Clean Sport learn more

results: list of results

Back to results
Competition Place Date Category Weapon Gender Event Type
Trophée Luxardo Padoue 02.02.18 S S M I A

* Results of the competitions marked with asterisk were not validated yet.

Pool 1Piste Bleu12:00 Referee: ARSLAN Abdussamet (TUR)
BUCCA Emanuele (ITA)
V/M HS HR HS/HR
BLR KIRPICHOU Kiryl 1 D/3 D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.67 26 17 9
CHN LU Yang V/5 2 D/1 V/5 D/1 D/4 V/5 0.5 21 22 -1
ITA SAMELE Luigi V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 11 19
MEX ZEA Gibran D/1 D/4 D/0 4 D/3 D/1 D/3 0 12 30 -18
GER WUEST Carsten D/3 V/5 D/2 V/5 5 D/4 D/4 0.33 23 24 -1
POL JASKOT Jakub D/1 V/5 D/3 V/5 V/5 6 D/4 0.5 23 24 -1
ESP OLMEDO Carlos Javier D/2 D/0 D/2 V/5 V/5 V/5 7 0.5 19 26 -7
Pool 2Piste Jaune12:00 Referee: RUBINI Jacopo (ITA)
RIONTINO Raffaele (ITA)
V/M HS HR HS/HR
CAN ARFA Fares 1 D/2 D/1 V/5 D/3 V/5 V/5 0.5 21 21 0
BLR NOVIKAU Artsiom V/5 2 D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 27 18 9
GEO BAZADZE Sandro V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/3 0.83 28 12 16
CHN HUANG Xianfei D/1 D/3 D/1 4 V/5 V/5 D/4 0.33 19 24 -5
COL CUELLAR Sebastian V/5 D/3 D/0 D/4 5 V/5 V/5 0.5 22 24 -2
POL KACZKOWSKI Krzysztof D/3 D/2 D/3 D/0 D/2 6 D/2 0 12 30 -18
ROU COZMULEANU Codrin D/2 D/3 V/5 V/5 D/4 V/5 7 0.5 24 24 0
Pool 3Piste Vert12:00 Referee: SAINIS Christos (GRE) V/M HS HR HS/HR
JPN IMAI Yasutomo 1 D/0 V/5 V/5 D/2 D/3 V/5 0.5 20 25 -5
HUN GEMESI Csanad V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 5 25
CAN KENNEDY Falan D/4 D/1 3 V/5 V/5 V/5 D/2 0.5 22 25 -3
ISV WELLER Teddy D/4 D/0 D/4 4 D/3 D/2 D/2 0 15 30 -15
ITA MUROLO Massimiliano V/5 D/2 D/4 V/5 5 V/5 V/5 0.67 26 22 4
VEN ROMERO Eliecer V/5 D/1 D/2 V/5 D/4 6 D/3 0.33 20 25 -5
GBR WEBB Jonathan D/2 D/1 V/5 V/5 D/3 V/5 7 0.5 21 22 -1
Pool 4Piste Rouge12:00 Referee: DUMITRESCU Rares (ROU) V/M HS HR HS/HR
GBR MILLER Curtis 1 D/3 D/1 D/1 D/2 V/5 D/3 0.17 15 26 -11
JPN WATANABE Yuto V/5 2 V/5 D/4 D/1 V/5 V/5 0.67 25 23 2
KAZ RAKHMANALI Mukhamedali V/5 D/3 3 D/1 V/5 D/0 V/5 0.5 19 19 0
KOR KIM Junho V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 1 30 10 20
ITA STELLA Antongiulio V/5 V/5 D/1 D/0 5 D/3 D/3 0.33 17 23 -6
BLR DAVYDZENKA Anton D/1 D/4 V/5 D/2 V/5 6 V/5 0.5 22 19 3
FRA BARLOY Edward V/5 D/3 D/2 D/2 V/5 D/1 7 0.33 18 26 -8
Pool 5Piste 512:00 Referee: AKKARI Amine (TUN)
DECKER Laura (USA)
V/M HS HR HS/HR
UKR TSAP Yuriy 1 D/3 D/4 V/5 D/1 D/3 D/4 0.17 20 27 -7
PUR WESTERN REYES Rafael V/5 2 V/5 V/5 D/2 D/2 D/3 0.5 22 22 0
RUS RESHETNIKOV Veniamin V/5 D/2 3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 27 15 12
POL KNEZ Mateusz D/2 D/2 D/1 4 D/3 D/3 D/3 0 14 30 -16
CHN YAN Yinghui V/5 V/5 D/1 V/5 5 D/2 D/2 0.5 20 21 -1
ITA ROMANO Lorenzo V/5 V/5 D/2 V/5 V/5 6 D/4 0.67 26 20 6
HUN ILIASZ Nikolasz V/5 V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 7 0.83 27 21 6
Pool 6Piste 612:00 Referee: KOSA Miklos (HUN) V/M HS HR HS/HR
RUS BUCHKOVSKIY Artem 1 V/5 D/4 D/3 V/5 D/4 V/5 0.5 26 20 6
JPN YOSHIDA Tamon D/2 2 D/1 D/0 D/4 V/5 V/5 0.33 17 28 -11
ITA REPETTI Giovanni V/5 V/5 3 D/1 V/5 V/5 D/2 0.67 23 18 5
UKR YAGODKA Andriy V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 1 30 11 19
CHN ZHANG Shuai D/2 V/5 D/1 D/1 5 D/3 V/5 0.33 17 25 -8
HKG LAM Hin Chung V/5 D/4 D/2 D/2 V/5 6 D/4 0.33 22 27 -5
FRA DUBARRY Baptiste D/1 D/4 V/5 D/4 D/1 V/5 7 0.33 20 26 -6
Pool 7Piste 712:00 Referee: MARTILOTTI Luigi (ITA)
COSTANZO Vincenzo (ITA)
V/M HS HR HS/HR
GRE KAFATARIDIS Dimitrios 1 D/0 D/1 D/0 D/3 D/3 D/3 0 10 30 -20
POL GODLEWSKI Mateusz V/5 2 D/1 D/2 V/5 V/5 D/1 0.5 19 23 -4
GER SCHROEDTER Robin V/5 V/5 3 D/3 V/5 D/2 D/4 0.5 24 17 7
FRA SEITZ Tom V/5 V/5 V/5 4 V/5 D/3 V/5 0.83 28 11 17
RUS POZDNYAKOV Vladislav V/5 D/4 D/0 D/1 5 D/3 V/5 0.33 18 25 -7
KOR KIM Giwon V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 6 V/5 0.83 29 20 9
JPN STREETS Kaito V/5 V/5 V/5 D/0 D/2 D/4 7 0.5 21 23 -2
Pool 8Piste 812:00 Referee: SASADA Ken-Ichi (JPN)
TRAIANO Antonio (ITA)
V/M HS HR HS/HR
TUN FERJANI Fares 1 V/5 D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 28 9 19
GRE GIAKOUMATOS Marios D/0 2 D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.67 23 22 1
ITA SBRAGIA Stefano V/5 V/5 3 V/5 V/5 D/3 V/5 0.83 28 14 14
CHI RAMIREZ Daniel D/1 D/2 D/1 4 D/4 D/2 D/1 0 11 30 -19
COL CORREA VILA Luis D/2 D/3 D/1 V/5 5 D/4 V/5 0.33 20 24 -4
FRA BALLORCA Fabien D/1 D/3 V/5 V/5 V/5 6 V/5 0.67 24 22 2
HKG HO Sze Long Aaron D/0 D/4 D/1 V/5 D/0 D/3 7 0.17 13 26 -13
Pool 9Piste 912:00 Referee: MILENCHEV Vasil (BUL) V/M HS HR HS/HR
KAZ IBRAGIMOV Damir 1 D/0 D/3 D/3 D/0 V/5 V/5 0.33 16 25 -9
ITA MONTANO Aldo V/5 2 D/4 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 29 11 18
ROU IANCU George V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 19 11
GER KINDLER Frederic V/5 D/1 D/4 4 V/5 D/3 V/5 0.5 23 23 0
GRE TSOUROUTAS Georges V/5 D/2 D/1 D/1 5 D/1 V/5 0.33 15 21 -6
COL TROCHEZ Pablo D/3 D/2 D/3 V/5 V/5 6 V/5 0.5 23 20 3
CHI CONTRERAS Victor D/2 D/1 D/4 D/4 D/1 D/1 7 0 13 30 -17
Pool 10Piste Bleu13:00 Referee: AKKARI Amine (TUN) V/M HS HR HS/HR
ITA D'ARMIENTO Francesco 1 V/5 V/5 V/5 D/0 D/4 D/4 0.5 23 21 2
HUN KOSSUTH Balint D/0 2 V/5 D/2 V/5 V/5 D/0 0.5 17 21 -4
CZE HOSCHNA Jan D/2 D/0 3 D/2 D/0 D/0 D/2 0 6 30 -24
HKG LEE Chak Fung Terence D/4 V/5 V/5 4 V/5 D/2 V/5 0.67 26 17 9
GER SZABO Matyas V/5 D/2 V/5 D/1 5 V/5 V/5 0.67 23 15 8
POL OCINSKI Jakub V/5 D/4 V/5 V/5 D/4 6 V/5 0.67 28 18 10
GBR REN Ethan V/5 V/5 V/5 D/2 D/1 D/2 7 0.5 20 21 -1
Pool 11Piste Jaune13:00 Referee: RUBINI Jacopo (ITA)
RIONTINO Raffaele (ITA)
V/M HS HR HS/HR
HUN GALGOCZY Tamas 1 D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 D/4 0.67 27 24 3
ESP BRAVO Inaki V/5 2 D/2 D/4 D/2 V/5 D/2 0.33 20 26 -6
RUS DANILENKO Dmitriy D/3 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 28 16 12
KAZ KARIM Nurzhan D/4 V/5 D/2 4 V/5 V/5 D/3 0.5 24 24 0
UKR PLATONOV Bogdan D/4 V/5 D/3 D/3 5 V/5 V/5 0.5 25 23 2
BRA GARRIGOS Henrique D/3 D/3 D/3 D/2 D/2 6 D/0 0 13 30 -17
FRA PATRICE Jean-Philippe V/5 V/5 D/1 V/5 D/4 V/5 7 0.67 25 19 6
Pool 12Piste Vert13:00 Referee: DECKER Laura (USA)
MARTILOTTI Luigi (ITA)
V/M HS HR HS/HR
BEL BOTTECCHIA Arnaud 1 D/1 D/2 D/3 V/5 D/1 D/2 0.17 14 29 -15
CHN XU Yingming V/5 2 V/5 D/3 V/5 D/3 D/2 0.5 23 20 3
GBR CRAZE Jamie V/5 D/1 3 D/0 D/1 D/3 D/4 0.17 14 27 -13
GER BONAH Raoul V/5 V/5 V/5 4 D/3 V/5 D/1 0.67 24 17 7
HUN DECSI Tamas D/4 D/3 V/5 V/5 5 V/5 D/4 0.5 26 22 4
ITA BONSANTO Francesco V/5 V/5 V/5 D/1 D/3 6 D/3 0.5 22 22 0
UKR STATSENKO Oleksiy V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 1 30 16 14
Pool 13Piste Rouge13:00 Referee: TRAIANO Antonio (ITA)
COSTANZO Vincenzo (ITA)
V/M HS HR HS/HR
HUN GEMESI Huba 1 D/3 D/4 V/5 D/4 D/2 V/5 0.33 23 24 -1
CHN LIANG Jianhao V/5 2 D/3 V/5 V/5 D/2 V/5 0.67 25 19 6
ROU CRUTU Mihai V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/4 0.83 29 19 10
IRL JACOB Michael D/2 D/0 D/2 4 D/4 D/1 D/3 0 12 30 -18
UKR PUNDYK Dmytro V/5 D/2 D/3 V/5 5 D/2 V/5 0.5 22 24 -2
IRI RAHBARI Mohammad V/5 V/5 D/2 V/5 V/5 6 V/5 0.83 27 15 12
JPN MIYAYAMA Ryo D/2 D/4 V/5 V/5 D/1 D/3 7 0.33 20 27 -7
Pool 14Piste 513:00 Referee: MILENCHEV Vasil (BUL)
ARSLAN Abdussamet (TUR)
V/M HS HR HS/HR
ISR VORONOV Kostiantyn 1 D/2 D/4 V/5 V/5 D/3 D/4 0.33 23 21 2
KAZ MOKRETCOV Ilya V/5 2 V/5 D/2 V/5 D/3 D/0 0.5 20 20 0
ITA DREOSSI Leonardo V/5 D/3 3 V/5 D/4 D/3 D/4 0.33 24 27 -3
JPN HOSHINO Kento D/1 V/5 D/3 4 D/2 D/4 D/3 0.17 18 27 -9
GBR HAMILTON Zachary D/0 D/0 V/5 V/5 5 D/3 D/0 0.33 13 26 -13
RUS KRASILNIKOV Rostislav V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 D/2 0.83 27 21 6
HUN GEMESI Bence V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 1 30 13 17
Pool 15Piste 613:00 Referee: SASADA Ken-Ichi (JPN)
BUCCA Emanuele (ITA)
V/M HS HR HS/HR
ITA SCEPI Stefano 1 V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 D/3 0.67 27 17 10
PUR RICHARDSON Andrew D/0 2 D/0 D/2 D/0 D/1 D/3 0 6 30 -24
RUS KOSTENKO Anatoliy D/4 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/3 0.67 27 17 10
USA MACKIEWICZ Andrew V/5 V/5 D/3 4 V/5 D/4 D/4 0.5 26 25 1
CHN WANG Guangzhao D/1 V/5 D/1 D/4 5 V/5 V/5 0.5 21 21 0
COL PALACIOS MURILLO Mario Alberto D/2 V/5 D/3 V/5 D/2 6 D/2 0.33 19 25 -6
ROU TEODOSIU Iulian V/5 V/5 V/5 V/5 D/4 V/5 7 0.83 29 20 9
Pool 16Piste 713:00 Referee: KOSA Miklos (HUN) V/M HS HR HS/HR
BOL CHACON URDININEA Carlos Fernando 1 D/0 D/2 D/0 D/0 D/2 D/1 0 5 30 -25
ROU BUCUR Madalin V/5 2 D/1 D/1 V/5 V/5 V/5 0.67 22 21 1
ITA MIRACCO Luigi V/5 V/5 3 D/4 V/5 V/5 V/5 0.83 29 15 14
RUS SHIRSHOV Vasiliy V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 1 30 13 17
CHN DAI Rui V/5 D/4 D/3 D/4 5 V/5 V/5 0.5 26 18 8
GBR POTTER James V/5 D/3 D/1 D/2 D/2 6 D/4 0.17 17 27 -10
IRI FOTOUHI Mohammad V/5 D/4 D/3 D/2 D/1 V/5 7 0.33 20 25 -5
Pool 17Piste 813:00 Referee: DUMITRESCU Rares (ROU) V/M HS HR HS/HR
IRL KIRIMLIDIS Michalis 1 D/0 D/2 D/1 D/1 D/1 V/5 0.17 10 28 -18
KOR YU Gyutae V/5 2 V/5 D/3 V/5 D/1 V/5 0.67 24 22 2
USA WILLIAMS Grant V/5 D/4 3 D/4 V/5 D/2 V/5 0.5 25 20 5
ITA RICCARDI Federico V/5 V/5 V/5 4 D/4 D/1 V/5 0.67 25 18 7
TUN SMANDI Hichem V/5 D/4 D/3 V/5 5 D/1 V/5 0.5 23 22 1
FRA LAMBERT Maxence V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 1 30 7 23
PUR LOPEZ Misael D/3 D/4 D/0 D/0 D/2 D/1 7 0 10 30 -20
Pool 18Piste 913:00 Referee: SAINIS Christos (GRE) V/M HS HR HS/HR
CRO DE ROBBIO Federico 1 D/3 V/5 V/5 V/5 D/1 D/3 0.5 22 24 -2
USA NATANZON Benjamin V/5 2 D/3 V/5 V/5 V/5 D/1 0.67 24 22 2
POL GRZEGOREK Mikolaj D/3 V/5 3 V/5 V/5 D/2 D/3 0.5 23 24 -1
GBR HALLIWELL Barnaby D/3 D/3 D/3 4 D/1 D/2 D/2 0 14 30 -16
CHI ALVAREZ Ricardo D/3 D/3 D/3 V/5 5 D/0 D/1 0.17 15 26 -11
KOR HA Hansol V/5 D/3 V/5 V/5 V/5 6 V/5 0.83 28 13 15
ITA CAVALIERE Dario V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 7 0.83 28 15 13
Pool 19Piste Bleu14:00 Referee: SASADA Ken-Ichi (JPN)
BUCCA Emanuele (ITA)
V/M HS HR HS/HR
ITA NUCCIO Riccardo 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 13 17
USA MERCHANT Julian D/3 2 D/2 D/2 V/5 V/5 V/5 0.5 22 20 2
FRA SENEGAS Remi D/4 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 29 13 16
GEO MARDALEISHVILI Mikheil D/1 V/5 D/1 4 D/4 V/5 V/5 0.5 21 18 3
GER KOCH Domenik D/3 D/2 D/2 V/5 5 V/5 V/5 0.5 22 22 0
CHI JIMENEZ David D/2 D/0 D/1 D/0 D/2 6 D/3 0 8 30 -22
ESP SOLANO Gonzalo D/0 D/3 D/2 D/1 D/1 V/5 7 0.17 12 28 -16
Pool 20Piste Jaune14:00 Referee: SAINIS Christos (GRE)
RIONTINO Raffaele (ITA)
V/M HS HR HS/HR
VEN CARVAJAL Jesus 1 V/5 V/5 V/5 D/3 D/3 V/5 0.67 26 19 7
AUS DICK Jadryn D/2 2 D/1 D/0 D/1 D/2 D/2 0 8 30 -22
USA ZHAO Raymond D/2 V/5 3 D/3 D/3 D/2 D/3 0.17 18 26 -8
ARG DI TELLA Pascual Maria D/3 V/5 V/5 4 D/1 V/5 D/3 0.5 22 22 0
ITA AFFEDE Leonardo V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 D/2 0.83 27 16 11
GEO SULAMANIDZE Saba V/5 V/5 V/5 D/4 D/3 6 V/5 0.67 27 21 6
GER KEMPF Lorenz D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 D/4 7 0.67 26 20 6
Pool 21Piste Vert14:00 Referee: RUBINI Jacopo (ITA) V/M HS HR HS/HR
CHI MONSALVA Roberto 1 D/1 D/0 D/0 D/1 D/0 D/1 0 3 30 -27
ROU BADEA Alin V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 15 15
BLR KISEL Siarhei V/5 D/4 3 D/3 D/3 D/4 V/5 0.33 24 23 1
GEO BAZADZE Beka V/5 D/2 V/5 4 V/5 D/4 V/5 0.67 26 18 8
USA METRYKA Karol V/5 D/0 V/5 D/1 5 V/5 V/5 0.67 21 18 3
AUS DAVIS Tim V/5 D/4 V/5 V/5 D/1 6 D/0 0.5 20 23 -3
ITA RINALDI Jacopo V/5 D/4 D/3 D/4 D/3 V/5 7 0.33 24 21 3
Pool 22Piste Rouge14:00 Referee: ARSLAN Abdussamet (TUR) V/M HS HR HS/HR
KAZ ANISKOV Sergey 1 D/2 V/5 V/5 D/3 V/5 D/2 0.5 22 25 -3
GBR HOWES Nicholas V/5 2 V/5 D/3 V/5 D/0 D/4 0.5 22 22 0
CAN PITURA Philip D/4 D/1 3 D/4 D/2 D/2 D/2 0 15 30 -15
USA LOSS Geoffrey D/2 V/5 V/5 4 V/5 D/2 D/2 0.5 21 25 -4
FRA PIANFETTI Maxime V/5 D/4 V/5 D/3 5 D/2 V/5 0.5 24 23 1
ITA ARPINO Alberto D/4 V/5 V/5 V/5 V/5 6 D/3 0.67 27 16 11
KOR HWANG Byungyul V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 7 0.83 28 18 10
Pool 23Piste 514:00 Referee: COSTANZO Vincenzo (ITA)
MARTILOTTI Luigi (ITA)
V/M HS HR HS/HR
FRA ZATKO Arthur 1 V/5 D/4 D/3 D/1 D/4 D/0 0.17 17 28 -11
ARG LUCCHETTI Stefano Ivan D/3 2 D/3 V/5 D/3 D/4 D/1 0.17 19 25 -6
RUS LOKHANOV Konstantin V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/0 0.83 25 23 2
ESP HERNANDEZ CABALLERO Andres V/5 D/0 D/3 4 D/4 D/4 D/4 0.17 20 28 -8
GBR EDWARDS James V/5 V/5 D/4 V/5 5 V/5 D/1 0.67 25 22 3
FIE ALAMMARI Amaar V/5 V/5 D/4 V/5 D/4 6 D/1 0.5 24 27 -3
GER HUEBERS Richard V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 1 30 7 23
Pool 24Piste 614:00 Referee: DECKER Laura (USA)
TRAIANO Antonio (ITA)
V/M HS HR HS/HR
ARG BUSTAMANTE Ricardo Alberto 1 V/5 D/4 D/2 D/1 V/5 V/5 0.5 22 19 3
CHI BAHAMONDE Manuel D/1 2 D/1 D/2 D/4 D/1 D/4 0 13 30 -17
ITA OCCHIUZZI Diego V/5 V/5 3 D/2 V/5 D/3 V/5 0.67 25 20 5
GER HUEBNER Bjoern V/5 V/5 V/5 4 D/3 D/1 D/2 0.5 21 21 0
ESP ESCUDERO Sergio V/5 V/5 D/3 V/5 5 D/3 D/0 0.5 21 23 -2
FRA BIBI Eliott D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 0.83 27 17 10
HUN PECH Miklos D/1 V/5 D/2 V/5 V/5 D/4 7 0.5 22 21 1
Pool 25Piste 714:00 Referee: DUMITRESCU Rares (ROU) V/M HS HR HS/HR
USA ROHRLACK Charles 1 D/4 D/4 D/3 V/5 V/5 D/1 0.33 22 23 -1
HUN HABONY Viktor V/5 2 D/2 D/4 V/5 D/3 V/5 0.5 24 22 2
JPN TOKUNAN Kenta V/5 V/5 3 D/4 V/5 V/5 D/2 0.67 26 21 5
ITA FOSCHINI Gabriele V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 1 30 18 12
AUT REIMER Max D/3 D/3 D/3 D/3 5 D/1 D/0 0 13 30 -17
GER SCHNEIDER Benno D/0 V/5 D/2 D/2 V/5 6 D/0 0.33 14 24 -10
CAN GORDON Shaul V/5 D/0 V/5 D/2 V/5 V/5 7 0.67 22 13 9
Pool 26Piste 814:00 Referee: MILENCHEV Vasil (BUL) V/M HS HR HS/HR
ITA PELLEGRINI Alberto 1 D/4 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 29 14 15
FIE ALSHAMLAN Bandar V/5 2 D/3 V/5 D/4 D/1 D/1 0.33 19 27 -8
USA PROCHNIAK Evan D/3 V/5 3 D/4 D/4 D/3 D/3 0.17 22 28 -6
HUN PUY Sebestyen D/2 D/3 V/5 4 D/1 V/5 V/5 0.5 21 22 -1
GBR MAXWELL Joshua D/3 V/5 V/5 V/5 5 D/3 V/5 0.67 26 22 4
TUR YILDIRIM Enver D/0 V/5 V/5 D/2 V/5 6 V/5 0.67 22 20 2
RUS TRUSHAKOV Alexander D/1 V/5 V/5 D/1 D/3 D/3 7 0.33 18 24 -6
Pool 27Piste 914:00 Referee: KOSA Miklos (HUN) V/M HS HR HS/HR
GBR DEARY William 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 10 20
JPN YOSHIDA Kento D/2 2 V/5 V/5 V/5 V/5 D/4 0.67 26 22 4
USA SOUDERS Peter D/3 D/4 3 V/5 D/0 V/5 V/5 0.5 22 26 -4
CHI AZOLAS Sebastian D/0 D/4 D/3 4 V/5 D/3 D/1 0.17 16 28 -12
POL PYTEL Tomasz D/0 D/2 V/5 D/3 5 D/2 D/1 0.17 13 25 -12
ITA SCISCIOLO Fabrizio Maria D/3 D/2 D/4 V/5 V/5 6 D/4 0.33 23 25 -2
ROU GALATANU Ciprian D/2 V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 7 0.67 26 20 6
Pool 28Piste PODIUM14:00 Referee: AKKARI Amine (TUN) V/M HS HR HS/HR
ITA MARINO Fabrizio 1 V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 0.83 29 17 12
GBR HONEYBONE James D/2 2 V/5 D/2 D/3 V/5 V/5 0.5 22 22 0
BEL DE VISSCHER Jules-Emile D/3 D/4 3 D/4 D/3 V/5 V/5 0.33 24 24 0
HKG LOW Ho Tin V/5 V/5 V/5 4 D/1 D/4 V/5 0.67 25 23 2
JPN SHIMAMURA Tomohiro D/4 V/5 V/5 V/5 5 D/4 D/1 0.5 24 22 2
AUT RAUCHBERGER David D/1 D/2 D/0 V/5 V/5 6 D/4 0.33 17 28 -11
AUS DOUGLAS Alexandre D/2 D/1 D/4 D/3 V/5 V/5 7 0.33 20 25 -5