Clean sport learn more

results: list of results

Back to results
Competition Place Date Category Weapon Gender Event Type
Alpe Adria Udine 06.01.18 J E M I A

* Results of the competitions marked with asterisk were not validated yet.

Pool 1Piste 108:30 Referee: PROIETTI MOSCA Marco (AUS) V/M HS HR HS/HR
ESP ALARCIA Daniel 1 V/5 V/5 D/1 D/2 D/4 D/2 0.33 19 26 -7
HUN MAJNIK Roland D/4 2 D/2 V/5 V/5 D/2 V/5 0.5 23 24 -1
GER MUELLER Dean D/2 V/5 3 V/5 D/3 D/3 D/1 0.33 19 23 -4
EST PAJU Raul V/5 D/3 D/1 4 V/5 D/3 D/2 0.33 19 24 -5
BUL DIKOV Plamen V/5 D/2 V/5 D/3 5 D/2 D/0 0.33 17 25 -8
ITA ZANCANELLA Amedeo V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 1 30 18 12
CZE JURKA Jakub V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 D/4 7 0.67 28 15 13
Pool 2Piste 208:30 Referee: JEZA Eva (BRA)
RANZA Giuliano (ITA)
V/M HS HR HS/HR
GBR DICKINSON Matthew 1 V/5 V/5 V/5 V/5 D/0 D/3 0.67 23 21 2
SRB RISTIC Ognjen D/4 2 D/3 V/5 D/2 D/2 V/5 0.33 21 25 -4
POL KOLANCZYK Wojciech D/3 V/5 3 V/5 V/5 D/4 V/5 0.67 27 18 9
GER FROESCHL Lucas D/2 D/2 D/2 4 D/3 D/3 D/1 0 13 29 -16
SWE ULMANEN Kasper D/2 V/5 D/2 V/4 5 D/0 V/5 0.5 18 24 -6
ITA CUOMO Valerio V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 D/3 0.83 28 14 14
HUN SARVARI Merse V/5 D/3 D/1 V/5 D/4 V/5 7 0.5 23 22 1
Pool 3Piste 308:30 Referee: WIKSTROM Ulf (SWE)
RAMOLINI Pierfrancesco (ITA)
V/M HS HR HS/HR
EST BOBROV Ilian 1 D/2 V/5 D/2 D/3 D/2 V/5 0.33 19 25 -6
SLO STARC Luka V/5 2 V/5 D/1 D/2 D/1 D/0 0.33 14 25 -11
GBR CAFARO Jack D/2 D/3 3 V/5 D/1 V/5 D/3 0.33 19 22 -3
SUI GERINI Luca V/5 V/5 D/3 4 D/0 D/0 D/2 0.33 15 23 -8
RUS GUZHIEV Egor V/5 V/5 V/4 V/5 5 V/5 D/2 0.83 26 11 15
HUN DEBNAR Gergely V/5 V/5 D/1 V/5 D/2 6 V/5 0.67 23 17 6
ITA MOLLUSO Marco D/3 V/5 V/4 V/5 V/3 D/4 7 0.67 24 17 7
Pool 4Piste 408:30 Referee: SPEAKMAN Adrian (GBR)
MANZOTTI Matteo (ITA)
V/M HS HR HS/HR
AUT KRAHER Martin 1 D/1 V/5 D/3 D/0 D/1 D/1 0.17 11 25 -14
ITA CAMMAROTA Alessandro V/5 2 V/5 V/5 D/1 V/5 D/3 0.67 24 17 7
VEN GUZMAN Jose D/0 D/1 3 D/0 D/4 D/3 D/3 0 11 30 -19
SUI HATZ Nick V/5 D/1 V/5 4 V/5 V/5 V/5 0.83 26 15 11
HUN ANDRASFI Tibor V/5 V/5 V/5 D/4 5 V/5 V/5 0.83 29 14 15
COL CASTILLO GUTIERREZ Juan Andres V/5 D/4 V/5 D/0 D/3 6 D/4 0.33 21 24 -3
GER HOCH Andre V/5 V/5 V/5 D/3 D/1 V/5 7 0.67 24 21 3
Pool 5Piste 508:30 Referee: RELET Michel (FRA) V/M HS HR HS/HR
SUI WEBER Sebastian 1 D/1 D/1 D/2 V/5 D/4 D/2 0.17 15 29 -14
SWE MANCEWICZ Bartlomiej V/5 2 V/5 D/3 V/4 D/2 V/5 0.67 24 18 6
ITA DILIBERTO Luca V/5 D/4 3 D/4 V/5 D/2 V/5 0.5 25 22 3
ESP GONELL Gerard V/5 V/5 V/5 4 D/2 D/3 D/2 0.5 22 22 0
CRO MARKOTA Vedran D/4 D/3 D/3 V/5 5 D/1 D/2 0.17 18 26 -8
HUN NAGY David V/5 V/5 V/5 V/4 V/5 6 V/5 1 29 15 14
GBR MORRISON Dylan V/5 D/0 D/3 V/4 V/5 D/3 7 0.5 20 21 -1
Pool 6Piste 608:30 Referee: PUTEAUX Sylvain (FRA)
CUBEDDU Carlo (ITA)
V/M HS HR HS/HR
GBR JORDAN Owen 1 V/5 V/5 V/5 D/4 D/4 V/5 0.67 28 15 13
SUI POZZI Stefano D/1 2 D/1 D/4 D/3 D/4 V/4 0.17 17 27 -10
EST SEPP Tony D/0 V/5 3 D/2 V/5 D/4 V/5 0.5 21 19 2
ESP BALMORI Diego D/1 V/5 V/5 4 D/3 D/4 V/5 0.5 23 24 -1
FIN TAURIAINEN Topias V/5 V/5 D/0 V/5 5 V/5 V/5 0.83 25 21 4
ITA VOLPI Federico V/5 V/5 V/5 V/5 D/2 6 V/5 0.83 27 23 4
BEL HABRAN Maxime D/3 D/2 D/3 D/3 D/4 D/2 7 0 17 29 -12
Pool 7Piste 708:30 Referee: CHICHON Vanesa (ESP)
BURNATSEV Ilya (RUS)
V/M HS HR HS/HR
BRA CAMARGO Alexandre 1 V/5 V/5 V/5 D/2 V/5 V/5 0.83 27 19 8
GER BONGARD Louis D/4 2 V/5 D/4 D/3 D/3 V/5 0.33 24 22 2
BLR BAKHVALAU Ivan D/3 D/1 3 D/1 D/3 D/0 V/5 0.17 13 26 -13
SUI HAURI Ian D/3 V/5 V/5 4 D/1 D/3 V/5 0.5 22 22 0
ITA BALZANO Marco V/5 V/5 V/5 V/5 5 D/4 V/5 0.83 29 14 15
FRA PIANFETTI Andric D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 6 D/2 0.67 25 20 5
SWE FOGEMAN Martin D/1 D/1 D/1 D/2 D/0 V/5 7 0.17 10 27 -17
Pool 8Piste 808:30 Referee: POGGIO Alessandro (GER) V/M HS HR HS/HR
VEN RODRIGUEZ Jose 1 D/1 V/5 D/0 D/4 V/5 D/2 0.33 17 26 -9
FRA CHOTIN Titouan V/5 2 V/5 V/5 V/5 D/2 V/5 0.83 27 16 11
ESP VIVAR Ernesto D/3 D/2 3 V/5 V/5 V/5 D/1 0.5 21 24 -3
BRA GUBERT Leopoldo V/5 D/3 D/1 4 D/1 D/3 V/5 0.33 18 23 -5
AUS TIAN John V/5 D/2 D/4 V/5 5 D/1 D/2 0.33 19 25 -6
SUI FAVRE Hadrien D/3 V/5 D/4 V/5 V/5 6 D/1 0.5 23 21 2
ITA BUZZACCHINO Gianpaolo V/5 D/3 V/5 D/3 V/5 V/5 7 0.67 26 16 10
Pool 9Piste 908:30 Referee: KECK Maximilian (GER)
ARMATA Gaspare (ITA)
V/M HS HR HS/HR
FRA MALLO Axel 1 V/5 D/3 V/5 D/2 D/4 V/5 0.5 24 23 1
BLR PIACHYNSKI Uladzislau D/4 2 V/5 V/4 D/2 D/1 D/2 0.33 18 25 -7
GBR BELOT Antoine V/4 D/2 3 D/1 D/1 D/1 D/1 0.17 10 28 -18
ESP BERMEJO Noe D/2 D/3 V/5 4 D/1 D/3 D/3 0.17 17 25 -8
ITA GAZZANIGA Giacomo V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 1 30 12 18
HUN BENDE Bence V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 6 D/3 0.67 26 19 7
SUI DAGANI Elia D/3 V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 7 0.67 26 19 7
Pool 10Piste 1008:30 Referee: COLMAN ORTELLADO Ever Augusto (ESP) V/M HS HR HS/HR
ITA DI VEROLI Davide 1 V/3 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 28 13 15
ROU MACSKA Adam D/2 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 27 22 5
SWE HESSLING OSCARSON Simon D/3 D/4 3 D/4 V/5 D/2 D/2 0.17 20 27 -7
BUL KRASTEV Dimitar D/4 D/4 V/5 4 D/4 D/3 D/3 0.17 23 29 -6
FRA DOMINICI Raphael D/1 D/4 D/2 V/5 5 V/5 D/2 0.33 19 27 -8
GBR BELL Jack D/2 D/4 V/5 V/5 D/3 6 V/5 0.5 24 24 0
SUI SOUTULLO Jordi D/1 D/3 V/5 V/5 V/5 D/4 7 0.5 23 22 1
Pool 11Piste 1108:30 Referee: MARKOVICS Gyorgy (HUN) V/M HS HR HS/HR
AUT BIRO Alexander 1 V/4 V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 0.83 28 16 12
ITA DE MOLA Daniel D/3 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/4 0.83 27 16 11
AUS YATES Domenic D/2 D/4 3 D/3 V/5 V/5 D/3 0.33 22 27 -5
FRA NGUEFACK Lilian V/5 D/4 V/5 4 V/5 D/2 V/5 0.67 26 24 2
FIN SAVELAINEN Joonas D/3 D/0 D/4 D/3 5 D/1 D/3 0 14 30 -16
CRO SOLA Jakov D/2 D/1 D/3 V/5 V/5 6 V/5 0.5 21 22 -1
SVK SZABO Karol D/1 D/3 V/5 D/4 V/5 D/4 7 0.33 22 25 -3
Pool 12Piste 1208:30 Referee: BLUMOWSKI Ingolf (AUT) V/M HS HR HS/HR
EST GUSAROV Klim 1 D/0 D/3 V/5 V/5 D/3 D/4 0.33 20 26 -6
BEL PONCIN Nicolas V/5 2 D/2 V/5 D/2 V/5 D/1 0.5 20 21 -1
CZE OSICKA Adam V/4 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/2 0.83 26 18 8
GER RIEBLINGER Manuel D/4 D/2 D/2 4 D/1 D/4 D/2 0 15 30 -15
FRA TROUMP Maxime D/3 V/5 D/2 V/5 5 V/5 V/5 0.67 25 19 6
ITA MAGLIANO Matteo V/5 D/4 D/4 V/5 D/3 6 V/5 0.5 26 24 2
SWE MATTSSON Axel V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 D/2 7 0.67 25 19 6
Pool 13Piste 1308:30 Referee: LANG Daniel (SUI) V/M HS HR HS/HR
ITA MANZONI Sergio 1 V/5 D/4 D/4 D/1 V/5 V/5 0.5 24 19 5
NOR ELIASSEN Ferdinand D/0 2 D/4 D/3 V/5 V/5 V/5 0.5 22 26 -4
SWE ISLAS FLYGARE Linus V/5 V/5 3 V/5 D/3 V/5 V/5 0.83 28 23 5
SVK RECLO Martin V/5 V/5 D/4 4 V/5 D/4 D/4 0.5 27 24 3
HUN BANSAGI Barnabas V/5 D/3 V/5 D/2 5 V/5 D/4 0.5 24 22 2
ESP FERNANDEZ JIMENO Emilio D/1 D/4 D/4 V/5 D/3 6 V/5 0.33 22 24 -2
BLR RYKUNOU Dzmitry D/3 D/4 D/2 V/5 V/5 D/0 7 0.33 19 28 -9
Pool 14Piste 1408:30 Referee: VISCARDI Alberto (ITA) V/M HS HR HS/HR
SVK RECLO Michal 1 D/3 D/1 D/2 D/1 D/1 D/4 0 12 30 -18
SWE LUND Leonard V/5 2 V/5 D/4 D/4 V/5 V/5 0.67 28 25 3
ESP FERNANDEZ PEREZ Javier V/5 D/4 3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 29 15 14
GBR COOPER Matthew V/5 V/5 D/3 4 V/5 V/5 D/4 0.67 27 20 7
GER FISCHER Artur V/5 V/5 D/4 D/2 5 V/5 V/5 0.67 26 19 7
FIN SAAVALAINEN Ellis V/5 D/4 D/0 D/2 D/1 6 D/2 0.17 14 26 -12
ROU SZEP Marton V/5 D/4 D/2 V/5 D/3 V/5 7 0.5 24 25 -1
Pool 15Piste 1508:30 Referee: FABRE Michel (SUI) V/M HS HR HS/HR
SWE LEWIN Johan 1 D/3 V/5 D/3 V/5 V/5 D/2 0.5 23 23 0
GBR MORRIS George V/5 2 D/4 D/3 V/5 V/3 D/2 0.5 22 21 1
CZE STRNAD Ondrej D/3 V/5 3 D/4 V/5 D/3 D/1 0.33 21 26 -5
FRA PHILIPPE Arthur V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 1 30 16 14
SLO STEBLAJ Dominik D/2 D/1 D/2 D/2 5 D/4 D/2 0 13 30 -17
AUT LACH Lukas D/3 D/2 V/5 D/1 V/5 6 D/3 0.33 19 25 -6
ITA PAOLINI Giacomo V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 7 0.83 28 15 13
Pool 16Piste 1608:30 Referee: MUTSENIK Stanislav (EST) V/M HS HR HS/HR
ITA GUERRA Federico 1 V/5 D/4 V/5 D/2 D/3 V/5 0.5 24 23 1
DEN ALEXANDERSEN Nicolaj D/2 2 D/3 V/5 V/5 V/4 D/2 0.5 21 19 2
RUS BELOZEROV Mikhail V/5 V/5 3 V/5 V/5 D/4 D/3 0.67 27 21 6
SUI MARCHAND Charles-Edouard D/3 D/0 D/2 4 D/1 D/3 D/3 0 12 30 -18
CZE VOLAK Samuel V/5 D/1 D/3 V/5 5 V/5 D/0 0.5 19 20 -1
SWE MAGNUSSON Jakob V/5 D/3 V/5 V/5 D/2 6 D/1 0.5 21 24 -3
HUN KOCH Mate Tamas D/3 V/5 V/4 V/5 V/5 V/5 7 0.83 27 14 13
Pool 17Piste 1708:30 Referee: BELAS Karolina (SVK) V/M HS HR HS/HR
LBN EL CHOUEIRY Antoine 1 D/1 D/1 D/4 D/4 V/5 D/4 0.17 19 26 -7
GBR EAST William V/5 2 D/3 D/4 V/5 V/5 D/3 0.5 25 19 6
ITA GAETANI Giulio V/5 V/4 3 V/5 V/5 V/5 V/5 1 29 13 16
RUS GREBENNIKOV Sergey V/5 V/5 D/2 4 D/4 V/5 D/2 0.5 23 26 -3
DEN LE QUANG HUY Phileas V/5 D/4 D/2 V/5 5 D/4 D/2 0.33 22 28 -6
SWE EJEMYR Christoffer D/1 D/1 D/1 D/3 V/5 6 D/0 0.17 11 29 -18
FRA MESSIEN Alexis V/5 V/4 D/4 V/5 V/5 V/5 7 0.83 28 16 12
Pool 18Piste 1808:30 Referee: DELI Dora (HUN) V/M HS HR HS/HR
AUS CROOK Lachlan 1 V/5 V/5 V/5 D/3 D/1 D/3 0.5 22 23 -1
SLO WENZEL Tijan D/4 2 V/5 D/1 D/2 D/1 V/5 0.33 18 24 -6
EGY ELSAYED Ahmed D/4 D/1 3 D/4 D/3 D/2 V/5 0.17 19 26 -7
RUS BELIANINOV Daniil D/1 V/5 V/5 4 D/0 D/2 V/5 0.5 18 21 -3
ITA MARENCO Federico V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 1 30 13 17
ROU OROIAN Alex V/5 V/5 V/5 V/5 D/2 6 V/5 0.83 27 12 15
BUL GALABOV Yordan V/4 D/3 D/1 D/1 D/3 D/1 7 0.17 13 28 -15
Pool 19Piste 1908:30 Referee: STEACY Sarah (GBR)
CLAUSEN Stefan (SWE)
V/M HS HR HS/HR
CZE BALCAR Josef 1 V/5 D/0 D/3 V/5 D/2 V/5 0.5 20 18 2
HUN FARKAS Csaba D/4 2 D/2 V/5 D/4 V/5 D/4 0.33 24 26 -2
ITA PREZIOSI Alessio V/4 V/5 3 V/2 V/5 D/2 V/5 0.83 23 10 13
RUS KESAEV Alan V/4 D/4 D/1 4 D/0 D/2 D/3 0.17 14 25 -11
GER MESZAROS Maximilian D/1 V/5 D/2 V/5 5 V/5 V/5 0.67 23 17 6
ESP DE NO VELEZ Jaime V/3 D/2 V/3 V/5 D/0 6 V/5 0.67 18 19 -1
EST LAO Mattias D/2 V/5 D/2 V/5 D/3 D/3 7 0.33 20 27 -7
Pool 20Piste 110:30 Referee: CLAUSEN Stefan (SWE)
VISCARDI Alberto (ITA)
V/M HS HR HS/HR
RUS ANDRIYASHKIN Pavel 1 V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 0.83 28 15 13
AUT THEWANGER Emil D/4 2 V/5 D/1 D/3 V/5 D/3 0.33 21 24 -3
SLO POERS Gregor D/3 D/3 3 D/3 D/3 V/5 D/3 0.17 20 29 -9
GER SEYD Julian Dominic D/0 V/5 V/5 4 V/5 V/5 D/3 0.67 23 22 1
AUS ENGLISH Alexander D/3 V/5 V/5 D/4 5 D/3 D/4 0.33 24 26 -2
HUN CSERE Bence V/4 D/1 D/4 D/4 V/5 6 V/5 0.5 23 24 -1
ROU SZILAGYI Balazs D/1 V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 7 0.67 24 23 1
Pool 21Piste 210:30 Referee: CUBEDDU Carlo (ITA)
POGGIO Alessandro (GER)
V/M HS HR HS/HR
BRA MENDES Tarcisio 1 /0 D/1 D/2 D/4 V/5 D/2 0.2 14 23 -9
AUT GOTTWALD Mathias F/0 2 F/0 F/0 F/0 F/0 F/0 - 0 0 0
RUS LIMAREV Ivan V/5 /0 3 V/5 V/5 V/5 V/5 1 25 7 18
NED POSTMA Randy V/5 /0 D/1 4 V/5 V/5 V/5 0.8 21 15 6
GBR PAPADOPOULOS Alex V/5 /0 D/3 D/4 5 D/3 V/5 0.4 20 21 -1
EST DJATSUK Filipp D/3 /0 D/1 D/1 V/5 6 V/5 0.4 15 20 -5
VEN CAICEDO Fabian V/5 /0 D/1 D/3 D/2 D/2 7 0.2 13 22 -9
Pool 22Piste 310:30 Referee: RANZA Giuliano (ITA)
PROIETTI MOSCA Marco (AUS)
V/M HS HR HS/HR
FRA CONTREPOIS Simon 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 D/4 0.83 29 16 13
BLR MIKHALKOU Pavel D/3 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/3 0.83 26 17 9
SVK COREJ Samuel D/1 D/1 3 D/2 D/1 V/5 D/3 0.17 13 27 -14
RUS RUDYKH Daniil D/3 D/4 V/5 4 D/2 D/3 V/5 0.33 22 23 -1
SUI BONFERRONI Gabriel D/0 D/3 V/5 V/5 5 V/5 D/4 0.5 22 21 1
ESP ALEGRE Rodrigo D/4 D/3 D/2 V/5 D/3 6 V/5 0.33 22 24 -2
GBR EDWARDS Owen V/5 D/1 V/5 D/1 V/5 D/1 7 0.5 18 24 -6
Pool 23Piste 410:30 Referee: KECK Maximilian (GER)
JEZA Eva (BRA)
V/M HS HR HS/HR
ITA CANZONERI Davide 1 V/5 V/5 D/3 D/4 V/5 V/5 0.67 27 17 10
CZE BRYKNER Matyas D/1 2 V/5 D/1 V/3 V/5 D/1 0.5 16 23 -7
SUI LUSTI Hannes D/1 D/4 3 V/5 D/3 D/2 D/0 0.17 15 27 -12
RUS KOROVIN Igor V/5 V/4 D/2 4 V/5 V/5 V/5 0.83 26 16 10
SWE SVENSSON Jonathan V/5 D/2 V/5 D/2 5 V/5 V/5 0.67 24 22 2
FRA DUCHESNAY Fabien D/3 D/3 V/5 D/2 D/3 6 D/3 0.17 19 27 -8
GBR RUSSELL James D/2 V/5 V/5 D/3 D/4 V/5 7 0.5 24 19 5
Pool 24Piste 510:30 Referee: WIKSTROM Ulf (SWE)
STEACY Sarah (GBR)
V/M HS HR HS/HR
GER WECKERLE Tobias 1 D/1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 26 15 11
BEL LOYOLA Neisser V/5 2 V/5 V/5 D/4 V/5 D/4 0.67 28 17 11
BUL TSOLOV Boris D/1 D/2 3 D/3 D/0 D/3 D/0 0 9 30 -21
VEN MONCADA Alejandro D/0 D/1 V/5 4 D/1 D/1 V/5 0.33 13 26 -13
FRA MIDELTON Luidgi D/3 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 0.83 28 15 13
AUS HAYES Isaac D/3 D/3 V/5 V/5 D/3 6 V/5 0.5 24 23 1
SVK STOLAR Samuel D/3 V/5 V/5 D/3 D/2 D/4 7 0.33 22 24 -2
Pool 25Piste 610:30 Referee: MANZOTTI Matteo (ITA)
LANG Daniel (SUI)
V/M HS HR HS/HR
FRA PRECY Thomas 1 V/5 D/1 V/5 D/2 D/3 V/5 0.5 21 19 2
CZE ERNEE Jan D/0 2 D/4 D/3 D/1 D/3 V/5 0.17 16 29 -13
ESP NIETO Guillermo V/5 V/5 3 V/5 D/2 D/4 V/5 0.67 26 19 7
BRA LAZAROTO Fabrizio D/3 V/5 D/3 4 D/4 V/5 V/5 0.5 25 24 1
HUN CZIRAKI Balint V/5 V/5 V/5 V/5 5 D/4 V/5 0.83 29 17 12
GER HELBIG Niclas V/4 V/5 V/5 D/4 V/5 6 V/5 0.83 28 23 5
SRB SAMARDZIC Dragoljub D/2 D/4 D/1 D/2 D/3 D/4 7 0 16 30 -14
Pool 26Piste 710:30 Referee: BURNATSEV Ilya (RUS)
PUTEAUX Sylvain (FRA)
V/M HS HR HS/HR
SWE GYLLENHOFF Anders 1 D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 0.67 26 20 6
ITA CINI Alessandro V/5 2 D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 28 18 10
EST SERHOVETS Maksim D/1 V/5 3 D/3 D/4 V/5 D/3 0.33 21 25 -4
CZE LOKAJ Vaclav D/2 D/3 V/5 4 D/1 D/2 D/4 0.17 17 28 -11
MAS ARNAULT Louis-Edouard Lai D/3 D/1 V/5 V/5 5 D/3 D/3 0.33 20 25 -5
ESP GORMAZ Javier Ivan D/4 D/3 D/2 V/5 V/5 6 D/3 0.33 22 25 -3
BRA BONAMIGO Gabriel V/5 D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 7 0.83 28 21 7
Pool 27Piste 810:30 Referee: RAMOLINI Pierfrancesco (ITA)
SPEAKMAN Adrian (GBR)
V/M HS HR HS/HR
ESP CALDERON Diego 1 V/5 V/4 V/5 V/5 V/5 V/5 1 29 14 15
AUT PUCHACHER Felix D/0 2 D/0 D/4 V/5 D/4 D/0 0.17 13 27 -14
HUN BANYAI Botond D/3 V/5 3 V/5 V/5 V/4 D/2 0.67 24 13 11
CZE STEHLIK Jan D/0 V/5 D/0 4 D/2 D/2 D/4 0.17 13 29 -16
GER BIRKENMAIER Marco D/4 D/2 D/2 V/5 5 D/1 V/5 0.33 19 26 -7
EST GEDZO Andzej D/4 V/5 D/2 V/5 V/5 6 V/5 0.67 26 18 8
SUI GIULIANO Loris D/3 V/5 V/5 V/5 D/4 D/2 7 0.5 24 21 3