Clean Sport learn more

results: list of results

Back to results
Competition Place Date Category Weapon Gender Event Type
Championnats Panaméricains La Havane 17.06.18 S F F I CHZ

* Results of the competitions marked with asterisk were not validated yet.

Pool 1Piste Amarilla09:00 Referee: PAGHIEV Mihail (MDA)
GIRON Bruno (PER)
V/M HS HR HS/HR
USA KIEFER Lee 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 12 18
MEX MICHEL Nataly D/2 2 D/1 D/3 V/5 V/5 V/5 0.5 21 23 -2
CHI FLORES Alejandra D/0 V/5 3 V/5 D/3 D/2 V/5 0.5 20 21 -1
COL GUERRA ACOSTA Laura Julieth D/4 V/4 D/2 4 D/2 D/1 V/5 0.33 18 26 -8
CUB FORMENT SANCHEZ Maite D/1 D/3 V/5 V/5 5 V/5 V/5 0.67 24 19 5
VEN FUENMAYOR CHOLES Johana Beatriz D/2 D/4 V/5 V/5 D/1 6 V/5 0.5 22 21 1
ESA VALLE ARANA Alejandra Guadalupe D/3 D/2 D/3 D/3 D/3 D/3 7 0 17 30 -13
Pool 2Piste Verde09:00 Referee: RIOS RIVERA Juan Carlos (MEX)
CORDERO Darwin (VEN)
V/M HS HR HS/HR
CAN HARVEY Eleanor 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/3 1 28 8 20
ARG ONDARTS Lucia D/0 2 V/5 V/5 V/5 V/5 D/1 0.67 21 16 5
CHI SILVA Paula D/1 D/4 3 D/1 V/5 V/5 V/5 0.5 21 19 2
GUA LOPEZ Ana Luisa D/3 D/0 V/5 4 D/3 V/5 D/3 0.33 19 21 -2
CUB TAMAYO ZORRILLA Elisa D/3 D/1 D/0 V/5 5 V/5 V/5 0.5 19 20 -1
DOM MATOS Deyanara D/0 D/1 D/4 D/0 D/0 6 V/5 0.17 10 27 -17
COL SERNA Vanessa D/1 V/5 D/0 V/5 D/2 D/2 7 0.33 15 22 -7
Pool 3Piste Roja09:00 Referee: WITKOWSKI Andrzej (POL)
RAMIREZ ABADIA Histor Giovanny (COL)
V/M HS HR HS/HR
CHI INOSTROZA Arantza 1 D/1 D/2 V/5 D/2 D/1 D/2 0.17 13 25 -12
USA ROSS Nicole V/5 2 V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 0.83 28 11 17
MEX REBOLLEDO Melissa V/5 D/2 3 V/5 D/3 D/3 V/5 0.5 23 18 5
PER RUIZ Nabia D/0 D/0 D/0 4 D/0 D/4 D/2 0 6 29 -23
BRA CECCHINI Gabriela V/5 V/5 V/4 V/5 5 V/5 D/4 0.83 28 14 14
VEN RIVERO Liz V/5 D/1 V/5 V/5 D/1 6 D/0 0.5 17 23 -6
CUB MORENO VALIENTE Daylen Cristina V/5 D/2 D/2 V/4 V/5 V/5 7 0.67 23 18 5
Pool 4Piste 509:00 Referee: CHACON Daniel (CHI)
MORAN FLORES Marcos Geovanni (ESA)
V/M HS HR HS/HR
CAN MOINDROT-ZILLIOX Naomi 1 V/5 V/5 D/1 D/1 V/5 0.6 17 18 -1
PUR PADUA Gabriela Del C. D/1 2 D/3 D/1 D/1 D/4 0 10 25 -15
PER DOIG Maria Luisa D/3 V/5 3 V/5 D/3 D/4 0.4 20 20 0
USA LU Margaret V/5 V/5 D/2 4 V/5 V/5 0.8 22 10 12
CUB HIDALGO HERRERA Elizabeyh V/5 V/5 V/5 D/1 5 V/5 0.8 21 14 7
BRA PISTOIA Mariana D/4 V/5 V/5 D/2 D/4 6 0.4 20 23 -3
Pool 5Piste 609:00 Referee: KUZNETSOV Alexey (CAN)
RUMAYOR BLANCO Lázaro E. (CUB)
V/M HS HR HS/HR
NCA LARGAESPADA Fatima 1 D/3 D/2 D/3 V/5 V/5 0.4 18 19 -1
COL VAN ERVEN GARCIA Saskia Loretta V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 1 25 8 17
PUR MCGOFF Sofia V/5 D/1 3 D/2 V/5 V/5 0.6 18 14 4
BRA BULCAO Ana Beatriz V/5 D/1 V/5 4 D/4 V/5 0.6 20 17 3
DOM DIFO Patricia D/4 D/3 D/1 V/5 5 V/5 0.4 18 21 -3
ARG ESPINOZA ROQUEZ Daniela Luciana D/0 D/0 D/1 D/2 D/2 6 0 5 25 -20
Pool 6Piste 709:00 Referee: PARRILLA Luisa M. (PUR)
DIAZ Angel (MEX)
V/M HS HR HS/HR
COL PINEDA VALENCIA Juliana 1 D/3 V/5 D/1 D/3 D/2 0.2 14 23 -9
CAN GOLDIE Alanna V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 1 25 6 19
PER SOMOCURCIO Michela D/3 D/0 3 D/1 D/3 D/1 0 8 25 -17
ARG TERNI Maria Ludmila V/5 D/0 V/5 4 D/3 D/4 0.4 17 17 0
VEN ACURERO GONZALEZ Anabella V/5 D/2 V/5 V/5 5 D/3 0.6 20 18 2
BRA TOLDO Ana V/5 D/1 V/5 V/5 V/4 6 0.8 20 15 5
Pool 7Piste 809:00 Referee: FOSTER Andrew (USA)
BRAVO Carlos (VEN)
V/M HS HR HS/HR
ARG MORMANDI Flavia Johana 1 V/5 D/3 V/5 D/2 V/5 0.6 20 13 7
PER ROSALES Kusi D/1 2 D/2 V/5 D/0 V/5 0.4 13 21 -8
MEX CASILLAS Lydia V/4 V/5 3 V/5 D/0 V/5 0.8 19 14 5
DOM NUNEZ ROSARIO Carmen D/4 D/4 D/2 4 D/0 V/5 0.2 15 23 -8
CAN RYAN Kelleigh V/3 V/5 V/5 V/5 5 V/5 1 23 3 20
ESA ARGUETA GONZALEZ Ana Clelia D/1 D/2 D/2 D/3 D/1 6 0 9 25 -16
Pool 8Piste 909:00 Referee: BERTASO GOLDANI Lucio (BRA)
MACRI Alejandro José (ARG)
V/M HS HR HS/HR
ESA CARBALLO BARRERA Ivania Carolina 1 D/2 D/0 V/5 V/5 D/2 0.4 14 23 -9
VEN GIMENEZ Isis V/5 2 D/0 V/5 V/5 V/3 0.8 18 7 11
USA PRESCOD Nzingha V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 1 25 4 21
CHI AHUMADA Barbara D/4 D/0 D/0 4 V/5 D/0 0.2 9 21 -12
BOL KUNSTEK MEJIA Dragica Alejandra D/4 D/0 D/1 D/1 5 D/2 0 8 25 -17
MEX HERNANDEZ Alely V/5 D/0 D/3 V/5 V/5 6 0.6 18 12 6