Clean sport learn more

results: list of results

Back to results
Competition Place Date Category Weapon Gender Event Type
Löwe von Bonn Bonn 09.02.18 S F M I A

* Results of the competitions marked with asterisk were not validated yet.

Pool 1Piste 109:00 Referee: BARDENHAGEN Tim (GER) V/M HS HR HS/HR
BEL CRNJAK Tom 1 D/2 D/2 D/2 D/3 D/0 D/0 0 9 30 -21
RUS KHAMZIN Askar V/5 2 V/5 V/5 V/5 D/4 V/5 0.83 29 13 16
JPN FUNAMOTO Seishiro V/5 D/1 3 D/4 D/1 D/2 D/4 0.17 17 27 -10
GER TIEMANN Max V/5 D/2 V/5 4 V/5 D/2 D/4 0.5 23 25 -2
CZE KREJCIK Jan V/5 D/1 V/5 D/4 5 D/1 D/2 0.33 18 24 -6
USA MEINHARDT Gerek V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 1 30 9 21
HKG YEUNG Chi Ka V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 D/0 7 0.67 22 20 2
Pool 2Piste 209:00 Referee: MAGE Pascal (FRA) V/M HS HR HS/HR
CZE KUNDERA Vaclav 1 V/5 D/2 D/1 D/3 D/3 D/1 0.17 15 27 -12
PHI TAN Lawrence Everett D/2 2 D/1 D/1 V/5 D/4 D/1 0.17 14 29 -15
POL GRYGLEWSKI Krystian V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/2 0.83 27 16 11
JPN OISHI Riki V/5 V/5 D/4 4 V/5 V/5 D/2 0.67 26 15 11
EGY EID Youssef V/5 D/4 D/1 D/3 5 V/5 D/2 0.33 20 27 -7
ARG SAUCEDO Felipe Guillermo V/5 V/5 D/3 D/0 D/4 6 D/0 0.33 17 27 -10
GER JOPPICH Peter V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 1 30 8 22
Pool 3Piste 309:00 Referee: SCHIFFERS Alexander (GER) V/M HS HR HS/HR
JPN ABE Yoshiki 1 V/5 D/3 D/2 D/2 D/1 V/5 0.33 18 23 -5
PUR TIRADO Sebastian A. D/2 2 D/3 D/3 D/3 D/0 V/5 0.17 19 25 -6
HKG NG Lok Wang Lawrence V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/3 0.83 28 20 8
EGY ABOUELKASSEM Alaaeldin V/3 V/5 D/3 4 V/5 V/5 V/5 0.83 26 15 11
POL KOZLOWSKI Szymon V/5 V/5 D/3 D/0 5 D/2 V/5 0.5 20 24 -4
RUS BORONTOV Pavel V/5 V/0 D/3 D/3 V/5 6 V/5 0.67 26 18 8
ROU DASCALU Bogdan D/3 D/0 V/5 D/2 D/4 D/2 7 0.17 16 28 -12
Pool 4Piste 409:00 Referee: VOGEL Bodo (GER) V/M HS HR HS/HR
RUS CHEREMISINOV Alexey 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 14 16
GBR COOK Keith D/0 2 D/3 D/3 D/4 V/5 D/1 0.17 16 28 -12
HKG CHAN Kyle D/2 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/1 0.67 23 18 5
CAN SCHENKEL Eli D/4 V/5 D/1 4 V/5 V/5 D/1 0.5 21 25 -4
GER HAMLESCHER Magnus D/2 V/5 D/1 D/3 5 D/3 D/1 0.17 15 29 -14
CRO FILES Petar D/3 D/3 D/3 D/4 V/5 6 D/3 0.17 21 28 -7
FRA TONY HELISSEY Jean-Paul D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 0.83 28 12 16
Pool 5Piste 509:00 Referee: MADR Vilem (CZE) V/M HS HR HS/HR
ITA INGARGIOLA Francesco 1 D/3 D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.67 26 19 7
CRO KOMSIC Ivan V/5 2 D/0 V/5 D/2 V/5 D/1 0.5 18 23 -5
FRA PAUTY Maxime V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 15 15
AUS MORRIS Jesse D/2 D/2 D/4 4 D/0 D/0 D/0 0 8 30 -22
KOR SON Young Ki D/3 V/5 D/3 V/5 5 V/5 V/5 0.67 26 16 10
BRA XAVIER Marco D/1 D/3 D/2 V/5 D/4 6 V/5 0.33 20 21 -1
DEN ANDERSEN Emil Ulrik D/3 V/5 D/3 V/5 D/0 D/1 7 0.33 17 21 -4
Pool 6Piste 609:00 Referee: WITKOWSKI Andrzej (POL) V/M HS HR HS/HR
CHN SHI Jialuo 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 16 14
GER KLEIN Luis D/3 2 D/1 D/4 D/2 V/5 V/5 0.33 20 26 -6
CZE CHOUPENITCH Alexander D/2 V/5 3 V/5 D/2 V/5 V/5 0.67 24 15 9
FRA ROGER Wallerand D/2 V/5 D/3 4 V/5 V/5 V/5 0.67 25 16 9
SVK SERRI Cedrik D/2 V/5 V/5 D/0 5 V/5 V/5 0.67 22 18 4
AUS FOSTER Matt D/4 D/2 D/0 D/2 D/4 6 V/5 0.17 17 28 -11
HKG LEE Ka Fung D/3 D/4 D/1 D/0 D/0 D/3 7 0 11 30 -19
Pool 7Piste 709:00 Referee: TOR Cansu (TUR) V/M HS HR HS/HR
GBR ROSOWSKY Husayn 1 D/2 V/5 D/2 D/2 D/3 D/1 0.17 15 26 -11
HUN PORFY Tamas V/5 2 D/3 D/4 D/1 D/0 D/2 0.17 15 27 -12
COL PACHON Santiago D/1 V/5 3 D/1 V/5 D/0 D/2 0.33 14 27 -13
GER ZIEGON Anton V/5 V/5 V/5 4 V/5 D/2 D/1 0.67 23 17 6
UZB KANOATOV Kurbon V/5 V/5 D/4 D/0 5 D/0 D/1 0.33 18 23 -5
FRA CADOT Jeremy V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 D/1 0.83 26 10 16
UKR HERTSYK Rostyslav V/5 V/5 V/5 V/5 V/1 V/5 7 1 30 11 19
Pool 8Piste 809:00 Referee: HEIRICH Marc (GER) V/M HS HR HS/HR
ITA LUPERI Edoardo 1 V/5 V/5 V/5 V/4 V/5 V/5 1 29 15 14
CHN CHEN Weiquan D/2 2 V/5 V/5 D/4 D/4 V/5 0.5 25 19 6
HUN FRUHAUF Benjamin D/3 D/1 3 D/4 D/2 V/5 D/3 0.17 18 29 -11
CHI ALARCON Gustavo D/2 D/2 V/5 4 D/0 D/3 V/5 0.33 17 27 -10
SRB CUK Veljko D/1 V/5 V/5 V/5 5 D/2 V/5 0.67 23 15 8
POL CEGIELSKI Bartosz D/4 V/5 D/4 V/5 V/5 6 V/5 0.67 28 23 5
CAN BOJANOV Boris D/3 D/1 V/5 D/3 D/0 D/4 7 0.17 16 28 -12
Pool 9Piste 909:00 Referee: DOO Hwa Jung (KOR) V/M HS HR HS/HR
IRL CUSACK Brendan Francis 1 D/3 V/5 D/3 V/5 D/0 V/5 0.5 21 24 -3
AUT REICHETZER Tobias V/5 2 V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 0.83 28 16 12
CHI OTAYZA Vicente D/2 D/3 3 V/5 V/5 D/1 V/5 0.5 21 19 2
UZB SOBIROV Abror V/5 D/1 D/1 4 D/3 D/0 D/1 0.17 11 28 -17
SWE POPPEL Martin D/3 D/2 D/1 V/5 5 D/2 D/0 0.17 13 28 -15
FRA MERTINE Julien V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 1 30 8 22
BRA SHIMBO Heitor D/4 D/2 D/2 V/5 V/5 D/2 7 0.33 20 21 -1
Pool 10Piste 1009:00 Referee: GASPER Christian (GER) V/M HS HR HS/HR
JPN MATSUYAMA Kyosuke 1 V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 0.83 29 15 14
SWE EWERS Alexander D/0 2 D/3 D/0 V/5 D/1 D/2 0.17 11 28 -17
GBR OSTACCHINI Glen D/2 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 27 20 7
FRA EDIRI Alexandre V/5 V/5 D/2 4 V/5 V/5 V/5 0.83 27 14 13
POL JANDA Michal D/3 D/3 D/4 D/3 5 D/2 D/1 0 16 30 -14
BRA MAROSTEGA Pedro D/1 V/5 D/3 D/1 V/5 6 V/5 0.5 20 20 0
ESP BRETEAU Ignacio D/4 V/5 D/3 D/1 V/5 D/2 7 0.33 20 23 -3
Pool 11Piste 1109:00 Referee: FRANKEN Leo (GER) V/M HS HR HS/HR
SWE KAJBJER Petter 1 D/1 D/4 D/0 D/1 D/1 D/1 0 8 30 -22
USA MATHIEU Adam V/5 2 V/5 D/2 D/3 V/5 V/5 0.67 25 14 11
CAN SWEET Mikhail V/5 D/0 3 D/0 D/3 D/2 D/1 0.17 11 29 -18
JPN MIYAKE Ryo V/5 V/5 V/5 4 V/3 V/5 D/0 0.83 23 11 12
POL SZUMIELEWICZ Pawel V/5 V/5 V/5 D/2 5 V/5 D/2 0.67 24 17 7
VEN BRICENO Janderson V/5 D/0 V/5 D/2 D/2 6 V/5 0.5 19 22 -3
RUS ARSLANOV Timur V/5 D/3 V/5 V/5 V/5 D/4 7 0.67 27 14 13
Pool 12Piste 1209:00 Referee: GHEORGHE Florin Sebastian (ROU) V/M HS HR HS/HR
UKR STEPURA Yaroslav 1 D/1 V/5 V/5 D/0 D/3 V/5 0.5 19 19 0
HKG CHOI Chun Yin Ryan V/5 2 V/5 V/4 V/5 V/5 V/5 1 29 12 17
BEL DE GREEF Stef D/0 D/2 3 V/5 V/5 D/2 V/5 0.5 19 17 2
SWE KAJBJER Albin D/1 D/3 D/1 4 D/3 D/1 D/1 0 10 29 -19
GER SANITA Andre V/5 D/0 D/3 V/5 5 D/3 V/5 0.5 21 21 0
NED GIACON Daniel V/5 D/3 V/3 V/5 V/5 6 V/5 0.83 26 17 9
ESP DELBERGUE Guillermo D/3 D/3 D/0 V/5 D/3 D/3 7 0.17 17 26 -9
Pool 13Piste 1309:00 Referee: BALOGH Reka (ROU) V/M HS HR HS/HR
BEL MOTTIAT Lucas 1 D/2 D/2 D/1 D/0 D/2 D/3 0 10 30 -20
ITA NISTA Lorenzo V/5 2 V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 0.83 29 16 13
TUR BABAOGLU Tevfik Burak V/5 D/2 3 D/3 D/2 D/0 D/2 0.17 14 27 -13
UKR POGREBNIAK Andrii V/5 V/5 V/5 4 V/5 D/2 V/5 0.83 27 18 9
JPN NOGUCHI Ryohei V/5 D/2 V/5 D/1 5 D/0 V/5 0.5 18 19 -1
RUS AKHMETOV Iskander V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 6 V/5 0.83 27 11 16
GER VEITENHEIMER Ciaran V/5 D/3 V/5 D/4 D/2 D/2 7 0.33 21 25 -4
Pool 14Piste 1409:00 Referee: ZHURAVLEVA Natalia (RUS) V/M HS HR HS/HR
TUN SAMANDI Mohamed 1 V/5 D/1 D/0 V/5 V/5 D/0 0.5 16 20 -4
GER WIEMANN Martin D/0 2 V/4 D/2 D/3 V/5 V/5 0.5 19 25 -6
GBR RAI Rajan V/5 D/3 3 D/0 V/5 D/4 D/1 0.33 18 20 -2
JPN FUJINO Daiki V/5 V/5 V/5 4 V/5 D/0 V/5 0.83 25 11 14
UKR CHUCHUKALO Dmytro D/4 V/5 D/0 D/4 5 V/5 D/4 0.33 22 27 -5
AUT LANGER Mario D/1 D/4 V/5 V/5 D/4 6 D/3 0.33 22 24 -2
CHN MAO Bennian V/5 D/3 V/5 D/0 V/5 V/5 7 0.67 23 18 5
Pool 15Piste 1509:00 Referee: KOEHLER Kelly (USA) V/M HS HR HS/HR
CHN MO Ziwei 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 D/1 0.83 26 19 7
VEN ROMERO MONTILLA Roger Jesus D/3 2 D/2 V/5 D/1 D/0 V/5 0.33 16 26 -10
GER BRAUN Fabian D/4 V/5 3 V/5 V/5 D/2 D/0 0.5 21 19 2
BEL TIMMERMANS Nathan D/1 D/3 D/2 4 D/3 D/3 D/4 0 16 30 -14
RUS TROFIMOV Dmitry D/3 V/5 D/0 V/5 5 D/4 V/5 0.5 22 19 3
HKG CHOI Nicholas Edward D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 0.83 28 14 14
DEN KONGSTAD Conrad Seibaek V/5 D/3 V/5 V/5 D/0 D/0 7 0.5 18 20 -2
Pool 16Piste 1609:00 Referee: LANGE Robert (GER) V/M HS HR HS/HR
KOR HAN Dong Jin 1 V/5 D/4 V/5 V/5 D/0 D/3 0.5 22 19 3
VEN FERNANDEZ Yerbinson D/2 2 D/1 D/2 V/5 D/3 D/4 0.17 17 26 -9
DEN TSORONIS Alexander V/5 V/5 3 D/3 V/5 D/1 D/4 0.5 23 20 3
CHN HUANG Mengkai D/2 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 0.83 27 18 9
BEL HUYBRECHT Gijs D/0 D/1 D/0 D/1 5 D/1 D/2 0 5 30 -25
CYP TOFALIDES Alex V/5 V/5 V/5 D/4 V/5 6 V/5 0.83 29 12 17
JPN ITO Makoto V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 D/2 7 0.67 25 23 2
Pool 17Piste 1711:00 Referee: IANNUZZI Yanina (ARG) V/M HS HR HS/HR
GER KAHL Alexander 1 V/5 V/5 D/4 V/5 D/2 V/5 0.67 26 18 8
CIV KERYHUEL Jeremy Fafa D/3 2 V/5 D/3 V/5 D/1 D/2 0.33 19 24 -5
CHN QIU Chenjie D/4 D/3 3 D/1 V/5 D/3 D/2 0.17 18 26 -8
KOR CHOI Hyunsoo V/5 V/5 V/5 4 V/5 D/3 V/5 0.83 28 18 10
SWE AHLQVIST Carl Oskar D/0 D/1 D/1 D/2 5 D/0 D/1 0 5 30 -25
RUS SIROTKIN Alexander V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 1 30 12 18
BEL LECOCQ Hans Joachim D/1 V/5 V/5 D/3 V/5 D/3 7 0.5 22 20 2
Pool 18Piste 111:00 Referee: MAGE Pascal (FRA) V/M HS HR HS/HR
POL JANDA Piotr 1 D/2 D/3 D/3 D/2 D/3 V/5 0.17 18 29 -11
AUS FITZGERALD Edward V/5 2 D/2 V/5 D/4 D/4 D/4 0.33 24 23 1
GER KLEIN Felix V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 8 22
DEN SORENSEN Julius V/1 D/1 D/1 4 D/2 V/5 D/0 0.33 14 26 -12
EGY ESSAM Mohamed V/5 V/5 D/1 V/5 5 V/5 V/5 0.83 26 18 8
QAT OWAIDA Ali V/5 V/5 D/1 D/3 D/1 6 D/4 0.33 19 27 -8
KOR SEO Myeong Cheol D/4 V/5 D/0 V/5 D/4 V/5 7 0.5 23 23 0
Pool 19Piste 211:00 Referee: KOEHLER Kelly (USA) V/M HS HR HS/HR
SGP ZHANG Zhenggang 1 V/5 D/3 D/2 D/0 D/2 D/2 0.17 14 29 -15
ARG SERVELLO Augusto Antonio D/4 2 D/4 D/4 V/5 D/2 D/2 0.17 21 28 -7
AUT ETTELT Maximilian V/5 V/5 3 D/2 V/5 D/4 D/3 0.5 24 23 1
GER VELLA Rosario V/5 V/5 V/5 4 D/2 D/3 D/4 0.5 24 23 1
ESP LLAVADOR Carlos V/5 D/3 D/1 V/5 5 V/5 V/5 0.67 24 19 5
RUS PIVOVAROV Alexander V/5 V/5 V/5 V/5 D/4 6 V/5 0.83 29 18 11
ISR HATOEL Maor V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 D/2 7 0.67 25 21 4
Pool 20Piste 311:00 Referee: BALOGH Reka (ROU) V/M HS HR HS/HR
FRA AUCLIN Erwann 1 V/5 D/4 V/5 D/2 D/4 D/2 0.33 22 24 -2
AUT LECHNER Moritz D/3 2 V/5 V/5 D/1 D/2 V/5 0.5 21 22 -1
UKR YUNES Klod V/5 D/1 3 V/5 D/1 V/5 D/1 0.5 18 27 -9
CZE KURFURST Jan D/1 D/2 D/4 4 D/0 D/2 D/2 0 11 30 -19
CHN WU Bin V/5 V/5 V/5 V/5 5 D/4 V/5 0.83 29 13 16
JPN AWAJI Suguru V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 6 V/5 0.83 29 20 9
RUS SEMENYUK Grigoriy V/5 D/4 V/5 V/5 D/4 D/3 7 0.5 26 20 6
Pool 21Piste 411:00 Referee: FRANKEN Leo (GER) V/M HS HR HS/HR
SWE PERSSON Sebastian 1 V/5 D/1 D/2 D/1 D/3 D/2 0.17 14 26 -12
ARG TASADA Ramiro D/1 2 D/4 D/4 D/4 D/0 D/2 0 15 30 -15
GER SCHOPPA Dominik V/5 V/5 3 V/5 D/1 D/3 D/3 0.5 22 23 -1
COL PINTO Daniel V/5 V/5 D/3 4 D/2 D/3 D/1 0.33 19 26 -7
EGY HAMZA Mohamed V/5 V/5 V/5 V/5 5 D/2 V/5 0.83 27 17 10
USA ITKIN Nick V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 D/4 0.83 29 16 13
CHN LI Chen V/5 V/5 V/5 V/5 D/4 V/5 7 0.83 29 17 12
Pool 22Piste 511:00 Referee: LANGE Robert (GER) V/M HS HR HS/HR
SWE PAPADOPOULOS Jordanis 1 D/2 D/3 D/0 D/1 D/2 D/2 0 10 30 -20
GBR BARWELL Peter V/5 2 D/2 D/1 D/2 D/0 D/3 0.17 13 27 -14
HUN MESZAROS Tamas V/5 V/5 3 V/5 D/2 V/5 D/2 0.67 24 22 2
BEL VAN CAMPENHOUT Stef V/5 V/5 D/3 4 D/4 V/5 D/4 0.5 26 17 9
USA CHANG Jerry V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 1 30 10 20
EGY SANAA Youssef V/5 V/5 D/4 D/1 D/0 6 D/3 0.33 18 21 -3
BRA TOLDO Guilherme V/5 V/5 V/5 V/5 D/1 V/4 7 0.83 25 19 6
Pool 23Piste 611:00 Referee: SCHIFFERS Alexander (GER) V/M HS HR HS/HR
GBR DAVIS James-Andrew 1 V/5 D/3 V/5 D/1 V/5 V/5 0.67 24 20 4
GER PERELMANN Mark D/4 2 V/5 D/3 V/5 D/4 V/5 0.5 26 20 6
CHI ALVEAR Felipe V/5 D/1 3 V/5 D/2 V/5 V/5 0.67 23 18 5
NED SPLIT Olivier D/2 V/5 D/3 4 D/2 D/3 V/5 0.33 20 26 -6
RUS RIGIN Dmitry V/5 D/0 V/5 V/5 5 D/4 V/5 0.67 24 16 8
PUR COLON LOPEZ Cesar D/2 V/5 D/1 V/5 V/5 6 D/4 0.5 22 26 -4
CAN DUBE Charles-Hugo D/2 D/4 D/1 D/3 D/1 V/5 7 0.17 16 29 -13
Pool 24Piste 711:00 Referee: VOGEL Bodo (GER) V/M HS HR HS/HR
UZB SADULLAEV Doniyor 1 D/0 V/5 V/5 D/4 D/3 D/2 0.33 19 28 -9
HUN KISS Daniel V/5 2 V/5 D/2 D/3 D/4 D/1 0.33 20 23 -3
AUT LEHNER Kilian D/4 D/3 3 D/1 D/4 D/2 D/2 0 16 30 -14
ITA TRANI Francesco D/4 V/5 V/5 4 V/5 V/5 D/2 0.67 26 18 8
USA KAISER Hans V/5 V/5 V/5 D/2 5 D/3 D/3 0.5 23 26 -3
CAN VAN HAASTER Maximilien V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 6 D/3 0.67 26 22 4
GBR PEGGS Ben V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 1 30 13 17
Pool 25Piste 811:00 Referee: HEIRICH Marc (GER) V/M HS HR HS/HR
NED YUNO Elisha 1 D/1 D/3 D/3 V/5 V/5 D/3 0.33 20 25 -5
ITA BIANCHI Guillaume V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 7 23
COL CLAIRET ROA Dimitri Patrik V/5 D/1 3 D/1 V/5 D/4 D/3 0.33 19 25 -6
AUT POSCHARNIG Johannes V/5 D/4 V/5 4 V/5 V/5 V/5 0.83 29 15 14
SWE DAHLIN Svante D/1 D/1 D/2 D/2 5 D/2 D/0 0 8 30 -22
CAN HOLLAND Niklas D/4 D/0 V/5 D/1 V/5 6 D/1 0.33 16 26 -10
GER KLEIBRINK Benjamin V/5 D/0 V/5 D/3 V/5 V/5 7 0.67 23 17 6
Pool 26Piste 911:00 Referee: MADR Vilem (CZE) V/M HS HR HS/HR
POL RZADKOWSKI Andrzej 1 D/1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 26 18 8
DEN BERG Thomas Lerche V/5 2 V/5 V/5 D/3 V/5 D/3 0.67 26 16 10
GER RENNER Moritz D/3 D/0 3 V/5 V/5 D/4 D/0 0.33 17 24 -7
NED ZOONS Edo D/2 D/1 D/0 4 D/3 D/3 D/2 0 11 30 -19
CHI SILVA Ruben D/4 V/5 D/4 V/5 5 D/0 D/4 0.33 22 26 -4
GBR LLOYD Alexander D/1 D/4 V/5 V/5 V/5 6 V/5 0.67 25 21 4
LAT KUCEBA Vitalijs D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 D/4 7 0.67 27 19 8
Pool 27Piste 1011:00 Referee: GHEORGHE Florin Sebastian (ROU) V/M HS HR HS/HR
HUN DOSA Daniel 1 V/5 D/2 V/5 V/5 D/2 V/5 0.67 24 16 8
NED BORST Sebastiaan D/1 2 D/1 D/2 D/4 V/5 D/1 0.17 14 26 -12
GER ERCAN Kerem V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/0 0.83 25 15 10
BEL NAVAS Miguel D/1 V/5 D/2 4 V/5 D/1 D/2 0.33 16 26 -10
PUR PADUA Carlos M. D/2 V/5 D/2 D/4 5 V/5 D/1 0.33 19 26 -7
UKR DZHUS Yurii V/5 D/1 D/3 V/5 D/2 6 D/1 0.33 17 23 -6
KOR LEE Kwanghyun D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 0.83 27 10 17
Pool 28Piste 1111:00 Referee: WITKOWSKI Andrzej (POL) V/M HS HR HS/HR
SWE MINDELOF Vincent 1 D/2 D/2 V/5 D/1 D/2 D/0 0.17 12 26 -14
KOR KIM Dongsu V/5 2 D/4 V/5 V/5 V/5 D/4 0.67 28 14 14
TUR MINUTO Martino V/5 V/5 3 V/5 V/5 D/3 V/5 0.83 28 21 7
GER BRAUN Noah D/1 D/0 D/2 4 D/3 D/1 D/4 0 11 30 -19
NED DE RUITER Job V/5 D/0 D/4 V/5 5 V/5 V/5 0.67 24 22 2
FRA SIMON Vincent V/5 D/2 V/5 V/5 D/4 6 V/5 0.67 26 20 6
SGP CHAN Kevin Jerrold V/5 V/5 D/4 V/5 D/4 D/4 7 0.5 27 23 4
Pool 29Piste 1211:00 Referee: BARDENHAGEN Tim (GER) V/M HS HR HS/HR
AUT DOBIASCH Martin 1 D/1 D/0 V/5 D/1 D/3 D/4 0.17 14 27 -13
GER PRAUS Markus V/5 2 V/5 D/2 V/5 D/1 D/4 0.5 22 22 0
FRA SIDO Alexandre V/5 D/3 3 V/5 V/5 V/5 D/4 0.67 27 14 13
VEN SANCHEZ Derwin D/2 V/5 D/1 4 V/5 D/3 V/5 0.5 21 25 -4
BRA MARQUES Henrique V/5 D/3 D/1 D/4 5 D/1 V/5 0.33 19 23 -4
COL SCONZO Daniel V/5 V/5 D/2 V/5 V/5 6 D/0 0.67 22 18 4
AUS NAGLE Christopher V/5 V/5 V/5 D/4 D/2 V/5 7 0.67 26 22 4
Pool 30Piste 1311:00 Referee: ZHURAVLEVA Natalia (RUS) V/M HS HR HS/HR
GBR BILLING Matthew 1 D/3 V/5 V/5 D/2 V/5 D/3 0.5 23 20 3
POL SIESS Michal V/5 2 V/5 D/4 V/5 D/3 D/4 0.5 26 20 6
ARG MARINO Nicolas D/2 D/2 3 V/5 V/5 D/4 V/5 0.5 23 24 -1
DEN DAHLIN Kolja D/1 V/5 D/3 4 V/5 D/3 D/2 0.33 19 25 -6
GER SCHRAMM Nils Michael V/5 D/0 D/2 D/1 5 V/5 V/5 0.5 18 22 -4
KOR KIM Hyogon D/2 V/5 V/5 V/5 D/2 6 D/1 0.5 20 25 -5
IRL BROWN Stephen V/5 V/5 D/4 V/5 D/3 V/5 7 0.67 27 20 7
Pool 31Piste 1411:00 Referee: DOO Hwa Jung (KOR) V/M HS HR HS/HR
TPE OU Feng Ming 1 D/0 D/2 D/2 V/5 D/2 D/2 0.17 13 28 -15
ITA PAROLI Alessandro V/5 2 V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 0.83 28 12 16
GER BOROWIAK Arwen V/5 D/0 3 D/1 V/5 D/1 D/0 0.33 12 24 -12
ARG VARAS Erik Gabriel V/5 D/3 V/5 4 V/5 D/1 D/1 0.5 20 20 0
NED JANS KOHNEKE Teun D/3 D/1 D/2 D/2 5 D/2 D/0 0 10 30 -20
FRA CHASTANET Maximilien V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 D/3 0.83 28 14 14
POL SURWILLO Jakub V/5 D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 7 0.83 28 11 17
Pool 32Piste 1511:00 Referee: GASPER Christian (GER) V/M HS HR HS/HR
GBR MINOTT Kamal 1 V/5 D/1 V/5 V/5 D/1 V/5 0.67 22 22 0
USA YEE Maxwell D/3 2 D/3 V/5 D/4 D/4 V/5 0.33 24 27 -3
ITA ASPROMONTE Valerio V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 9 21
GER GOMBOS Tom D/3 D/4 D/0 4 V/5 V/5 D/4 0.33 21 25 -4
PHI LOUIE Brennan Wayne D/3 V/5 D/1 D/3 5 V/5 V/5 0.5 22 24 -2
POL RAJSKI Leszek V/5 V/5 D/2 D/2 D/4 6 V/5 0.5 23 20 3
SWE AHLSTEDT Eimer D/3 D/3 D/2 V/5 D/1 D/0 7 0.17 14 29 -15
Pool 33Piste 1611:00 Referee: TOR Cansu (TUR) V/M HS HR HS/HR
CHI ALARCON Juvenal 1 D/1 V/5 D/4 V/5 D/1 D/1 0.33 17 26 -9
GBR MEPSTEAD Marcus V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 14 16
NED POST Patrick D/2 D/2 3 V/5 V/5 D/2 D/3 0.33 19 22 -3
USA SHIN Philip V/5 D/3 D/0 4 V/5 V/5 D/4 0.5 22 23 -1
PER CANCHEZ SIFUENTES Federico D/4 D/3 D/2 D/0 5 D/3 D/2 0 14 30 -16
GER BRAUN Marius V/5 D/2 V/5 D/4 V/5 6 D/3 0.5 24 21 3
ITA ROSATELLI Damiano V/5 D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 7 0.83 28 18 10