Clean Sport learn more

results: list of results

Back to results
Competition Place Date Category Weapon Gender Event Type
Coupe du Monde La Havane 19.01.18 S E F I A

* Results of the competitions marked with asterisk were not validated yet.

Pool 1Piste 108:30 Referee: ABADIA LOMBILLO Jose Luis (CUB) V/M HS HR HS/HR
JPN TAKAHASHI Erika 1 V/3 D/1 V/5 V/5 D/2 D/2 0.5 18 22 -4
JAM WILLIAMS Claudine D/2 2 D/1 D/4 V/5 D/3 V/5 0.33 20 22 -2
KOR SHIN A Lam V/5 V/3 3 D/3 V/5 V/5 D/1 0.67 22 10 12
GER EHLER Alexandra D/3 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 0.83 28 17 11
MEX TERAN Alejandra D/2 D/4 D/1 D/1 5 V/5 V/5 0.33 18 23 -5
ITA TESSERIN Luisa V/5 V/5 D/0 D/1 D/2 6 D/3 0.33 16 25 -9
CHN WANG Yaping V/5 D/2 V/2 D/3 D/1 V/5 7 0.5 18 21 -3
Pool 2Piste 208:30 Referee: KOVRLIJA Ana (SRB) V/M HS HR HS/HR
ITA MARZANI Roberta 1 V/5 V/3 D/1 V/5 V/5 D/4 0.67 23 17 6
ROU DANCIU Adela D/1 2 D/2 D/4 D/2 D/2 V/5 0.17 16 28 -12
JPN OHASHI Rie D/2 V/5 3 D/0 V/4 D/2 V/5 0.5 18 17 1
EST EMBRICH Irina V/5 V/5 V/3 4 V/5 D/4 V/5 0.83 27 16 11
CAN SZE Ka Yan D/1 V/5 D/3 D/4 5 D/3 V/5 0.33 21 25 -4
USA BATES Cassandra D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 6 D/2 0.67 25 21 4
RUS MURTAZAEVA Aizanat V/5 D/3 D/1 D/2 D/4 V/5 7 0.33 20 26 -6
Pool 3Piste 308:30 Referee: BADAWI Amgad (PUR) V/M HS HR HS/HR
UKR BEZHURA Dzhoan Feybi 1 V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 D/3 0.67 26 18 8
ITA BOSCARELLI Francesca D/3 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 28 16 12
MEX TEJEDA Sheila Liliana D/4 D/3 3 D/1 D/3 V/5 D/4 0.17 20 28 -8
RUS OBRAZTSOVA Maria D/1 D/3 V/5 4 D/3 V/5 D/4 0.33 21 24 -3
ROU TATARAN Amalia V/5 D/0 V/5 V/4 5 V/5 V/5 0.83 24 18 6
POR PEREIRA Ines D/1 D/2 D/3 D/4 D/2 6 D/3 0 15 29 -14
GER RIEDMUELLER Vanessa V/4 D/3 V/5 V/5 D/2 V/4 7 0.67 23 24 -1
Pool 4Piste 408:30 Referee: HENKELMANN Matthias (GER) V/M HS HR HS/HR
ITA RIZZI Giulia 1 D/4 V/5 V/5 V/5 D/4 V/5 0.67 28 19 9
ROU VERES Greta V/5 2 V/5 V/5 V/5 D/2 V/5 0.83 27 19 8
COL TAMAYO PACHON Angela Maria D/1 D/2 3 D/2 V/5 D/1 D/3 0.17 14 28 -14
SUI STAEHLI Laura D/2 D/3 V/5 4 V/5 D/3 V/5 0.5 23 25 -2
AUT SCHMIDL Paula D/3 D/2 D/4 D/4 5 D/1 V/5 0.17 19 25 -6
USA VIE Natalie V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 1 30 13 17
CUB MENDOZA VENZANT Ceily D/3 D/3 V/4 D/4 D/0 D/2 7 0.17 16 28 -12
Pool 5Piste 508:30 Referee: FALAH Alaa A. (IRQ) V/M HS HR HS/HR
CUB RODRIGUEZ QUESADA Yamilka 1 V/5 D/2 D/3 V/3 V/5 D/0 0.5 18 20 -2
MEX MONTES Viviana D/3 2 D/0 D/2 D/2 D/1 D/4 0 12 30 -18
CHN XIANG Yixuan V/5 V/5 3 V/5 V/4 V/5 V/1 1 25 11 14
CAN HOPPE MONTANARO Malinka V/4 V/5 D/3 4 D/4 D/1 D/3 0.33 20 25 -5
USA BASSA Francesca D/2 V/5 D/2 V/5 5 V/4 D/2 0.5 20 20 0
JAM CHANG Caitlin D/1 V/5 D/4 V/5 D/3 6 D/2 0.33 20 21 -1
ITA SANTUCCIO Alberta V/5 V/5 D/0 V/5 V/4 V/5 7 0.83 24 12 12
Pool 6Piste 608:30 Referee: DIAZ PEREZ Luis Orlando (CUB) V/M HS HR HS/HR
EST KUUSK Kristina 1 V/5 V/5 D/1 V/5 D/3 D/1 0.5 20 21 -1
RUS OKHOTNIKOVA Irina D/4 2 V/5 V/5 V/5 D/3 D/3 0.5 25 19 6
JPN OISHI Kanna D/2 D/1 3 D/2 D/3 D/4 D/2 0 14 30 -16
USA DUNLAP-SMITH Azaline V/5 D/2 V/5 4 D/3 D/2 D/1 0.33 18 23 -5
ITA FERRARI Marta D/3 D/1 V/5 V/5 5 V/5 V/4 0.67 23 21 2
POL MROSZCZAK Anna V/5 V/5 V/5 V/5 D/2 6 D/3 0.67 25 22 3
CHN LIN Sheng V/2 V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 7 0.83 25 14 11
Pool 7Piste 708:30 Referee: TURIACE Sergio (ARG) V/M HS HR HS/HR
KOR LIM Joo Mi 1 V/5 D/3 D/3 V/5 V/5 D/2 0.5 23 22 1
HUN BUDAI Dorina D/3 2 V/5 V/5 V/5 D/4 D/4 0.5 26 20 6
SUI BRUNNER Pauline V/4 D/3 3 V/4 V/5 D/2 D/3 0.5 21 19 2
JPN KOMABA Minami V/4 D/0 D/0 4 V/5 D/2 D/2 0.33 13 24 -11
CAN PLANTE Marilyne D/3 D/2 D/1 D/2 5 D/2 D/1 0 11 30 -19
USA HURLEY Courtney D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 6 D/4 0.67 27 20 7
POL ZAMACHOWSKA Aleksandra V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 1 30 16 14
Pool 8Piste 808:30 Referee: TROIS DE AVILA Regis (BRA) V/M HS HR HS/HR
USA MO Victoria 1 V/5 V/5 D/2 D/2 D/3 V/5 0.5 22 26 -4
CUB CARBONELL FONSECA Gretel D/3 2 V/5 D/1 D/2 D/2 D/3 0.17 16 28 -12
MEX CRUZ Jocelyn D/4 D/3 3 V/5 D/2 D/3 D/4 0.17 21 29 -8
FRA BAYRAM Aliya V/5 V/5 D/4 4 D/4 V/5 D/2 0.5 25 21 4
EST DIFFERT Nelli V/5 V/5 V/5 V/5 5 D/2 D/4 0.67 26 20 6
CHN ZHU Mingye V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 6 V/5 0.83 28 18 10
JPN ITO Chihiro D/4 V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 7 0.67 27 23 4
Pool 9Piste 908:30 Referee: RIOS RIVERA Juan Carlos (MEX) V/M HS HR HS/HR
ESP CISNEROS Alejandra 1 D/4 V/4 D/1 V/5 D/2 D/3 0.33 19 26 -7
CHN XU Chengzi V/5 2 V/5 V/5 V/4 D/1 V/5 0.83 25 20 5
POR BONITO Fabiana D/3 D/1 3 D/3 D/3 D/1 D/4 0 15 29 -14
GER WERNER Kristin V/5 D/3 V/5 4 D/4 D/1 D/4 0.33 22 24 -2
CUB GAVILAN SANCHEZ Yania D/3 D/3 V/5 V/5 5 V/5 V/5 0.67 26 23 3
KOR LEE Hyein V/5 V/5 V/5 V/5 D/4 6 D/4 0.67 28 15 13
USA WASHINGTON Isis V/5 D/4 V/5 V/5 D/3 V/5 7 0.67 27 25 2
Pool 10Piste Podium08:30 Referee: RUMAYOR BLANCO Lazaro E. (CUB) V/M HS HR HS/HR
ROU UDREA Maria 1 D/3 V/4 V/5 V/5 V/5 D/2 0.67 24 17 7
CHN XU Nuo V/4 2 V/5 V/3 D/2 D/4 V/5 0.67 23 20 3
POL KNAPIK-MIAZGA Renata D/3 D/4 3 V/5 V/5 V/5 D/2 0.5 24 16 8
GER MULTERER Ricarda D/3 D/2 D/2 4 V/5 V/5 V/5 0.5 22 20 2
USA KOMAR Sofia D/2 V/5 D/0 D/4 5 V/5 D/3 0.33 19 26 -7
MEX MEDINA Elizabeth D/0 V/5 D/2 D/2 D/4 6 D/4 0.17 17 29 -12
HUN KUN Anna V/5 D/1 V/3 D/1 V/5 V/5 7 0.67 20 21 -1
Pool 11Piste 110:30 Referee: TURIACE Sergio (ARG) V/M HS HR HS/HR
GER SOZANSKA Monika 1 V/5 V/4 D/0 V/5 D/1 D/4 0.5 19 18 1
POL RUTZ Barbara D/3 2 D/4 V/5 V/5 D/2 D/3 0.33 22 27 -5
USA KOPECKY Lydia D/1 V/5 3 V/5 D/3 D/2 V/5 0.5 21 24 -3
UKR KHARKOVA Vlada V/5 D/4 D/3 4 V/5 D/1 D/4 0.33 22 24 -2
CUB DIAZ VENET Clara D/2 D/3 V/5 D/4 5 D/3 D/3 0.17 20 28 -8
ROU POPESCU Ana Maria V/2 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 1 27 9 18
FRA NABETH Camille V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 D/0 7 0.67 23 24 -1
Pool 12Piste 210:30 Referee: KOVRLIJA Ana (SRB) V/M HS HR HS/HR
POL PYTKA Kamila 1 V/5 V/4 D/1 D/1 V/5 V/4 0.67 20 12 8
ITA CLERICI Alice D/2 2 V/5 D/3 V/3 V/5 D/1 0.5 19 17 2
CUB GONZALEZ SANDOVAL Diamelys D/3 D/1 3 D/1 V/4 V/5 D/1 0.33 15 23 -8
USA HOLMES Katharine V/2 V/5 V/5 4 V/5 V/5 D/4 0.83 26 12 14
FRA CANDASSAMY Marie-Florence V/2 D/2 D/3 D/1 5 V/5 D/1 0.33 14 19 -5
JPN KOMATA Shiori D/0 D/2 D/1 D/1 D/4 6 D/0 0 8 30 -22
CHN LAI Jiangling D/3 V/2 V/5 V/5 V/2 V/5 7 0.83 22 11 11
Pool 13Piste 310:30 Referee: BADAWI Amgad (PUR) V/M HS HR HS/HR
FRA MALLO Auriane 1 D/2 D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.67 25 22 3
JPN KUROKI Yume V/5 2 D/2 D/3 D/4 D/0 V/4 0.33 18 25 -7
POL DMOWSKA-ANDRZEJUK Danuta V/5 V/5 3 D/4 D/1 D/4 V/5 0.5 24 24 0
RUS KOCHNEVA Olga D/2 V/5 V/5 4 D/4 D/0 D/4 0.33 20 27 -7
HUN VARNAI Vivien D/4 V/5 V/5 V/5 5 D/2 D/2 0.5 23 24 -1
USA NIXON Catherine D/4 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 0.83 29 12 17
CUB FRANCO RAMIREZ Jiselle D/2 D/3 D/4 V/5 V/5 D/1 7 0.33 20 25 -5
Pool 14Piste 410:30 Referee: DIAZ PEREZ Luis Orlando (CUB) V/M HS HR HS/HR
CAN MACKINNON Leonora 1 V/5 D/2 D/4 D/4 V/5 D/2 0.33 22 26 -4
ESP GARCIA RODRIGUEZ Ines D/3 2 D/4 V/5 D/4 V/5 D/4 0.33 25 28 -3
RUS KORNEEVA Anastasia V/5 V/5 3 D/1 D/3 D/4 D/3 0.33 21 26 -5
POL SWATOWSKA Martyna V/5 D/4 V/5 4 V/5 V/5 V/5 0.83 29 19 10
EST KIRPU Erika V/5 V/5 V/5 D/3 5 V/5 D/2 0.67 25 22 3
JPN YOSHIMURA Miho D/3 D/4 V/5 D/4 D/1 6 V/5 0.33 22 27 -5
ROU SBARCIA Raluca Cristina V/5 V/5 V/5 D/2 V/5 D/3 7 0.67 25 21 4
Pool 15Piste 510:30 Referee: FALAH Alaa A. (IRQ) V/M HS HR HS/HR
MEX TEJEDA Frania 1 V/5 D/2 D/0 D/2 D/1 D/3 0.17 13 28 -15
CHN SHI Yuexin D/3 2 V/5 D/2 V/5 D/2 V/5 0.5 22 24 -2
JPN SUZUKI Honami V/5 D/2 3 D/2 V/5 V/5 D/3 0.5 22 24 -2
POL ZAGALA Jagoda V/5 V/5 V/5 4 D/3 D/2 D/3 0.5 23 19 4
SUI KRIEGER Angela V/5 D/3 D/3 V/5 5 D/3 D/2 0.33 21 25 -4
RUS MARTYNYUK Daria V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 6 V/5 0.83 29 16 13
UKR POCHKALOVA Anfisa V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 D/3 7 0.67 27 21 6
Pool 16Piste 610:30 Referee: HENKELMANN Matthias (GER) V/M HS HR HS/HR
JPN BABA Haruna 1 D/4 D/1 D/2 D/3 D/2 0 12 24 -12
RUS ANDRYUSHINA Tatyana V/5 2 V/5 D/2 V/5 V/5 0.8 22 12 10
KOR LEE Hyewon V/5 D/1 3 D/4 V/5 V/5 0.6 20 15 5
FRA EPEE Laurence V/5 V/5 V/5 4 V/5 D/4 0.8 24 16 8
SUI ISCHER Amandine V/4 D/2 D/2 D/3 5 V/2 0.4 13 19 -6
UKR SVYSTIL Yuliya V/5 D/0 D/2 V/5 D/1 6 0.4 13 18 -5
Pool 17Piste 710:30 Referee: ABADIA LOMBILLO Jose Luis (CUB) V/M HS HR HS/HR
FRA JACQUES ANDRE COQUIN Josephine 1 V/5 V/4 D/2 D/3 V/5 0.6 19 17 2
UKR PANTELYEYEVA Kseniya D/3 2 D/2 D/4 V/5 V/5 0.4 19 20 -1
CHN HOU Guangjuan D/3 V/5 3 D/3 V/5 D/2 0.4 18 18 0
ITA BRIASCO Brenda V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 1 25 14 11
RUS ZVEREVA Yana V/5 D/3 D/4 D/4 5 V/5 0.4 21 19 2
SUI BLUM Alexandra D/1 D/2 V/3 D/1 D/1 6 0.2 8 22 -14
Pool 18Piste 810:30 Referee: RIOS RIVERA Juan Carlos (MEX) V/M HS HR HS/HR
GER STAHLBERG Nadine 1 D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 0.8 22 17 5
KOR JUNG Hyojung V/5 2 V/5 V/5 V/5 D/3 0.8 23 18 5
RUS KOMAROVA Alena D/2 D/4 3 V/5 D/4 D/2 0.2 17 24 -7
HUN GNAM Tamara D/3 D/3 D/4 4 V/5 D/4 0.2 19 24 -5
LUX ROTTLER-FAUTSCH Lis D/3 D/4 V/5 D/4 5 D/2 0.2 18 24 -6
JPN YAMADA Ayumi D/4 V/5 V/5 V/5 V/5 6 0.8 24 16 8
Pool 19Piste Podium10:30 Referee: TROIS DE AVILA Regis (BRA) V/M HS HR HS/HR
RUS KHRAPINA Violetta 1 V/4 V/5 V/5 V/5 D/1 0.8 20 12 8
FRA VITALIS Coraline D/3 2 V/5 V/5 D/4 V/5 0.6 22 17 5
KOR CHOI Hyojoo D/1 D/3 3 V/5 V/5 D/3 0.4 17 19 -2
ESP FERNANDEZ CALLEJA Sara D/3 D/2 D/0 4 D/3 V/5 0.2 13 22 -9
ITA FOIETTA Nicol D/3 V/5 D/4 V/5 5 V/5 0.6 22 21 1
GER CHRISTMANN Beate V/2 D/3 V/5 D/2 D/4 6 0.4 16 19 -3