Clean sport learn more

results: list of results

Back to results
Competition Place Date Category Weapon Gender Event Type
Grand Prix Bratislava Coupe du Monde Tournoi Satel Bratislava 04.02.18 S E F I SA

* Results of the competitions marked with asterisk were not validated yet.

Pool 1Piste Blue09:00 Referee: ILLE Nicolae (ROU) V/M HS HR HS/HR
FIN VUORINEN Anna 1 V/5 D/4 D/3 V/5 V/5 D/1 0.5 23 24 -1
ITA SICA Susan Maria D/3 2 D/4 D/2 D/2 V/5 V/5 0.33 21 27 -6
CZE DOUBOVA Dominika V/5 V/5 3 D/4 V/5 D/4 D/2 0.5 25 25 0
EST KUUSK Kristina V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 1 30 16 14
SRB ILIC Danijela D/3 V/5 D/2 D/3 5 V/5 D/4 0.33 22 22 0
HUN RADICS Zsuzsanna D/3 D/3 V/5 D/1 D/0 6 D/3 0.17 15 29 -14
GER VOLLRATH Shirin V/5 D/4 V/5 D/3 V/5 V/5 7 0.67 27 20 7
Pool 2Piste Yellow09:00 Referee: DOSTAL Jan (CZE) V/M HS HR HS/HR
UKR STEPANYAN Nataliya 1 V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 V/5 0.83 28 22 6
GBR HENSON Julie D/4 2 V/5 D/3 D/1 D/3 V/5 0.33 21 27 -6
SWE ASP Julia D/4 D/3 3 D/0 D/3 V/5 D/2 0.17 17 28 -11
EST EMBRICH Irina V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 1 30 10 20
USA NAVARRO Ava D/4 V/5 V/5 D/0 5 D/3 V/5 0.5 22 23 -1
NOR ASCHEHOUG Irina D/3 V/5 D/3 D/3 V/5 6 V/5 0.5 24 23 1
GER LIERS Doreen D/2 D/4 V/5 D/1 D/4 D/2 7 0.17 18 27 -9
Pool 3Piste Green09:00 Referee: RANZA Giuliano (ITA) V/M HS HR HS/HR
GER HESS Gala 1 V/5 V/5 V/5 D/2 D/3 D/1 0.5 21 26 -5
AUS MACLAURIN Alanah D/4 2 D/0 D/1 D/2 V/5 D/4 0.17 16 29 -13
FRA LAUVRAY Emma D/3 V/5 3 D/3 V/5 D/1 D/4 0.33 21 22 -1
GER WEITBRECHT Sophia D/4 V/5 V/5 4 D/2 V/5 V/5 0.67 26 21 5
CAN VAN MARION Kirsten V/5 V/5 D/2 V/5 5 D/1 V/5 0.67 23 20 3
EST KIRPU Erika V/5 D/4 V/5 D/3 V/5 6 V/5 0.67 27 17 10
SRB GRIJAK Jana V/5 V/5 V/5 D/4 D/4 D/2 7 0.5 25 24 1
Pool 4Piste Red09:00 Referee: PROCOPIO Gaia (ITA) V/M HS HR HS/HR
FRA PINIER Capucine 1 D/2 D/3 D/2 D/3 D/4 D/2 0 16 29 -13
GER WERNER Kristin V/5 2 V/5 D/3 D/4 D/2 V/5 0.5 24 23 1
COL SALAZAR ALDANA Susana V/5 D/3 3 D/4 V/5 D/4 V/5 0.5 26 24 2
VEN MARTINEZ Maria V/5 V/5 V/5 4 V/5 D/3 D/2 0.67 25 22 3
CZE JANKOVA Karolina V/5 V/5 D/3 D/3 5 V/5 V/5 0.67 26 22 4
POL KICA Anna V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 6 V/5 0.83 28 20 8
FIN EKBLOM Ellen V/4 D/3 D/3 V/5 D/2 D/2 7 0.33 19 24 -5
Pool 5Piste 609:00 Referee: KRALIK Andrej (SVK) V/M HS HR HS/HR
GER BUERGER Isabelle 1 V/5 D/4 V/5 D/4 D/3 V/5 0.5 26 25 1
COL JARAMILLO QUEVEDO Maria De Los Angeles D/4 2 V/5 D/1 D/3 D/1 V/5 0.33 19 26 -7
CZE SAMALOVA Anna V/5 D/2 3 D/1 V/5 D/2 D/4 0.33 19 27 -8
GER CHRISTMANN Beate D/4 V/5 V/5 4 D/4 D/1 V/5 0.5 24 14 10
CAN LEONARD Ariane V/5 V/5 D/3 V/5 5 V/3 V/5 0.83 26 20 6
GBR HIDE Victoria V/5 V/5 V/5 V/2 D/1 6 V/5 0.83 23 10 13
UKR POZNYAKOVA Olesia D/2 D/4 V/5 D/0 D/3 D/0 7 0.17 14 29 -15
Pool 6Piste 809:00 Referee: OREMUSH Geza (UKR) V/M HS HR HS/HR
FRA DRAEGER Alma 1 D/1 V/5 V/5 V/5 D/1 D/4 0.5 21 24 -3
CAN GAO Cindy V/5 2 V/5 V/5 V/5 D/4 V/5 0.83 29 13 16
SVK KAMENISCAKOVA Ida D/3 D/3 3 V/5 D/3 D/0 D/4 0.17 18 27 -9
ITA VERRI Erica D/2 D/0 D/2 4 D/3 D/4 D/2 0 13 30 -17
CZE JASNA Adela D/4 D/3 V/5 V/5 5 D/3 D/3 0.33 23 26 -3
GER EHLER Alexandra V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 D/2 0.83 27 17 10
HUN CSOMOS Flora V/5 D/1 V/5 V/5 V/5 V/5 7 0.83 26 20 6
Pool 7Piste 909:00 Referee: MADR Vilem (CZE) V/M HS HR HS/HR
SRB RODIC-STAMENKOVIC Smiljka 1 V/5 V/5 V/2 D/4 D/4 D/2 0.5 22 19 3
ITA DI VEROLI Aurora D/1 2 D/4 D/1 D/1 V/5 D/2 0.17 14 27 -13
FRA HERMAY Camille D/2 V/5 3 V/2 V/5 V/5 V/5 0.83 24 18 6
AUT ENGEL Christiana D/1 V/5 D/1 4 D/3 D/3 D/0 0.17 13 20 -7
VEN PIOVESAN SILVA Patrizia V/5 V/5 D/2 V/5 5 V/5 V/5 0.83 27 18 9
POL PERET Karolina V/5 D/2 D/4 V/5 D/3 6 V/5 0.5 24 26 -2
GER MESZAROS Noemi V/5 V/5 D/2 V/5 D/2 D/4 7 0.5 23 19 4
Pool 8Piste 1009:00 Referee: TURANOVA Kristina (SVK) V/M HS HR HS/HR
GER JONAS Anna 1 V/5 V/5 D/3 V/4 V/5 V/5 0.83 27 18 9
FRA LASMOLLES Stephanie D/3 2 V/5 D/1 V/5 D/3 V/5 0.5 22 24 -2
CAN ZOZULYA Christina D/2 D/4 3 V/5 V/5 V/5 D/4 0.5 25 22 3
GER MULTERER Ricarda V/4 V/5 D/2 4 V/5 V/5 V/5 0.83 26 13 13
POL MIZERA Olga D/3 D/2 D/2 D/2 5 V/5 V/5 0.33 19 24 -5
NED DE JONG Cheryl D/4 V/5 D/3 D/2 D/4 6 D/2 0.17 20 28 -8
UKR ZABOLOTNA Daryna D/2 D/3 V/5 D/0 D/1 V/5 7 0.33 16 26 -10
Pool 9Piste 1109:00 Referee: CIVIERO Ambre (SUI) V/M HS HR HS/HR
SRB KECMAN Milica 1 D/1 V/5 D/1 D/0 D/4 V/5 0.33 16 26 -10
SVK KRSNAKOVA Lucia V/5 2 D/2 D/4 D/4 D/3 D/3 0.17 21 26 -5
SUI BLUM Alexandra D/2 V/5 3 V/5 D/3 V/5 V/3 0.67 23 16 7
CZE JASNA Tereza V/5 V/5 D/1 4 V/5 D/2 V/5 0.67 23 23 0
CAN HOPPE MONTANARO Malinka V/5 V/5 V/4 D/4 5 V/5 V/5 0.83 28 16 12
GER MAHROKH Paria V/5 V/5 D/2 V/5 D/2 6 V/5 0.67 24 22 2
FRA BOUKHELIFA Charline D/4 V/5 D/2 D/4 D/2 D/3 7 0.17 20 26 -6
Pool 10Piste 1209:00 Referee: CELLER Pavol (SVK) V/M HS HR HS/HR
CAN GERVAIS Leslie-Ann 1 D/4 V/5 V/5 D/3 D/4 V/5 0.5 26 22 4
CZE PECHOVOVA Michala V/5 2 D/2 V/5 D/3 D/1 V/5 0.5 21 21 0
CRC DYNER VILLA Karina D/2 V/5 3 V/5 D/2 V/5 V/5 0.67 24 17 7
GBR SNELLIN Holly D/4 D/1 D/0 4 D/2 D/3 V/5 0.17 15 26 -11
EST DIFFERT Nelli V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 1 30 15 15
GER PIESCH Hannah V/5 V/5 D/4 V/5 D/4 6 V/5 0.67 28 22 6
SRB DERETIC Dragana D/1 D/1 D/1 D/1 D/1 D/4 7 0 9 30 -21
Pool 11Piste 1309:00 Referee: KRALIK David (SVK) V/M HS HR HS/HR
GER DERR Patricia 1 V/5 V/5 D/0 D/4 V/5 0.6 19 20 -1
COL TOVAR KARAINDROS Oriana D/3 2 V/5 V/4 D/2 D/3 0.4 17 19 -2
AUT SCHMIDL Rosa D/4 D/1 3 D/2 D/0 D/2 0 9 25 -16
CZE NEVOSADOVA Alzbeta V/5 D/3 V/5 4 V/5 V/5 0.8 23 11 12
SWE ALBERTSON Pia V/5 V/5 V/5 D/3 5 D/2 0.6 20 16 4
ITA GALLINA Giordana D/3 V/5 V/5 D/2 V/5 6 0.6 20 17 3
Pool 12Piste 1409:00 Referee: LENERTZ Johny (FRA) V/M HS HR HS/HR
CRO JUKIC Paula 1 V/5 V/4 V/5 D/4 V/5 V/5 0.83 28 17 11
GER LUDOLF Julia D/2 2 V/5 V/4 V/5 V/3 V/5 0.83 24 17 7
GBR WATKINS Abigail D/2 D/4 3 D/2 D/0 V/5 V/5 0.33 18 21 -3
CAN BOUDREAU Justine D/4 D/1 V/5 4 V/5 V/5 V/2 0.67 22 18 4
GRE SIDIROPOULOU-CHRISTODOULOU Niki-Katerina V/5 D/3 V/2 D/4 5 V/5 D/1 0.5 20 17 3
SVK MACEJAKOVA Aneta D/1 D/2 D/1 D/2 D/1 6 D/0 0 7 28 -21
POL PYTKA Sara D/3 D/2 D/4 D/1 V/2 V/5 7 0.33 17 18 -1
Pool 13Piste 1509:00 Referee: OSTROVSKI Denis (EST) V/M HS HR HS/HR
GER SOMMER Katrin 1 V/5 D/3 D/2 D/4 D/3 V/5 0.33 22 27 -5
CAN DIB Vanessa D/4 2 V/5 D/4 D/4 V/5 V/5 0.5 27 25 2
LTU AZUKAITE Vikte V/5 D/2 3 D/3 V/5 V/5 D/3 0.5 23 21 2
GER STAHLBERG Nadine V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 1 30 17 13
VEN POSADA Betyumil V/5 V/5 D/2 D/3 5 V/5 D/1 0.5 21 25 -4
POL DYJEWSKA Anetta V/4 D/4 D/2 D/1 D/3 6 V/5 0.33 19 27 -8
UKR SAMKO Anastasiia D/4 D/4 V/4 D/4 V/4 D/4 7 0.33 24 24 0
Pool 14Piste 1609:00 Referee: BALASHOV Dmitry (CAN) V/M HS HR HS/HR
GER LENTZ Helena 1 V/5 D/2 V/5 D/3 V/5 0.6 20 19 1
POL ZAGALA Jagoda D/4 2 V/5 V/5 V/5 V/5 0.8 24 15 9
SVK HUNCAROVA Katarina V/5 D/2 3 V/5 V/5 V/5 0.8 22 10 12
GBR HARVIE Eleanor D/3 D/3 D/0 4 V/5 D/3 0.2 14 23 -9
SGP LIM Victoria Ann Xiu Yan V/5 D/3 D/3 D/3 5 V/5 0.4 19 21 -2
HUN BABITS Boglarka D/2 D/2 D/0 V/5 D/3 6 0.2 12 23 -11
Pool 15Piste 1709:00 Referee: CHACON Daniel (VEN) V/M HS HR HS/HR
POL BIALEK Marta 1 D/3 D/3 V/5 D/1 V/5 V/5 0.5 22 24 -2
GBR SMITH Katrina V/5 2 V/4 V/5 V/5 D/3 D/4 0.67 26 19 7
HKG LIN Yik Hei Coco V/5 D/1 3 V/5 V/5 V/3 V/5 0.83 24 12 12
GRE CHARMANIDOU Panagiota D/3 D/3 D/2 4 D/3 V/5 D/4 0.17 20 29 -9
GER STOPPEL Jaqueline V/5 D/3 D/1 V/5 5 D/3 V/5 0.5 22 20 2
ITA DE ALTI Sara D/4 V/4 D/0 D/4 V/4 6 V/5 0.5 21 23 -2
NOR HILLE-DAHL Thale D/2 V/5 D/2 V/5 D/2 D/4 7 0.33 20 28 -8
Pool 16Piste 1310:30 Referee: ROWLANDS Duncan (GBR) V/M HS HR HS/HR
ITA TESSERIN Luisa 1 V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 0.83 29 18 11
SVK LINDEROVA Nina D/1 2 V/5 D/3 D/2 D/2 D/2 0.17 15 29 -14
GER JASKULLA Klara D/4 D/4 3 D/3 D/0 D/2 D/2 0 15 28 -13
FRA GARNERI Elodie V/5 V/5 V/5 4 D/4 V/5 V/5 0.83 29 22 7
POL KOLUCKA Jozefina D/4 V/5 V/5 V/5 5 V/5 D/4 0.67 28 19 9
SWE LOFGREN Sonja D/2 V/5 V/3 D/3 D/3 6 D/2 0.33 18 24 -6
CRO MESIC Ana D/2 V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 7 0.67 26 20 6
Pool 17Piste 1010:30 Referee: BORTEL Piotr (POL) V/M HS HR HS/HR
AUT PUCHACHER Laura 1 D/3 D/3 D/4 V/5 D/1 D/1 0.17 17 29 -12
CRO PETKOVIC Lara V/5 2 D/3 D/0 V/5 D/3 D/3 0.33 19 25 -6
SGP RAHARDJA Rania Herlina V/5 V/5 3 D/4 V/5 D/3 D/3 0.5 25 22 3
CAN GUO Zi Shan V/5 V/5 V/5 4 V/5 D/4 V/5 0.83 29 18 11
CZE ZADNIKOVA Daniela D/4 D/2 D/1 D/1 5 V/5 D/2 0.17 15 27 -12
GER KUNJAN Lena V/5 V/5 V/5 V/5 D/2 6 D/2 0.67 24 21 3
CYP MAVRIKIOU Irina V/5 V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 7 0.83 29 16 13
Pool 18Piste 610:30 Referee: AMEZ-DROZ Leon (SUI) V/M HS HR HS/HR
GER MANTAI Karina 1 D/2 V/5 V/5 V/5 D/3 0.6 20 19 1
GER HORNISCHER Anna V/3 2 V/5 V/5 V/5 V/5 1 23 16 7
SGP LEE Bernardette Jing Fei D/4 D/3 3 V/5 V/5 V/5 0.6 22 19 3
POL CEWINSKA Ida D/4 D/4 D/3 4 D/4 D/3 0 18 25 -7
HUN PAL Rea Reka D/4 D/3 D/4 V/5 5 D/3 0.2 19 24 -5
CRO MAJDANDZIC Andrea V/4 D/4 D/2 V/5 V/5 6 0.6 20 19 1
Pool 19Piste 910:30 Referee: KISIEL Jaroslaw (POL) V/M HS HR HS/HR
GER RIEDMUELLER Vanessa 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 25 11 14
GER HAEUSLER Chantal D/3 2 D/1 V/5 D/2 V/5 0.4 16 20 -4
FRA BLEH KOUAME Leslie D/3 V/5 3 D/4 V/5 D/4 0.4 21 19 2
VEN MAYA Danierys D/1 D/1 V/5 4 D/2 V/5 0.4 14 22 -8
AUT SCHMIDL Paula D/3 V/5 D/3 V/5 5 V/5 0.6 21 17 4
SGP VILLACELLINO Aurora Yingchun D/1 D/4 V/5 D/3 D/3 6 0.2 16 24 -8