Clean Sport learn more

results: list of results

Back to results
Competition Place Date Category Weapon Gender Event Type
Coupe du Monde Segovia 20.01.18 J S F I A

* Results of the competitions marked with asterisk were not validated yet.

Pool 1Piste 109:30 Referee: BUJDOSO Gergo (GER)
VAZQUEZ Daniel (ESP)
V/M HS HR HS/HR
ROU RADU Ioana 1 D/4 D/3 D/2 D/2 D/3 V/5 0.17 19 26 -7
ITA DEL SAL Lucrezia V/5 2 D/4 D/1 V/5 V/5 V/5 0.67 25 22 3
FRA SUZANNE Coline V/5 V/5 3 D/2 V/5 V/5 V/5 0.83 27 16 11
RUS NIKITINA Olga V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 1 30 13 17
USA MERRIAM Martha V/5 D/2 D/2 D/2 5 V/5 V/5 0.5 21 24 -3
ESP CONTRERAS Susana V/5 D/2 D/1 D/3 D/3 6 D/2 0.17 16 28 -12
JPN OZAKI Seri D/1 D/4 D/1 D/3 D/4 V/5 7 0.17 18 27 -9
Pool 2Piste 209:30 Referee: FROMET Joris (FRA)
DE LA FUENTE Diego (ESP)
V/M HS HR HS/HR
ESP JIMENEZ CANDELA Monica 1 D/1 D/0 D/2 D/4 D/2 D/2 0 11 30 -19
ITA ANDALORO Diletta V/5 2 D/3 D/4 D/4 D/3 V/5 0.33 24 22 2
GER DERKUM Liska V/5 V/5 3 V/5 D/4 D/4 V/5 0.67 28 20 8
MEX BOTELLO Natalia V/5 V/5 D/4 4 V/5 D/2 V/5 0.67 26 20 6
ARG DE LA FUENTE LIO Valentina V/5 V/5 V/5 D/2 5 D/2 V/5 0.67 24 26 -2
RUS MEKINA Mariya V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 1 30 17 13
COL MORALES LINARES Jessica Yolima V/5 D/1 D/3 D/2 D/4 D/4 7 0.17 19 27 -8
Pool 3Piste 309:30 Referee: GRITSAEV Sergei (USA) V/M HS HR HS/HR
BEL AELVOET Floriane 1 D/1 V/5 D/0 D/2 D/3 D/4 0.17 15 29 -14
GER BUERKERT Anna-Lena V/5 2 V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 0.83 29 14 15
ARG DINOTO Melina Cloe D/4 D/3 3 D/1 D/2 D/3 D/0 0 13 30 -17
ITA BONO Gaia V/5 D/1 V/5 4 D/2 V/5 D/3 0.5 21 17 4
RUS PODPASKOVA Evgenia V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 1 30 14 16
ESP SANCHEZ MARCOS Alejandra V/5 D/2 V/5 D/1 D/1 6 D/4 0.33 18 26 -8
FRA PALLOT Rachel V/5 D/2 V/5 V/5 D/3 V/5 7 0.67 25 21 4
Pool 4Piste 409:30 Referee: MOELLER Tom (GER)
OCHOTORENA Jose Luis (ESP)
V/M HS HR HS/HR
GBR CORBY Jessica 1 D/4 D/2 V/5 D/4 V/5 /0 0.4 20 20 0
ESP DEL VALLE Carlota V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 /0 1 25 14 11
BRA CHIERIGHINI Pietra V/5 D/1 3 V/5 D/3 D/0 /0 0.4 14 19 -5
BEL VAN RIJCKEGHEM Nan D/2 D/3 D/2 4 D/2 D/2 /0 0 11 25 -14
FRA CONSCIENCE Pauline V/5 D/3 V/5 V/5 5 D/4 /0 0.6 22 19 3
RUS KUDRYAEVA Anna D/3 D/3 V/5 V/5 V/5 6 /0 0.6 21 16 5
ITA LUCARINI Lucia A/0 A/0 A/0 A/0 A/0 A/0 7 - 0 0 0
Pool 5Piste 509:30 Referee: FEHER Gabor (HUN)
DE RIOJA Angela (ESP)
V/M HS HR HS/HR
ESP HERNANDEZ CABALLERO Elena 1 D/2 D/3 D/1 D/0 D/3 V/5 0.17 14 29 -15
USA JENKINS Morgan V/5 2 D/4 D/2 D/0 V/5 D/2 0.33 18 23 -5
ITA DALLA VECCHIA Beatrice V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/4 0.83 29 20 9
RUS KOBZEVA Valeria V/5 V/5 D/1 4 V/5 V/5 V/5 0.83 26 17 9
GER KURTH Emily V/5 V/5 D/3 D/3 5 V/5 D/4 0.5 25 17 8
JPN YAWATA Yukina V/5 D/1 D/4 D/4 D/2 6 D/4 0.17 20 28 -8
UKR SMIRNOVA Margarita D/4 V/5 V/5 D/2 V/5 V/5 7 0.67 26 24 2
Pool 6Piste Podium09:30 Referee: SATO Hideaki (JPN)
VALLEJO Guillermo (ESP)
V/M HS HR HS/HR
ITA DI CARLO Alessia 1 D/3 D/4 V/5 D/4 D/0 V/5 0.33 21 23 -2
RUS MIKHAILOVA Alina V/5 2 V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 0.83 29 15 14
HUN KOOS Greta V/5 D/1 3 V/5 V/5 D/1 V/5 0.67 22 24 -2
GER PETER Katharina D/3 V/5 D/2 4 D/3 D/4 V/5 0.33 22 25 -3
FRA VULETIC Ornella V/5 D/1 D/4 V/5 5 V/5 V/5 0.67 25 21 4
UKR PYSARENKO Olena V/5 D/2 V/5 V/5 D/3 6 V/5 0.67 25 15 10
ESP FERNANDEZ OLALLA Isabel D/0 D/3 D/4 D/1 D/1 D/0 7 0 9 30 -21
Pool 7Piste Bleu09:30 Referee: KHOZIN Nikolay (RUS)
CHICHON Vanesa (ESP)
V/M HS HR HS/HR
USA TARTAKOVSKY Elizabeth 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 11 19
FRA FREBAULT Jeanne D/2 2 D/2 D/4 D/4 D/2 V/5 0.17 19 28 -9
POL MAZUREK Marta D/1 V/5 3 V/5 V/5 D/1 V/5 0.67 22 15 7
ESP MONTOYA Paula D/1 V/5 D/0 4 V/5 D/0 D/2 0.33 13 26 -13
GER MAESCHKE Clara D/2 V/5 D/1 D/2 5 D/3 D/2 0.17 15 29 -14
JPN WAKITA Jumi D/4 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 0.83 29 15 14
ITA MANTEGNA Siria D/1 D/3 D/2 V/5 V/5 D/4 7 0.33 20 24 -4
Pool 8Piste Jeune09:30 Referee: BREWER Adam (USA)
REJAS DEL CAMPO Pablo (ESP)
V/M HS HR HS/HR
HUN KELECSENYI Mirabella 1 V/5 D/3 V/5 D/2 V/5 V/5 0.67 25 15 10
BEL CORTEYN Saartje D/0 2 V/5 D/2 D/1 D/1 D/3 0.17 12 28 -16
IRL TAYLOR Beth V/5 D/3 3 D/0 D/1 D/3 D/2 0.17 14 28 -14
ESP TIRADO Ines D/2 V/5 V/5 4 D/1 D/3 V/5 0.5 21 20 1
FRA KLEIN Louise V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 D/4 0.83 29 12 17
UKR PROCHENKO Valeriia D/1 V/5 V/5 V/5 D/2 6 D/2 0.5 20 22 -2
GER FUNKE Julika D/2 V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 7 0.67 25 21 4
Pool 9Piste Vert09:30 Referee: JENNINGS Patrick (GBR)
LOPEZ HIDALGO Rafael (ESP)
V/M HS HR HS/HR
UKR BONDAR Oleksandra 1 V/5 D/1 V/5 V/5 D/3 D/4 0.5 23 18 5
ITA PALUMBO Maria Chiara D/2 2 D/3 V/5 D/4 D/4 V/5 0.33 23 21 2
HUN BERCZY Dorottya V/5 V/5 3 V/5 V/5 D/4 D/3 0.67 27 18 9
ESP LILLO Rosario D/0 D/1 D/0 4 D/0 D/1 D/1 0 3 30 -27
POL ZAWODNIAK Malgorzata D/1 V/5 D/4 V/5 5 V/5 D/4 0.5 24 23 1
USA LINDER Kara V/5 V/5 V/5 V/5 D/4 6 V/5 0.83 29 21 8
FRA ZWINGELSTEIN Meline V/5 D/0 V/5 V/5 V/5 D/4 7 0.67 24 22 2
Pool 10Piste Rouge09:30 Referee: OCHALSKI Marcin (POL)
BOULANGER Laurent (FRA)
V/M HS HR HS/HR
RUS KOROLEVA Anna 1 V/5 V/5 D/3 D/4 V/5 D/3 0.5 25 17 8
USA GOUHIN Chloe D/0 2 D/3 D/1 V/5 V/5 V/5 0.5 19 22 -3
JPN KIMURA Yui D/2 V/5 3 D/3 V/5 V/5 D/4 0.5 24 24 0
ITA ROTILI Claudia V/5 V/5 V/5 4 V/5 D/4 V/5 0.83 29 18 11
ESP MARTINEZ FARGO Celia V/5 D/2 D/3 D/2 5 V/5 D/2 0.33 19 26 -7
GER KUHN Carol-Ann D/0 D/1 D/3 V/5 D/2 6 D/2 0.17 13 29 -16
HUN NAGY Valentina V/5 D/4 V/5 D/4 V/5 V/5 7 0.67 28 21 7
Pool 11Piste 110:15 Referee: MOELLER Tom (GER)
OCHOTORENA Jose Luis (ESP)
V/M HS HR HS/HR
ESP SANGRO Beatriz 1 V/5 D/1 D/1 D/0 D/1 D/1 0.17 9 27 -18
CHI MOOLCHANDANEY Simran D/2 2 D/3 D/3 D/0 D/1 D/0 0 9 30 -21
FRA CLAPIER Faustine V/5 V/5 3 V/5 D/0 D/3 D/1 0.5 19 20 -1
BUL NEDYALKOVA Simona V/5 V/5 D/1 4 D/1 D/0 D/1 0.33 13 24 -11
HUN SZUCS Luca V/5 V/5 V/5 V/5 5 D/4 D/3 0.67 27 11 16
USA FOX-GITOMER Chloe V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 D/4 0.83 29 14 15
ITA ARPINO Giulia V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 1 30 10 20
Pool 12Piste 210:15 Referee: JENNINGS Patrick (GBR)
DE LA FUENTE Diego (ESP)
V/M HS HR HS/HR
ESP MOLINERO Jana 1 D/3 D/0 D/1 D/0 D/2 D/4 0 10 30 -20
BUL EFIMOVA Ioanna V/5 2 V/5 D/3 D/4 D/4 V/5 0.5 26 20 6
ROU LUPU Andreea V/5 D/2 3 V/5 V/5 D/0 V/5 0.67 22 17 5
MEX VALDEZ ANDRADE Abigail V/5 V/5 D/4 4 D/2 V/5 V/5 0.67 26 19 7
USA ANGLADE Alexis V/5 V/5 D/3 V/5 5 D/4 V/5 0.67 27 17 10
HUN BEVIZ Dorottya V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 6 V/5 0.83 28 16 12
CHI MAYOR Elizabeth V/5 D/0 D/0 D/2 D/1 D/1 7 0.17 9 29 -20
Pool 13Piste 310:15 Referee: BOULANGER Laurent (FRA)
VAZQUEZ Daniel (ESP)
V/M HS HR HS/HR
ESP PEREZ Argi 1 D/3 V/5 V/5 D/1 D/1 D/1 0.33 16 24 -8
GBR MAXWELL Caitlin V/5 2 D/3 V/5 D/2 D/2 D/2 0.33 19 23 -4
JPN TSUKINO Kyoko D/4 V/5 3 V/5 D/3 V/5 V/5 0.67 27 14 13
ESP GONZALEZ ALCALDE Candela D/0 D/0 D/0 4 D/3 D/0 D/0 0 3 30 -27
USA CZYZEWSKI Veronica V/5 V/5 V/5 V/5 5 D/4 V/5 0.83 29 16 13
BUL ILIEVA Yoana V/5 V/5 D/1 V/5 V/5 6 D/4 0.67 25 17 8
GER MEKA Marietta V/5 V/5 D/0 V/5 D/2 V/5 7 0.67 22 17 5
Pool 14Piste 410:15 Referee: KHOZIN Nikolay (RUS)
VALLEJO Guillermo (ESP)
V/M HS HR HS/HR
ESP MARTIN GOMEZ Candela 1 D/3 D/0 D/2 D/1 D/3 D/2 0 11 30 -19
POL CIESLAR Zuzanna V/5 2 D/3 V/5 D/4 V/5 D/4 0.5 26 22 4
GER EIFLER Larissa V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 10 20
ESP VICO Elena V/5 D/1 D/1 4 D/1 D/1 D/3 0.17 12 27 -15
USA IZENSON Keli V/5 V/5 D/4 V/5 5 V/5 D/4 0.67 28 17 11
FRA BOURON Sarah V/5 D/3 D/1 V/5 D/1 6 D/3 0.33 18 24 -6
MEX VILLA Dara V/5 V/5 D/1 V/5 V/5 V/5 7 0.83 26 21 5
Pool 15Piste 510:15 Referee: FROMET Joris (FRA)
DE RIOJA Angela (ESP)
V/M HS HR HS/HR
ESP GARCIA CAPELLA Blanca 1 D/1 D/1 D/2 D/2 D/3 D/1 0 10 30 -20
USA CHAMBERLAIN Maia V/5 2 V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 0.83 27 15 12
ITA MAZZAROTTO Livia V/5 D/2 3 D/2 V/5 D/2 V/5 0.5 21 19 2
ESP PEREZ Ainhoa V/5 V/5 V/5 4 D/3 V/5 D/3 0.67 26 18 8
ARG ESPINOSA VELOSO Candela Belen V/5 D/1 D/1 V/5 5 D/1 D/1 0.33 14 25 -11
POL KURZYNA Urszula V/5 D/2 V/5 D/2 V/5 6 V/5 0.67 24 20 4
GBR CHART Maria V/5 D/4 D/2 V/5 V/5 D/4 7 0.5 25 20 5
Pool 16Piste Podium10:15 Referee: BREWER Adam (USA)
REJAS DEL CAMPO Pablo (ESP)
V/M HS HR HS/HR
ESP SANCHEZ SERRANO Marina 1 D/0 D/2 D/1 D/0 D/0 D/0 0 3 30 -27
GER GETTE Lisa V/5 2 D/0 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 25 14 11
FRA NOUTCHA Sarah V/5 V/5 3 V/5 V/5 D/3 V/5 0.83 28 13 15
ESP HERNANDEZ Elena V/5 D/2 D/4 4 V/5 V/5 V/5 0.67 26 18 8
CHI ROZAS Javiera V/5 D/3 D/1 D/1 5 D/0 D/1 0.17 11 25 -14
ITA TARICCO Benedetta V/5 D/2 V/5 D/3 V/5 6 V/5 0.67 25 16 9
RUS VANKOVA Anna V/5 D/2 D/1 D/3 V/5 D/3 7 0.33 19 21 -2
Pool 17Piste Bleu10:15 Referee: SATO Hideaki (JPN)
CHICHON Vanesa (ESP)
V/M HS HR HS/HR
ESP ROVIRA Paula 1 D/1 D/1 D/2 D/2 D/3 D/1 0 10 30 -20
HUN KERN Bianka V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 D/2 0.83 27 13 14
USA JOHNSON Edith V/5 D/4 3 V/5 V/5 V/5 D/3 0.67 27 18 9
ESP LORENZO Andrea V/5 D/0 D/3 4 D/3 V/5 D/3 0.33 19 24 -5
GBR POTTER Sophia V/5 D/1 D/2 V/5 5 V/5 D/3 0.5 21 24 -3
GER HARTMANN Lea V/5 D/2 D/2 D/2 D/4 6 D/3 0.17 18 28 -10
ROU DRAGAN Cerasela V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 1 30 15 15
Pool 18Piste Jeune10:15 Referee: OCHALSKI Marcin (POL)
BUJDOSO Gergo (GER)
V/M HS HR HS/HR
ESP GANCEDO Helena 1 D/1 D/3 D/1 D/1 D/1 D/1 0 8 30 -22
ROU MARTIS Sabina V/5 2 D/4 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 29 17 12
RUS KLIMOVA Alexandra V/5 V/5 3 V/5 V/5 D/0 D/2 0.67 22 22 0
ESP GALLARDO Itziar V/5 D/3 D/3 4 D/3 D/0 D/3 0.17 17 26 -9
FRA AIME Amalia V/5 D/3 D/2 V/5 5 V/5 D/4 0.5 24 20 4
USA JENKINS Ryan V/5 D/4 V/5 V/5 D/1 6 D/2 0.5 22 16 6
BEL CORTEYN Jolien V/5 D/1 V/5 V/5 V/5 V/5 7 0.83 26 17 9
Pool 19Piste Vert10:15 Referee: FEHER Gabor (HUN)
GRITSAEV Sergei (USA)
V/M HS HR HS/HR
ESP VENTURA Eva 1 D/4 D/2 D/3 D/2 V/5 D/4 0.17 20 29 -9
JPN INANOBE Minami V/5 2 D/2 D/1 D/0 V/5 V/5 0.5 18 21 -3
FRA POUPINET Anne V/5 V/5 3 D/2 V/5 V/5 D/3 0.67 25 19 6
ESP VENTURA Maria V/5 V/5 V/5 4 V/5 D/3 D/3 0.67 26 17 9
GER BECKER Madeleine V/5 V/5 D/2 D/1 5 V/5 D/1 0.5 19 19 0
BUL ZHIVKOVA Katrin-Maria D/4 D/2 D/3 V/5 D/2 6 D/4 0.17 20 28 -8
VEN PAREDES TORRES Katherine F. V/5 D/0 V/5 V/5 V/5 V/5 7 0.83 25 20 5