Clean Sport learn more

results: list of results

Back to results
Competition Place Date Category Weapon Gender Event Type
Coupe du Monde de fleuret d'Alger by Ooredoo Alger 02.02.18 S F F I A

* Results of the competitions marked with asterisk were not validated yet.

Pool 1Piste 110:00 Referee: VARGA Katalin (HUN) V/M HS HR HS/HR
GER HAMPEL Eva 1 D/1 V/5 V/5 V/5 V/5 D/1 0.67 22 19 3
DEN JORGENSEN Laeticia V/5 2 D/3 V/5 D/1 D/2 D/2 0.33 18 23 -5
HKG LIN Po Heung D/4 V/5 3 V/5 D/2 V/5 D/2 0.5 23 23 0
SWE LALEZARIAN Amanda D/1 D/2 D/1 4 D/0 D/4 D/1 0 9 30 -21
RUS ZAGIDULLINA Adelina D/2 V/5 V/5 V/5 5 D/3 D/4 0.5 24 18 6
KOR OH Ha Na D/2 V/5 D/4 V/5 V/5 6 D/1 0.5 22 24 -2
POL SYNORADZKA Martyna V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 1 30 11 19
Pool 2Piste 210:00 Referee: HAMMAMI Anis (TUN) V/M HS HR HS/HR
JPN MORI Chihiro 1 V/5 D/3 D/3 D/2 D/1 D/2 0.17 16 28 -12
HUN OROSHAZI Csilla D/3 2 V/5 D/1 D/3 V/5 D/2 0.33 19 25 -6
ARG MACRI Agustina V/5 D/2 3 D/2 D/1 D/1 D/0 0.17 11 28 -17
HKG LIU Yan Wai V/5 V/5 V/5 4 D/1 D/4 V/5 0.67 25 18 7
USA MINARIK Natalie V/5 V/5 V/5 V/5 5 D/4 D/3 0.67 27 17 10
RUS ABDRAKHMANOVA Adelya V/5 D/3 V/5 V/5 V/5 6 D/1 0.67 24 17 7
KOR HONG Seo In V/5 V/5 V/5 D/2 V/5 V/2 7 0.83 24 13 11
Pool 3Piste 310:00 Referee: HADI Islam Bilel (ALG) V/M HS HR HS/HR
HKG CHEUNG Kimberley Vanessa 1 V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 0.8 24 11 13
ARG MORMANDI Flavia Johana D/1 2 D/4 D/1 D/4 D/2 0 12 25 -13
CHN SHI Yue V/5 V/5 3 V/5 D/2 V/5 0.8 22 17 5
FRA PATRU Morgane D/0 V/5 D/1 4 V/5 V/5 0.6 16 15 1
POL WALCZYK Julia D/2 V/5 V/5 D/2 5 V/5 0.6 19 18 1
JPN KURACHI Miho D/3 V/5 D/3 D/2 D/2 6 0.2 15 22 -7
Pool 4Piste 410:00 Referee: WONG Kam Kau (HKG) V/M HS HR HS/HR
HUN KREISS Fanny 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 18 12
TUR KARAMETE Irem D/4 2 D/4 D/4 V/5 V/5 V/5 0.5 27 19 8
JPN MIYAWAKI Karin D/4 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 29 14 15
ESP DIAZ Maria Teresa D/3 V/5 D/2 4 D/1 V/5 V/5 0.5 21 23 -2
USA ZEISS Madison D/4 D/3 D/2 V/5 5 V/5 V/5 0.5 24 17 7
SWE GOTHBERG VON TROIL Gabrielle D/2 D/1 D/1 D/1 D/0 6 D/1 0 6 30 -24
ARG SILVA Micaela Sofia D/1 D/0 D/0 D/3 D/1 V/5 7 0.17 10 26 -16
Pool 5Piste 510:00 Referee: DENZER Benjamin (GER)
ZERABIB Khadidja (ALG)
V/M HS HR HS/HR
ESP OJEDA Barbara 1 D/0 D/0 V/5 D/3 D/2 V/5 0.33 15 28 -13
SWE SCHREIBER Ester V/5 2 D/1 V/5 D/1 D/2 D/3 0.33 17 20 -3
USA WEINTRAUB Maia Mei V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 13 17
GBR KWOK Rachel D/4 D/0 D/2 4 D/1 D/3 D/1 0 11 30 -19
JPN KIKUCHI Komaki V/5 V/5 D/3 V/5 5 D/4 D/0 0.5 22 20 2
FRA BROT Coralie V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 6 V/5 0.83 28 20 8
HUN MOHAMED Aida D/4 V/5 D/4 V/5 V/5 D/4 7 0.5 27 19 8
Pool 6Piste VERTE10:00 Referee: FALAH Alaa A. (IRQ) V/M HS HR HS/HR
COL VAN ERVEN GARCIA Saskia Loretta 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 D/2 0.83 27 16 11
ALG MEBARKI Meriem D/2 2 D/1 D/2 V/5 D/1 D/3 0.17 14 28 -14
ESP BRETEAU Andrea D/1 V/5 3 D/3 D/2 D/1 D/1 0.17 13 26 -13
RUS SAMSONOVA Kristina D/4 V/5 V/5 4 V/5 V/5 D/3 0.67 27 18 9
KOR OH Hye Mi D/2 D/3 V/5 D/1 5 V/5 V/5 0.5 21 22 -1
HUN SZALAI Szonja D/2 V/5 V/5 D/2 D/2 6 V/5 0.5 21 18 3
FRA MIENVILLE Julie V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 D/1 7 0.67 24 19 5
Pool 7Piste ROUGE10:00 Referee: IANNUZZI Yanina (ARG)
MOJSKI Jaroslaw (POL)
V/M HS HR HS/HR
FRA DUCHESNE Marie 1 D/4 V/5 D/2 D/1 V/5 D/1 0.33 18 23 -5
USA PRESCOD Nzingha V/5 2 V/5 D/3 V/5 V/5 D/4 0.67 27 20 7
ALG ELHAOUARI Narimene D/1 D/1 3 D/1 D/2 D/1 D/0 0 6 30 -24
RUS IVANOVA Anastasia V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 D/4 0.83 29 15 14
JPN AZUMA Sera V/5 D/1 V/5 D/2 5 D/1 V/5 0.5 19 18 1
ITA BIANCHIN Elisabetta D/2 D/4 V/5 D/2 V/5 6 V/5 0.5 23 20 3
CHN CHEN Qingyuan V/5 V/5 V/5 V/5 D/0 D/3 7 0.67 23 19 4
Pool 8Piste BLEUE10:00 Referee: ACEVEDO Pablo (ESP) V/M HS HR HS/HR
KOR KO Chaeyeong 1 D/1 V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 0.67 25 15 10
RUS ALBOROVA Yana V/5 2 V/5 V/5 D/0 V/5 V/5 0.83 25 15 10
JPN ABE Hiromi D/0 D/4 3 D/1 V/5 D/4 D/4 0.17 18 25 -7
ITA MONACO Beatrice D/2 D/1 V/5 4 V/5 V/5 V/5 0.67 23 17 6
USA BINDER Sylvie V/5 V/5 D/0 D/4 5 V/5 D/3 0.5 22 20 2
ALG ZEBOUDJ Sonia D/0 D/2 V/5 D/0 D/1 6 D/1 0.17 9 29 -20
CAN COMERFORD Shannon D/3 D/2 V/5 D/2 V/5 V/5 7 0.5 22 23 -1
Pool 9Piste JAUNE10:00 Referee: KOVRIJNYKH Andrei (RSA) V/M HS HR HS/HR
CHN SHI Yanan 1 D/1 V/5 /0 D/3 D/2 V/5 0.4 16 19 -3
RUS KOROBEYNIKOVA Larisa V/5 2 V/5 /0 V/5 V/5 V/5 1 25 8 17
ALG KHELFAOUI Louiza D/0 D/1 3 /0 D/3 D/2 D/2 0 8 25 -17
ITA SINIGALIA Martina /0 /0 /0 4 /0 /0 /0 - 0 0 0
CAN BILODEAU Ariane V/5 D/1 V/5 /0 5 D/4 D/2 0.4 17 20 -3
FRA CASTANIE Rozene V/5 D/4 V/5 /0 V/5 6 D/3 0.6 22 18 4
POL LYCZBINSKA Hanna D/4 D/1 V/5 /0 V/4 V/5 7 0.6 19 17 2
Pool 10Piste 112:00 Referee: ACEVEDO Pablo (ESP) V/M HS HR HS/HR
POL LYCZBINSKA Marta 1 V/5 D/3 V/5 V/5 D/2 D/3 0.5 23 17 6
JPN YANAOKA Haruka D/0 2 D/2 D/3 D/2 D/4 V/5 0.17 16 29 -13
RUS PIRIEVA Leyla V/5 V/5 3 D/2 D/2 V/5 V/5 0.67 24 19 5
KOR JEONG Ji Seong D/1 V/5 V/5 4 V/5 V/5 D/2 0.67 23 19 4
GER BRAUN Julia D/1 V/5 V/5 D/1 5 V/5 D/1 0.5 18 21 -3
HUN HANZL Lilla Zsofia V/5 V/5 D/1 D/3 D/2 6 D/3 0.33 19 26 -7
ITA CIPRESSA Erica V/5 D/4 D/3 V/5 V/5 V/5 7 0.67 27 19 8
Pool 11Piste 212:00 Referee: IANNUZZI Yanina (ARG)
KOVRIJNYKH Andrei (RSA)
V/M HS HR HS/HR
ITA CINI Chiara 1 V/5 D/2 V/5 D/2 V/5 V/5 0.67 24 14 10
ALG GUEMMAR Chaima Nihal D/1 2 D/0 D/1 D/1 D/0 D/0 0 3 30 -27
RUS YAKOVLEVA Diana V/5 V/5 3 V/5 D/3 V/5 D/2 0.67 25 17 8
USA LEE Morgan D/0 V/5 D/4 4 D/2 D/2 D/4 0.17 17 26 -9
GER EBERT Leonie V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 1 30 10 20
ESP MARINO Maria D/0 V/5 D/1 V/5 D/1 6 V/5 0.5 17 18 -1
BRA BULCAO Ana Beatriz D/3 V/5 V/5 V/5 D/1 D/1 7 0.5 20 21 -1
Pool 12Piste 312:00 Referee: MOJSKI Jaroslaw (POL) V/M HS HR HS/HR
HUN LUPKOVICS Dora 1 V/5 D/4 V/5 D/1 /0 V/5 0.6 20 17 3
ITA PALUMBO Francesca D/2 2 D/3 V/5 V/5 /0 V/5 0.6 20 16 4
USA BLOW Iman V/5 V/5 3 V/5 V/5 /0 V/5 1 25 12 13
IRL MAGERAS Finnula D/3 D/2 D/2 4 D/1 /0 V/5 0.2 13 24 -11
JPN UENO Yuka V/5 D/3 D/3 V/5 5 /0 D/4 0.4 20 17 3
FRA JUBENOT Chloe /0 /0 /0 /0 /0 6 /0 - 0 0 0
CHN LIU Haiyan D/2 D/1 D/0 D/4 V/5 /0 7 0.2 12 24 -12
Pool 13Piste 412:00 Referee: FALAH Alaa A. (IRQ)
HAMMAMI Anis (TUN)
V/M HS HR HS/HR
ALG GHAZI Lila 1 D/0 D/2 D/1 D/1 D/1 D/0 0 5 30 -25
GRE KONTOCHRISTOPOULOU Aikaterini-Maria V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 15 15
ITA BORELLA Claudia V/5 D/2 3 D/4 V/5 V/5 D/3 0.5 24 21 3
FRA BLAZE Anita V/5 D/4 V/5 4 V/5 V/5 D/1 0.67 25 22 3
HKG CHENG Hiu Wai Valerie V/5 D/3 D/2 D/3 5 D/2 D/0 0.17 15 26 -11
USA DUBROVICH Jacqueline V/5 D/4 D/2 D/4 V/5 6 V/5 0.5 25 22 3
JPN TSUJI Sumire V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 D/4 7 0.67 26 14 12
Pool 14Piste 512:00 Referee: DENZER Benjamin (GER) V/M HS HR HS/HR
GBR BEARDMORE Kate 1 V/5 V/5 V/5 D/2 D/1 D/4 0.5 22 15 7
KOR CHAE Song Oh D/0 2 V/5 V/5 D/1 D/2 D/3 0.33 16 22 -6
AUS CLARKE Freya D/0 D/1 3 D/3 D/1 D/1 D/1 0 7 30 -23
ALG TANTAST Yasmine D/0 D/1 V/5 4 D/0 D/0 D/2 0.17 8 28 -20
JPN AZUMA Rio V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 1 30 8 22
FRA MPAH-NJANGA Jeromine V/5 V/5 V/5 V/5 D/2 6 D/1 0.67 23 14 9
ITA DE COSTANZO Valentina V/5 V/5 V/5 V/5 D/2 V/5 7 0.83 27 16 11
Pool 15Piste VERTE12:00 Referee: VARGA Katalin (HUN) V/M HS HR HS/HR
JPN ITO Maki 1 D/2 D/2 D/1 D/0 V/5 0.2 10 17 -7
USA TIEU May V/3 2 D/2 D/1 D/1 V/5 0.4 12 17 -5
CAN RYAN Kelleigh V/3 V/5 3 D/4 V/5 V/5 0.8 22 15 7
POL JELINSKA Martyna V/5 V/5 V/5 4 V/5 D/2 0.8 22 11 11
ITA CALISSI Olga Rachele V/5 V/5 D/3 D/0 5 V/5 0.6 18 11 7
KOR JANG Yeaseul D/1 D/0 D/3 V/5 D/0 6 0.2 9 22 -13
Pool 16Piste ROUGE12:00 Referee: HADI Islam Bilel (ALG) V/M HS HR HS/HR
FRA BLUM Oceane 1 D/2 V/5 D/3 D/3 D/1 D/2 0.17 16 26 -10
KOR LEE Hee Jin V/5 2 D/1 V/5 D/2 V/5 V/5 0.67 23 19 4
JPN NISHIOKA Shiho D/2 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/3 0.67 25 18 7
ARG ONDARTS Lucia V/5 D/2 D/2 4 D/2 V/5 D/3 0.33 19 24 -5
CHN FU Yiting V/5 V/5 D/1 V/5 5 V/5 D/2 0.67 23 17 6
SWE GILLJAM Patricia V/4 D/4 D/4 D/1 D/0 6 D/1 0.17 14 26 -12
POL CHRZANOWSKA Marika V/5 D/1 V/5 V/5 V/5 V/5 7 0.83 26 16 10
Pool 17Piste BLEUE12:00 Referee: WONG Kam Kau (HKG) V/M HS HR HS/HR
AUS MAROTTA Emily 1 D/1 /0 D/1 D/2 V/5 0.25 9 16 -7
CHN GONG Yu V/5 2 /0 D/2 D/3 V/5 0.5 15 12 3
ALG KHELFAOUI Anissa /0 /0 3 /0 /0 /0 - 0 0 0
USA DEVORE Delphine V/5 V/5 /0 4 D/4 V/5 0.75 19 12 7
CAN GOLDIE Alanna V/5 V/5 /0 V/5 5 V/5 1 20 9 11
SWE VALERO-COLLANTES Cristina D/1 D/1 /0 D/4 D/0 6 0 6 20 -14
Pool 18Piste JAUNE12:00 Referee: ZERABIB Khadidja (ALG) V/M HS HR HS/HR
CHN WU Peilin 1 D/3 D/0 V/5 D/4 V/5 0.4 17 19 -2
ITA VARDARO Elisa V/5 2 V/5 V/5 D/1 V/5 0.8 21 13 8
POL CHRZANOWSKA Julia V/5 D/3 3 V/5 V/5 V/5 0.8 23 15 8
GER BEHR Leandra D/1 D/1 D/3 4 V/5 V/5 0.4 15 19 -4
KOR HONG Hyo Jin V/5 V/5 D/3 D/2 5 V/5 0.6 20 16 4
SWE SCHREIBER Miriam D/3 D/1 D/4 D/2 D/1 6 0 11 25 -14