Clean Sport learn more

results: list of results

Back to results
Competition Place Date Category Weapon Gender Event Type
Championnats du monde vétérans 50-59 * Livorno 13.10.18 V E M I CHM

* Results of the competitions marked with asterisk were not validated yet.

Pool 1Piste PODIUM09:00 Referee: KOVRLIJA Ana (SRB) V/M HS HR HS/HR
JPN ISHII Kazuyoshi 1 F/0 F/0 F/0 F/0 F/0 F/0 - 0 0 0
RUS SIMOVSKIKH Sergey /0 2 V/5 V/5 D/2 V/5 V/3 0.8 20 10 10
AUT ZIELINSKI-LICK Juergen /0 D/2 3 D/4 D/4 D/4 V/5 0.2 19 22 -3
NED VAN DEN BERG Paul /0 D/1 V/5 4 V/4 V/5 D/2 0.6 17 21 -4
IRL MUNN Stephan /0 V/5 V/5 D/3 5 D/4 V/5 0.6 22 16 6
SUI DRAHUSAK Boris /0 D/2 V/5 D/4 V/5 6 D/0 0.4 16 23 -7
MLT REZNIKOVICH Leonid /0 D/0 D/2 V/5 D/1 V/5 7 0.4 13 15 -2
Pool 2Piste Blue09:00 Referee: DENZER Benjamin (GER) V/M HS HR HS/HR
UKR SOKOLOV Volodymyr 1 V/2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/4 1 26 11 15
HUN SZAKMARY Sandor D/0 2 D/2 V/4 V/5 V/5 D/2 0.5 18 17 1
IRL ANDERTON Grant D/2 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/4 0.67 26 21 5
CAN SHEARDOWN James D/4 D/2 D/3 4 D/3 D/3 D/1 0 16 29 -13
CZE JILEK Jaroslav D/0 D/3 D/2 V/5 5 D/4 D/3 0.17 17 28 -11
NED SOMERS Jan D/2 D/1 D/4 V/5 V/5 6 D/2 0.33 19 25 -6
POL KRZEMINSKI Mariusz D/3 V/4 V/5 V/5 V/5 V/3 7 0.83 25 16 9
Pool 3Piste Red09:00 Referee: GROSS Gregory (ISR) V/M HS HR HS/HR
HUN CSISZER Ferenc Tamas 1 V/5 D/3 V/3 D/0 D/3 V/5 0.5 19 18 1
BEL BAUWELINCK Johan D/2 2 D/3 D/2 D/2 D/2 D/3 0 14 30 -16
EST LEHTMA Andres V/5 V/5 3 V/5 D/2 D/2 V/4 0.67 23 17 6
FIN KESKINIVA Arto D/0 V/5 D/0 4 D/0 D/2 D/2 0.17 9 25 -16
GER QUANZ Guido V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/1 V/5 1 26 6 20
FRA CALAMBE Thierry V/5 V/5 V/3 V/5 D/0 6 V/5 0.83 23 12 11
GBR MILLER William D/1 V/5 D/3 V/5 D/2 D/2 7 0.33 18 24 -6
Pool 4Piste Yellow09:00 Referee: MADOYAN Artach (ARM) V/M HS HR HS/HR
BEL BILANI Nady 1 V/5 D/0 D/4 D/4 D/4 V/5 0.33 22 25 -3
FIN KYLLIJOKI Velijussi D/3 2 V/5 V/5 D/4 D/2 D/3 0.33 22 27 -5
ROU POP I. Adrian V/5 D/4 3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 29 14 15
GBR PINK Simon V/5 D/3 D/1 4 D/4 V/5 V/5 0.5 23 24 -1
ITA MAGNI Luca V/5 V/5 D/4 V/5 5 V/5 V/5 0.83 29 19 10
POL MASZKOWSKI Tomasz V/5 V/5 D/4 D/4 D/1 6 V/5 0.5 24 25 -1
CAN ANDERSON Kerry D/2 V/5 D/0 D/1 D/1 D/4 7 0.17 13 28 -15
Pool 5Piste Green09:00 Referee: MAGHAYREH Eyyad (JOR) V/M HS HR HS/HR
AUS NUTT Nigel 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 11 19
GBR DONNELLY Paul D/4 2 V/5 D/0 D/2 D/2 V/5 0.33 18 25 -7
BRA ZANNIN Paulo D/1 D/4 3 D/2 D/1 D/0 D/2 0 10 30 -20
SWE WENDT Carl-Henrik D/1 V/5 V/5 4 D/1 V/5 V/5 0.67 22 15 7
ITA FERRO Cosimo D/0 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 0.83 25 13 12
USA VARNEY John D/4 V/3 V/5 D/2 D/2 6 D/3 0.33 19 22 -3
POL HERONIMEK Leszek D/1 D/3 V/5 D/1 D/2 V/5 7 0.33 17 25 -8
Pool 6Piste 109:00 Referee: ALY Sherif (EGY) V/M HS HR HS/HR
EST MELNIKOV Sergei 1 V/5 V/5 V/5 D/1 D/2 V/4 0.67 22 16 6
USA AMELI Sean D/2 2 V/5 V/3 V/5 D/4 V/2 0.67 21 19 2
CRO PAVLOVIC Robert D/1 D/2 3 D/3 V/5 V/5 V/5 0.5 21 24 -3
AUT GRABHER Gernot D/3 D/2 V/5 4 D/2 D/4 D/3 0.17 19 23 -4
UKR YATSENKO Ihor V/2 D/4 D/4 V/3 5 D/4 V/5 0.5 22 21 1
ESP CODON MIRAVALLE Roberto V/5 V/5 D/2 V/5 V/5 6 V/5 0.83 27 21 6
NOR STOUTLAND Geir D/3 D/1 D/3 V/4 D/3 D/2 7 0.17 16 24 -8
Pool 7Piste 209:00 Referee: OOSTERBOSCH Thibault (BEL) V/M HS HR HS/HR
ITA DI BELLA Alessandro 1 D/3 D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.67 26 20 6
SUI GRAND D'HAUTEVILLE Eric V/4 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 29 11 18
JPN SUZUKI Keiju V/5 D/2 3 V/4 D/4 V/5 V/5 0.67 25 19 6
AUS CHARLESWORTH Bruno D/3 D/1 D/3 4 D/1 V/5 V/5 0.33 18 23 -5
USA O'LOUGHLIN Christopher D/4 D/4 V/5 V/5 5 V/5 V/5 0.67 28 16 12
ESP ARTEAGA Jesus D/3 D/1 D/2 D/3 D/1 6 V/5 0.17 15 26 -11
BUL PEEV Konstantin D/1 D/0 D/1 D/1 D/0 D/1 7 0 4 30 -26
Pool 8Piste 309:00 Referee: PIERUCCI Simona (ITA) V/M HS HR HS/HR
NOR FALCK-YTTER Jan 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 12 18
ESP DEL BUSTO Antonio D/2 2 D/1 D/0 D/1 D/4 D/1 0 9 28 -19
GBR BARNETT Keith D/3 V/3 3 V/5 V/5 V/4 D/3 0.67 23 17 6
CAN GIULIANI Carlo D/1 V/5 D/1 4 D/1 D/1 V/5 0.33 14 23 -9
CZE HOYER Martin D/2 V/5 D/2 V/5 5 V/5 D/1 0.5 20 15 5
JPN HIDA Masatoshi D/3 V/5 D/3 V/5 D/1 6 V/5 0.5 22 23 -1
AUS DURANT Kelly D/1 V/5 V/5 D/3 V/2 D/4 7 0.5 20 20 0
Pool 9Piste 409:00 Referee: CIVIERO Ambre (SUI) V/M HS HR HS/HR
JPN KOSAKA Sadaharu 1 D/1 V/5 /0 V/5 V/5 V/5 0.8 21 14 7
HUN SZALAY Karoly V/5 2 V/5 /0 D/4 V/5 D/4 0.6 23 11 12
POL DRAPELLA Maciej D/4 D/0 3 /0 D/4 V/5 V/5 0.4 18 21 -3
DEN KRISTENSEN Jimmi F/0 F/0 F/0 4 F/0 F/0 F/0 - 0 0 0
AUS PAXMAN Adrian D/3 V/5 V/5 /0 5 V/5 V/5 0.8 23 17 6
CHN HUANG Yiming D/0 D/0 D/2 /0 D/0 6 V/5 0.2 7 21 -14
HKG CHAN How Way Kenneth D/2 V/5 D/4 /0 D/4 D/1 7 0.2 16 24 -8
Pool 10Piste 509:00 Referee: RANZA Giuliano (ITA) V/M HS HR HS/HR
GER LONGO Marco 1 V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 0.8 23 16 7
SUI DOUSSE Christian D/4 2 V/5 V/5 V/5 V/4 0.8 23 18 5
SVK SAFARIK Tibor D/1 D/4 3 V/5 D/2 V/5 0.4 17 23 -6
FIE KAPIANIDZE Soso D/2 D/3 D/4 4 D/4 D/3 0 16 25 -9
HKG WU Bing Chi Patrick D/4 D/3 V/5 V/5 5 V/5 0.6 22 20 2
KGZ ALTSEV Konstantin V/5 D/3 D/4 V/5 D/4 6 0.4 21 20 1
Pool 11Piste 609:00 Referee: ARMATA Gaspare (ITA) V/M HS HR HS/HR
SUI SCHUELER Thomas 1 D/4 D/2 V/5 V/5 V/5 0.6 21 14 7
RUS PEVZNER Ilia V/5 2 D/2 D/4 D/3 V/5 0.4 19 20 -1
ARG COVANI Carlos Enrique V/5 V/5 3 V/5 D/4 V/5 0.8 24 10 14
FIN HEISKARI Mika D/2 V/5 D/0 4 D/2 D/2 0.2 11 24 -13
ESP VILLADONIGA Jesus Manuel D/2 V/5 V/5 V/5 5 V/5 0.8 22 17 5
CZE SPATENKA Petr D/0 D/1 D/1 V/5 D/3 6 0.2 10 22 -12
Pool 12Piste 709:00 Referee: GEROSSIDERIS Efstathios (GRE) V/M HS HR HS/HR
FRA WACQUEZ Francois 1 V/5 V/5 V/3 V/5 V/5 1 23 9 14
USA NORMILE Jon D/2 2 V/5 V/5 V/5 V/5 0.8 22 10 12
ARM GRIGORYAN Samvel D/3 D/1 3 V/5 V/5 V/5 0.6 19 20 -1
UKR PUSTOVIT Oleksandr D/2 D/0 D/3 4 D/3 V/5 0.2 13 18 -5
SWE TIVENIUS Jan D/1 D/1 D/3 V/5 5 V/5 0.4 15 22 -7
HUN RAB Attila D/1 D/3 D/4 D/0 D/4 6 0 12 25 -13
Pool 13Piste 809:00 Referee: IVANKOVIC Michael (CAN) V/M HS HR HS/HR
RUS BELOUSOV Evgeny 1 D/4 V/5 V/5 V/5 V/5 0.8 24 16 8
SWE SJODAHL Fredrik V/5 2 V/4 D/3 V/5 V/5 0.8 22 18 4
GER MARKUS Daniel D/4 D/1 3 D/1 V/5 V/5 0.4 16 17 -1
FRA CONY Philippe D/4 V/5 V/5 4 V/5 V/5 0.8 24 15 9
SGP LEE Thomas Tong Kai D/1 D/4 D/2 D/4 5 V/5 0.2 16 21 -5
HKG TONG King King Kent D/2 D/4 D/1 D/2 D/1 6 0 10 25 -15
Pool 14Piste 909:00 Referee: DI QUINZIO SCAGLIONE Beatrice (ITA) V/M HS HR HS/HR
GER BRUDY-ZIPPELIUS Thomas 1 D/1 V/5 V/4 V/5 V/5 0.8 20 7 13
UKR POLOVNIKOV Dmytro V/3 2 D/1 D/4 V/5 D/1 0.4 14 20 -6
DEN CHRISTENSEN Stig D/1 V/5 3 V/1 V/5 V/5 0.8 17 11 6
RUS ABDURAGIMOV Kazbek D/1 V/5 D/0 4 V/3 V/5 0.6 14 13 1
AUT HAEMMERLE Werner D/2 D/4 D/2 D/0 5 V/5 0.2 13 19 -6
BUL RUSEV Hristo D/0 V/5 D/3 D/4 D/1 6 0.2 13 21 -8
Pool 15Piste 1009:00 Referee: TOR Cansu (TUR) V/M HS HR HS/HR
AUT KIRNBAUER Bernhard 1 D/2 V/5 V/5 V/5 D/2 0.6 19 18 1
SWE LARSSON Richard V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/4 1 24 10 14
CZE VALKOVIC Martin D/2 D/0 3 V/5 D/3 D/2 0.2 12 22 -10
BEL HANSSENS Eric D/2 D/1 D/2 4 D/1 D/2 0 8 25 -17
ITA FENOGLIO Marco D/4 D/4 V/5 V/5 5 D/1 0.4 19 19 0
FRA CHATELUS Gautier V/5 D/3 V/5 V/5 V/5 6 0.8 23 11 12