 D/4 0 17 30 -13
ROU PREDESCU Alexandra V/5 V/5 3 V/5 V/4 V/5 D/3 0.83 27 17 10
BLR PILIPCHUK Marina V/5 V/5 D/3 4 D/4 V/5 D/3 0.5 25 24 1
GER HEINZ Vanessa V/5 V/5 D/3 V/5 5 V/4 D/0 0.67 22 20 2
AUT FEHRER Stefanie V/5 V/5 D/3 D/2 D/1 6 D/4 0.33 20 24 -4
ITA ISOLA Federica V/5 V/5 V/4 V/5 V/5 V/5 7 1 29 18 11
Pool 17Piste BLUE10:00 Referee: FEOKTISTOV Valerian (RUS) V/M HS HR HS/HR
FRA BOUKHELIFA Charline 1 D/3 D/3 V/5 D/2 V/5 D/2 0.33 20 25 -5
POL MROSZCZAK Anna V/5 2 V/5 V/5 D/1 V/5 V/5 0.83 26 19 7
ITA SICA Susan Maria V/5 D/4 3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 29 18 11
GBR MCCORMACK Amelia D/1 D/1 D/2 4 D/1 D/0 D/3 0 8 30 -22
GER KOLBINGER Brenda V/5 V/5 D/1 V/5 5 D/1 V/5 0.67 22 16 6
HUN MUHARI Eszter D/4 D/2 D/4 V/5 V/5 6 V/5 0.5 25 19 6
CZE NEVOSADOVA Eliska V/5 D/4 D/3 V/5 D/2 D/3 7 0.33 22 25 -3
Pool 18Piste YELLOW10:00 Referee: HENKELMANN Matthias (GER)
MEDYNSKA Anna (POL)
V/M HS HR HS/HR
ROU BENEA Bianca 1 V/5 V/5 V/5 D/4 V/5 D/4 0.67 28 25 3
GER CRUSTEWITZ Djamila D/4 2 D/1 D/3 V/4 V/5 D/2 0.33 19 23 -4
USA NIXON Catherine D/3 V/5 3 D/3 D/4 V/5 D/1 0.33 21 22 -1
AUT GRABHER Antonia D/4 V/5 V/5 4 D/4 V/5 D/2 0.5 25 22 3
ITA VARENGO Cecilia V/5 D/3 V/5 V/5 5 D/4 V/5 0.67 27 23 4
CZE SPATENKOVA Anna D/4 D/1 D/1 D/2 V/5 6 D/3 0.17 16 29 -13
FRA HERMAY Camille V/5 V/4 V/5 V/4 D/2 V/5 7 0.83 25 17 8
Pool 19Piste 510:00 Referee: MUENNIX Jens (GER)
MORYS Michal (POL)
V/M HS HR HS/HR
JPN TERAYAMA Tamaki 1 V/5 D/2 V/5 V/5 V/4 D/4 0.67 25 20 5
BEL SERMEUS Charlotte D/2 2 D/1 V/5 D/1 D/2 V/5 0.33 16 26 -10
USA KOMAR Sofia V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/4 0.83 29 17 12
FIN TAURIAINEN Sofia D/2 D/4 D/2 4 V/5 V/5 V/5 0.5 23 26 -3
HUN PETRI Renata D/3 V/5 D/4 D/4 5 V/5 D/3 0.33 24 23 1
GBR BRYSON Kerenza D/3 V/5 D/3 D/3 D/2 6 V/5 0.33 21 24 -3
GER STOPPEL Jaqueline V/5 D/2 V/5 D/4 V/5 D/3 7 0.5 24 26 -2
Pool 20Piste RED10:00 Referee: PROCOPIO Gaia (ITA)
MEEHAN Justin (USA)
V/M HS HR HS/HR
POL OLCHOWIK Zuzanna 1 D/2 V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 0.67 25 22 3
CZE SEDIVA Michaela V/5 2 V/5 D/3 D/4 D/4 D/4 0.33 25 23 2
KAZ MURIDOVA Tamila D/3 D/1 3 D/4 D/2 D/1 V/5 0.17 16 29 -13
ROU SCHLIER Zsuzsa D/4 V/5 V/5 4 V/5 D/4 D/4 0.5 27 22 5
AUT PINGGERA Elisabeth V/4 V/5 V/5 D/0 5 D/1 V/5 0.67 20 22 -2
GER LENTZ Helena D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 6 D/4 0.67 26 20 6
CAN LUBCZYNSKI Monica D/4 V/5 D/4 V/5 D/3 V/5 7 0.5 26 27 -1
Pool 21Piste GREEN10:00 Referee: NIESS Thomas (GER) V/M HS HR HS/HR
GER KUNJAN Lena 1 V/5 V/5 D/2 D/4 V/5 D/3 0.5 24 27 -3
CZE DOSKOVA Katerina D/4 2 D/4 D/3 D/3 D/4 D/2 0 20 30 -10
POL PIEKARSKA Barbara D/4 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/4 0.67 28 23 5
FRA NABETH Camille V/5 V/5 D/2 4 V/5 V/5 V/5 0.83 27 13 14
CAN VAN MARION Kirsten V/5 V/5 D/4 D/0 5 V/5 D/0 0.5 19 25 -6
ROU COSTE Teodora D/4 V/5 D/3 D/1 D/3 6 V/5 0.33 21 28 -7
RUS KHUGAEVA Anzhelika V/5 V/5 V/5 D/2 V/5 D/4 7 0.67 26 19 7
Pool 22Piste 810:00 Referee: VINCENC Jiri (CZE)
KIAVUE Ella (FRA)
V/M HS HR HS/HR
POL MALOWANIEC Oliwia 1 V/5 D/3 V/5 V/5 D/1 D/4 0.5 23 25 -2
HUN LADANYI Nelli D/2 2 D/2 D/2 V/4 D/4 V/5 0.33 19 25 -6
GER MULLER Jule Hanna V/5 V/5 3 D/2 V/5 D/4 D/2 0.5 23 23 0
UKR DERKACH Anna D/4 V/3 V/5 4 V/5 D/4 D/4 0.5 25 20 5
TUR GICI Ayse Mirac D/4 D/3 D/3 D/1 5 D/4 V/5 0.17 20 28 -8
CRO JUKIC Paula V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 1 30 21 9
RUS YASINSKAYA Kristina V/5 D/4 V/5 V/5 D/4 D/4 7 0.5 27 25 2
Pool 23Piste 910:00 Referee: LANG Daniel (SUI) V/M HS HR HS/HR
ITA CAGNIN Beatrice 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 11 19
SVK RECLOVA Klara D/3 2 D/3 D/3 D/2 V/5 V/5 0.33 21 28 -7
CAN DIB Vanessa D/1 V/5 3 D/4 D/2 D/2 V/5 0.33 19 25 -6
ESP AMADOR Marta D/1 V/5 V/5 4 D/2 D/3 V/5 0.5 21 26 -5
ISR BOTVINIK Yana D/3 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 0.83 28 15 13
POL MAZANEK Karolina D/3 D/4 V/5 V/5 D/0 6 V/5 0.5 22 22 0
GER LANDTE Constanze D/0 D/4 D/2 D/4 D/4 D/2 7 0 16 30 -14
Pool 24Piste 1010:00 Referee: CUBEDDU Carlo (ITA) V/M HS HR HS/HR
GER JONAS Eva 1 D/3 D/4 V/5 V/5 V/5 D/1 0.5 23 27 -4
CZE BIELESZOVA Veronika V/5 2 D/4 V/5 V/5 V/5 D/3 0.67 27 22 5
GBR STANIER Lydia V/5 V/5 3 V/5 V/4 D/2 D/4 0.67 25 22 3
FIN MIKKILA Inka D/4 D/4 D/1 4 V/5 D/1 V/5 0.33 20 28 -8
JPN KAGEYAMA Nonoka D/4 D/2 D/3 D/4 5 V/5 D/1 0.17 19 26 -7
SUI ROGNON Justine D/4 D/3 V/5 V/5 D/2 6 V/5 0.5 24 21 3
CAN VERRET Alexanne V/5 V/5 V/5 D/4 V/5 D/3 7 0.67 27 19 8
Pool 25Piste 1110:00 Referee: LENERTZ Johny (FRA) V/M HS HR HS/HR
HUN DEKANY Kinga 1 V/5 V/5 V/3 V/5 D/4 V/5 0.83 27 14 13
POL FALINSKA Julia D/3 2 D/3 V/5 D/3 D/3 D/3 0.17 20 29 -9
SUI BOS Valentina D/2 V/5 3 D/2 D/4 D/3 D/3 0.17 19 28 -9
ITA COMITINI Costanza D/2 D/4 V/5 4 V/5 D/4 D/4 0.33 24 24 0
JPN MAEDA Yuna D/0 V/5 V/5 D/4 5 V/5 D/1 0.5 20 26 -6
GER WEITBRECHT Sophia V/5 V/5 V/5 V/5 D/4 6 V/5 0.83 29 22 7
RUS NEVERDINOVA Alexandra D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 7 0.67 25 21 4
Pool 26Piste 1210:00 Referee: ZHURAVLEVA Natalia (RUS)
BARDENHAGEN Tim (GER)
V/M HS HR HS/HR
SUI PEGO MAGALHAES Jenny 1 V/5 V/3 /0 D/3 D/1 V/5 0.6 17 17 0
CRO MESIC Ana D/2 2 V/5 /0 D/0 D/3 V/5 0.4 15 20 -5
RUS ANDREEVA Polina D/2 D/2 3 /0 V/5 V/5 V/5 0.6 19 16 3
GER SCHNEIDER Pia /0 /0 /0 4 /0 /0 /0 - 0 0 0
USA STEWART Tatijana V/5 V/5 D/3 /0 5 D/3 V/5 0.6 21 17 4
ITA BOZZA Alessandra V/5 V/4 D/2 /0 V/5 6 V/5 0.8 21 14 7
GBR PHILBIN Caitlin D/3 D/4 D/3 /0 D/4 D/2 7 0 16 25 -9
Pool 27Piste 1310:00 Referee: TOR Cansu (TUR) V/M HS HR HS/HR
USA NIXON Caroline 1 V/5 V/5 V/5 D/4 V/5 D/3 0.67 27 24 3
DEN BORRYE Emilia Cecilie D/4 2 V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 0.67 27 17 10
GER MAYER Elin D/3 D/1 3 D/4 D/1 D/2 V/5 0.17 16 29 -13
UKR MAZEPA Kateryna D/3 D/2 V/5 4 V/5 V/5 V/5 0.67 25 23 2
RUS SAUMOVA Manana V/5 V/5 V/5 D/4 5 V/5 V/5 0.83 29 16 13
ITA COCOZZA Alessia D/4 D/3 V/5 D/3 D/2 6 V/5 0.33 22 24 -2
AUT MONSCHEIN Julia V/5 D/1 D/4 D/2 D/1 D/2 7 0.17 15 28 -13