Clean sport learn more

results: list of results

Back to results
Competition Place Date Category Weapon Gender Event Type
Coupe du Monde Sochi 11.11.17 J S M I A

* Results of the competitions marked with asterisk were not validated yet.

Pool 1Piste blue09:00 Referee: KISIEL Jaroslaw (POL)
BYKOV Andrey (RUS)
V/M HS HR HS/HR
RUS YUZAKOV Oleg 1 V/5 D/2 D/1 D/3 V/5 D/2 0.33 18 23 -5
UZB RASULOV Bobirjon D/2 2 V/5 D/0 V/5 V/5 D/0 0.5 17 23 -6
HUN RABB Krisztian V/5 D/3 3 D/2 D/2 V/5 V/5 0.5 22 22 0
RUS LOKHANOV Konstantin V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 D/4 0.83 29 11 18
JPN OYAMA Keishi V/5 D/2 V/5 D/1 5 V/5 D/3 0.5 21 23 -2
GEO TCHEISHVILI Nikoloz D/1 D/3 D/2 D/2 D/3 6 V/5 0.17 16 27 -11
IRI ZAHEDI Nima V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 D/2 7 0.67 25 19 6
Pool 2Piste yellow09:00 Referee: MORITA Atsuya (JPN)
ZHUKOVA Margarita (RUS)
V/M HS HR HS/HR
RUS RAZUMEEV Nikita 1 V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 D/3 0.67 27 20 7
ROU STANESCU Razvan D/3 2 V/5 D/3 V/5 D/3 V/5 0.5 24 23 1
HUN MILASSIN Mor D/4 D/1 3 V/5 V/5 D/4 V/5 0.5 24 25 -1
RUS POZDNYAKOV Vladislav V/5 V/5 D/3 4 V/5 V/5 V/5 0.83 28 15 13
IRQ ALSAEDI Ali D/1 D/4 D/3 D/2 5 D/1 D/4 0 15 30 -15
UZB DUSHAMBOEV Jaloliddin D/2 V/5 V/5 D/1 V/5 6 V/5 0.67 23 22 1
HKG ZAU Jia Jin Calvin Ray V/5 D/3 D/4 D/0 V/5 D/4 7 0.33 21 27 -6
Pool 3Piste green09:00 Referee: GUBANOV Andrei (BLR)
FEOKTISTOV Valerian (RUS)
V/M HS HR HS/HR
IRQ AL JUBAINAWI Ali 1 D/3 D/4 D/2 V/5 D/2 D/0 0.17 16 29 -13
RUS PRESNOV Nikita V/5 2 V/5 D/4 V/5 D/2 V/5 0.67 26 21 5
IRI ABEDINI Mohammad Hossein V/5 D/3 3 D/4 V/5 D/3 V/5 0.5 25 26 -1
GEO SHENGELIA Nika V/5 V/5 V/5 4 V/5 D/4 V/5 0.83 29 19 10
HUN TOTH Marton D/4 D/1 D/3 D/0 5 V/5 D/1 0.17 14 29 -15
JPN TAKAGI Ryosuke V/5 V/5 V/5 V/5 D/4 6 D/4 0.67 28 21 7
FIE ALSHAMLAN Yousef V/5 D/4 D/4 D/4 V/5 V/5 7 0.5 27 20 7
Pool 4Piste red09:00 Referee: ALSHAN Andrey (RUS)
NAGIMOV Rail (RUS)
V/M HS HR HS/HR
RUS IVANOV Nikita 1 V/5 V/5 D/1 /0 D/2 D/3 0.4 16 18 -2
KAZ SERIK Nurtas D/3 2 D/4 D/3 /0 D/4 D/3 0 17 25 -8
FIE ALI Essa D/0 V/5 3 D/1 /0 V/5 V/5 0.6 16 19 -3
RUS KOSTENKO Anatoliy V/5 V/5 V/5 4 /0 V/5 D/4 0.8 24 14 10
ROU ANICULOESEI Matei A/0 A/0 A/0 A/0 5 A/0 A/0 - 0 0 0
HUN SZLAMA Vilmos V/5 V/5 D/1 D/4 /0 6 D/2 0.4 17 21 -4
JPN SHIMIZU Takafumi V/5 V/5 D/4 V/5 /0 V/5 7 0.8 24 17 7
Pool 5Piste 909:00 Referee: SHAMIS Vladislav (RUS) V/M HS HR HS/HR
RUS MALGIN Ilia 1 V/5 V/5 V/5 D/1 D/1 V/5 0.67 22 25 -3
IRQ AL SAWAEDI Mohammed D/3 2 V/5 D/4 D/1 V/5 D/4 0.33 22 25 -3
HUN KOTI Lorand D/4 D/2 3 V/5 D/2 D/2 V/5 0.33 20 27 -7
RUS SHENIARA Eduard D/4 V/5 D/3 4 V/5 D/3 D/3 0.33 23 28 -5
BLR KIRPICHOU Kiryl V/5 V/5 V/5 D/4 5 V/5 D/4 0.67 28 18 10
JPN YOSHIDA Tamon V/5 D/3 V/5 V/5 D/4 6 D/3 0.5 25 21 4
POL BIALECKI Cezary D/4 V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 7 0.67 28 24 4
Pool 6Piste 1009:00 Referee: KHOZIN Nikolay (RUS)
DOANA Andreea (ROU)
V/M HS HR HS/HR
RUS STEPANOV Mark 1 D/4 D/2 V/5 V/5 V/5 D/0 0.5 21 17 4
KAZ SARKISSYAN Artyom V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 D/2 0.83 27 19 8
FIE ALFADHLI Mohammed V/5 D/3 3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 28 17 11
RUS KHALIMBEKOV Magamed D/1 D/3 D/3 4 D/4 V/5 D/0 0.17 16 28 -12
HUN URBAN Tamas D/0 D/2 D/4 V/5 5 V/5 V/5 0.5 21 22 -1
UZB KHASHIMOV Sharofiddin D/1 D/2 D/1 D/3 D/1 6 V/5 0.17 13 28 -15
JPN OYA Santa V/5 V/5 D/2 V/5 D/2 D/3 7 0.5 22 17 5
Pool 7Piste blue10:00 Referee: ALSHAN Andrey (RUS)
ZHUKOVA Margarita (RUS)
V/M HS HR HS/HR
RUS MERKUSHKIN Alexander 1 V/5 D/3 V/5 V/5 D/3 0.6 21 16 5
RUS GOLOSKOK Arseniy D/3 2 D/2 V/5 V/5 V/5 0.6 20 21 -1
POL LADEMANN Karol V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 1 25 11 14
ROU ANICULOESEI Petru D/1 D/4 D/1 4 V/5 D/3 0.2 14 23 -9
KAZ KURALBEKULY Bakdaulet D/2 D/3 D/2 D/3 5 D/1 0 11 25 -14
HUN BAAKEN Matyas V/5 D/4 D/3 V/5 V/5 6 0.6 22 17 5
Pool 8Piste yellow10:00 Referee: MORITA Atsuya (JPN)
FEOKTISTOV Valerian (RUS)
V/M HS HR HS/HR
RUS ALEXANYAN Edgar 1 V/5 D/4 V/5 D/4 V/5 0.6 23 17 6
RUS CHAPLYGIN Alexander D/4 2 D/1 V/5 D/2 V/5 0.4 17 18 -1
ROU DRAGOMIR George V/5 V/5 3 V/5 V/5 D/3 0.8 23 12 11
BLR SHAIMARDANAU Uladzislau D/1 D/0 D/1 4 D/2 D/1 0 5 25 -20
KAZ SATTARKHAN Nazarbay V/5 V/5 D/1 V/5 5 D/4 0.6 20 18 2
HUN GYORGY Lehel D/2 D/3 V/5 V/5 V/5 6 0.6 20 18 2
Pool 9Piste green10:00 Referee: GUBANOV Andrei (BLR)
NAGIMOV Rail (RUS)
V/M HS HR HS/HR
IRQ ALHILFI Mohammed 1 V/5 V/5 D/3 D/2 D/2 0.4 17 19 -2
IND MAHAJAN Vansh D/2 2 D/1 D/2 D/4 V/5 0.2 14 22 -8
JPN WATANABE Yuto D/2 V/5 3 V/5 V/5 V/5 0.8 22 15 7
POL PROKOPOWICZ Mateusz V/5 V/5 D/3 4 D/4 V/5 0.6 22 19 3
HUN FROHLICH Balint V/5 V/5 D/3 V/5 5 D/1 0.6 19 20 -1
RUS AYDAROV Semion V/5 D/2 D/3 D/4 V/5 6 0.4 19 18 1
Pool 10Piste red10:00 Referee: KHOZIN Nikolay (RUS)
DOANA Andreea (ROU)
V/M HS HR HS/HR
HUN NAGY Martin 1 V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 0.8 23 11 12
UZB MAMUTOV Sherzod D/0 2 V/5 V/5 D/3 V/5 0.6 18 13 5
GEO RETCHIA Vaja D/0 D/0 3 V/5 V/5 V/5 0.6 15 18 -3
BLR PINCHUK Maksim V/5 D/1 D/2 4 D/1 V/5 0.4 14 20 -6
RUS SVITICH Prokhor D/4 V/5 D/3 V/5 5 D/4 0.4 21 19 2
POL DZIUBLEWSKI Maurycy D/2 D/2 D/3 D/2 V/5 6 0.2 14 24 -10
Pool 11Piste 910:00 Referee: KISIEL Jaroslaw (POL)
BYKOV Andrey (RUS)
V/M HS HR HS/HR
RUS TYULYUKOV Kirill 1 D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.8 23 15 8
RUS TKACHEV Andrey V/5 2 V/5 D/0 V/5 V/5 0.8 20 14 6
BLR LUKYANTSOU Viachaslau D/4 D/2 3 D/1 V/5 V/5 0.4 17 21 -4
JPN HOSHINO Kento D/2 V/5 V/5 4 V/5 V/5 0.8 22 11 11
VEN PATINO Emir D/3 D/1 D/4 D/1 5 D/4 0 13 25 -12
HUN MORVAI Akos D/1 D/3 D/2 D/4 V/5 6 0.2 15 24 -9
Pool 12Piste 1010:00 Referee: SHAMIS Vladislav (RUS) V/M HS HR HS/HR
HUN KAISER Balazs 1 V/5 V/5 V/5 D/2 V/5 0.8 22 14 8
POL BRONISZEWSKI Jakub D/4 2 V/5 V/5 V/5 D/1 0.6 20 19 1
BLR VASKO Andrei D/1 D/4 3 V/5 D/4 D/2 0.2 16 22 -6
IRI AMINI Amirahmad D/0 D/2 D/2 4 D/2 D/2 0 8 25 -17
RUS TSELYSHEV Artem V/5 D/3 V/5 V/5 5 D/2 0.6 20 18 2
JPN SUGIMOTO Takahiro D/4 V/5 V/5 V/5 V/5 6 0.8 24 12 12