Clean Sport learn more

results: list of results

Back to results
Competition Place Date Category Weapon Gender Event Type
Löwe von Bonn Bonn 10.02.17 S F M I A

* Results of the competitions marked with asterisk were not validated yet.

Pool 1Piste BL09:00 Referee: HEIRICH Marc (GER) V/M HS HR HS/HR
BRA TOLDO Guilherme 1 V/5 V/5 D/1 V/5 D/3 V/5 0.67 24 19 5
RUS ARSLANOV Timur D/4 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 29 15 14
AUT RICHTER Stefan D/0 D/3 3 V/5 D/2 D/3 V/5 0.33 18 22 -4
GBR BIRCH Jai V/5 D/0 D/0 4 D/2 V/5 D/2 0.33 14 24 -10
UKR HARAVSKYI Maksym D/4 D/1 V/5 V/5 5 D/2 V/5 0.5 22 23 -1
POL JANDA Michal V/5 D/4 V/5 D/3 V/5 6 V/5 0.67 27 22 5
BEL CRNJAK Tom D/1 D/2 D/2 V/5 D/4 D/4 7 0.17 18 27 -9
Pool 2Piste GR09:00 Referee: NAGIMOV Rail (RUS) V/M HS HR HS/HR
AUT REICHETZER Tobias 1 D/2 D/4 V/5 D/4 D/4 V/5 0.33 24 25 -1
GER HAMLESCHER Magnus V/5 2 D/3 D/1 D/2 D/1 D/4 0.17 16 27 -11
BEL DE GREEF Stef V/5 V/5 3 D/1 D/1 V/5 D/2 0.5 19 24 -5
POL GRYGLEWSKI Krystian D/2 V/5 V/5 4 D/4 D/1 V/5 0.5 22 21 1
BRA SHIMBO Heitor V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 1 30 15 15
FRA TONY HELISSEY Jean-Paul V/5 V/5 D/2 V/5 D/1 6 V/5 0.67 23 18 5
CAN BRODEUR Marc-Antoine D/3 V/5 V/5 D/4 D/3 D/2 7 0.33 22 26 -4
Pool 3Piste YE09:00 Referee: FRANKEN Leo (GER) V/M HS HR HS/HR
JPN SUZUMURA Kenta 1 V/5 D/1 V/5 V/5 D/4 V/5 0.67 25 20 5
BEL NAVAS Miguel D/4 2 D/1 D/4 V/5 D/2 D/3 0.17 19 26 -7
FRA CADOT Jeremy V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 11 19
HKG LEE Ka Fung D/3 V/5 D/1 4 D/3 D/0 D/2 0.17 14 29 -15
GBR LLOYD Alexander D/1 D/1 D/1 V/5 5 D/2 D/3 0.17 13 28 -15
ITA BIANCHI Guillaume V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 6 D/2 0.67 25 18 7
CHN WANG Runping D/2 V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 7 0.67 26 20 6
Pool 4Piste RE09:00 Referee: NGUYEN Thomas (CAN) V/M HS HR HS/HR
RUS RIGIN Dmitry 1 V/5 V/5 D/4 D/2 V/5 D/4 0.5 25 23 2
GRE KONTOCHRISTOPOULOS Nikolaos D/4 2 D/1 V/5 D/3 D/4 V/5 0.33 22 25 -3
VEN BRICENO Janderson D/2 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/4 0.67 26 20 6
BEL VAN CAMPENHOUT Stef V/5 D/3 D/4 4 D/3 V/5 V/5 0.5 25 21 4
GER KAHL Alexander V/5 V/5 D/4 V/5 5 V/5 V/5 0.83 29 18 11
UKR STEPURA Yaroslav D/2 V/5 D/1 D/0 D/2 6 V/5 0.33 15 26 -11
POL SIESS Michal V/5 D/2 V/5 D/2 D/3 D/2 7 0.33 19 28 -9
Pool 5Piste 509:00 Referee: LANGE Robert (GER) V/M HS HR HS/HR
CZE KUNDERA Vaclav 1 D/3 D/3 V/5 D/3 V/5 V/5 0.5 24 21 3
CHN MAO Bennian V/5 2 D/0 D/3 V/5 V/5 D/1 0.5 19 24 -5
ITA NISTA Lorenzo V/5 V/5 3 V/5 V/5 D/1 V/5 0.83 26 11 15
ISR HATOEL Maor D/2 V/5 D/0 4 D/2 V/4 V/5 0.5 18 24 -6
AUT WOHLGEMUTH Dominik V/5 D/2 D/2 V/5 5 V/5 D/2 0.5 21 24 -3
CHI ALARCON Gustavo D/3 D/4 V/5 D/2 D/4 6 D/3 0.17 21 25 -4
USA MATHIEU Adam D/1 V/5 D/1 D/4 V/5 V/5 7 0.5 21 21 0
Pool 6Piste 609:00 Referee: MAGE Pascal (FRA) V/M HS HR HS/HR
JPN OISHI Riki 1 D/4 V/5 D/2 V/5 V/5 D/4 0.5 25 19 6
KOR LEE Kwanghyun V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 12 18
GER VEITENHEIMER Ciaran D/1 D/2 3 V/5 V/5 D/4 D/2 0.33 19 28 -9
CAN KARBONOWSKI Kamil V/5 D/1 D/4 4 V/5 D/1 D/0 0.33 16 24 -8
CHN LIU Weijian D/2 D/3 D/4 D/2 5 V/5 D/4 0.17 20 26 -6
POL KOZLOWSKI Szymon D/1 D/1 V/5 V/5 D/1 6 V/5 0.5 18 22 -4
UKR CHUCHUKALO Dmytro V/5 D/1 V/5 V/5 V/5 D/2 7 0.67 23 20 3
Pool 7Piste 709:00 Referee: SCHIFFERS Alexander (GER) V/M HS HR HS/HR
SIN CHAN Kevin Jerrold 1 V/5 V/5 D/4 D/2 D/1 V/5 0.5 22 20 2
SWE AHLQVIST Carl Oskar D/1 2 V/5 D/1 D/2 D/1 D/0 0.17 10 29 -19
USA MITBERG Gregory D/3 D/4 3 V/5 V/5 D/2 V/5 0.5 24 23 1
GER HOFFMANN Henry V/5 V/5 D/4 4 D/2 D/1 D/4 0.33 21 25 -4
CYP TOFALIDES Alex V/5 V/5 D/2 V/5 5 V/5 D/4 0.67 26 19 7
CHN CHEN Weiquan V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 6 D/4 0.67 27 15 12
ALG SINTES Hamid D/1 V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 7 0.67 23 22 1
Pool 8Piste 809:00 Referee: ALY Sherif (EGY) V/M HS HR HS/HR
TUR COSGUN Muhemmed Ege 1 V/5 D/2 D/2 V/5 V/5 D/4 0.5 23 21 2
CHI ALARCON Juvenal D/2 2 D/2 D/3 D/2 V/5 D/0 0.17 14 26 -12
GBR PEGGS Ben V/5 V/5 3 D/2 V/5 V/4 D/3 0.67 24 20 4
RUS CHEREMISINOV Alexey V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 V/5 1 30 13 17
USA ITKIN Nick D/4 V/5 D/4 D/3 5 V/5 D/1 0.33 22 23 -1
GER PICHLER Leonardo D/0 D/1 D/2 D/1 D/1 6 D/1 0 6 29 -23
POL RAJSKI Leszek V/5 V/5 V/5 D/2 V/5 V/5 7 0.83 27 14 13
Pool 9Piste 909:00 Referee: MADR Vilem (CZE) V/M HS HR HS/HR
JPN NOGUCHI Ryohei 1 D/2 D/1 V/5 D/2 V/5 V/5 0.5 20 23 -3
FRA ELICE Meddy V/5 2 V/5 V/5 D/2 V/5 V/5 0.83 27 11 16
HUN MESZAROS Tamas V/5 D/0 3 D/1 D/1 D/1 D/1 0.17 9 26 -17
GER BRAUN Fabian D/3 D/1 V/5 4 D/3 V/5 D/0 0.33 17 24 -7
KOR HEO Jun V/5 V/5 V/5 V/5 5 D/4 V/5 0.83 29 14 15
RUS ZAKHARIKOV Anton D/2 D/3 V/5 D/3 V/5 6 D/3 0.33 21 25 -4
AUT LANGER Mario D/3 D/0 V/5 V/5 D/1 V/5 7 0.5 19 19 0
Pool 10Piste 1009:00 Referee: ARMATA Gaspare (ITA) V/M HS HR HS/HR
JPN SHIKINE Takahiro 1 V/5 D/3 V/5 D/4 V/5 D/3 0.5 25 21 4
AUT DOBIASCH Martin D/4 2 D/0 D/0 D/0 D/2 D/2 0 8 30 -22
CHN SHI Jialuo V/5 V/5 3 D/4 V/5 V/5 V/4 0.83 28 11 17
TUR MENKUER Engin Batuhan D/2 V/5 V/5 4 V/5 D/3 D/4 0.5 24 21 3
DEN TSORONIS Alexander V/5 V/5 D/0 D/2 5 V/5 V/5 0.67 22 18 4
GER CHRISTEN Hendrik D/0 V/5 D/0 V/5 D/2 6 D/1 0.33 13 25 -12
GBR MINOTT Kamal V/5 V/5 D/3 V/5 D/2 V/5 7 0.67 25 19 6
Pool 11Piste 1109:00 Referee: CHUA Eugene Wee Hong (SIN) V/M HS HR HS/HR
JPN MIYAKE Ryo 1 V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 0.83 28 9 19
USA GORDON-SAND Spencer D/0 2 V/5 D/2 D/2 D/2 D/0 0.17 11 28 -17
POL DE BAZELAIRE Ludwik D/0 D/3 3 D/1 D/2 D/3 D/0 0 9 30 -21
GER MARINO Salvatore D/0 V/5 V/5 4 D/2 D/3 V/5 0.5 20 19 1
RUS ZHEREBCHENKO Dmitry V/5 V/5 V/5 V/5 5 D/4 D/3 0.67 27 19 8
HKG YEUNG Chi Ka D/1 V/5 V/5 V/5 V/5 6 D/0 0.67 21 22 -1
NED GIACON Daniel D/3 V/5 V/5 D/1 V/5 V/5 7 0.67 24 13 11
Pool 12Piste 1209:00 Referee: BARDENHAGEN Tim (GER) V/M HS HR HS/HR
GRE TELIPORANIDIS Panagiotis 1 D/2 D/2 D/2 D/4 D/1 D/2 0 13 30 -17
DEN DAHLIN Kolja V/5 2 D/3 D/1 V/5 D/1 D/4 0.33 19 23 -4
IRL CUSACK Brendan Francis V/5 V/5 3 D/1 V/5 V/5 D/0 0.67 21 20 1
ITA PAROLI Alessandro V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 D/2 0.83 27 13 14
SWE WIKSTROM Olle V/5 D/1 D/1 D/0 5 D/0 D/0 0.17 7 29 -22
JPN FUJINO Daiki V/5 V/5 D/4 D/4 V/5 6 D/4 0.5 27 17 10
GER KLEIN Luis V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 1 30 12 18
Pool 13Piste 1309:00 Referee: MOJSKI Jaroslaw (POL) V/M HS HR HS/HR
AUT ETTELT Maximilian 1 D/1 /0 V/5 D/1 D/4 V/5 0.4 16 21 -5
CHN HUANG Dongrong V/5 2 /0 V/5 D/3 D/2 V/5 0.6 20 14 6
NED DE RUITER Job /0 /0 3 /0 /0 /0 /0 - 0 0 0
KOR KWAK Junhyuk D/4 D/0 /0 4 V/5 D/3 V/5 0.4 17 16 1
FRA CHASTANET Maximilien V/5 V/5 /0 D/0 5 D/1 V/5 0.6 16 15 1
CAN VAN HAASTER Maximilien V/5 V/5 /0 V/5 V/5 6 V/5 1 25 11 14
CHI OJEDA Ivan D/2 D/3 /0 D/1 D/1 D/1 7 0 8 25 -17
Pool 14Piste 1409:00 Referee: VOGEL Bodo (GER) V/M HS HR HS/HR
NED FENS Julian 1 D/1 V/5 D/2 D/3 D/1 D/1 0.17 13 28 -15
JPN MURAKAMI Satoki V/5 2 V/5 D/3 D/3 V/5 D/1 0.5 22 21 1
EGY ABOZEID Mohannad D/3 D/2 3 D/0 V/5 D/2 D/1 0.17 13 27 -14
GER SANITA Andre V/5 V/5 V/5 4 V/5 D/4 D/3 0.67 27 16 11
UKR SYRACHYNSKYY Pavlo V/5 V/5 D/2 D/1 5 D/2 D/3 0.33 18 26 -8
POL SURWILLO Jakub V/5 D/3 V/5 V/5 V/5 6 D/3 0.67 26 18 8
AUT POSCHARNIG Johannes V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/4 7 1 29 12 17
Pool 15Piste BL11:00 Referee: NAGIMOV Rail (RUS) V/M HS HR HS/HR
NED WEBER Daan 1 V/5 V/5 V/5 D/3 D/3 V/5 0.67 26 20 6
JPN SAKANO Hirokazu D/4 2 V/5 V/5 D/2 D/1 V/5 0.5 22 20 2
CAN DULA Patrik D/3 D/3 3 D/1 D/1 D/3 D/1 0 12 30 -18
DEN ANDERSEN Emil Ulrik D/0 D/1 V/5 4 D/2 D/3 V/5 0.33 16 25 -9
POL RZADKOWSKI Andrzej V/5 V/5 V/5 V/5 5 D/1 V/5 0.83 26 15 11
GER KLEIBRINK Benjamin V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 1 30 14 16
AUS NAGLE Christopher D/3 D/1 V/5 D/4 D/2 D/3 7 0.17 18 26 -8
Pool 16Piste GR11:00 Referee: ARMATA Gaspare (ITA) V/M HS HR HS/HR
NED POST Patrick 1 D/4 D/4 D/0 D/1 V/5 D/0 0.17 14 29 -15
POL GLONEK Radoslaw V/5 2 D/4 D/4 V/5 V/5 D/3 0.5 26 27 -1
KOR HONG Sungwoon V/5 V/5 3 V/5 D/3 V/5 D/2 0.67 25 23 2
HKG CHOI Nicholas Edward V/5 V/5 D/1 4 D/2 V/5 D/2 0.5 20 22 -2
ESP LLAVADOR Carlos V/5 D/4 V/5 V/5 5 V/5 D/1 0.67 25 16 9
GER VELLA Rosario D/4 D/4 D/4 D/3 D/0 6 D/1 0 16 30 -14
RUS KUTS Roman V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 1 30 9 21
Pool 17Piste YE11:00 Referee: FRANKEN Leo (GER) V/M HS HR HS/HR
GER WIEMANN Martin 1 D/0 D/1 D/1 V/5 D/1 V/5 0.33 13 24 -11
JPN MATSUYAMA Kyosuke V/5 2 D/4 V/5 V/5 D/4 V/5 0.67 28 17 11
POL CEGIELSKI Bartosz V/5 V/5 3 D/3 D/4 D/1 D/2 0.33 20 25 -5
ROU DASCALU Bogdan V/5 D/3 V/5 4 D/3 V/5 D/4 0.5 25 22 3
CZE KREJCIK Jan D/2 D/2 V/5 V/5 5 D/4 V/5 0.5 23 26 -3
HKG CHEUNG Siu Lun V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 6 V/5 0.83 28 19 9
SWE RIZELL Josef D/2 D/2 V/5 V/5 D/4 D/4 7 0.33 22 26 -4
Pool 18Piste RE11:00 Referee: VOGEL Bodo (GER) V/M HS HR HS/HR
JPN ITO Takuma 1 V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 V/5 0.83 28 13 15
RUS KOMISSAROV Dmitry D/2 2 V/5 D/4 V/5 D/3 V/5 0.5 24 17 7
TUR GUNES Fatih D/0 D/0 3 D/1 D/0 D/2 V/5 0.17 8 28 -20
GER KRUEGER Konstantin V/5 V/5 V/5 4 D/0 D/1 V/5 0.67 21 20 1
FRA EDIRI Alexandre D/4 D/0 V/5 V/5 5 D/1 V/5 0.5 20 19 1
UKR YUNES Klod D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 0.83 27 12 15
DEN SORENSEN Julius D/0 D/2 D/3 D/2 D/4 D/0 7 0 11 30 -19
Pool 19Piste 511:00 Referee: LANGE Robert (GER) V/M HS HR HS/HR
GER DOERR Georg 1 V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 V/5 0.83 28 19 9
GBR RAI Rajan D/3 2 V/5 D/2 V/5 D/1 V/5 0.5 21 21 0
EGY ESSAM Mohamed D/4 D/1 3 D/2 V/5 V/5 V/5 0.5 22 21 1
FRA SIMON Vincent V/5 V/5 V/5 4 V/5 D/3 V/5 0.83 28 12 16
NED ZOONS Edo D/2 D/4 D/0 D/0 5 D/0 V/5 0.17 11 28 -17
RUS TROFIMOV Dmitry D/4 V/5 D/4 V/5 V/5 6 V/5 0.67 28 14 14
BEL HUYBRECHT Gijs D/1 D/1 D/2 D/0 D/3 D/0 7 0 7 30 -23
Pool 20Piste 611:00 Referee: SCHIFFERS Alexander (GER) V/M HS HR HS/HR
FRA SIDO Alexandre 1 V/5 D/3 V/5 V/5 V/5 D/3 0.67 26 13 13
TUR GULER Baris D/1 2 D/1 D/2 D/2 D/0 D/4 0 10 30 -20
BRA BANEUX Julien V/5 V/5 3 V/5 D/1 D/2 D/3 0.5 21 23 -2
GBR STANDEN David D/1 V/5 D/4 4 D/1 D/1 D/1 0.17 13 27 -14
SIN NG Jet Shang Fei D/0 V/5 V/5 V/5 5 D/0 D/0 0.5 15 19 -4
KOR HA Taegyu D/1 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 0.83 26 12 14
GER SCHOPPA Dominik V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 D/4 7 0.83 29 16 13
Pool 21Piste 711:00 Referee: BARDENHAGEN Tim (GER) V/M HS HR HS/HR
HUN GATAI Robert 1 V/5 D/1 D/2 D/2 D/4 V/5 0.33 19 24 -5
POL JANDA Piotr D/4 2 V/5 V/5 V/3 V/4 V/5 0.83 26 18 8
SWE MINDELOF Vincent V/5 D/3 3 D/1 D/1 D/4 V/5 0.33 19 24 -5
GER TIEMANN Max V/5 D/4 V/5 4 D/2 D/1 V/5 0.5 22 19 3
RUS BORONTOV Pavel V/5 D/2 V/5 V/5 5 D/1 V/5 0.67 23 14 9
GBR MEPSTEAD Marcus V/5 D/3 V/5 V/5 V/5 6 V/5 0.83 28 14 14
ARG LUCCHETTI Santiago D/0 D/1 D/3 D/1 D/1 D/0 7 0 6 30 -24
Pool 22Piste 811:00 Referee: NGUYEN Thomas (CAN) V/M HS HR HS/HR
ITA ROSATELLI Damiano 1 D/3 D/4 V/5 V/5 D/4 V/5 0.5 26 21 5
JPN SAITO Toshiya V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 6 24
GBR BIRD Harry V/5 D/0 3 D/2 D/0 D/4 D/4 0.17 15 29 -14
TPE OU Feng Ming D/1 D/1 V/5 4 D/4 D/3 V/5 0.33 19 25 -6
ALG DJITLI Roman D/2 D/0 V/5 V/5 5 V/5 V/5 0.67 22 18 4
GER ZIEGON Anton V/5 D/1 V/5 V/5 D/1 6 D/3 0.5 20 26 -6
NED DUALEH Quincy D/3 D/1 V/5 D/3 D/3 V/5 7 0.33 20 27 -7
Pool 23Piste 911:00 Referee: MOJSKI Jaroslaw (POL) V/M HS HR HS/HR
GER PERELMANN Mark 1 V/5 V/5 D/3 V/5 D/2 V/5 0.67 25 17 8
IRL BROWN Stephen D/1 2 D/2 D/3 D/3 D/3 V/5 0.17 17 29 -12
FIE ALSHATTI Yaqoub Y. H. Kh. M. D/0 V/5 3 D/3 D/0 D/0 V/5 0.33 13 25 -12
NED BORST Sebastiaan V/5 V/5 V/5 4 D/4 D/0 V/5 0.67 24 21 3
ITA ASPROMONTE Valerio D/3 V/5 V/5 V/5 5 D/2 V/5 0.67 25 17 8
FRA PAUTY Maxime V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 1 30 9 21
VEN FERNANDEZ Yerbinson D/3 D/4 D/3 D/2 D/0 D/2 7 0 14 30 -16
Pool 24Piste 1011:00 Referee: HEIRICH Marc (GER) V/M HS HR HS/HR
GER STIENHENSER Dominik 1 D/4 D/0 V/5 D/3 D/1 V/5 0.33 18 28 -10
RUS PIVOVAROV Alexander V/5 2 V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 0.83 28 19 9
ITA LUPERI Edoardo V/5 D/3 3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 28 13 15
HUN BAKO Tamas D/4 D/1 D/3 4 D/1 D/4 D/3 0 16 30 -14
FRA MERTINE Julien V/5 V/5 D/2 V/5 5 D/3 V/5 0.67 25 19 6
DEN BERG Thomas Lerche V/5 D/3 D/1 V/5 V/5 6 V/5 0.67 24 20 4
BEL TIMMERMANS Nathan D/4 D/3 D/2 V/5 D/2 D/2 7 0.17 18 28 -10
Pool 25Piste 1111:00 Referee: CHUA Eugene Wee Hong (SIN) V/M HS HR HS/HR
BEL LECOCQ Hans Joachim 1 D/2 V/5 D/2 D/1 D/1 V/5 0.33 16 22 -6
GER GOMBOS Tom V/5 2 D/2 D/2 D/2 D/1 V/5 0.33 17 24 -7
SWE PERSSON Sebastian D/0 V/5 3 D/1 D/1 D/2 D/1 0.17 10 27 -17
TUR MINUTO Martino V/5 V/5 V/5 4 D/2 D/4 V/5 0.67 26 17 9
KOR SON Young Ki V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 1 30 8 22
RUS KHAMZIN Askar V/5 V/5 V/5 V/5 D/1 6 V/5 0.83 26 14 12
CHN LIU Qirui D/2 D/2 V/5 D/2 D/1 D/1 7 0.17 13 26 -13
Pool 26Piste 1211:00 Referee: ALY Sherif (EGY) V/M HS HR HS/HR
ITA SIMONCELLI Luca 1 D/2 V/5 V/5 V/5 D/4 D/2 0.5 23 21 2
USA KANESHIGE Brian V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 0.83 28 12 16
GER UFTRING Niklas D/3 D/2 3 V/5 V/5 D/4 D/2 0.33 21 24 -3
DEN PORS Christian D/3 D/1 D/0 4 V/5 D/2 D/1 0.17 12 27 -15
TUR OCAL Bugra Utku D/0 D/0 D/4 D/2 5 D/1 D/0 0 7 30 -23
NED YUNO Elisha V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 6 D/4 0.67 26 21 5
HUN DOSA Daniel V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 1 30 12 18
Pool 27Piste 1311:00 Referee: MADR Vilem (CZE) V/M HS HR HS/HR
FRA MOURRAIN Baptiste 1 V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 27 16 11
HUN MATYAS Balint D/2 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 27 16 11
USA SHIN Philip V/5 D/2 3 V/5 D/4 D/3 V/5 0.5 24 21 3
ARG PETTINATO Mateo D/2 D/0 D/0 4 D/4 V/5 D/1 0.17 12 27 -15
NED SPLIT Olivier D/0 D/1 V/5 V/5 5 D/0 D/3 0.33 14 28 -14
GER BRAUN Marius D/3 D/4 V/5 D/2 V/5 6 D/0 0.33 19 23 -4
ITA TRANI Francesco D/4 D/4 D/4 V/5 V/5 V/5 7 0.5 27 19 8
Pool 28Piste 1411:00 Referee: MAGE Pascal (FRA) V/M HS HR HS/HR
GER KLEIN Felix 1 V/5 D/4 V/5 V/5 D/4 V/5 0.67 28 17 11
VEN SANCHEZ Derwin D/0 2 D/3 D/3 V/5 D/3 V/5 0.33 19 25 -6
JPN ABE Yoshiki V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 11 19
ARG SAUCEDO Felipe Guillermo D/3 V/5 D/0 4 D/0 D/1 D/4 0.17 13 28 -15
NED DE JONG Olivier D/1 D/4 D/0 V/5 5 D/2 V/5 0.33 17 23 -6
UKR HERTSYK Rostyslav V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 6 V/5 0.83 29 18 11
ESP HERNANDO SANZ Jorge D/3 D/1 D/0 V/5 D/3 D/3 7 0.17 15 29 -14