Clean Sport learn more

results: list of results

Back to results
Competition Place Date Category Weapon Gender Event Type
Coupe du Monde Luxembourg 03.12.17 J E F I A

* Results of the competitions marked with asterisk were not validated yet.

Pool 1Piste 108:30 Referee: BASTYNS Olivier (BEL) V/M HS HR HS/HR
VEN POSADA Betyumil 1 D/3 D/1 V/5 V/5 D/2 V/5 0.5 21 23 -2
NED KROESE Katelijne V/5 2 D/2 D/0 D/2 D/4 D/1 0.17 14 28 -14
ITA ISOLA Federica V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 13 17
GBR WAKEFIELD Rebecca D/4 V/5 D/2 4 D/3 V/5 V/5 0.5 24 21 3
SUI FAVRE Angeline D/3 V/5 D/2 V/5 5 V/5 D/4 0.5 24 23 1
SGP SELAMAT Siti Nursuhailah V/5 V/5 D/2 D/3 D/3 6 D/3 0.33 21 25 -4
GER MAYER Lea D/1 V/5 D/4 D/3 V/5 V/4 7 0.5 22 23 -1
Pool 2Piste 208:30 Referee: ANGAD-GAUR Indra (NED) V/M HS HR HS/HR
POL SKRZYPCZAK Wiktoria 1 D/3 D/2 V/5 V/5 D/4 D/0 0.33 19 25 -6
SUI MASSEREY Solene V/5 2 D/2 V/5 V/3 V/3 V/5 0.83 23 19 4
FRA NABETH Camille V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 9 21
ITA PASIN Lara D/3 D/4 D/3 4 V/5 D/0 D/3 0.17 18 28 -10
FIN SUNDQUIST Linn D/2 D/2 D/1 D/3 5 V/5 D/3 0.17 16 24 -8
RUS KONOPLEVA Elizaveta V/5 D/2 D/1 V/5 D/1 6 V/5 0.5 19 19 0
ROU DUMITRU Rebeca V/5 D/3 D/0 V/5 V/5 D/2 7 0.5 20 21 -1
Pool 3Piste 308:30 Referee: DE WIT Kevin (BEL) V/M HS HR HS/HR
ROU LEONTE Mihaela 1 D/4 V/5 V/5 D/2 V/5 D/1 0.5 22 27 -5
ITA CAGNIN Beatrice V/5 2 V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 0.83 28 16 12
RUS NEVERDINOVA Alexandra D/4 D/1 3 V/5 V/5 D/2 V/5 0.5 22 22 0
ESP MARTIN SAEZ Ines D/4 D/2 D/4 4 V/5 V/5 V/5 0.5 25 23 2
SUI PASCHE Alyssa V/5 D/1 D/2 D/3 5 V/5 D/4 0.33 20 26 -6
CZE SALIGEROVA Katerina D/4 V/5 V/5 D/3 D/4 6 V/5 0.5 26 22 4
GBR FOXWELL-MOSS Taylor V/5 D/3 D/1 D/2 V/5 D/2 7 0.33 18 25 -7
Pool 4Piste 408:30 Referee: SPEAKMAN Adrian (GBR) V/M HS HR HS/HR
RUS TARASOVA Ekaterina 1 V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 0.83 28 15 13
DEN GRASSOV Alba D/0 2 V/5 D/0 D/2 D/1 D/3 0.17 11 29 -18
TUR ALABAS Belfin Sevval D/1 D/4 3 D/2 D/4 V/5 D/2 0.17 18 26 -8
ITA BOZZA Alessandra D/2 V/5 V/3 4 D/3 V/4 V/5 0.67 22 16 6
FRA KELLER Camille V/5 V/5 V/5 V/4 5 D/3 D/3 0.67 25 22 3
CZE SPATENKOVA Anna D/4 V/5 D/3 D/3 V/5 6 D/3 0.33 23 23 0
POL MAZANEK Karolina D/3 V/5 V/5 D/2 V/5 V/5 7 0.67 25 21 4
Pool 5Piste 508:30 Referee: STEFFLOVA Tereza (CZE)
NEDER Uwe (GER)
V/M HS HR HS/HR
GBR POWELL Alexandra 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 19 11
JPN KANEKI Manaka D/3 2 D/0 D/1 D/1 D/1 D/1 0 7 30 -23
ITA TRADITI Gaia D/4 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/4 0.83 28 9 19
POL KNAPIK Katarzyna D/3 V/5 D/1 4 D/2 D/4 D/2 0.17 17 26 -9
NED VAN DEN BERGH Eveline D/3 V/5 D/0 V/5 5 D/3 D/0 0.33 16 23 -7
FRA LUCANI Lola D/4 V/5 D/0 V/5 V/5 6 V/5 0.67 24 22 2
RUS SOLDATOVA Anastasia D/2 V/5 D/3 V/5 V/5 D/4 7 0.5 24 17 7
Pool 6Piste 608:30 Referee: PFEFFERLE Gerald (SUI)
BLUMOWSKI Ingolf (GER)
V/M HS HR HS/HR
POL JANELLI Zofia 1 V/5 V/5 D/3 D/3 D/4 D/2 0.33 22 23 -1
KAZ ZHANSUGUROVA Shantal D/2 2 V/5 D/4 V/4 V/5 D/2 0.5 22 21 1
GBR PHILBIN Caitlin D/1 D/1 3 D/4 V/5 V/5 D/1 0.33 17 28 -11
ITA DE MARCHI Eleonora V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 1 30 16 14
BEL WASIAK Axelle V/5 D/3 D/4 D/4 5 V/5 V/5 0.5 26 22 4
JPN TANAKA Aya V/5 D/2 D/4 D/1 D/1 6 D/4 0.17 17 29 -12
RUS KHUGAEVA Anzhelika V/5 V/5 V/5 D/0 D/4 V/5 7 0.67 24 19 5
Pool 7Piste 708:30 Referee: ILLE Nicolae (ROU) V/M HS HR HS/HR
JPN YOSHIMATSU Rinka 1 V/5 D/0 V/5 V/5 V/5 D/2 0.67 22 23 -1
FRA HERMAY Camille D/4 2 D/1 V/5 D/2 V/5 V/5 0.5 22 17 5
RUS YASINSKAYA Kristina V/5 V/5 3 D/4 V/5 D/2 D/4 0.5 25 20 5
ITA FIORDELISI Antonella D/3 D/0 V/5 4 V/5 D/2 V/5 0.5 20 25 -5
SUI FAVRE Aurore D/3 V/3 D/4 D/2 5 V/5 V/5 0.5 22 22 0
GER MESZAROS Noemi D/3 D/2 V/5 V/5 D/4 6 V/5 0.5 24 20 4
AUT WAKONIG Theresa V/5 D/2 V/5 D/4 D/1 D/1 7 0.33 18 26 -8
Pool 8Piste 808:30 Referee: CHIEI Luca (ITA) V/M HS HR HS/HR
FRA GARNERI Elodie 1 V/5 V/5 V/5 D/1 D/1 V/5 0.67 22 20 2
TUR HALVACIAY Beyza D/1 2 D/3 D/2 D/2 D/4 D/4 0 16 30 -14
VEN MAYA Danierys D/3 V/5 3 D/4 D/1 D/3 V/5 0.33 21 26 -5
GBR HARVEY Sarah D/2 V/5 V/5 4 V/5 D/0 V/5 0.67 22 24 -2
RUS SKOLYSHEVA Regina V/5 V/5 V/5 D/4 5 V/5 V/5 0.83 29 13 16
CRO JUKIC Paula V/5 V/5 V/5 V/5 D/2 6 V/5 0.83 27 17 10
GER KUNJAN Lena D/4 V/5 D/3 D/4 D/2 D/4 7 0.17 22 29 -7
Pool 9Piste 908:30 Referee: BOROSAK Mirna (CRO) V/M HS HR HS/HR
SUI CIMIOTTI Carlotta 1 V/5 D/2 D/3 V/5 D/4 V/3 0.5 22 20 2
CZE PROKSIKOVA Patricie D/2 2 D/2 D/0 V/5 D/4 V/5 0.33 18 26 -8
ISR BOTVINIK Yana V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 13 17
ROU BAROSAN Denisa V/5 V/5 D/3 4 V/5 V/5 V/5 0.83 28 12 16
BEL ROMMES Noelia D/2 D/4 D/1 D/2 5 D/4 D/3 0 16 30 -14
ESP BOULANDIER Maria V/5 V/5 D/1 D/2 V/5 6 V/4 0.67 22 25 -3
GER OTTEN Magdalena D/1 D/2 D/4 D/0 V/5 D/3 7 0.17 15 25 -10
Pool 10Piste 1008:30 Referee: RELET Michel (FRA) V/M HS HR HS/HR
EST TALEN Andra 1 V/5 V/5 D/2 D/1 D/1 D/3 0.33 17 25 -8
JPN ARAI Hiyori D/2 2 D/4 D/3 V/5 D/3 D/1 0.17 18 27 -9
BEL DE LANDTSHEER Ellen D/3 V/5 3 D/2 D/0 V/5 D/0 0.33 15 26 -11
ROU PREDESCU Alexandra V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 1 30 15 15
SUI HATZ Fiona V/5 D/2 V/5 D/3 5 V/5 V/5 0.67 25 18 7
CZE CERVENKOVA Katerina V/5 V/5 D/3 D/1 D/4 6 D/1 0.33 19 24 -5
POL BRYCH Barbara V/5 V/5 V/4 D/4 D/3 V/5 7 0.67 26 15 11
Pool 11Piste 1108:30 Referee: PLANTINGA Teun (NED) V/M HS HR HS/HR
SUI PIVETEAU Anne-Clemence 1 V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 0.83 29 23 6
KAZ KRALYUK Alexandra D/4 2 D/2 D/3 V/5 V/5 D/3 0.33 22 25 -3
GBR SPICE Sarah D/3 V/5 3 D/2 D/4 D/4 D/4 0.17 22 27 -5
ITA BILLI Sara V/5 V/5 V/5 4 D/3 V/5 V/5 0.83 28 19 9
CRO MESIC Ana D/4 D/2 V/5 V/5 5 V/5 D/4 0.5 25 26 -1
CZE VINCENCOVA Ester D/3 D/3 V/5 D/3 D/4 6 D/3 0.17 21 29 -8
TUR OZKALAYCI Nisanur D/4 V/5 V/5 D/2 V/5 V/5 7 0.67 26 24 2
Pool 12Piste 1208:30 Referee: STEACY Sarah (IRL) V/M HS HR HS/HR
FRA VANRYSSEL Eloise 1 D/2 V/5 D/4 V/5 D/2 D/4 0.33 22 21 1
RUS SAUMOVA Manana V/3 2 V/5 V/5 V/5 D/1 V/5 0.83 24 17 7
KAZ MURIDOVA Tamila D/1 D/3 3 V/5 D/3 D/4 V/5 0.33 21 27 -6
NED JANS Linda V/5 D/2 D/3 4 D/1 D/2 D/3 0.17 16 29 -13
GER HESS Gala D/4 D/2 V/5 V/5 5 V/5 V/5 0.67 26 16 10
POL ZAMACHOWSKA Wiktoria V/3 V/5 V/5 V/5 D/1 6 D/4 0.67 23 19 4
GBR PALANO Elena V/5 D/3 D/4 V/5 D/1 V/5 7 0.5 23 26 -3
Pool 13Piste 1308:30 Referee: KECK Maximilian (GER) V/M HS HR HS/HR
FRA HERSANT Lydiane 1 V/5 V/4 V/5 D/2 V/5 V/5 0.83 26 20 6
GBR MCCORMACK Amelia D/2 2 D/2 D/2 D/2 D/3 D/3 0 14 30 -16
ROU ENACHE Talida D/3 V/5 3 D/3 V/5 V/5 D/3 0.5 24 24 0
BEL BULTYNCK Anne D/4 V/5 V/5 4 V/5 D/3 D/3 0.5 25 22 3
ESP MATEOS Maria V/5 V/5 D/4 D/2 5 V/5 D/4 0.5 25 20 5
AUT SCHMIDL Rosa D/4 V/5 D/4 V/5 D/1 6 D/4 0.33 23 26 -3
SUI BOS Valentina D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 0.83 27 22 5
Pool 14Piste 1408:30 Referee: VINCENC Jiri (CZE) V/M HS HR HS/HR
NOR MALVIK Katherina 1 D/2 D/2 D/3 D/1 V/5 V/5 0.33 18 27 -9
RUS SHICHKINA Viktoria V/5 2 D/2 V/5 D/4 V/5 D/2 0.5 23 21 2
GBR LAWSON Danielle V/5 V/5 3 V/5 D/3 V/5 V/5 0.83 28 15 13
LUX ZEIMET Tammy V/5 D/2 D/3 4 D/3 D/0 D/1 0.17 14 28 -14
GER MAYR Franziska V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 D/4 0.83 29 16 13
ESP TRABADA Gracia D/3 D/2 D/1 V/5 D/0 6 D/1 0.17 12 25 -13
AUT ELMER Luise D/4 V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 7 0.67 26 18 8
Pool 15Piste 1508:30 Referee: BRAVO Daniel (ESP) V/M HS HR HS/HR
POR ALVES Marta 1 V/5 V/5 D/2 V/5 D/4 D/3 0.5 24 25 -1
LTU MASALO Olivija D/2 2 D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.67 25 18 7
AUT PINGGERA Elisabeth D/4 V/5 3 D/3 D/1 V/5 D/1 0.33 19 27 -8
GER TREUDT-GOESSER Kim V/5 D/0 V/5 4 V/5 V/5 D/4 0.67 24 21 3
SGP TAN Aaliya Shu Qi D/4 D/4 V/5 D/3 5 D/2 D/4 0.17 22 26 -4
EST KUZNETSOVA Jelizaveta V/5 D/0 D/4 D/3 V/5 6 D/4 0.33 21 26 -5
POL FALINSKA Julia V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 V/5 7 0.83 29 21 8
Pool 16Piste 1608:30 Referee: BUCHS Daniel (SUI)
EGOROV Viatcheslav (RUS)
V/M HS HR HS/HR
FRA BOUKHELIFA Charline 1 D/4 D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.67 27 16 11
ITA SICA Susan Maria V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 11 19
GBR SHEFFIELD Laura V/5 D/4 3 V/4 V/5 V/5 D/4 0.67 27 17 10
GER LOEHR Lisa-Marie D/3 D/2 D/1 4 V/5 V/5 D/2 0.33 18 24 -6
NED KERSKES Malika D/3 D/0 D/1 D/2 5 V/5 D/1 0.17 12 27 -15
VEN BALLESTER Scarly D/0 D/1 D/2 D/3 D/2 6 D/3 0 11 30 -19
ESP LOPEZ DE LA PENA Paula D/0 D/0 V/5 V/5 V/5 V/5 7 0.67 20 20 0
Pool 17Piste 1708:30 Referee: ROGUSHKIN Maxim (RUS) V/M HS HR HS/HR
GER HANSCHKE Amelie 1 V/5 D/2 V/5 V/5 D/2 V/5 0.67 24 20 4
FRA LAUVRAY Emma D/4 2 V/5 V/5 D/3 D/4 D/2 0.33 23 26 -3
SUI SAPIN Galadrielle Tunde V/5 D/4 3 V/5 D/2 D/3 D/4 0.33 23 26 -3
SVK SASVARIOVA Laura D/4 D/2 D/4 4 D/4 D/2 D/3 0 19 30 -11
CZE JASNA Adela D/2 V/5 V/5 V/5 5 D/1 D/4 0.5 22 24 -2
ITA SEGATTO Alessandra V/3 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/4 1 27 15 12
NED DE WIJN Day D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 7 0.67 25 22 3
Pool 18Piste 1808:30 Referee: PIATKO Andre (FRA) V/M HS HR HS/HR
FIN VUORINEN Anna 1 D/4 V/5 D/4 D/2 V/5 V/5 0.5 25 21 4
CZE BIELESZOVA Veronika V/5 2 D/2 D/3 V/5 V/5 V/5 0.67 25 22 3
GER MANTAI Karina D/4 V/5 3 D/1 V/5 V/5 D/4 0.5 24 20 4
ISR HECHT Dar V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 D/4 0.83 29 19 10
GBR WATKINS Abigail V/5 D/3 D/2 D/2 5 V/5 D/4 0.33 21 26 -5
POR MADEIRA Catarina D/0 D/3 D/1 D/4 D/4 6 D/4 0 16 30 -14
BEL LABRO Emma D/2 D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 7 0.67 24 26 -2
Pool 19Piste 1908:30 Referee: RAMAZZOTTI Anastasia (LUX) V/M HS HR HS/HR
ITA GALLINA Giordana 1 D/4 V/5 V/5 V/5 V/5 V/4 0.83 28 17 11
CZE COUFALOVA Anna V/5 2 D/2 V/5 D/1 V/5 V/5 0.67 23 20 3
ESP ARRESE Marina D/3 V/5 3 V/5 V/4 D/2 V/5 0.67 24 20 4
GER HEINZ Vanessa D/2 D/3 D/4 4 D/3 D/3 V/5 0.17 20 26 -6
SGP TAN Veralyn Chou Xin D/2 V/5 D/3 V/5 5 D/2 V/5 0.5 22 21 1
AUT FEHRER Stefanie D/4 D/0 V/5 V/5 V/4 6 V/5 0.67 23 18 5
TUR ERSOY Merve D/1 D/3 D/1 D/1 D/4 D/1 7 0 11 29 -18
Pool 20Piste 2008:30 Referee: VOGEL Bodo (GER)
AMEZ-DROZ Leon (SUI)
V/M HS HR HS/HR
ROU SCHLIER Zsuzsa 1 V/5 V/5 V/5 V/5 D/4 D/3 0.67 27 21 6
BEL BEKEN Solane D/3 2 V/5 D/3 D/4 V/5 D/4 0.33 24 27 -3
ESP PANEDA Victoria D/3 D/3 3 V/5 D/4 V/5 D/3 0.33 23 27 -4
DEN LARSEN Sarah Schremmer D/3 V/5 D/4 4 D/3 D/3 D/4 0.17 22 28 -6
FRA VON KERSSENBROCK Diane D/2 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 0.83 27 22 5
RUS DRONOVA Darya V/5 D/4 D/3 V/5 D/3 6 D/2 0.33 22 27 -5
CZE NEVOSADOVA Eliska V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 7 0.83 28 21 7
Pool 21Piste 2108:30 Referee: KADIOGLU Mustafa (TUR)
SZCZESNIAK Piotr (POL)
V/M HS HR HS/HR
FRA CONRAD Alice 1 V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 0.83 29 13 16
ESP ZUGASTI Paula D/0 2 D/1 D/3 V/5 D/1 D/2 0.17 12 27 -15
ITA RIZZI Andrea Vittoria D/3 V/5 3 D/3 V/5 D/4 V/5 0.5 25 20 5
GER LENTZ Helena V/5 V/5 V/5 4 D/3 V/5 D/2 0.67 25 23 2
SUI SOLARI Demetra D/2 D/2 D/1 V/5 5 V/5 D/3 0.33 18 27 -9
CZE JASNA Tereza D/1 V/5 V/5 D/3 D/4 6 D/2 0.33 20 25 -5
RUS ZHARKOVA Evgeniya D/2 V/5 D/3 V/5 V/5 V/5 7 0.67 25 19 6
Pool 22Piste 2208:30 Referee: VISCARDI Alberto (ITA) V/M HS HR HS/HR
RUS KESAEVA Marina 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 13 17
JAM SIMMS-LYMN Tia D/1 2 V/5 V/5 V/5 D/3 D/4 0.5 23 22 1
CZE POTOCKOVA Katerina D/2 D/1 3 V/5 D/2 D/1 V/5 0.33 16 27 -11
KAZ JAKUPOVA Dayana D/4 D/2 D/4 4 V/5 D/3 D/4 0.17 22 27 -5
GBR PLANT Bethan D/2 D/4 V/5 D/2 5 D/2 V/5 0.33 20 25 -5
SUI GABUTTI Emilie D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 6 D/2 0.67 24 19 5
POL PAWLOWSKA Dominika D/2 V/5 D/3 V/5 D/3 V/5 7 0.5 23 25 -2
Pool 23Piste 2308:30 Referee: RAMOLINI Pierfrancesco (ITA) V/M HS HR HS/HR
CZE DOSKOVA Katerina 1 V/5 V/5 V/2 D/3 V/5 V/5 0.83 25 15 10
SUI VILLIGER Elin D/1 2 D/4 D/1 D/3 V/5 D/4 0.17 18 29 -11
BEL SERMEUS Charlotte D/2 V/5 3 D/1 D/1 D/0 V/5 0.33 14 28 -14
TUR TUNCAN Bagdagul D/0 V/5 V/5 4 D/3 D/3 V/5 0.5 21 14 7
ROU BENEA Bianca V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 1 30 15 15
FRA MBIIM Solene D/3 D/4 V/5 V/4 D/2 6 V/5 0.5 23 20 3
SVK ROSKOVA Sonja D/4 V/5 D/4 D/1 D/3 D/2 7 0.17 19 29 -10