Clean Sport learn more

results: list of results

Back to results
Competition Place Date Category Weapon Gender Event Type
Coupe du Monde Šabac 03.02.18 J E M I A

* Results of the competitions marked with asterisk were not validated yet.

Pool 1Piste 108:30 Referee: KUWAIMIL Abdulla (KSA)
BRAVO Daniel (ESP)
V/M HS HR HS/HR
FRA TROUMP Maxime 1 D/2 V/5 D/2 D/4 D/3 V/4 0.33 20 22 -2
ITA MOLLUSO Marco V/4 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 29 12 17
SRB PAVIC Radislav D/1 D/1 3 D/0 D/2 D/2 D/1 0 7 30 -23
CZE JURKA Jakub V/4 D/4 V/5 4 V/5 V/5 V/5 0.83 28 11 17
KAZ PAVLOV Kiril V/5 D/2 V/5 D/2 5 V/5 D/3 0.5 22 24 -2
AUS YATES Domenic V/5 D/1 V/5 D/2 D/3 6 V/5 0.5 21 21 0
FIN TERHO Jussi D/3 D/2 V/5 D/0 V/5 D/1 7 0.33 16 23 -7
Pool 2Piste 208:30 Referee: ROMAN Zoltan (SRB)
JEZA Eva (SLO)
V/M HS HR HS/HR
UKR GORBACHUK Yevgeniy 1 D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 D/2 0.67 24 26 -2
FRA PIANFETTI Andric V/5 2 V/5 V/5 V/3 V/5 D/4 0.83 27 10 17
BUL ANGELOV Yann D/4 D/0 3 V/5 D/1 D/1 D/1 0.17 12 27 -15
POR MARQUES Bruno D/4 D/1 D/3 4 D/2 D/1 D/4 0 15 30 -15
ITA CUOMO Valerio D/4 D/2 V/5 V/5 5 V/5 D/2 0.5 23 18 5
GBR BELOT Antoine D/4 D/0 V/5 V/5 D/2 6 D/3 0.33 19 22 -3
USA HERBST Isaac V/5 V/5 V/4 V/5 V/5 V/5 7 1 29 16 13
Pool 3Piste 308:30 Referee: MAR Kevin (USA)
KHASANOVA Aida (UZB)
V/M HS HR HS/HR
ESP FERNANDEZ PEREZ Javier 1 V/5 V/5 D/3 D/3 D/1 D/1 0.33 18 24 -6
SVK ANDREJ Michael D/2 2 D/2 D/2 D/0 D/2 D/3 0 11 30 -19
NOR STRAUMOY Truls D/2 V/5 3 V/5 D/3 D/3 V/5 0.5 23 23 0
ROU OPREA Mihail V/5 V/5 D/3 4 D/2 D/4 D/4 0.33 23 25 -2
FRA RAULO Aurelien V/5 V/5 V/5 V/5 5 D/4 D/3 0.67 27 18 9
BUL ATANASOV Marin V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 D/4 0.83 29 19 10
RUS GUZHIEV Egor V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 V/5 7 0.83 28 20 8
Pool 4Piste 408:30 Referee: BUCHS Daniel (SUI)
MIJATOVIC Bojan (CRO)
V/M HS HR HS/HR
NOR DAHLBO Benjamin 1 V/5 D/3 V/5 V/5 D/0 V/5 0.67 23 16 7
HUN ANDRASFI Tibor D/3 2 D/3 D/1 V/5 V/5 D/4 0.33 21 22 -1
ITA ZANCANELLA Amedeo V/4 V/5 3 V/5 D/1 V/5 V/5 0.83 25 19 6
ROU POPA Daniel D/1 V/5 D/3 4 V/5 V/5 V/5 0.67 24 17 7
KSA ALKHALDI Nawaf D/2 D/1 V/5 D/1 5 D/4 D/4 0.17 17 26 -9
GER HELBIG Niclas V/5 D/1 D/2 D/4 V/5 6 D/2 0.33 19 24 -5
BUL DIKOV Plamen D/1 V/5 D/3 D/1 V/5 V/5 7 0.5 20 25 -5
Pool 5Piste 508:30 Referee: PROIETTI MOSCA Marco (ITA)
STOSIC Vukasin (SRB)
V/M HS HR HS/HR
USA LANGE Henry 1 D/2 V/4 V/5 V/5 V/5 D/2 0.67 23 16 7
ESP ALAMO Raul V/5 2 D/3 V/5 D/2 D/3 V/5 0.5 23 23 0
CAN VINNITCHOUK Ted D/2 V/5 3 V/5 D/4 D/1 D/1 0.33 18 19 -1
SRB PAVIC Vladislav D/3 D/4 D/0 4 D/1 D/0 D/1 0 9 30 -21
BRA CAMARGO Alexandre D/3 V/5 V/5 V/5 5 D/4 D/4 0.5 26 22 4
ROU SZILAGYI Balazs D/0 V/4 V/4 V/5 V/5 6 V/5 0.83 23 13 10
GER GUDERA Jonas V/3 D/3 V/3 V/5 V/5 D/0 7 0.67 19 18 1
Pool 6Piste 608:30 Referee: CUBEDDU Carlo (ITA)
KOVACEVIC Miljan (SRB)
V/M HS HR HS/HR
ESP DE NO VELEZ Jaime 1 D/3 D/1 D/2 D/4 V/5 D/4 0.17 19 29 -10
GER HOCH Andre V/5 2 D/2 D/2 V/5 D/4 D/2 0.33 20 26 -6
HUN NAGY David V/5 V/5 3 V/5 V/5 D/2 V/5 0.83 27 13 14
FRA LEGUBE Benoit V/5 V/5 D/2 4 V/5 D/4 V/5 0.67 26 19 7
POR RIBEIRO Gustavo V/5 D/3 D/1 D/3 5 D/4 V/5 0.33 21 28 -7
FIN TAURIAINEN Topias D/4 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 0.83 29 22 7
KSA ALDHAMEN Ahmed V/5 V/5 D/2 D/2 D/4 D/3 7 0.33 21 26 -5
Pool 7Piste 708:30 Referee: HORVATH Attila (HUN)
POTAPENKO Denis (UKR)
V/M HS HR HS/HR
SUI HATZ Nick 1 V/5 D/3 V/5 V/5 D/0 D/3 0.5 21 25 -4
KSA ALSAEED Abdulaziz D/4 2 V/5 D/2 D/2 D/0 D/2 0.17 15 29 -14
CAN GRAMS Steven V/5 D/4 3 D/2 D/2 D/4 V/5 0.33 22 25 -3
ITA BUZZACCHINO Gianpaolo D/4 V/5 V/5 4 V/5 D/4 V/5 0.67 28 18 10
ROU OROIAN Alex D/2 V/5 V/5 D/2 5 D/2 D/3 0.33 19 24 -5
GBR RUSSELL James V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 D/3 0.83 28 15 13
AUS CROOK Lachlan V/5 V/5 D/2 D/2 V/5 V/5 7 0.67 24 21 3
Pool 8Piste 808:30 Referee: PODEANU Radu (ROU)
BOROSAK Mirna (CRO)
V/M HS HR HS/HR
GRE GKOGKOS Filippos 1 V/5 V/5 D/4 V/5 D/3 V/5 0.67 27 18 9
TUR SAY Ali Ege D/1 2 V/5 V/5 D/3 D/1 V/5 0.5 20 26 -6
GER BONGARD Louis D/3 D/3 3 D/2 V/5 D/4 D/2 0.17 19 25 -6
SUI DAGANI Elia V/5 D/4 V/5 4 V/5 V/5 V/5 0.83 29 19 10
SVK GABERA Erik D/1 V/5 D/0 D/0 5 D/3 D/3 0.17 12 28 -16
CAN FAFARD Fynn V/5 V/5 V/5 D/4 V/5 6 V/5 0.83 29 20 9
RUS KOCHKIN Grigory D/3 D/4 V/5 D/4 V/5 D/4 7 0.33 25 25 0
Pool 9Piste Blue08:30 Referee: JEZA Jure (SLO)
BYKOV Andrey (RUS)
V/M HS HR HS/HR
FRA NGUEFACK Lilian 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 14 16
ESP ORTA Javier D/0 2 V/5 D/3 D/2 V/5 V/5 0.5 20 24 -4
SRB RABRENOVIC Marko D/1 D/1 3 D/0 D/1 D/1 D/3 0 7 30 -23
NOR ELIASSEN Ferdinand D/4 V/5 V/5 4 D/4 D/2 D/3 0.33 23 23 0
EST BOBROV Ilian D/3 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 0.83 28 17 11
CRO SOLA Jakov D/4 D/4 V/5 V/5 D/2 6 V/5 0.5 25 21 4
CAN MCINTOSH Sadler D/2 D/4 V/5 V/5 D/3 D/3 7 0.33 22 26 -4
Pool 10Piste Yellow08:30 Referee: NEDER Uwe (GER)
SICOT Anne-Marie (FRA)
V/M HS HR HS/HR
ITA DI VEROLI Davide 1 D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 27 13 14
BRA GUBERT Leopoldo V/5 2 V/5 D/4 D/4 D/2 D/2 0.33 22 24 -2
SVK RECLO Martin D/2 D/2 3 D/4 D/4 D/0 D/4 0 16 30 -14
GRE GKOGKOS Alexandros D/0 V/5 V/5 4 D/0 V/5 D/3 0.5 18 26 -8
UKR CHERVYNSKYI Yaroslav D/1 V/5 V/5 V/5 5 D/3 V/5 0.67 24 22 2
ROU TIRMAN Sebastian D/3 V/5 V/5 D/3 V/5 6 D/2 0.5 23 20 3
KSA ALMUWALLAD Waleed D/2 V/5 V/5 V/5 D/4 V/5 7 0.67 26 21 5
Pool 11Piste Green08:30 Referee: BORSODI Andras (NOR)
ALQUARISHI Hassen Matok (KSA)
V/M HS HR HS/HR
UKR YAROKH Sviatoslav 1 V/5 V/5 V/5 V/5 D/2 D/4 0.67 26 22 4
SUI GIULIANO Loris D/2 2 D/4 D/3 D/3 D/1 D/4 0 17 29 -12
ESP SANTIUSTE Alvaro D/4 V/5 3 D/2 V/5 V/5 V/5 0.67 26 23 3
PER GARCIA Eduardo D/3 V/5 V/5 4 V/5 V/5 D/0 0.67 23 20 3
NED LUGTENBURG Thomas D/4 V/4 D/3 D/1 5 V/5 V/5 0.5 22 25 -3
KAZ SAVIN Alexandr V/4 V/5 D/3 D/4 D/3 6 V/5 0.5 24 22 2
RUS BELIANINOV Daniil V/5 V/5 D/3 V/5 D/4 D/4 7 0.5 26 23 3
Pool 12Piste Red08:30 Referee: MAHON Mary Ellen (USA)
MARKOVICS Gyorgy (HUN)
V/M HS HR HS/HR
CAN WU Rick 1 D/4 D/3 D/4 D/4 D/2 V/5 0.17 22 27 -5
GER MUELLER Dean V/5 2 D/2 V/5 D/2 D/2 V/5 0.5 21 24 -3
UKR SVYSTIL Vitaliy V/5 V/5 3 D/3 D/1 D/2 V/5 0.5 21 20 1
SUI FUHRIMANN Jonathan V/5 D/1 V/4 4 V/5 D/1 V/5 0.67 21 23 -2
POL LUBIENIECKI Wojciech V/5 V/5 V/5 D/4 5 V/5 V/5 0.83 29 19 10
FRA CONTREPOIS Simon V/5 V/5 V/3 V/5 D/3 6 V/5 0.83 26 14 12
DEN LE QUANG HUY Phileas D/2 D/4 D/3 D/2 D/4 D/2 7 0 17 30 -13
Pool 13Piste Podium08:30 Referee: SICOT Bertrand (FRA)
SURDIN Yuriy (UKR)
V/M HS HR HS/HR
DEN PERSSON Casper Nils 1 D/3 D/1 V/5 D/3 D/1 V/5 0.33 18 23 -5
USA SANDERS Ian V/5 2 V/5 D/2 V/3 V/4 V/5 0.83 24 17 7
GER JORDAN Rene V/5 D/2 3 V/5 V/3 V/5 V/5 0.83 25 20 5
SRB MAKEVIC Ivan D/2 V/3 D/4 4 V/5 D/4 D/4 0.33 22 25 -3
CAN DLOUHY Christopher V/5 D/2 D/2 D/3 5 V/5 V/5 0.5 22 18 4
BEL PONCIN Nicolas V/5 D/3 D/4 V/5 D/3 6 V/5 0.5 25 23 2
BUL TSOLOV Boris D/1 D/4 D/4 V/5 D/1 D/4 7 0.17 19 29 -10
Pool 14Piste 110:15 Referee: SPEAKMAN Adrian (GBR)
PFEFFERLE Gerald (SUI)
V/M HS HR HS/HR
BUL CHAKAROV Ilia 1 V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 27 19 8
HUN MAJNIK Roland D/1 2 D/4 V/5 V/5 V/5 D/2 0.5 22 20 2
GER VELTRUP Paul V/5 V/5 3 D/4 D/3 V/5 D/2 0.5 24 22 2
AUS HAYES Isaac D/2 D/1 V/5 4 D/1 D/4 D/3 0.17 16 29 -13
USA TEMIRYAEV Alan D/4 D/1 V/5 V/5 5 V/5 V/5 0.67 25 17 8
SRB SAMARDZIC Dragoljub D/3 D/3 D/1 V/5 D/1 6 D/0 0.17 13 29 -16
KAZ SERTAY Yerlik D/4 V/5 V/5 V/5 D/2 V/5 7 0.67 26 17 9
Pool 15Piste 210:15 Referee: KOVRLIJA Ana (SRB)
KECK Maximilian (GER)
V/M HS HR HS/HR
ESP ALEGRE Rodrigo 1 V/5 V/5 D/1 D/2 V/5 V/5 0.67 23 19 4
HUN CZIRAKI Balint D/3 2 V/5 V/5 D/1 V/5 D/2 0.5 21 24 -3
UKR MITKIN Oleksandr D/1 D/2 3 V/5 V/5 D/2 V/5 0.5 20 27 -7
SUI JENNY David V/5 D/3 D/4 4 V/5 V/5 D/2 0.5 24 21 3
USA THEIN-SANDLER Adrien V/5 V/5 D/4 D/3 5 V/5 D/1 0.5 23 18 5
FRA DOMINICI Raphael D/4 D/4 V/5 D/2 D/0 6 V/3 0.33 18 24 -6
GBR COOPER Matthew D/1 V/5 D/4 V/5 V/5 D/2 7 0.5 22 18 4
Pool 16Piste 310:15 Referee: KUWAIMIL Abdulla (KSA)
BRAVO Daniel (ESP)
V/M HS HR HS/HR
UKR KUDRIAVTSEV Georgii 1 V/5 D/4 D/3 D/3 V/5 V/5 0.5 25 20 5
GBR SHEPHERD Billy D/2 2 D/1 D/4 V/5 V/5 V/5 0.5 22 24 -2
FRA PHILIPPE Arthur V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 19 11
HUN BENDE Bence V/4 V/5 D/4 4 V/5 V/5 V/5 0.83 28 18 10
BEL CLERCX Robin V/5 D/4 D/4 D/0 5 V/5 V/5 0.5 23 23 0
CRO PRELOVSEK Martin D/2 D/2 D/4 D/2 D/3 6 D/2 0 15 30 -15
BUL GALABOV Yordan D/2 D/3 D/2 D/4 D/2 V/5 7 0.17 18 27 -9
Pool 17Piste 410:15 Referee: CUBEDDU Carlo (ITA)
PROIETTI MOSCA Marco (ITA)
V/M HS HR HS/HR
POL ZBIERADA Bartlomiej 1 D/3 D/4 D/4 D/3 D/2 D/3 0 19 30 -11
AUS ENGLISH Alexander V/5 2 V/5 V/5 D/0 V/5 D/4 0.67 24 17 7
SUI BONFERRONI Gabriel V/5 D/2 3 V/5 V/5 D/2 D/2 0.5 21 23 -2
NOR DYMBE Simen V/5 D/0 D/1 4 D/2 D/3 D/3 0.17 14 29 -15
USA CHMUT Anton V/5 V/5 D/4 V/5 5 V/5 D/3 0.67 27 19 8
BEL HABRAN Maxime V/5 D/2 V/5 V/5 D/4 6 D/3 0.5 24 22 2
EST GUSAROV Klim V/5 V/5 V/4 V/5 V/5 V/5 7 1 29 18 11
Pool 18Piste 510:15 Referee: TOBIAS Simona (SLO)
KAMINSKI Samuil (EST)
V/M HS HR HS/HR
HUN KOCH Mate Tamas 1 V/3 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 28 8 20
SUI GERINI Luca D/1 2 V/5 D/4 V/5 V/5 V/4 0.67 24 19 5
CYP ATHANASIOU Gavriel D/2 D/3 3 V/5 D/3 D/2 D/2 0.17 17 29 -12
USA HERBST Eliot D/4 V/5 D/4 4 D/4 D/2 V/5 0.33 24 25 -1
BUL KRALEV Presiyan D/1 D/2 V/5 V/5 5 V/5 V/5 0.67 23 22 1
KSA ABED Faisal D/0 D/3 V/5 V/5 D/2 6 V/5 0.5 20 21 -1
UZB SOBIROV Sanjarbek D/0 D/3 V/5 D/1 D/3 D/2 7 0.17 14 26 -12
Pool 19Piste 610:15 Referee: MAR Kevin (USA)
MIJATOVIC Bojan (CRO)
V/M HS HR HS/HR
CAN JI Victor Cheng 1 D/2 V/5 D/2 D/2 D/2 D/4 0.17 17 27 -10
ROU MACSKA Adam V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 D/2 0.83 27 13 14
HUN OSMAN-TOUSON Maruan D/2 D/1 3 D/3 V/5 V/5 V/5 0.5 21 21 0
GBR BELL Jack V/5 D/1 V/5 4 D/3 D/4 V/5 0.5 23 23 0
SUI LUSTI Hannes V/5 D/2 D/2 V/5 5 D/3 V/5 0.5 22 23 -1
GRE TSOKAS Asterios V/5 D/2 D/3 V/5 V/5 6 D/3 0.5 23 24 -1
BEL BLOMMAERT Felix V/5 V/5 D/1 D/3 D/3 V/5 7 0.5 22 24 -2
Pool 20Piste 710:15 Referee: BUCHS Daniel (SUI)
KHASANOVA Aida (UZB)
V/M HS HR HS/HR
EGY SALLAM Omar 1 D/0 D/1 V/5 D/2 D/0 D/4 0.17 12 28 -16
RUS ANDRIYASHKIN Pavel V/5 2 V/5 V/5 V/3 V/5 D/3 0.83 26 14 12
GER KAEMEREIT Maximilian Rubens V/5 D/2 3 D/2 V/4 V/5 V/5 0.67 23 19 4
UKR SHEVCHENKO Viktor D/3 D/4 V/5 4 V/5 V/5 V/4 0.67 26 21 5
NOR ALFHEIM Fabian V/5 D/2 D/3 D/3 5 V/5 V/5 0.5 23 19 4
KAZ ANARKULOV Ilkhamzhan V/5 D/2 D/1 D/3 D/3 6 V/5 0.33 19 24 -5
ITA DILIBERTO Luca V/5 V/4 D/4 D/3 D/2 D/4 7 0.33 22 26 -4
Pool 21Piste 810:15 Referee: PODEANU Radu (ROU)
SICOT Bertrand (FRA)
V/M HS HR HS/HR
SVK DRENCAK Adam 1 V/5 D/2 V/5 D/1 D/1 V/5 0.5 19 21 -2
HUN DEBNAR Gergely D/4 2 V/5 D/3 V/5 V/5 D/4 0.5 26 23 3
USA LOMBARDO Theodore V/5 D/3 3 V/5 D/3 V/5 D/4 0.5 25 24 1
SUI CRIBLEZ Lorin D/1 V/5 D/3 4 D/2 V/5 D/3 0.33 19 26 -7
ITA BALZANO Marco V/5 D/1 V/5 V/5 5 V/5 D/4 0.67 25 17 8
POL KALUZINSKI Tomasz V/2 D/4 D/4 D/3 D/1 6 D/2 0.17 16 26 -10
RUS MOISEEV Kirill D/4 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 0.83 29 22 7
Pool 22Piste Blue10:15 Referee: HORVATH Attila (HUN)
POTAPENKO Denis (UKR)
V/M HS HR HS/HR
KAZ ZHULINSKIY Nikita 1 D/3 V/5 D/4 V/5 V/4 D/3 0.5 24 22 2
ITA MARENCO Federico V/5 2 D/1 V/5 V/5 V/5 D/3 0.67 24 21 3
KSA ALASMAKH Hassan D/4 V/5 3 V/5 D/1 V/5 D/4 0.5 24 19 5
POL SZURLEJ Bartlomiej V/5 D/3 D/1 4 D/3 D/2 V/5 0.33 19 27 -8
GRE FILIPPOUSIS Ioannis D/2 D/2 V/5 V/5 5 V/5 D/3 0.5 22 21 1
USA VAYSBERG Nathan D/1 D/3 D/2 V/5 D/2 6 D/2 0.17 15 26 -11
NED KEPPEL Colin V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 7 0.83 28 20 8
Pool 23Piste Yellow10:15 Referee: KOVACEVIC Miljan (SRB)
MUTSENIK Stanislav (EST)
V/M HS HR HS/HR
UZB ALIMOV Fayzulla 1 D/1 V/5 V/5 V/4 V/5 V/5 0.83 25 23 2
UKR HASANOV Ruslan V/5 2 V/5 D/0 D/1 V/5 D/2 0.5 18 20 -2
GBR EDWARDS Owen D/4 D/1 3 D/4 V/5 D/2 D/4 0.17 20 28 -8
GER WECKERLE Tobias D/3 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 0.83 28 16 12
POL NIKIEL Marcin D/3 V/5 D/3 D/0 5 D/4 V/5 0.33 20 21 -1
NOR FRIIS RUUD Emil D/4 D/3 V/5 D/4 V/5 6 D/2 0.33 23 26 -3
BRA BONAMIGO Gabriel D/4 V/5 V/5 D/3 D/1 V/5 7 0.5 23 23 0
Pool 24Piste Green10:15 Referee: JEZA Jure (SLO)
BYKOV Andrey (RUS)
V/M HS HR HS/HR
ARG GUSMAN Agustin Adolfo 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 15 15
SUI LERZER Till D/3 2 D/3 V/5 D/1 D/4 D/3 0.17 19 27 -8
BUL KRASTEV Dimitar D/3 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 28 18 10
SVK KOTELES Balint D/1 D/2 D/1 4 V/5 D/2 D/2 0.17 13 29 -16
ROU BIGEA Mihai D/4 V/5 D/1 D/4 5 D/2 V/5 0.33 21 22 -1
ITA PREZIOSI Alessio D/1 V/5 D/4 V/5 V/5 6 V/5 0.67 25 19 6
GER BIRKENMAIER Marco D/3 V/5 D/4 V/5 D/1 D/1 7 0.33 19 25 -6
Pool 25Piste Red10:15 Referee: KOVRLIJA Ana (SRB)
SZCZESNIAK Piotr (POL)
V/M HS HR HS/HR
KSA ALDAWOOD Jawad 1 D/3 V/4 D/2 D/3 D/3 D/4 0.17 19 26 -7
ITA GUERRA Federico V/4 2 V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 0.83 27 17 10
GBR PAPADOPOULOS Alex D/3 D/2 3 D/1 V/5 D/1 D/4 0.17 16 27 -11
RUS GREBENNIKOV Sergey V/5 D/4 V/5 4 D/3 V/5 V/5 0.67 27 16 11
FRA WINGERTER Morgan V/4 D/2 D/3 V/5 5 V/5 V/3 0.67 22 21 1
GER WEISE Max V/5 D/2 V/5 D/2 D/3 6 D/3 0.33 20 24 -4
FIN SAVELAINEN Joonas V/5 V/4 V/5 D/1 D/2 V/5 7 0.67 22 22 0
Pool 26Piste Podium10:15 Referee: JEZA Eva (SLO)
ROMAN Zoltan (SRB)
V/M HS HR HS/HR
ROU SZEP Marton 1 D/4 V/5 D/4 D/3 V/5 D/2 0.33 23 25 -2
KSA ALTAWEEL Hussain V/5 2 D/1 V/3 D/2 V/5 D/3 0.5 19 22 -3
FIN SAAVALAINEN Ellis D/3 V/5 3 D/3 V/5 D/4 V/5 0.5 25 20 5
CAN HSIEH JAROV Seraphim V/5 D/2 V/5 4 V/5 V/5 V/5 0.83 27 17 10
UZB MUMINOV Nodirbek V/5 V/5 D/2 D/4 5 D/1 V/5 0.5 22 21 1
POL KOC Franciszek D/2 D/1 V/5 D/0 V/5 6 D/2 0.33 15 25 -10
BRA LAZAROTO Fabrizio V/5 V/5 D/2 D/3 D/1 V/5 7 0.5 21 22 -1
Pool 27Piste 112:00 Referee: MAHON Mary Ellen (USA)
BOROSAK Mirna (CRO)
V/M HS HR HS/HR
NOR STORMARK Joergen 1 V/5 D/2 D/3 D/3 V/5 D/2 0.33 20 26 -6
SRB NIKOLIC Mateja D/4 2 D/2 D/2 D/0 V/5 D/0 0.17 13 28 -15
FRA MALLO Axel V/5 V/5 3 D/1 D/4 V/5 D/4 0.5 24 23 1
HUN FARKAS Csaba V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 1 30 12 18
RUS KESAEV Alan V/5 V/5 V/5 D/1 5 D/2 D/2 0.5 20 22 -2
KAZ FATEYEV Yegor D/2 D/3 D/4 D/2 V/5 6 D/3 0.17 19 26 -7
GBR MORRIS George V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 V/4 7 0.83 27 16 11
Pool 28Piste 212:00 Referee: MARKOVICS Gyorgy (HUN)
BORSODI Andras (NOR)
V/M HS HR HS/HR
POR OLIVEIRA Goncalo 1 D/1 D/2 D/1 D/2 D/0 V/5 0.17 11 27 -16
EST GEDZO Andzej V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 13 17
KSA ALAKKAS Omar V/5 D/4 3 V/5 D/1 V/5 D/4 0.5 24 24 0
UKR LYMANSKYI Pavlo V/5 D/1 D/4 4 D/1 D/0 V/5 0.33 16 25 -9
AUS TIAN John V/5 D/1 V/5 V/5 5 D/4 D/4 0.5 24 19 5
RUS LIMAREV Ivan V/5 D/3 D/3 V/5 V/5 6 V/5 0.67 26 16 10
UZB ALIMOV Sanjar D/2 D/3 V/5 D/4 V/5 D/2 7 0.33 21 28 -7
Pool 29Piste 312:00 Referee: SPEAKMAN Adrian (GBR)
PFEFFERLE Gerald (SUI)
V/M HS HR HS/HR
UKR KARYCHENKO Maksym 1 D/2 V/5 D/2 D/4 D/1 0.2 14 22 -8
FRA MIDELTON Luidgi V/5 2 V/5 V/5 D/3 V/5 0.8 23 17 6
NOR TELLNES Jesper D/2 D/3 3 V/5 V/5 D/4 0.4 19 22 -3
ESP FERNANDEZ JIMENO Emilio V/5 D/3 D/3 4 V/5 D/1 0.4 17 20 -3
USA FRANK Timothy V/5 V/5 D/4 D/3 5 D/2 0.4 19 22 -3
POL KOLANCZYK Wojciech V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 6 0.8 24 13 11
Pool 30Piste 412:00 Referee: DIMITROVA Gabriela (BUL)
KECK Maximilian (GER)
V/M HS HR HS/HR
BEL VERWAAL Crijn 1 D/4 D/3 V/5 D/4 V/5 0.4 21 20 1
SUI FAVRE Hadrien V/5 2 D/1 V/5 V/5 D/3 0.6 19 22 -3
ITA GAZZANIGA Giacomo V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 1 25 11 14
NOR SOERUM Jens D/1 D/4 D/1 4 D/2 V/5 0.2 13 22 -9
USA GRIFFITHS Ryan V/5 D/4 D/2 V/5 5 D/3 0.4 19 21 -2
AUS SELLS Alexander D/4 V/5 D/4 D/2 V/5 6 0.4 20 21 -1
Pool 31Piste 512:00 Referee: ALQUARISHI Hassen Matok (KSA)
NEDER Uwe (GER)
V/M HS HR HS/HR
UKR SAMOILOV Dmytro 1 D/4 V/5 D/3 D/4 V/5 0.4 21 19 2
RUS KOROVIN Igor V/5 2 D/3 V/5 V/5 V/4 0.8 22 16 6
ITA PAOLINI Giacomo D/3 V/5 3 V/5 V/5 V/5 0.8 23 16 7
ESP GONELL Gerard V/5 D/2 D/3 4 D/4 D/3 0.2 17 22 -5
SUI SCHMIDLI Nicky V/5 D/2 D/3 V/5 5 D/1 0.4 16 23 -7
HUN CSERE Bence D/1 D/3 D/2 V/4 V/5 6 0.4 15 18 -3
Pool 32Piste 612:00 Referee: SURDIN Yuriy (UKR)
SPEAKMAN Adrian (GBR)
V/M HS HR HS/HR
USA PISKOVATSKOV Jonathan 1 D/2 V/5 V/5 V/4 V/5 0.8 21 17 4
GER MESZAROS Maximilian V/5 2 D/4 V/5 D/2 D/3 0.4 19 21 -2
ROU BIRO David D/3 V/5 3 D/3 D/2 V/5 0.4 18 23 -5
ESP GORMAZ Javier Ivan D/4 D/4 V/5 4 V/5 D/2 0.4 20 21 -1
FRA PRECY Thomas D/3 V/5 V/5 D/3 5 D/4 0.4 20 18 2
KSA ALOMIRI Sultan D/2 V/5 D/4 V/5 V/5 6 0.6 21 19 2
Pool 33Piste 712:00 Referee: SICOT Anne-Marie (FRA)
DIMITROVA Gabriela (BUL)
V/M HS HR HS/HR
HUN BANYAI Botond 1 V/5 V/3 V/5 V/5 D/3 0.8 21 12 9
NOR GEITUNG Tomas D/3 2 V/5 D/3 V/5 D/3 0.4 19 23 -4
GBR CAFARO Jack D/2 D/4 3 V/2 D/0 D/3 0.2 11 19 -8
SRB RISTIC Ognjen D/0 V/5 D/1 4 D/4 D/0 0.2 10 20 -10
UKR MATEVOSOV Artem D/3 D/4 V/5 V/5 5 V/5 0.6 22 18 4
BEL LOYOLA Neisser V/4 V/5 V/5 V/5 D/4 6 0.8 23 14 9