Clean Sport learn more

results: list of results

Back to results
Competition Place Date Category Weapon Gender Event Type
Coupe du Monde Londres 03.11.18 J F M I A

* Results of the competitions marked with asterisk were not validated yet.

Pool 1Piste 109:00 Referee: OOSTERBOSCH Thibault (BEL) V/M HS HR HS/HR
ISR GOREN Raz 1 D/1 V/5 V/5 D/3 D/2 D/4 0.33 20 23 -3
GBR RHYS POLLITT Rafael V/5 2 D/4 D/2 D/4 D/1 V/5 0.33 21 23 -2
ISL SIGURDSSON Daniel Thor Lindal D/3 V/5 3 D/3 V/5 D/1 D/1 0.33 18 23 -5
DEN RYKIND-BLARKE Christoffer D/0 V/5 V/4 4 V/3 D/0 V/5 0.67 17 21 -4
POR GUIMARAES Jose Pedro V/5 V/5 D/0 D/2 5 D/0 D/3 0.33 15 25 -10
RUS BORODACHEV Kirill V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 1 30 6 24
SWE AHLSTEDT Eimer V/5 D/2 V/5 D/4 V/5 D/2 7 0.5 23 23 0
Pool 2Piste 209:00 Referee: VAZQUEZ Daniel (ESP) V/M HS HR HS/HR
HUN MIHALY Andor 1 V/5 V/5 D/4 D/2 D/2 V/5 0.5 23 20 3
GBR PALLIER Sebastian D/3 2 V/5 D/4 D/4 D/4 V/5 0.33 25 24 1
POL SZCZYPINSKI Kacper D/1 D/2 3 D/4 D/1 D/1 D/3 0 12 30 -18
POR CHARREU Antonio V/5 V/5 V/5 4 D/3 D/4 V/5 0.67 27 23 4
USA ITKIN Nick V/5 V/5 V/5 V/5 5 D/2 V/5 0.83 27 16 11
PHI TAN Lawrence Everett V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 1 30 14 16
SGP TAN Gerald Jia Rui D/1 D/2 V/5 D/1 D/1 D/1 7 0.17 11 28 -17
Pool 3Piste 309:00 Referee: FOSTER Andrew (USA) V/M HS HR HS/HR
EGY HAMZA Mohamed 1 D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 28 15 13
HUN MAIOR Matyas V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 D/1 0.83 26 16 10
SGP CHIU Joel Ka Jyn D/1 D/0 3 D/3 D/2 D/0 V/5 0.17 11 27 -16
POR CARVALHO Henrique D/3 D/4 V/5 4 D/2 D/0 D/4 0.17 18 28 -10
GBR ABRAHAMS Matthew D/1 D/0 V/5 V/5 5 V/5 D/4 0.5 20 21 -1
CAN HOLLAND Niklas D/1 D/4 V/5 V/5 D/2 6 D/4 0.33 21 20 1
POL JURKIEWICZ Jan D/4 V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 7 0.67 26 23 3
Pool 4Piste 409:00 Referee: MOORE Stephen (GBR)
DEAMER Luke (GBR)
V/M HS HR HS/HR
FRA BECU Bryan 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 D/4 0.83 29 12 17
POL DOLZYCKI Jakub D/2 2 D/2 V/5 D/0 V/5 D/2 0.33 16 25 -9
GER KOEHLER Joey D/3 V/5 3 V/5 D/2 V/5 D/4 0.5 24 23 1
POR MACHADO Luis D/0 D/1 D/4 4 V/5 D/2 D/0 0.17 12 29 -17
CRO SMREKAR Leo D/2 V/5 V/5 D/4 5 V/5 D/2 0.5 23 20 3
PHI VICEO Jaime D/0 D/4 D/2 V/5 D/3 6 V/5 0.33 19 25 -6
USA BRAVO Kenji V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 7 0.83 28 17 11
Pool 5Piste 509:00 Referee: FRANKEN Leo (GER) V/M HS HR HS/HR
SWE WESTESSON Malte 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 15 15
NED JANS KOHNEKE Teun D/4 2 D/2 D/3 V/5 V/5 D/1 0.33 20 21 -1
HUN KOROM Erik D/2 V/5 3 D/2 V/5 V/5 D/2 0.5 21 19 2
FRA ROBIN Noe D/4 V/5 V/5 4 V/5 V/5 D/1 0.67 25 19 6
DEN LILLIE Esben Kaasgaard D/1 D/1 D/0 D/1 5 D/0 D/0 0 3 30 -27
GBR AUSTIN Kiron D/1 D/0 D/2 D/3 V/5 6 D/2 0.17 13 25 -12
RUS BORODACHEV Anton D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 0.83 28 11 17
Pool 6Piste 609:00 Referee: VESELOVSKIY Fedor (RUS) V/M HS HR HS/HR
FRA DE BELVAL Paul Antoine 1 V/5 V/5 V/5 D/2 V/5 D/4 0.67 26 20 6
ROU ROSU Silviu D/3 2 D/3 D/1 V/5 V/5 D/4 0.33 21 26 -5
CRO GOJAK Antonio D/4 V/5 3 D/4 D/2 D/1 D/3 0.17 19 28 -9
GBR JONES Alexander D/3 V/5 V/5 4 V/5 D/3 D/1 0.5 22 24 -2
BEL NAVAS Timothy V/5 D/4 V/5 D/4 5 D/4 D/4 0.33 26 24 2
GER LOEHR Tom-Florin D/0 D/2 V/5 V/5 V/5 6 D/3 0.5 20 23 -3
ARG SERVELLO Augusto Antonio V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 1 30 19 11
Pool 7Piste 709:00 Referee: KISS Tibor (HUN) V/M HS HR HS/HR
NED DUALEH Quincy 1 V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 0.83 28 13 15
DEN LANDORPH Sophus D/0 2 D/3 D/2 V/5 V/5 V/5 0.5 20 23 -3
GER RIEGER Laurenz D/4 V/5 3 V/5 V/5 D/3 V/5 0.67 27 21 6
ESP FERNANDEZ HERNANDEZ Erik D/1 V/5 D/3 4 V/5 D/2 V/5 0.5 21 23 -2
CZE TOTUSEK Marek V/5 D/4 D/4 D/4 5 D/4 V/5 0.33 26 27 -1
PUR COLON LOPEZ Cesar D/2 D/4 V/5 V/5 V/5 6 D/4 0.5 25 24 1
GBR GRAY Harry D/1 D/0 D/1 D/2 D/4 V/5 7 0.17 13 29 -16
Pool 8Piste 809:00 Referee: MACHADO Miguel (POR) V/M HS HR HS/HR
GBR HOWLETT Edmund 1 V/5 D/3 D/3 D/1 V/5 V/5 0.5 22 24 -2
GER PRAUS Markus D/3 2 D/2 V/5 V/5 V/5 D/2 0.5 22 19 3
FRA SAVIN Rafael V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 8 22
BUL NEILSON Ian V/5 D/1 D/0 4 D/3 D/3 D/1 0.17 13 28 -15
BEL MOTTIAT Lucas V/5 D/2 D/0 V/5 5 D/4 V/5 0.5 21 23 -2
RUS BAZULEV Vadim D/3 D/1 D/3 V/5 V/5 6 V/5 0.5 22 26 -4
QAT OWAIDA Ali D/3 V/5 D/0 V/5 D/4 D/4 7 0.33 21 23 -2
Pool 9Piste 909:00 Referee: BALOGH Reka (ROU) V/M HS HR HS/HR
FRA PINSON Simon 1 V/5 V/5 D/4 D/4 V/5 V/5 0.67 28 22 6
GER WIEMANN Martin D/2 2 D/2 V/5 D/2 D/2 V/5 0.33 18 24 -6
USA DING Allan D/2 V/5 3 V/5 D/2 V/5 V/5 0.67 24 17 7
SGP TIO Maximus Jun Hong V/5 D/3 D/1 4 D/4 D/1 V/5 0.33 19 26 -7
RUS MYLNIKOV Vladislav V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 1 30 16 14
HKG LEE Yat Long D/4 V/5 D/1 V/5 D/3 6 V/5 0.5 23 21 2
GBR PAGE James D/4 D/1 D/3 D/2 D/1 D/3 7 0 14 30 -16
Pool 10Piste 1009:00 Referee: BEREUTER Roman (AUT) V/M HS HR HS/HR
GER KLEIN Luis 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 9 21
GBR ATTIAS Ben D/1 2 V/5 D/0 D/4 V/5 V/5 0.5 20 20 0
HUN BEKE Vince D/3 D/0 3 V/5 D/3 V/5 V/5 0.5 21 24 -3
ISR ROSENFELD Roey Eliyahu D/1 V/5 D/3 4 D/2 V/5 V/5 0.5 21 17 4
RUS POPOV Ivan D/4 V/5 V/5 V/5 5 D/4 V/5 0.67 28 20 8
NED PROMMEL Wouter D/0 D/1 D/2 D/2 V/5 6 D/0 0.17 10 29 -19
POR MACEDO Luis D/0 D/4 D/4 D/0 D/1 V/5 7 0.17 14 25 -11
Pool 11Piste 1809:00 Referee: LENNON Christopher (GBR)
HAZELWOOD Daniel (GBR)
V/M HS HR HS/HR
POL CIERLUK Jakub 1 V/5 V/5 D/1 D/3 V/5 D/1 0.5 20 19 1
USA DANIEL Ashton D/3 2 V/5 D/4 D/4 V/5 D/0 0.33 21 25 -4
BUL NIKOLOV Kaloyan D/0 D/1 3 D/0 D/2 D/0 D/1 0 4 30 -26
NED GIACON Daniel V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 1 30 12 18
GER BOROWIAK Arwen V/5 V/5 V/5 D/0 5 V/5 D/2 0.67 22 22 0
RUS FAKHRETDINOV Damir D/1 D/4 V/5 D/4 D/3 6 D/2 0.17 19 25 -6
FRA ROGER Constant V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 7 0.83 28 11 17
Pool 12Piste 1909:00 Referee: REJAS DE CAMPO Pablo (ESP) V/M HS HR HS/HR
ROU PIRVA Alexandru 1 D/2 D/1 D/1 D/0 V/5 D/0 0.17 9 29 -20
GBR KHAN Dawood V/5 2 D/2 D/2 D/0 D/3 D/3 0.17 15 27 -12
POL BOROWIEC Piotr V/5 V/5 3 V/5 D/0 D/0 D/4 0.5 19 22 -3
POR GUIMARAES Jose Miguel V/5 V/5 D/4 4 D/4 V/5 D/1 0.5 24 20 4
USA TOURETTE Geoffrey V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 1 30 8 22
HUN NEDELJKOVIC Mateja D/4 V/5 V/5 D/2 D/1 6 D/2 0.33 19 23 -4
RUS DANILICHEV Ignat V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 7 0.83 28 15 13
Pool 13Piste 2009:00 Referee: BURNATSEV Ilya (RUS) V/M HS HR HS/HR
IRL THOMPSON Michael 1 V/5 V/5 D/1 V/5 V/5 D/2 0.67 23 18 5
USA OLIVARES Marcello D/1 2 V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 0.67 23 16 7
BEL VANDE BROECK Theo D/4 D/0 3 D/3 D/1 D/1 D/2 0 11 30 -19
FRA DEXARCIS Lucas V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 D/4 0.83 29 16 13
AUT LEHNER Kilian D/2 D/2 V/5 D/4 5 V/5 V/5 0.5 23 21 2
NED ZOONS Edo D/1 D/2 V/5 D/1 D/3 6 D/0 0.17 12 26 -14
GBR ASHBY Douglas V/5 D/2 V/5 V/5 D/2 V/5 7 0.67 24 18 6
Pool 14Piste 2109:00 Referee: BOULLIAT Francois (FRA) V/M HS HR HS/HR
GBR MCGLONE Theo 1 V/5 D/4 D/3 D/1 D/3 V/5 0.33 21 25 -4
IRL MCKAY Matthew D/1 2 D/3 D/4 D/1 D/3 D/1 0 13 30 -17
DEN VALEUR Maxim V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 16 14
RSA VALETTI Luca V/5 V/5 D/1 4 D/3 D/0 D/1 0.33 15 27 -12
USA ORTS Lucas V/5 V/5 D/4 V/5 5 V/5 V/5 0.83 29 16 13
GER SCHRAMM Nils Michael V/5 V/5 D/1 V/5 D/2 6 D/3 0.5 21 21 0
BEL NIJS Mathieu D/4 V/5 D/3 V/5 D/4 V/5 7 0.5 26 20 6
Pool 15Piste 2209:00 Referee: VOGT Suzanne (CAN) V/M HS HR HS/HR
FRA SEYTOR Kim 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 0.83 28 20 8
NED ZOONS Axel D/4 2 V/5 D/2 D/2 D/4 D/0 0.17 17 28 -11
ESP GONZALEZ ANDRE Julio D/1 D/3 3 D/3 D/0 V/5 D/1 0.17 13 28 -15
AUT LECHNER Moritz D/4 V/5 V/5 4 D/4 V/5 V/5 0.67 28 18 10
GBR EVANS Cameron D/3 V/5 V/5 V/5 5 V/5 D/1 0.67 24 16 8
DEN WEYHRETER Samuel Rasmus Andresen D/3 V/5 D/3 D/1 D/0 6 D/0 0.17 12 29 -17
GER RENNER Moritz V/5 V/5 V/5 D/2 V/5 V/5 7 0.83 27 10 17
Pool 16Piste 2309:00 Referee: MARPEAUX Yann (FRA) V/M HS HR HS/HR
MON ROUSSEL Solal 1 D/0 D/0 D/1 D/1 D/0 D/2 0 4 30 -26
ESP BRETEAU Ignacio V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 D/1 0.83 26 14 12
CZE CHREN Simon V/5 D/0 3 D/2 D/1 D/3 D/1 0.17 12 25 -13
USA PAIK Joon V/5 D/4 V/5 4 V/5 D/4 V/5 0.67 28 15 13
GER ZIEGON Anton V/5 D/3 V/5 D/1 5 D/3 V/5 0.5 22 20 2
RUS KOVAL Anton V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 6 D/1 0.67 23 20 3
GBR LONSDALE William V/5 V/5 V/5 D/1 D/3 V/5 7 0.67 24 15 9
Pool 17Piste 2409:00 Referee: SERAFIN Blazej (POL) V/M HS HR HS/HR
POR MURTEIRA Jose 1 D/0 V/5 D/1 D/3 D/1 D/0 0.17 10 26 -16
RUS TROSHIN Ivan V/5 2 V/5 V/5 V/5 D/1 D/4 0.67 25 14 11
SVK KRALIK Roman D/1 D/0 3 D/1 D/3 D/0 V/5 0.17 10 29 -19
FRA CASTANIE Valerian V/5 D/1 V/5 4 D/2 D/4 V/5 0.5 22 21 1
NED SPLIT Olivier V/5 D/3 V/5 V/5 5 D/4 V/5 0.67 27 21 6
GBR JOLLEY Isaac V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 D/4 0.83 29 15 14
ESP GONZALEZ ANDRE Gabriel V/5 V/5 D/4 D/4 D/3 V/5 7 0.5 26 23 3
Pool 18Piste 2509:00 Referee: HEJRSKOV Mads-Vetli (DEN) V/M HS HR HS/HR
CAN LI Brian 1 V/5 D/2 D/3 V/5 V/5 V/5 0.67 25 21 4
RUS BARMAKOV Bogdan D/4 2 D/2 D/2 V/5 V/5 V/5 0.5 23 20 3
POL ZAKRZEWSKI Jan V/5 V/5 3 D/3 D/1 D/2 D/2 0.33 18 23 -5
GBR HEAD Connor V/5 V/5 V/4 4 V/5 D/3 V/4 0.83 26 14 12
USA LEVY Cameron D/2 D/1 V/5 D/1 5 D/2 V/5 0.33 16 22 -6
AUT SCHUBERT Max D/1 D/3 V/5 V/4 V/5 6 D/2 0.5 20 22 -2
HUN SZEMES Gergo D/4 D/1 V/5 D/1 D/1 V/5 7 0.33 17 23 -6
Pool 19Piste 2609:00 Referee: DE HAAS Martijn (NED) V/M HS HR HS/HR
HUN SUHA Adam 1 V/5 D/4 D/2 D/4 D/0 V/5 0.33 20 25 -5
GER FABINGER Nils Alexander D/4 2 V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 0.67 28 20 8
POL BEM Maciej V/5 D/3 3 V/5 V/5 V/5 D/4 0.67 27 21 6
USA MACHOVEC Andrew V/5 V/5 D/3 4 V/5 D/4 V/5 0.67 27 17 10
GBR WILSON Samuel V/5 D/2 D/0 D/0 5 D/0 D/2 0.17 9 29 -20
RUS GAINULLIN Danil V/5 D/3 D/4 V/5 V/5 6 V/5 0.67 27 18 9
AUT HUTHMANN Erik D/1 D/2 V/5 D/1 V/5 D/4 7 0.33 18 26 -8
Pool 20Piste 2709:00 Referee: DELATTRE Jeffrey (BEL) V/M HS HR HS/HR
DEN WINTERBERG-POULSEN Jonas 1 V/5 V/5 V/5 D/3 D/4 V/5 0.67 27 21 6
GRE SOULIOS Rafail Apostolos D/2 2 D/4 D/0 D/2 D/3 D/2 0 13 30 -17
GER BRAUN Noah D/3 V/5 3 D/2 D/1 D/2 V/5 0.33 18 24 -6
GBR DE ALMEIDA Dominic D/4 V/5 V/5 4 V/5 D/2 V/5 0.67 26 17 9
USA LI Michael V/5 V/5 V/5 D/4 5 V/5 V/5 0.83 29 16 13
HUN MENDREY Tamas V/5 V/5 V/5 V/5 D/1 6 V/5 0.83 26 16 10
AUT WAGNER Phillip D/2 V/5 D/0 D/1 D/4 D/0 7 0.17 12 27 -15
Pool 21Piste 2809:00 Referee: HEIRICH Marc (GER) V/M HS HR HS/HR
GBR PLASTOW Luca 1 D/0 D/0 D/1 D/2 D/1 0 4 25 -21
FRA SPICHIGER Armand V/5 2 D/4 V/5 V/5 V/5 0.8 24 12 12
RUS FEDOROV Daniil V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 1 25 9 16
POL PODRALSKI Adam V/5 D/3 D/1 4 D/2 V/5 0.4 16 18 -2
MEX MARROQUIN Diego V/5 D/1 D/3 V/5 5 V/5 0.6 19 15 4
SGP NEO Max Wei Kit V/5 D/3 D/1 D/2 D/1 6 0.2 12 21 -9
Pool 22Piste 2909:00 Referee: ACEVEDO Pablo (ESP)
BAKER David (AUS)
V/M HS HR HS/HR
FRA BIBARD Tyvan 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 25 9 16
AUT KAIN Martin D/3 2 V/5 V/5 V/5 D/3 0.6 21 17 4
ROU SIRB Alexandru D/3 D/2 3 D/4 D/3 V/5 0.2 17 23 -6
FIN SAARELA Ilkka D/0 D/1 V/5 4 V/5 V/5 0.6 16 18 -2
POL CZARTORYJSKI Szymon D/2 D/4 V/5 D/2 5 V/5 0.4 18 22 -4
GBR SUMMERFIELD Dan D/1 V/5 D/3 D/2 D/4 6 0.2 15 23 -8
Pool 23Piste 3009:00 Referee: PAYNE Nick (GBR)
GRUNDY Sean (GBR)
V/M HS HR HS/HR
FRA ANDRIAMAMPIANINA Jules 1 D/2 V/5 V/5 D/4 V/5 0.6 21 14 7
USA ZHENG Andrew V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 1 25 3 22
CRO MRAVUNAC Anton D/1 D/0 3 D/3 D/2 V/5 0.2 11 21 -10
AUT SCHAUER Moritz D/2 D/0 V/5 4 D/3 D/1 0.2 11 23 -12
DEN LANG Jacob Brandt V/5 D/1 V/5 V/5 5 V/5 0.8 21 14 7
FIN HEISKARI Ilmari D/1 D/0 D/1 V/5 D/0 6 0.2 7 21 -14