Clean Sport learn more

results: list of results

Back to results
Competition Place Date Category Weapon Gender Event Type
Coupe du Monde Cancun 17.10.14 S F F I A

* Results of the competitions marked with asterisk were not validated yet.

Pool 1Piste AZUL09:00 Referee: CORDERO Darwin (VEN) V/M HS HR HS/HR
USA MCKEE Nicole 1 D/4 D/2 D/1 V/5 V/5 D/2 0.33 19 24 -5
KOR JANG Yeaseul V/5 2 D/4 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 29 15 14
RUS ALBOROVA Yana V/5 V/5 3 D/1 V/5 V/5 D/3 0.67 24 16 8
CAN COMERFORD Shannon V/5 D/2 V/5 4 V/5 V/5 D/3 0.67 25 13 12
COL PRIETO Tatiana D/2 D/1 D/0 D/0 5 D/4 D/1 0 8 30 -22
MEX HERNANDEZ Alely D/2 D/1 D/0 D/1 V/5 6 D/1 0.17 10 29 -19
CHN LIU Yongshi V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 7 0.83 27 15 12
Pool 2Piste AMARILLA09:00 Referee: WIART Renaud (FRA) V/M HS HR HS/HR
JPN MIYAWAKI Karin 1 V/5 D/1 D/1 V/2 V/5 V/5 0.67 19 16 3
MEX NOVELO Celia D/1 2 D/1 D/3 D/0 D/2 V/5 0.17 12 29 -17
CAN HARVEY Eleanor V/5 V/5 3 D/3 D/2 V/5 V/5 0.67 25 14 11
GER WAECHTER Katja V/5 V/5 V/4 4 V/5 V/5 V/5 1 29 12 17
USA DUBROVICH Jacqueline D/1 V/5 V/5 D/2 5 V/5 V/5 0.67 23 13 10
ESA ARIAS CUELLAR Mirian Gabriela D/0 V/5 D/1 D/1 D/3 6 D/2 0.17 12 27 -15
KOR JEONG Ji Seong D/4 D/4 D/2 D/2 D/1 V/5 7 0.17 18 27 -9
Pool 3Piste VERDE09:00 Referee: GATAI Robert (HUN) V/M HS HR HS/HR
CHN CHEN Bingbing 1 D/0 V/5 D/3 D/2 D/1 V/5 0.33 16 25 -9
CAN GOLDIE Alanna V/5 2 V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 0.83 27 15 12
JPN KANO Minami D/4 D/3 3 D/4 D/2 V/5 D/4 0.17 22 26 -4
USA ZEISS Madison V/5 V/5 V/5 4 D/0 D/2 V/5 0.67 22 20 2
FRA HUIN Julie V/5 D/2 V/5 V/5 5 V/5 V/5 0.83 27 14 13
POL HAUSMAN Marta V/5 D/4 D/1 V/5 D/4 6 V/5 0.5 24 20 4
MEX RIVERA Wendolyne D/1 D/1 V/5 D/1 D/1 D/2 7 0.17 11 29 -18
Pool 4Piste ROJA09:00 Referee: HERNANDEZ MONTERRUBIO Miguel Angel (MEX)
RIOS RIVERA Juan Carlos (MEX)
V/M HS HR HS/HR
RUS TRIPAPINA Svetlana 1 D/4 V/5 V/5 D/2 D/1 D/2 0.33 19 23 -4
FRA UJLAKY Virginie V/5 2 V/5 V/5 D/4 D/2 D/0 0.5 21 22 -1
CAN BILODEAU Ariane D/4 D/1 3 V/5 D/3 D/0 D/1 0.17 14 26 -12
BRA DAFFNER Mariana D/0 D/2 D/1 4 D/4 D/0 D/0 0 7 30 -23
POL GOLEBIOWSKA Natalia V/5 V/5 V/5 V/5 5 D/0 D/3 0.67 23 23 0
ITA CINI Chiara V/4 V/5 V/5 V/5 V/5 6 D/3 0.83 27 8 19
USA ROSS Nicole V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 1 30 9 21
Pool 5Piste 509:00 Referee: FERRER Jessica (MEX)
ZHURAVLEVA Natalia (RUS)
V/M HS HR HS/HR
RUS SHANAEVA Aida 1 V/5 D/2 V/5 D/3 D/3 V/5 0.5 23 20 3
USA MARSH-SENIC Ann D/1 2 D/3 D/2 D/4 D/3 D/2 0 15 30 -15
GER SAUER Anne V/5 V/5 3 V/5 V/2 V/5 V/5 1 27 13 14
FRA JUBENOT Chloe D/4 V/5 D/3 4 D/2 D/1 D/1 0.17 16 27 -11
POL LYCZBINSKA Hanna V/5 V/5 D/2 V/5 5 V/5 V/5 0.83 27 16 11
KOR LIM Seung Min V/5 V/5 D/1 V/5 D/4 6 V/5 0.67 25 19 6
SVK BITTEROVA Kitti D/0 V/5 D/2 V/5 D/1 D/2 7 0.33 15 23 -8
Pool 6Piste 609:00 Referee: SUH Sang Won (KOR) V/M HS HR HS/HR
ITA ERBA Carolina 1 V/5 V/5 V/5 V/5 D/1 V/5 0.83 26 12 14
CHN HUO Xingxin D/1 2 V/5 V/5 D/2 D/4 V/5 0.5 22 20 2
BRA MANSUR Fernanda D/1 D/2 3 D/4 D/1 V/5 D/4 0.17 17 28 -11
CAN GU Jerrica D/0 D/2 V/5 4 D/3 D/2 V/5 0.33 17 26 -9
MEX MICHEL Nataly D/1 V/5 V/5 V/5 5 D/1 D/2 0.5 19 21 -2
POL LYCZBINSKA Marta V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 6 V/5 0.83 28 14 14
GBR MCKENZIE Lisa D/4 D/1 V/5 D/2 V/5 D/1 7 0.33 18 26 -8
Pool 7Piste 709:00 Referee: ZHENG Xiaolan (CHN) V/M HS HR HS/HR
USA PARTRIDGE Morgan 1 D/3 D/0 D/1 D/4 V/5 0.2 13 23 -10
POL SOBCZAK Zuzanna V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 1 25 15 10
MEX SOLÍS Martha V/5 D/4 3 D/3 V/5 D/1 0.4 18 16 2
RUS PIRIEVA Leyla V/5 D/3 V/5 4 V/5 V/5 0.8 23 13 10
ITA VOLPI Alice V/5 D/3 D/1 D/2 5 V/5 0.4 16 22 -6
BRA BULCAO Ana Beatriz D/3 D/2 V/5 D/2 D/3 6 0.2 15 21 -6
Pool 8Piste 809:00 Referee: EL NAGGAR Bassel (EGY) V/M HS HR HS/HR
BRA CECCHINI Gabriela 1 D/1 V/4 D/1 V/5 V/5 V/5 0.67 21 21 0
KOR HONG Seo In V/5 2 V/4 V/5 D/4 V/5 V/5 0.83 28 13 15
POL WALCZYK Julia D/3 D/3 3 D/3 V/5 V/5 D/4 0.33 23 23 0
ITA TEO Serena V/5 D/1 V/5 4 V/4 V/5 D/1 0.67 21 18 3
CAN RYAN Kelleigh D/1 V/5 D/2 D/3 5 V/5 D/2 0.33 18 24 -6
MEX REBOLLEDO Alondra D/3 D/1 D/3 D/1 D/1 6 D/0 0 9 30 -21
FRA MPAH-NJANGA Jeromine D/4 D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 7 0.67 26 17 9
Pool 9Piste AZUL11:00 Referee: ZHURAVLEVA Natalia (RUS)
HERNANDEZ MONTERRUBIO Miguel Angel (MEX)
V/M HS HR HS/HR
TUR KARAMETE Irem 1 V/5 D/1 D/1 D/4 V/5 0.4 16 20 -4
JPN NISHIOKA Shiho D/4 2 D/1 D/2 D/3 V/5 0.2 15 20 -5
POL SZYMCZAK Anna V/5 V/5 3 D/3 D/2 V/5 0.6 20 13 7
ITA MONACO Beatrice V/5 V/5 V/5 4 D/2 V/5 0.8 22 13 9
FRA BLAZE Anita V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 1 25 12 13
MEX DE LEÓN Andrea D/1 D/0 D/1 D/2 D/1 6 0 5 25 -20
Pool 10Piste AMARILLA11:00 Referee: CORDERO Darwin (VEN) V/M HS HR HS/HR
POL KNOP Magdalena 1 V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 0.8 24 10 14
MEX NOVELO Mayela D/0 2 D/0 D/1 D/3 D/1 0 5 25 -20
RUS ZAGIDULLINA Adelina D/1 V/5 3 V/5 V/5 D/1 0.6 17 15 2
CHN SUN Jing V/5 V/5 D/3 4 D/4 V/5 0.6 22 15 7
USA BLOW Iman D/1 V/5 D/2 V/5 5 V/5 0.6 18 21 -3
FRA MANA Marie D/3 V/5 V/5 D/0 D/4 6 0.4 17 17 0
Pool 11Piste VERDE11:00 Referee: NGUYEN Thomas (CAN)
RIOS RIVERA Juan Carlos (MEX)
V/M HS HR HS/HR
MEX CORREA Celia 1 D/4 V/5 V/5 D/2 V/5 D/0 0.5 21 23 -2
POL JELINSKA Martyna V/5 2 D/1 V/5 D/4 V/5 D/2 0.5 22 22 0
JPN YANAOKA Haruka D/4 V/5 3 V/5 D/3 V/5 D/0 0.5 22 17 5
MEX CUATÉCATL Dulce D/1 D/0 D/0 4 D/1 D/0 D/4 0 6 30 -24
GER SCHMITZ Franziska V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 D/2 0.83 27 19 8
AUT CENKER Freya D/3 D/3 D/1 V/5 D/4 6 D/1 0.17 17 25 -8
FRA GEBET Gaelle V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 1 30 9 21
Pool 12Piste ROJA11:00 Referee: GATAI Robert (HUN) V/M HS HR HS/HR
KOR KIM Dohee 1 D/1 D/1 V/5 D/3 D/0 0.2 10 21 -11
MEX HERNANDEZ Aidee V/5 2 V/5 D/4 D/1 D/2 0.4 17 20 -3
ITA DURANDO Benedetta V/5 D/4 3 D/3 D/1 V/5 0.4 18 19 -1
USA MASSIALAS Sabrina D/1 V/5 V/5 4 D/1 V/5 0.6 17 18 -1
RUS IVANOVA Anastasia V/5 V/5 V/5 V/5 5 D/2 0.8 22 9 13
POL PALISZEWSKA Monika V/5 V/5 D/3 D/1 V/3 6 0.6 17 14 3
Pool 13Piste 511:00 Referee: EL NAGGAR Bassel (EGY) V/M HS HR HS/HR
USA NORTHROP Kate 1 D/1 V/5 D/2 D/0 D/2 0.2 10 22 -12
POL CHLEWINSKA Karolina V/5 2 V/5 D/3 V/5 V/5 0.8 23 6 17
MEX MEZA OCEGUERA Victoria Maria Isabel D/4 D/0 3 D/1 D/3 D/1 0 9 25 -16
GBR SHEPPARD Natalia V/3 V/4 V/5 4 D/1 V/3 0.8 16 13 3
RUS RASHIDOVA Yulia V/5 D/0 V/5 V/5 5 D/4 0.6 19 14 5
KOR OH Hye Mi V/5 D/1 V/5 D/2 V/5 6 0.6 18 15 3
Pool 14Piste 611:00 Referee: ZHENG Xiaolan (CHN)
WIART Renaud (FRA)
V/M HS HR HS/HR
MEX REBOLLEDO Melissa 1 D/4 V/5 D/3 D/0 D/3 0.2 15 20 -5
MEX SUÁREZ Mirka V/5 2 D/2 D/1 D/1 D/3 0.2 12 24 -12
USA DESCHNER Stefani D/1 V/5 3 D/1 D/1 D/3 0.2 11 22 -11
GER BINGENHEIMER Sandra V/4 V/5 V/5 4 D/2 V/5 0.8 21 10 11
ITA CIPRIANI Valentina V/5 V/5 V/5 V/4 5 V/5 1 24 4 20
FRA TRAN Flora V/5 V/5 V/5 D/1 D/0 6 0.6 16 19 -3
Pool 15Piste 711:00 Referee: SUH Sang Won (KOR)
FERRER Jessica (MEX)
V/M HS HR HS/HR
CAN SCHRYER Aimee 1 D/3 D/1 D/2 D/1 D/3 0 10 25 -15
FRA MIENVILLE Julie V/5 2 D/2 D/3 D/3 V/5 0.4 18 20 -2
USA LU Margaret V/5 V/5 3 D/4 D/3 V/5 0.6 22 12 10
POL SYNORADZKA Martyna V/5 V/5 V/5 4 D/1 V/5 0.8 21 17 4
ITA CAMMILLETTI Marta V/5 V/5 V/4 V/5 5 V/5 1 24 8 16
MEX CASILLAS Lydia V/5 D/2 D/0 D/3 D/0 6 0.2 10 23 -13