Clean Sport learn more

results: list of results

Back to results
Competition Place Date Category Weapon Gender Event Type
Coupe du Monde Barcelone 09.02.18 S E F I A

* Results of the competitions marked with asterisk were not validated yet.

Pool 1Piste Final09:30 Referee: HAJJI Samir (TUN) V/M HS HR HS/HR
HUN GNAM Tamara 1 D/0 D/3 V/5 D/4 D/4 D/4 0.17 20 24 -4
SUI BLUM Alexandra V/1 2 V/3 V/5 D/2 V/3 V/5 0.83 19 12 7
HKG CHU Ka Mong V/5 D/2 3 V/5 D/2 D/3 D/4 0.33 21 23 -2
ESP ASCASSO Maria D/3 D/3 D/3 4 D/1 V/5 D/1 0.17 16 29 -13
ITA RIZZI Giulia V/5 V/5 V/5 V/5 5 D/4 V/5 0.83 29 14 15
GRE SIDIROPOULOU-CHRISTODOULOU Niki-Katerina V/5 D/2 V/4 D/4 V/5 6 V/5 0.67 25 21 4
NED KROESE Roos V/5 D/0 V/5 V/5 D/0 D/2 7 0.5 17 24 -7
Pool 2Piste Bleu09:30 Referee: SANCHEZ Daniel (ESP) V/M HS HR HS/HR
ESP ALDANA Naiara 1 V/5 D/4 D/3 V/5 V/4 D/3 0.5 24 24 0
SRB RODIC-STAMENKOVIC Smiljka D/4 2 D/4 V/4 D/3 D/2 D/4 0.17 21 28 -7
BRA MOELLHAUSEN Nathalie V/5 V/5 3 D/3 V/5 V/5 V/5 0.83 28 16 12
JPN YAMADA Ayumi V/4 D/3 V/4 4 D/1 D/3 V/5 0.5 20 22 -2
CZE PECHOVOVA Michala D/3 V/5 D/1 V/5 5 V/5 D/4 0.5 23 23 0
UKR SVYSTIL Yuliya D/3 V/5 D/3 V/4 D/4 6 D/4 0.33 23 24 -1
HUN CSONKA Valeria V/5 V/5 D/0 D/3 V/5 V/5 7 0.67 23 25 -2
Pool 3Piste Jaune09:30 Referee: ANDERTON Grant (IRL) V/M HS HR HS/HR
ISR KANEVSKI Vera Maia Devi 1 V/5 D/4 D/2 D/1 D/0 D/2 0.17 14 27 -13
UKR STUREN Tetiana D/2 2 D/1 D/3 D/1 D/2 D/1 0 10 28 -18
POL MROCHEM Karolina V/5 V/5 3 D/3 V/5 D/2 D/3 0.5 23 24 -1
KOR SHIN A Lam V/5 V/5 V/5 4 V/5 D/3 V/5 0.83 28 18 10
ESP CISNEROS Sofia V/5 V/5 D/4 D/4 5 D/3 V/5 0.5 26 19 7
RUS ZVEREVA Yana V/5 V/3 V/5 V/5 V/5 6 V/5 1 28 12 16
HUN MIHALY Kata V/5 V/5 V/5 D/1 D/2 D/2 7 0.5 20 21 -1
Pool 4Piste Vert09:30 Referee: KHASANOVA Aida (UZB) V/M HS HR HS/HR
POL POLIS Anna 1 V/5 D/3 D/4 D/4 V/5 D/4 0.33 25 28 -3
GER DERR Patricia D/4 2 V/5 D/4 D/1 V/5 V/4 0.5 23 24 -1
USA SIRICO Amanda V/5 D/2 3 D/3 V/5 V/5 V/4 0.67 24 21 3
UKR BEZHURA Dzhoan Feybi V/5 V/5 V/5 4 D/4 V/5 V/5 0.83 29 24 5
RUS KHRAPINA Violetta V/5 V/5 D/4 V/5 5 D/2 V/5 0.67 26 23 3
ESP PEREZ SIMBOR Sofia D/4 D/4 D/1 D/4 V/5 6 V/5 0.33 23 24 -1
SUI ISCHER Amandine V/5 D/3 D/3 D/4 D/4 D/2 7 0.17 21 27 -6
Pool 5Piste Rouge09:30 Referee: SAKHVADZE David (GEO) V/M HS HR HS/HR
SGP LIM Cheryl 1 D/2 V/5 V/5 D/1 V/5 V/5 0.67 23 25 -2
EST KUUSK Kristina V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 13 17
GER WERNER Kristin D/3 D/4 3 D/3 D/2 D/3 D/3 0 18 29 -11
ARG ENGLERT URRUTIA Melisa Lara D/4 D/1 V/5 4 D/3 V/5 D/4 0.33 22 23 -1
ESP CISNEROS Alejandra V/5 D/2 V/5 V/5 5 V/5 D/4 0.67 26 17 9
BEL BULTYNCK Anne D/4 D/1 V/5 D/0 D/1 6 D/3 0.17 14 27 -13
HUN NAGY Kinga D/4 D/3 V/4 V/5 V/5 V/4 7 0.67 25 24 1
Pool 6Piste 509:30 Referee: RODRIGUES Ana Clara Franke (BRA) V/M HS HR HS/HR
CRO JUKIC Paula 1 D/2 D/1 D/4 D/4 D/4 V/5 0.17 20 29 -9
JPN SUZUKI Honami V/5 2 D/3 V/4 D/3 D/3 V/5 0.5 23 20 3
USA HURLEY Courtney V/5 V/5 3 V/4 V/5 V/5 V/5 1 29 15 14
HUN KUN Anna V/5 D/3 D/3 4 V/5 V/5 V/5 0.67 26 20 6
TUR OZTURKMEN Aybuke V/5 V/4 D/1 D/2 5 D/3 V/5 0.5 20 26 -6
SUI KRIEGER Angela V/5 V/4 D/3 D/4 V/5 6 V/5 0.67 26 23 3
ESP LUQUE Ana D/4 D/2 D/4 D/2 D/4 D/3 7 0 19 30 -11
Pool 7Piste 609:30 Referee: BOROSAK Mirna (CRO) V/M HS HR HS/HR
HKG MAU Yuen Ching 1 D/0 D/0 D/4 V/5 V/5 D/3 0.33 17 26 -9
ITA SANTANDREA Federica V/5 2 D/1 D/4 V/5 D/3 V/5 0.5 23 20 3
CHN ZHU Mingye V/5 V/5 3 D/3 V/5 V/5 V/5 0.83 28 10 18
GER STAHLBERG Nadine V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 1 30 18 12
ESP TRABADA Gracia D/3 D/1 D/1 D/2 5 D/0 D/2 0 9 30 -21
HUN SZABO Laura D/4 V/5 D/0 D/2 V/5 6 V/5 0.5 21 22 -1
COL TOVAR KARAINDROS Oriana V/4 D/4 D/3 D/3 V/5 D/4 7 0.33 23 25 -2
Pool 8Piste 709:30 Referee: CIVIERO Ambre (SUI) V/M HS HR HS/HR
CHN LIN Sheng 1 D/4 V/2 V/5 D/2 V/5 D/1 0.5 19 20 -1
ROU POPESCU Ana Maria V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/4 1 29 11 18
POL DMOWSKA-ANDRZEJUK Danuta D/1 D/2 3 V/5 D/3 D/3 V/5 0.33 19 19 0
SWE LEHRMAN Cecilia D/4 D/0 D/1 4 V/5 V/5 V/5 0.5 20 24 -4
ITA FOIETTA Nicol V/3 D/1 V/5 D/2 5 V/5 V/5 0.67 21 23 -2
ESP MATEOS Maria D/2 D/1 V/4 D/3 D/4 6 V/5 0.33 19 27 -8
JPN YOSHIMURA Miho V/5 D/3 D/2 D/4 D/4 D/4 7 0.17 22 25 -3
Pool 9Piste 1611:30 Referee: VAZQUEZ Daniel (ESP) V/M HS HR HS/HR
COL RODRIGUEZ Diana 1 V/5 D/2 D/4 V/5 D/3 D/2 0.33 21 26 -5
ESP PENA Berta D/2 2 D/1 D/1 V/5 D/2 D/1 0.17 12 26 -14
ISR GAVRIELKO Nikol V/5 V/5 3 D/3 V/5 V/5 D/4 0.67 27 17 10
KOR JUNG Hyojung V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 D/3 0.83 28 17 11
AUS MACLAURIN Alanah D/4 D/1 D/1 D/0 5 D/1 D/4 0 11 30 -19
ITA CLERICI Alice V/5 V/5 D/3 D/4 V/5 6 D/3 0.5 25 21 4
FRA VITALIS Coraline V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 1 30 17 13
Pool 10Piste 909:30 Referee: CHICHON Vanesa (ESP) V/M HS HR HS/HR
ESP ISIDRO Alba 1 D/3 D/4 D/3 D/2 D/3 D/3 0 18 30 -12
ITA SANTUCCIO Alberta V/5 2 V/5 V/4 V/5 V/5 D/1 0.83 25 18 7
USA KOMAR Sofia V/5 D/3 3 D/4 D/1 V/5 V/5 0.5 23 21 2
SGP LIM Victoria Ann Xiu Yan V/5 D/3 V/5 4 D/4 D/0 V/5 0.5 22 21 1
ARG DI TELLA Isabel V/5 D/3 V/2 V/5 5 D/0 V/5 0.67 20 21 -1
JPN KUROKI Yume V/5 D/1 D/1 V/1 V/5 6 D/4 0.5 17 18 -1
AUS GU Dianna V/5 V/5 D/4 D/4 D/4 V/5 7 0.5 27 23 4
Pool 11Piste 1009:30 Referee: PADILLA Javier (ESP) V/M HS HR HS/HR
POR PEREIRA Ines 1 D/2 D/3 D/1 D/2 V/5 D/4 0.17 17 25 -8
CHN XU Chengzi V/5 2 V/5 D/2 D/4 V/5 D/1 0.5 22 21 1
KAZ ALIBEKOVA Assel V/5 D/2 3 D/4 D/2 V/5 D/4 0.33 22 24 -2
HKG LIN Yik Hei Coco V/2 V/5 V/5 4 D/0 V/5 V/2 0.83 19 10 9
UKR BROVKO Inna V/5 V/5 V/5 V/1 5 V/5 V/5 1 26 10 16
BRA MELHEM Nicole D/3 D/2 D/1 D/1 D/1 6 D/1 0 9 30 -21
ESP FERNANDEZ CALLEJA Sara V/5 V/5 V/5 D/1 D/1 V/5 7 0.67 22 17 5
Pool 12Piste 1109:30 Referee: GASSET Agusti (ESP) V/M HS HR HS/HR
ITA BRIASCO Brenda 1 V/5 V/5 D/2 D/4 V/5 D/3 0.5 24 25 -1
JPN KOMATA Shiori D/4 2 V/5 V/5 D/4 V/5 D/2 0.5 25 24 1
GBR NESBITT Hannah D/4 D/4 3 D/2 D/2 D/4 D/4 0 20 30 -10
EST EMBRICH Irina V/5 D/2 V/5 4 V/5 V/5 V/5 0.83 27 16 11
FRA URSULET Ingrid V/5 V/5 V/5 D/0 5 V/5 D/3 0.67 23 20 3
ESP FERNANDEZ CABEZA Emma D/3 D/3 V/5 D/3 D/0 6 D/1 0.17 15 29 -14
ROU SBARCIA Raluca Cristina V/4 V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 7 0.83 28 18 10
Pool 13Piste 1209:30 Referee: VAZQUEZ Daniel (ESP) V/M HS HR HS/HR
KOR LEE Hyewon 1 V/5 V/5 V/5 D/1 V/4 V/5 0.83 25 12 13
JPN ITO Chihiro D/3 2 V/5 D/2 D/3 D/3 V/5 0.33 21 27 -6
UZB SUYUNDIKOVA Sevara D/0 D/4 3 D/2 D/1 D/0 D/0 0 7 30 -23
POL RUTZ Barbara D/3 V/5 V/5 4 D/4 V/5 D/3 0.5 25 21 4
USA HOLMES Katharine V/2 V/4 V/5 V/5 5 V/3 V/5 1 24 11 13
ITA TESSERIN Luisa D/3 V/5 V/5 D/2 D/0 6 V/5 0.5 20 16 4
RUS KORNEEVA Anastasia D/1 D/4 V/5 V/5 D/2 D/1 7 0.33 18 23 -5
Pool 14Piste 1309:30 Referee: PAGHIEV Mihail (MDA) V/M HS HR HS/HR
FRA NABETH Camille 1 V/5 V/5 V/5 V/5 D/2 V/5 0.83 27 18 9
SUI BUECH Kim Jasmin D/2 2 V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 0.67 26 23 3
ESP GALI Rocio D/2 D/3 3 D/1 D/4 D/0 D/2 0 12 30 -18
POL KNAPIK-MIAZGA Renata D/4 D/4 V/5 4 V/5 V/5 V/5 0.67 28 14 14
ISR BOTVINIK Yana D/3 V/5 V/5 D/1 5 D/1 V/5 0.5 20 26 -6
RUS KOCHNEVA Olga V/5 D/3 V/5 D/2 V/5 6 V/5 0.67 25 17 8
SGP RAHARDJA Rania Herlina D/2 D/3 V/5 D/0 D/3 D/4 7 0.17 17 27 -10
Pool 15Piste 1409:30 Referee: ACEVEDO Pablo (ESP) V/M HS HR HS/HR
POL MROSZCZAK Anna 1 D/1 D/4 V/5 V/5 V/5 D/2 0.5 22 25 -3
ESP MARTIN LESCURA Andrea V/5 2 D/3 D/0 D/3 D/4 D/1 0.17 16 26 -10
JPN BABA Haruna V/5 V/5 3 D/4 D/4 D/3 D/4 0.33 25 27 -2
UKR KHARKOVA Vlada D/3 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 0.83 28 18 10
GER EHLER Alexandra D/4 V/5 V/5 D/3 5 D/3 V/5 0.5 25 22 3
KOR LEE Hyein D/3 V/5 V/5 D/2 V/4 6 V/3 0.67 22 22 0
HUN BORSODY Emma V/5 V/5 V/5 D/4 D/1 D/2 7 0.5 22 20 2
Pool 16Piste 1509:30 Referee: REJAS DEL CAMPO Pablo (ESP) V/M HS HR HS/HR
LUX RAMAZZOTTI Anastasia 1 D/3 D/1 D/2 D/1 D/4 V/5 0.17 16 26 -10
ESP GARCIA RODRIGUEZ Ines V/5 2 D/1 V/4 D/2 D/2 D/4 0.33 18 26 -8
POL ZAGALA Jagoda V/5 V/5 3 D/4 D/2 V/5 V/5 0.67 26 18 8
JPN SAITO Ayumu V/4 D/3 V/5 4 D/3 V/5 D/1 0.5 21 23 -2
EST DIFFERT Nelli V/4 V/5 V/5 V/5 5 V/5 D/4 0.83 28 15 13
CIV SAKOA Gbahi Gwladys V/5 V/5 D/3 D/3 D/2 6 D/3 0.33 21 26 -5
FRA FAYOLLE Marie-Gabirelle D/3 V/5 D/3 V/5 V/5 V/5 7 0.67 26 22 4
Pool 17Piste 1609:30 Referee: BASTYNS Olivier (BEL) V/M HS HR HS/HR
AUT FEHRER Stefanie 1 D/4 D/1 V/5 D/1 D/2 D/2 0.17 15 29 -14
ESP MARTIN SAEZ Ines V/5 2 D/4 D/0 D/1 D/1 D/0 0.17 11 29 -18
RUS OKHOTNIKOVA Irina V/5 V/5 3 V/5 D/2 D/0 V/5 0.67 22 20 2
NED DE JONG Cheryl D/4 V/5 D/1 4 D/2 D/1 D/2 0.17 15 25 -10
EST KIRPU Erika V/5 V/5 V/5 V/5 5 D/2 V/5 0.83 27 13 14
FRA CANDASSAMY Marie-Florence V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 1 30 10 20
GER HORNISCHER Anna V/5 V/5 D/4 V/5 D/2 D/4 7 0.5 25 19 6
Pool 18Piste Final11:30 Referee: BOROSAK Mirna (CRO) V/M HS HR HS/HR
HKG HSIEH Kaylin Sin Yan 1 D/4 V/5 V/5 D/4 V/4 V/5 0.67 27 17 10
FRA MALLO Auriane V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 19 11
ESP JIMENEZ CEBADA Ana Isabel D/1 D/3 3 D/3 D/0 D/4 D/3 0 14 30 -16
KAZ KRALYUK Alexandra D/3 D/3 V/5 4 V/5 D/0 V/5 0.5 21 23 -2
GER MULTERER Ricarda V/5 D/1 V/5 D/1 5 D/4 D/4 0.33 20 24 -4
USA KOPECKY Lydia D/1 D/4 V/5 V/5 V/5 6 V/5 0.67 25 21 4
NOR ASCHEHOUG Irina D/2 D/4 V/5 D/4 V/5 D/4 7 0.33 24 27 -3
Pool 19Piste Bleu11:30 Referee: ACEVEDO Pablo (ESP) V/M HS HR HS/HR
FRA EPEE Laurence 1 D/3 V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 0.67 25 23 2
KAZ BALAGANSKAYA Ulyana V/5 2 V/5 V/5 D/2 D/3 D/3 0.5 23 23 0
BLR KHLYSTUNOVA Lizaveta D/3 D/2 3 V/5 D/2 V/5 D/2 0.33 19 27 -8
SWE MUMM Emelie V/5 D/3 D/3 4 V/5 V/5 D/4 0.5 25 19 6
NOR PIASECKA Caroline D/3 V/5 V/5 D/2 5 D/1 V/5 0.5 21 23 -2
POL ZAMACHOWSKA Aleksandra D/3 V/5 D/4 D/0 V/5 6 V/5 0.5 22 22 0
SRB ILIC Danijela D/4 V/5 V/5 V/5 D/4 D/3 7 0.5 26 24 2
Pool 20Piste Jaune11:30 Referee: GASSET Agusti (ESP) V/M HS HR HS/HR
UKR PANTELYEYEVA Kseniya 1 V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 0.83 28 14 14
FRA TAHE Oceane D/1 2 V/4 V/5 V/5 D/3 V/5 0.67 23 20 3
CAN HOPPE MONTANARO Malinka D/4 D/3 3 V/5 D/3 V/5 V/5 0.5 25 24 1
POL JURECKA Julia D/2 D/4 D/3 4 D/4 D/4 V/5 0.17 22 27 -5
GBR HENSON Julie V/5 D/3 V/5 V/5 5 D/4 V/5 0.67 27 24 3
SWE LINDE Asa D/1 V/4 D/3 V/5 V/5 6 V/5 0.67 23 22 1
BRA GALVAO Cecilia D/1 D/1 D/4 D/2 D/4 D/1 7 0 13 30 -17
Pool 21Piste Vert11:30 Referee: RODRIGUES Ana Clara Franke (BRA) V/M HS HR HS/HR
ROU VERES Greta 1 V/5 V/5 D/2 D/3 V/5 V/5 0.67 25 20 5
ESP IBANEZ Celia D/3 2 D/4 D/1 D/1 D/2 D/3 0 14 30 -16
COL SALAZAR ALDANA Susana D/2 V/5 3 D/3 D/3 V/5 V/5 0.5 23 24 -1
LUX ROTTLER-FAUTSCH Lis V/5 V/5 V/5 4 D/2 V/5 V/5 0.83 27 13 14
FRA LOUIS MARIE Alexandra V/5 V/5 V/5 V/3 5 D/2 D/2 0.67 22 19 3
GEO GUCHMAZOVA Maia D/3 V/5 D/3 D/4 V/5 6 V/5 0.5 25 20 5
SWE LEJON Viktoria D/2 V/5 D/2 D/0 V/5 D/1 7 0.33 15 25 -10
Pool 22Piste Rouge11:30 Referee: SANCHEZ Daniel (ESP) V/M HS HR HS/HR
CHN SHI Yuexin 1 V/5 D/4 V/5 V/5 V/4 V/3 0.83 26 14 12
RUS KOMAROVA Alena D/2 2 V/5 V/5 D/4 D/3 V/5 0.5 24 19 5
UZB ROJKOVA Veronika V/5 D/2 3 D/4 D/4 V/5 V/5 0.5 25 26 -1
GER WEITBRECHT Sophia D/3 D/0 V/5 4 V/5 D/1 V/3 0.5 17 20 -3
CAN GERVAIS Leslie-Ann D/1 V/5 V/5 D/2 5 D/0 V/5 0.5 18 27 -9
ITA MARZANI Roberta D/1 V/5 D/3 V/3 V/5 6 V/5 0.67 22 15 7
KOR CHOI Hyojoo D/2 D/2 D/4 D/1 D/4 D/2 7 0 15 26 -11
Pool 23Piste 511:30 Referee: HAJJI Samir (TUN) V/M HS HR HS/HR
VEN PIOVESAN SILVA Patrizia 1 V/5 D/4 V/5 D/2 V/5 V/5 0.67 26 21 5
HUN PETRI Renata D/4 2 V/5 D/4 D/3 V/5 V/5 0.5 26 21 5
CHN HOU Guangjuan V/5 D/4 3 D/4 V/5 D/3 V/5 0.5 26 22 4
ISR HECHT Dar D/4 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 0.83 29 22 7
USA WASHINGTON Isis V/5 V/4 D/1 D/3 5 V/5 V/5 0.67 23 23 0
ESP GARCIA ALBARES Carolina D/1 D/1 V/5 D/4 D/4 6 D/1 0.17 16 28 -12
POR BONITO Fabiana D/2 D/2 D/2 D/2 D/4 V/5 7 0.17 17 26 -9
Pool 24Piste 611:30 Referee: BASTYNS Olivier (BEL) V/M HS HR HS/HR
POL SWATOWSKA Martyna 1 D/4 V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 0.67 28 23 5
RUS MARTYNYUK Daria V/5 2 V/4 V/5 D/2 V/5 V/5 0.83 26 20 6
ESP LOPEZ DE LA PENA Paula D/3 D/1 3 D/4 D/4 V/5 D/4 0.17 21 28 -7
FRA NGOM Helene V/5 D/4 V/5 4 V/5 V/5 D/3 0.67 27 26 1
KOR LIM Joo Mi D/3 V/5 V/5 D/4 5 V/5 V/5 0.67 27 19 8
SUI STAEHLI Laura D/3 D/4 D/4 D/4 D/1 6 V/5 0.17 21 28 -7
SWE KARLSSON Ebba D/4 D/2 V/5 V/5 D/2 D/3 7 0.33 21 27 -6
Pool 25Piste 711:30 Referee: SAKHVADZE David (GEO) V/M HS HR HS/HR
ARG CHWOJNIK Tamara 1 D/0 D/3 V/3 D/4 D/3 D/4 0.17 17 27 -10
SUI MOESCHLIN Noemi V/5 2 V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 0.83 29 13 16
VEN MARTINEZ Maria V/5 D/2 3 V/2 V/3 V/4 D/0 0.67 16 15 1
JPN TAKAHASHI Erika D/2 D/1 D/1 4 V/5 D/2 V/5 0.33 16 20 -4
ESP ZAMORANO Andrea V/5 V/5 D/2 D/4 5 D/4 D/4 0.33 24 26 -2
ROU TATARAN Amalia V/5 D/3 D/3 V/5 V/5 6 D/4 0.5 25 23 2
USA MO Victoria V/5 D/2 V/1 D/1 V/5 V/5 7 0.67 19 22 -3
Pool 26Piste 811:30 Referee: BRAVO Daniel (ESP) V/M HS HR HS/HR
USA BASSA Francesca 1 D/1 V/5 V/5 D/2 V/5 V/5 0.67 23 21 2
CAN MACKINNON Leonora V/2 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 27 13 14
IRL MCGEEVER Jennifer D/3 D/3 3 V/5 D/3 D/1 V/5 0.33 20 27 -7
JPN MURAKAMI Natsuki D/3 D/2 D/4 4 D/1 D/2 D/4 0 16 30 -14
RUS OBRAZTSOVA Maria V/5 D/2 V/5 V/5 5 V/5 V/5 0.83 27 16 11
SUI BRUNNER Pauline D/4 D/4 V/5 V/5 D/4 6 D/4 0.33 26 22 4
AUT SCHMIDL Paula D/4 D/1 D/3 V/5 D/1 V/4 7 0.33 18 28 -10
Pool 27Piste 911:30 Referee: REJAS DEL CAMPO Pablo (ESP) V/M HS HR HS/HR
KAZ ZAVYALOVA Natalya 1 V/5 V/5 D/4 D/1 V/2 V/5 0.67 22 21 1
AUT PUCHACHER Laura D/3 2 D/2 D/3 D/2 D/4 V/5 0.17 19 26 -7
ARG MENDEZ BELLO Josefina Maria D/4 V/5 3 D/3 D/1 D/4 D/3 0.17 20 27 -7
RUS ANDRYUSHINA Tatyana V/5 V/5 V/5 4 D/3 V/5 V/5 0.83 28 16 12
USA VIE Natalie V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 1 30 11 19
CAN SZE Ka Yan D/1 V/5 V/5 D/1 D/4 6 D/2 0.33 18 25 -7
EST MEZENTSEVA Anna D/3 D/1 V/5 D/0 D/0 V/5 7 0.33 14 25 -11
Pool 28Piste 1011:30 Referee: CHICHON Vanesa (ESP) V/M HS HR HS/HR
ITA FERRARI Marta 1 D/3 V/5 D/1 V/5 V/5 V/3 0.67 22 19 3
GBR COHEN Mary V/5 2 D/3 D/2 D/3 V/4 D/4 0.33 21 26 -5
USA SHEFFIELD Lake D/3 V/5 3 D/3 V/5 D/3 D/2 0.33 21 25 -4
FRA JACQUES ANDRE COQUIN Josephine V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 D/4 0.83 29 14 15
UZB KHAKIMOVA Malika D/2 V/5 D/2 D/2 5 D/4 D/1 0.17 16 28 -12
SUI EMMENEGGER Manon D/2 D/3 V/5 D/1 V/5 6 D/1 0.33 17 26 -9
UKR POCHKALOVA Anfisa D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 0.83 27 15 12
Pool 29Piste 1111:30 Referee: PADILLA Javier (ESP) V/M HS HR HS/HR
GBR LAWRENCE Hannah Elizabeth 1 D/2 D/4 D/2 D/4 D/4 V/5 0.17 21 26 -5
EST LEHIS Katrina V/5 2 D/2 D/3 V/5 V/5 V/5 0.67 25 15 10
ITA BOSCARELLI Francesca V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 16 14
HUN VARNAI Vivien V/5 V/5 D/3 4 V/5 V/5 V/5 0.83 28 18 10
GER VOLLRATH Shirin V/5 D/2 D/3 D/4 5 D/4 D/3 0.17 21 29 -8
CHN LAI Jiangling V/5 D/1 D/4 D/3 V/5 6 V/5 0.5 23 26 -3
CAN HUELLAS-BRUSKIEWICZ Marie-Rose D/1 D/0 D/0 D/1 V/5 D/3 7 0.17 10 28 -18
Pool 30Piste 1211:30 Referee: PAGHIEV Mihail (MDA) V/M HS HR HS/HR
SVK KAMENISCAKOVA Ida 1 D/1 D/3 D/2 V/5 D/4 D/3 0.17 18 29 -11
POL PYTKA Kamila V/5 2 V/5 D/2 D/3 V/5 V/4 0.67 24 15 9
HUN SZABO Reka V/5 D/2 3 D/4 V/5 V/5 V/3 0.67 24 18 6
CHN XIANG Yixuan V/5 V/3 V/5 4 V/5 V/5 V/5 1 28 14 14
ESP PEREZ GARCIA Samanta D/4 V/5 D/0 D/4 5 V/5 V/5 0.5 23 22 1
SGP ABDUL RAHMAN Kiria Tikanah V/5 D/1 D/4 D/2 D/3 6 V/5 0.33 20 26 -6
IRL CONNER Rachel V/5 D/3 D/1 D/0 D/1 D/2 7 0.17 12 25 -13
Pool 31Piste 1311:30 Referee: KHASANOVA Aida (UZB) V/M HS HR HS/HR
GER CHRISTMANN Beate 1 V/5 V/5 V/4 V/4 V/5 D/2 0.83 25 19 6
ESP TORRENTE Lucia D/1 2 D/1 D/1 D/3 D/2 D/2 0 10 30 -20
HUN BUDAI Dorina D/4 V/5 3 V/5 V/4 V/5 D/3 0.67 26 17 9
CHN WANG Yaping D/3 V/5 D/3 4 V/5 V/5 D/3 0.5 24 20 4
DOM SEGNINI BOCCHIA DI RINALDI Elisa D/3 V/5 D/3 D/3 5 V/5 D/0 0.33 19 25 -6
SGP VILLACELLINO Aurora Yingchun D/3 V/5 D/0 D/2 D/4 6 D/1 0.17 15 27 -12
ROU UDREA Maria V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 1 30 11 19
Pool 32Piste 1411:30 Referee: ANDERTON Grant (IRL) V/M HS HR HS/HR
NED OBSTER Ellen 1 V/5 D/0 D/2 V/5 D/3 D/4 0.33 19 25 -6
AUT ENGEL Christiana D/4 2 D/4 D/0 D/4 D/3 V/5 0.17 20 26 -6
ROU DANCIU Adela V/5 V/5 3 D/3 D/1 D/4 D/2 0.33 20 23 -3
GER SOZANSKA Monika V/5 V/2 V/4 4 V/5 V/4 V/5 1 25 9 16
CAN VON DADELSZEN Emma D/1 V/5 V/5 D/1 5 V/5 D/3 0.5 20 22 -2
JPN OISHI Kanna V/5 V/5 V/5 D/0 D/2 6 D/2 0.5 19 22 -3
ESP KISKAPUSI Dora V/5 D/4 V/5 D/3 V/5 V/3 7 0.67 25 21 4
Pool 33Piste 1511:30 Referee: CIVIERO Ambre (SUI) V/M HS HR HS/HR
IRL JOHNSON Lucy 1 D/3 D/3 V/5 V/5 D/1 D/4 0.33 21 27 -6
CHN XU Nuo V/5 2 D/4 V/5 V/5 V/4 V/5 0.83 28 22 6
ESP MARTIGNE Nannci V/5 V/5 3 D/4 D/2 D/1 D/0 0.33 17 27 -10
GER RIEDMUELLER Vanessa D/4 D/4 V/5 4 V/5 V/5 D/2 0.5 25 25 0
TUR AKSIN Ipek D/3 D/3 V/5 D/3 5 D/1 V/5 0.33 20 26 -6
SGP LEE Bernardette Jing Fei V/5 D/3 V/5 D/3 V/5 6 D/2 0.5 23 17 6
ISR LONDON Ana V/5 D/4 V/5 V/5 D/4 V/5 7 0.67 28 18 10