Clean Sport learn more

results: list of results

Back to results
Competition Place Date Category Weapon Gender Event Type
Grand Prix Shanghai 18.05.18 S F F I GP

* Results of the competitions marked with asterisk were not validated yet.

Pool 1Piste Red09:00 Referee: LIU Yuntao (CHN)
MAGE Pascal (FRA)
V/M HS HR HS/HR
GBR BEARDMORE Kate 1 D/1 V/5 V/5 D/1 D/2 V/5 0.5 19 24 -5
AUS HULL Violet V/5 2 D/3 V/5 D/3 D/2 D/2 0.33 20 24 -4
POL LYCZBINSKA Hanna D/3 V/4 3 V/5 D/3 V/5 V/5 0.67 25 18 7
HKG LIU Yan Wai D/3 D/4 D/2 4 D/0 D/1 V/5 0.17 15 29 -14
ITA VARDARO Elisa V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 D/2 0.83 27 15 12
JPN ABE Hiromi V/5 V/5 D/2 V/5 D/3 6 D/1 0.5 21 20 1
CHN FU Yingying D/3 V/5 D/1 D/4 V/5 V/5 7 0.5 23 20 3
Pool 2Piste Green09:00 Referee: ZHENG Xiaolan (CHN)
ARMATA Gaspare (ITA)
V/M HS HR HS/HR
CHN XU Yundi 1 D/1 D/0 D/0 D/4 D/0 D/1 0 6 30 -24
HKG LEE Areta V/5 2 D/1 D/3 D/2 D/0 D/2 0.17 13 26 -13
USA PARTRIDGE Morgan V/5 V/5 3 D/2 D/3 D/4 D/3 0.33 22 21 1
FRA RANVIER Pauline V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 D/0 0.83 25 13 12
JPN AZUMA Rio V/5 V/5 V/5 D/3 5 D/2 D/3 0.5 23 24 -1
POL SYNORADZKA Martyna V/5 V/5 V/5 D/0 V/5 6 V/4 0.83 24 14 10
RUS ABDRAKHMANOVA Adelya V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 7 0.83 28 13 15
Pool 3Piste Blue09:00 Referee: CHENG CHI-HUNG Gerald (HKG)
CHANTASUVANNASIN Nunta (THA)
V/M HS HR HS/HR
HKG CHENG Hiu Wai Valerie 1 D/1 D/3 D/3 V/5 D/2 D/1 0.17 15 27 -12
CHN ZHENG Mengqing V/5 2 D/1 D/1 V/5 D/3 V/5 0.5 20 17 3
USA LU Margaret V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 15 15
FRA BROT Coralie V/5 V/5 D/3 4 V/5 D/2 V/5 0.67 25 16 9
TPE LEE Yu Chieh D/2 D/1 D/0 D/2 5 D/2 D/0 0 7 30 -23
ITA BIANCHIN Elisabetta V/5 V/5 D/4 V/3 V/5 6 D/4 0.67 26 19 7
HUN SZALAI Szonja V/5 D/0 D/4 D/2 V/5 V/5 7 0.5 21 20 1
Pool 4Piste Yellow09:00 Referee: ALY Sherif (EGY) V/M HS HR HS/HR
USA LAFFEY Jessie 1 V/5 D/1 V/5 V/5 D/1 V/5 0.67 22 20 2
JPN MIYAWAKI Karin D/3 2 D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 0.67 25 18 7
RUS MARTYANOVA Marta V/5 V/5 3 V/5 V/5 D/4 V/3 0.83 27 13 14
AUS BARRATT Georgina D/3 D/1 D/1 4 D/3 D/0 D/1 0 9 30 -21
GER BRAUN Julia D/3 D/3 D/2 V/5 5 V/5 V/5 0.5 23 21 2
HUN LUPKOVICS Dora V/5 D/3 V/5 V/5 D/1 6 V/5 0.67 24 18 6
CHN XIONG Xueying D/1 D/1 D/2 V/5 D/2 D/3 7 0.17 14 24 -10
Pool 5Piste 509:00 Referee: TABATA Yasuaki (JPN)
CHUA Eugene Wee Hong (SGP)
V/M HS HR HS/HR
HUN KREISS Fanny 1 V/5 V/5 V/5 D/4 V/5 D/2 0.67 26 19 7
RUS ALBOROVA Yana D/2 2 V/5 V/5 V/5 D/2 D/2 0.5 21 24 -3
USA NOTT Adrienne D/2 D/2 3 V/5 V/5 D/3 D/1 0.33 18 26 -8
HKG KUAN Yu Ching D/1 D/3 D/4 4 D/0 D/2 D/1 0 11 29 -18
GER KIRSCHEN Kim V/5 D/4 D/2 V/5 5 V/5 D/3 0.5 24 21 3
TUR KARAMETE Irem D/4 V/5 V/5 V/5 D/2 6 D/4 0.5 25 22 3
CHN HUANG Ali V/5 V/5 V/5 V/4 V/5 V/5 7 1 29 13 16
Pool 6Piste 609:00 Referee: ACEVEDO Pablo (ESP)
CHU Shisheng (CHN)
V/M HS HR HS/HR
TPE CHEN Ling Yi 1 D/2 D/3 V/5 D/3 D/0 D/4 0.17 17 27 -10
SGP WONG Tatiana Yu Rong V/5 2 D/2 V/5 D/1 V/5 D/2 0.5 20 20 0
RUS ZAGIDULLINA Adelina V/5 V/5 3 V/5 V/5 D/3 V/5 0.83 28 14 14
AUS KWAG Alicia Ji Yeon D/2 D/2 D/0 4 V/5 D/0 V/5 0.33 14 27 -13
CHN FU Yiting V/5 V/2 D/2 D/4 5 D/2 D/0 0.33 15 24 -9
USA BLOW Iman V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 6 V/5 0.83 29 11 18
AUT CENKER Freya V/5 V/5 D/2 D/3 V/5 D/1 7 0.5 21 21 0
Pool 7Piste 709:00 Referee: KUZNETSOV Alexey (CAN)
HUANG Hao Chih (TPE)
V/M HS HR HS/HR
FRA LACHERAY Eva 1 D/3 D/3 V/5 V/5 D/3 V/5 0.5 24 18 6
CHN LIN Qiwen V/5 2 D/1 V/5 V/5 D/3 D/4 0.5 23 24 -1
AUT WOHLGEMUTH Olivia V/5 V/5 3 V/5 V/5 D/4 V/5 0.83 29 13 16
TPE YANG Chin Man D/1 D/2 D/1 4 D/2 V/5 D/2 0.17 13 26 -13
COL VAN ERVEN GARCIA Saskia Loretta D/1 D/4 D/2 V/5 5 D/3 V/5 0.33 20 23 -3
ITA BORELLA Claudia V/5 V/5 V/5 D/1 V/5 6 V/5 0.83 26 21 5
SGP WONG Maxine Jie Xin D/1 V/5 D/1 V/5 D/1 D/3 7 0.33 16 26 -10
Pool 8Piste 809:00 Referee: SUH Sangwon (KOR)
YE Chong (CHN)
V/M HS HR HS/HR
RUS KOROBEYNIKOVA Larisa 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 10 20
HKG LIN Po Heung D/1 2 V/5 D/3 D/1 D/2 D/4 0.17 16 25 -9
IND PATIL Tejal Houserao D/0 D/0 3 D/0 D/0 D/0 D/1 0 1 30 -29
SGP BERTHIER Amita D/1 V/5 V/5 4 D/4 V/5 V/5 0.67 25 17 8
JPN AZUMA Sera D/3 V/5 V/5 V/5 5 D/3 V/5 0.67 26 17 9
CHN LU Mei D/3 V/5 V/5 D/3 V/5 6 V/5 0.67 26 18 8
FRA LUMINET Clarisse D/2 V/5 V/5 D/1 D/2 D/3 7 0.33 18 25 -7
Pool 9Piste 909:00 Referee: NAGIMOV Rail (RUS)
WANG Bo (CHN)
V/M HS HR HS/HR
CHN CHEN Qian 1 D/2 V/5 D/3 V/5 D/3 D/2 0.33 20 23 -3
SGP WONG Nicole Mae Hui Shan V/5 2 V/5 D/4 D/4 D/1 D/2 0.33 21 22 -1
IND PAWAR Sushmita Narendra D/1 D/0 3 D/0 D/0 D/0 D/0 0 1 30 -29
FRA GUYART Astrid V/5 V/5 V/5 4 V/5 D/1 V/5 0.83 26 13 13
USA VIQUEIRA Samantha D/2 V/5 V/5 D/0 5 D/2 D/2 0.33 16 24 -8
ITA PALUMBO Francesca V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 1 30 8 22
POL DLUGOSZ Martyna V/5 V/5 V/5 D/1 V/5 D/1 7 0.67 22 16 6
Pool 10Piste 1009:00 Referee: WONG Kam Kau (HKG)
ZERABIB Khadidja (ALG)
V/M HS HR HS/HR
POL LYCZBINSKA Marta 1 D/4 D/3 V/5 D/3 V/5 V/5 0.5 25 20 5
ITA CINI Chiara V/5 2 V/5 V/5 D/2 V/5 V/5 0.83 27 17 10
JPN KURACHI Miho V/5 D/4 3 V/5 D/1 D/4 V/5 0.5 24 23 1
AUS DANIEL Claire D/1 D/0 D/2 4 D/0 D/1 V/5 0.17 9 26 -17
FRA MIENVILLE Julie V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 1 30 10 20
GER BEHR Leandra D/2 D/2 V/5 V/5 D/1 6 D/3 0.33 18 25 -7
CHN CHEN Shilin D/2 D/2 D/3 D/1 D/3 V/5 7 0.17 16 28 -12
Pool 11Piste Red11:00 Referee: NAGIMOV Rail (RUS)
YE Chong (CHN)
V/M HS HR HS/HR
ITA SINIGALIA Martina 1 V/3 V/5 V/5 V/5 D/1 V/4 0.83 23 13 10
POL LACHMAN Katarzyna D/2 2 V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 0.67 25 15 10
IND RAMBHAD Damini Manohar D/0 D/3 3 D/0 D/1 D/0 D/0 0 4 30 -26
JPN YANAOKA Haruka D/2 D/1 V/5 4 V/5 V/5 V/5 0.67 23 18 5
HKG WU Sophia D/1 D/2 V/5 D/3 5 D/2 V/5 0.33 18 24 -6
CHN LIU Haiyan V/5 D/1 V/5 D/2 V/5 6 D/0 0.5 18 18 0
HUN MOHAMED Aida D/3 V/5 V/5 D/3 D/3 V/5 7 0.5 24 17 7
Pool 12Piste Green11:00 Referee: SUH Sangwon (KOR)
WANG Bo (CHN)
V/M HS HR HS/HR
TPE LEI Yu Ru 1 V/5 D/0 D/3 D/2 D/3 D/3 0.17 16 26 -10
THA SIRIBRAHMANAKUL Karanikar D/1 2 D/0 D/0 D/1 D/0 D/2 0 4 30 -26
USA DUBROVICH Jacqueline V/5 V/5 3 D/3 V/5 V/5 V/4 0.83 27 14 13
RUS IVANOVA Anastasia V/5 V/5 V/5 4 D/2 V/5 V/5 0.83 27 13 14
ITA DE COSTANZO Valentina V/5 V/5 D/2 V/5 5 V/5 V/5 0.83 27 14 13
CHN SHI Yanan V/5 V/5 D/4 D/2 D/2 6 V/5 0.5 23 21 2
JPN MORI Chihiro V/5 V/5 D/3 D/0 D/2 D/3 7 0.33 18 24 -6
Pool 13Piste Blue11:00 Referee: ALY Sherif (EGY)
ZHENG Xiaolan (CHN)
V/M HS HR HS/HR
CAN COMERFORD Shannon 1 D/3 V/5 V/4 V/5 V/5 D/3 0.67 25 20 5
POL HAUSMAN Marta V/5 2 V/5 V/5 D/3 D/0 D/3 0.5 21 21 0
THA WORAVIJIT Natnicha D/1 D/1 3 D/1 D/0 D/0 D/0 0 3 30 -27
CHN SHEN Yinshuang D/3 D/2 V/5 4 D/3 D/1 D/2 0.17 16 25 -9
JPN UENO Yuka D/3 V/5 V/5 V/5 5 V/4 D/3 0.67 25 18 7
KOR CHAE Song Oh D/3 V/5 V/5 V/5 D/3 6 D/3 0.5 24 15 9
FRA BLAZE Anita V/5 V/5 V/5 V/5 V/4 V/5 7 1 29 14 15
Pool 14Piste Yellow11:00 Referee: ARMATA Gaspare (ITA) V/M HS HR HS/HR
CAN LIU Cynthia 1 V/5 D/4 V/5 D/2 D/0 V/5 0.5 21 22 -1
THA THONGCHAMPA Ploypailin D/1 2 D/1 D/0 D/3 D/2 D/4 0 11 30 -19
CHN SHI Yue V/5 V/5 3 D/3 D/3 D/2 V/5 0.5 23 19 4
JPN KIKUCHI Komaki D/3 V/5 V/5 4 V/5 V/4 V/5 0.83 27 12 15
FRA CASTANIE Rozene V/5 V/5 V/5 D/1 5 V/5 V/5 0.83 26 19 7
POL JELINSKA Martyna V/5 V/5 V/4 D/3 D/3 6 V/5 0.67 25 13 12
VIE LUU Thi Thanh Nhan D/3 V/5 D/0 D/0 D/3 D/0 7 0.17 11 29 -18
Pool 15Piste 511:00 Referee: ACEVEDO Pablo (ESP)
CHU Shisheng (CHN)
V/M HS HR HS/HR
SGP HUANG Melanie Xinyi 1 D/0 D/1 D/1 D/1 D/0 D/1 0 4 30 -26
FRA JUBENOT Chloe V/5 2 V/5 V/5 D/1 D/4 V/5 0.67 25 18 7
POL CHRZANOWSKA Marika V/5 D/2 3 V/5 D/4 V/5 D/3 0.5 24 18 6
TPE YU Li Chun V/5 D/3 D/1 4 D/1 D/2 D/3 0.17 15 26 -11
USA PRESCOD Nzingha V/5 V/5 V/5 V/5 5 D/2 V/5 0.83 27 13 14
JPN NISHIOKA Shiho V/5 V/5 D/1 V/5 V/5 6 V/5 0.83 26 14 12
CHN CAI Yuanting V/5 D/3 V/5 V/5 D/1 D/1 7 0.5 20 22 -2
Pool 16Piste 611:00 Referee: CHENG CHI-HUNG Gerald (HKG)
TABATA Yasuaki (JPN)
V/M HS HR HS/HR
RUS SAMSONOVA Kristina 1 D/4 D/4 V/5 D/1 D/3 V/5 0.33 22 25 -3
CHN SUN Xiayuan V/5 2 V/5 D/2 D/3 D/4 V/5 0.5 24 26 -2
VIE DO Thi Anh V/5 D/3 3 D/4 D/3 D/2 D/3 0.17 20 29 -9
POL ZUROWSKA Beata D/4 V/5 V/5 4 D/4 D/2 V/5 0.5 25 22 3
ITA MONACO Beatrice V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 1 30 12 18
KOR KO Chaeyeong V/5 V/5 V/5 V/5 D/0 6 D/3 0.67 23 21 2
HUN ZAMBO-GOLYA Fruzsina D/1 D/4 V/5 D/1 D/1 V/5 7 0.33 17 26 -9
Pool 17Piste 711:00 Referee: KUZNETSOV Alexey (CAN)
CHANTASUVANNASIN Nunta (THA)
V/M HS HR HS/HR
FRA BUTRUILLE Solene 1 D/0 V/5 V/5 D/2 V/5 V/5 0.67 22 20 2
ITA CIPRESSA Erica V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 9 21
CHN SONG Yue D/4 D/1 3 D/4 V/5 D/2 D/3 0.17 19 28 -9
RUS YAKOVLEVA Diana D/4 D/3 V/5 4 V/5 V/5 V/5 0.67 27 14 13
POL CHRZANOWSKA Julia V/5 D/1 D/3 D/0 5 V/5 V/5 0.5 19 22 -3
AUS MURALIDHARAN Mayuri D/1 D/3 V/5 D/0 D/2 6 V/5 0.33 16 26 -10
AUT WEISS Kim D/1 D/1 V/5 D/0 D/3 D/4 7 0.17 14 28 -14
Pool 18Piste 811:00 Referee: HUANG Hao Chih (TPE)
ZERABIB Khadidja (ALG)
V/M HS HR HS/HR
THA DOUNGPATTRA Sasinpat 1 D/1 D/0 D/1 D/1 D/0 D/2 0 5 30 -25
FRA MPAH-NJANGA Jeromine V/5 2 D/2 V/5 D/4 V/5 V/5 0.67 26 19 7
CHN CHEN Qingyuan V/5 V/5 3 V/5 V/5 D/4 D/3 0.67 27 16 11
HKG CHEUNG Kimberley Vanessa V/5 D/3 D/4 4 D/4 V/5 V/5 0.5 26 17 9
CAN GOLDIE Alanna V/5 V/5 D/0 V/5 5 V/5 V/5 0.83 25 17 8
KOR KIM Hyunjin V/5 D/4 V/5 D/1 D/2 6 D/4 0.33 21 24 -3
GER WERNER Sophia V/5 D/1 V/5 D/0 D/1 V/5 7 0.5 17 24 -7
Pool 19Piste 911:00 Referee: CHUA Eugene Wee Hong (SGP)
WONG Kam Kau (HKG)
V/M HS HR HS/HR
CHN WU Peilin 1 V/5 V/4 V/5 V/5 D/3 D/1 0.67 23 18 5
CAN CAULFIELD Jane D/4 2 D/0 D/2 D/1 D/1 D/3 0 11 28 -17
TPE CHENG Hsin D/3 V/5 3 D/2 D/3 V/5 V/5 0.5 23 21 2
HKG LAU Cheuk Yu D/1 V/3 V/5 4 D/1 D/4 D/2 0.33 16 24 -8
JPN ITO Maki D/0 V/5 V/5 V/5 5 D/2 V/5 0.67 22 17 5
KOR HONG Hyo Jin V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 6 V/5 0.83 28 19 9
RUS SUNDUCHKOVA Alexandra V/5 V/5 D/4 V/5 D/2 D/4 7 0.5 25 21 4
Pool 20Piste 1011:00 Referee: MAGE Pascal (FRA)
LIU Yuntao (CHN)
V/M HS HR HS/HR
AUS CLARKE Freya 1 D/4 D/3 V/5 D/2 D/4 V/5 0.33 23 27 -4
JPN TSUJI Sumire V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 0.83 28 14 14
HKG CHENG Hiu Lam V/5 D/1 3 V/5 D/2 V/3 V/5 0.67 21 19 2
CHN HUANG Qianqian D/3 D/1 D/2 4 D/0 D/3 D/2 0 11 30 -19
RUS PIRIEVA Leyla V/5 D/2 V/5 V/5 5 V/5 V/5 0.83 27 12 15
KOR CHOI Dukha V/5 D/1 D/2 V/5 D/1 6 V/5 0.5 19 24 -5
CAN RYAN Kelleigh D/4 V/5 D/2 V/5 D/2 D/4 7 0.33 22 25 -3