Clean Sport learn more

results: list of results

Back to results
Competition Place Date Category Weapon Gender Event Type
Challenge SNCF Réseau Paris 01.05.15 S E M I A

* Results of the competitions marked with asterisk were not validated yet.

Pool 1Piste Bleue09:30 Referee: PAGHIEV Mihail (MDA)
SICOT Anne-Marie (FRA)
V/M HS HR HS/HR
SWE JARL Henrik 1 D/1 D/2 D/2 D/3 D/2 D/1 0 11 28 -17
HUN CHO TAEUN Sandor V/5 2 D/2 V/5 D/3 D/2 D/4 0.33 21 23 -2
GBR SANCHEZ-LETHEM Paul James V/5 V/5 3 D/1 D/3 D/2 D/3 0.33 19 23 -4
SUI NIGGELER Michele V/5 D/2 V/5 4 D/4 D/0 D/0 0.33 16 18 -2
ESP BARGUES Manuel V/5 V/5 V/4 V/5 5 V/2 D/4 0.83 25 19 6
VEN LIMARDO Francisco V/3 V/5 V/5 V/1 D/1 6 V/4 0.83 19 10 9
CZE RUBES Martin V/5 V/5 V/5 V/4 V/5 D/2 7 0.83 26 16 10
Pool 2Piste Jaune09:30 Referee: VISEUR Eric (FRA) V/M HS HR HS/HR
GER BODOCZI Nikolaus 1 D/0 D/3 D/2 D/3 V/5 V/5 0.33 18 24 -6
CZE CAPEK Martin V/1 2 V/2 D/3 D/3 D/1 V/5 0.5 15 15 0
FIN VUORINEN Niko V/5 D/1 3 V/5 V/5 V/4 D/4 0.67 24 19 5
HKG LEUNG Ka Ming V/5 V/5 D/4 4 D/3 V/5 V/5 0.67 27 19 8
POL BRONISZEWSKI Filip V/5 V/5 D/2 V/5 5 V/5 V/5 0.83 27 21 6
GBR MARSH Philip D/4 V/2 D/3 D/1 D/4 6 V/5 0.33 19 21 -2
SWE BERGDAHL Erik D/4 D/2 V/5 D/3 D/3 D/1 7 0.17 18 29 -11
Pool 3Piste Verte09:30 Referee: LOGAN Paul (AUS)
SICOT Bertrand (FRA)
V/M HS HR HS/HR
ESP FABREGAT Angel 1 V/5 D/1 V/5 V/4 D/2 V/5 0.67 22 22 0
KAZ GRYAZNOV Dmitriy D/2 2 D/3 V/5 V/3 V/5 D/4 0.5 22 22 0
POR ROD Max V/5 V/5 3 V/5 D/1 D/3 D/4 0.5 23 22 1
AUT SCHMID Florian D/4 D/2 D/3 4 D/0 D/2 D/2 0 13 30 -17
GER FIEDLER Joerg D/3 D/2 V/5 V/5 5 D/3 D/2 0.33 20 17 3
BEL WARREYN Sander V/5 D/3 V/5 V/5 V/4 6 D/4 0.67 26 20 6
MAR RAMI Aissam D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 0.83 28 21 7
Pool 4Piste Rouge09:30 Referee: OOSTERBOSCH Thibault (BEL)
PIATKO Andre (FRA)
V/M HS HR HS/HR
UZB TISHKO Aleksey 1 D/3 V/5 V/5 D/2 D/3 V/5 0.5 23 22 1
HKG TAM Ka Kit V/5 2 D/4 D/2 D/2 D/2 D/3 0.17 18 28 -10
AUT KORLATH Alexander D/4 V/5 3 D/0 V/5 V/5 V/5 0.67 24 23 1
ISR HERPE Ido D/3 V/5 V/3 4 V/5 V/5 V/5 0.83 26 14 12
RUS SUKHOV Pavel V/5 V/5 D/4 D/3 5 V/5 V/5 0.67 27 17 10
SUI MALCOTTI Lucas V/5 V/5 D/4 D/3 D/3 6 V/5 0.5 25 21 4
CZE HOYER Martin D/0 V/5 D/3 D/1 D/0 D/1 7 0.17 10 28 -18
Pool 5Piste C3P109:30 Referee: HAYNES Matthew John (GBR) V/M HS HR HS/HR
FIN SEEVE Teemu 1 D/3 D/4 D/3 V/5 V/5 D/2 0.33 22 24 -2
UKR KARUCHENKO Dmitriy V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 12 18
ITA BINO Gabriele V/5 D/2 3 V/5 V/5 V/5 D/3 0.67 25 22 3
LUX GIANNOTTE Flavio V/5 D/3 D/3 4 V/5 V/5 D/1 0.5 22 18 4
SLO GERSAK Blaz D/4 D/1 D/1 D/1 5 V/5 D/0 0.17 12 29 -17
ISR HANINA Saar D/0 D/2 D/4 D/1 D/4 6 D/1 0 12 29 -17
FRA GUSTIN Ronan V/5 D/1 V/5 V/3 V/5 V/4 7 0.83 23 12 11
Pool 6Piste C3P209:30 Referee: GEROSSIDERIS Efstathios (GRE) V/M HS HR HS/HR
ESP IBANEZ Alvaro 1 D/2 V/5 D/3 V/5 V/5 D/1 0.5 21 24 -3
FRA TREVEJO Ivan V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 9 21
BUL DOBREV Deyan D/2 D/0 3 D/4 V/5 V/5 D/3 0.33 19 25 -6
USA MOODY Jimmy V/5 D/1 V/5 4 V/5 V/5 V/5 0.83 26 18 8
SWE GUSTAVSSON Christian D/4 D/3 D/4 D/3 5 V/5 D/1 0.17 20 28 -8
MKD JOVCEVSKI Viktor D/3 D/0 D/1 D/0 D/3 6 D/1 0 8 30 -22
KGZ CHERNYKH Alexander V/5 D/3 V/5 D/3 V/5 V/5 7 0.67 26 16 10
Pool 7Piste C3P309:30 Referee: BASTYNS Olivier (BEL) V/M HS HR HS/HR
GBR THOMAS Gareth 1 D/3 D/2 V/5 D/4 V/5 V/5 0.5 24 24 0
MLI DIABATE Keletigui Julien V/5 2 D/3 D/4 D/3 D/3 V/5 0.33 23 23 0
EST PRIINITS Sten V/5 V/5 3 V/5 D/3 V/5 V/5 0.83 28 15 13
GER BITSCH Peter D/3 V/5 D/2 4 D/2 D/4 V/5 0.33 21 26 -5
FRA BLASZYCK Alexandre V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 D/4 0.83 29 19 10
HKG LU Min Nicola D/4 V/5 D/2 V/5 D/2 6 V/5 0.5 23 26 -3
JAM NEWMAN Mark D/2 D/0 D/1 D/2 V/5 D/4 7 0.17 14 29 -15
Pool 8Piste C3P409:30 Referee: FALAH Alaa A. (IRQ) V/M HS HR HS/HR
EGY MOHSEN Mahmoud 1 D/4 V/5 V/5 D/4 V/5 D/0 0.5 23 24 -1
JPN MINOBE Kazuyasu V/5 2 V/5 V/3 D/1 D/0 D/2 0.5 16 21 -5
GBR HAY Christopher D/4 D/4 3 D/4 D/1 D/3 D/1 0 17 30 -13
PAN DORATI AMEGLIO Arturo Isaac D/1 D/2 V/5 4 D/2 V/5 D/1 0.33 16 26 -10
POL NYCZ Mateusz V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 D/1 0.83 26 16 10
USA WEISS Lewis D/4 V/1 V/5 D/4 D/3 6 V/5 0.5 22 21 1
FRA MARCHAL Virgile V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 7 0.83 28 10 18
Pool 9Piste C3P509:30 Referee: BELMONTE Manuel (CAN) V/M HS HR HS/HR
NED TULEN Tristan 1 V/5 V/5 V/5 V/4 V/5 D/3 0.83 27 19 8
POL KOSTKA Karol D/3 2 D/2 V/5 D/4 V/5 D/2 0.33 21 26 -5
GBR CURRAN JONES Tomas D/3 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/4 0.67 27 18 9
SUI BORSKY Peer D/4 D/3 D/1 4 V/5 V/5 D/3 0.33 21 24 -3
FRA SRECKI Antoine D/3 V/5 D/3 D/2 5 D/1 D/3 0.17 17 27 -10
AZE HASANOV Mehrab D/2 D/3 D/2 D/2 V/5 6 D/1 0.17 15 26 -11
ESP ROSELLO Pau V/4 V/5 V/5 V/5 V/4 V/5 7 1 28 16 12
Pool 10Piste C3P609:30 Referee: BEN CHAABENE Iheb (TUN) V/M HS HR HS/HR
BEL FEROT Francois Xavier 1 D/1 D/2 D/1 D/4 D/2 D/3 0 13 30 -17
FRA CANNONE Romain V/5 2 D/3 D/4 D/2 D/4 D/4 0.17 22 26 -4
SUI PITTET Alexandre V/5 V/5 3 D/2 V/5 V/5 V/5 0.83 27 18 9
CZE BERAN Jiri V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 D/4 0.83 29 18 11
POR AREDE Pedro V/5 V/5 D/2 D/2 5 D/2 V/5 0.5 21 22 -1
POL MIKOLAJCZAK Krzysztof V/5 V/5 D/4 D/4 V/5 6 V/5 0.67 28 19 9
GER BELLMANN Lukas V/5 V/5 D/2 V/5 D/1 D/1 7 0.5 19 26 -7
Pool 11Piste C3P709:30 Referee: KIAVUE Ella (FRA) V/M HS HR HS/HR
POR LOURENCO Vasco 1 D/3 D/3 D/3 V/5 D/4 D/4 0.17 22 28 -6
JPN KITAMURA Naoyuki V/5 2 V/5 D/3 D/4 V/5 D/1 0.5 23 21 2
EST ALLIKA Marno V/5 D/1 3 D/2 V/5 V/5 V/5 0.67 23 19 4
KAZ ALEXANIN Dmitriy V/5 V/5 V/3 4 V/5 V/5 V/4 1 27 19 8
BEL REGINSTER Gregoire D/3 V/5 D/4 D/4 5 D/4 D/3 0.17 23 29 -6
AUT HOFER Nikolaus V/5 D/2 D/2 D/4 V/5 6 V/5 0.5 23 27 -4
EGY FAYEZ Ayman V/5 V/5 D/2 D/3 V/5 D/4 7 0.5 24 22 2
Pool 12Piste C2P909:30 Referee: PARENT Herve (FRA) V/M HS HR HS/HR
UKR TARANENKO Yuriy 1 D/2 V/5 D/2 D/4 V/5 V/5 0.5 23 21 2
SUI KUHN Georg V/5 2 V/5 V/1 V/5 V/5 D/3 0.83 24 16 8
GER HERZBERG Fabian D/1 D/1 3 D/0 V/5 V/5 D/4 0.33 16 26 -10
JPN ITO Inochi V/5 D/0 V/5 4 D/2 V/5 V/5 0.67 22 13 9
GRE KAVVADIAS Savvas V/5 D/4 D/4 V/3 5 V/5 V/5 0.67 26 23 3
ECU TORRES VALENCIA Martin D/1 D/4 D/2 D/4 D/4 6 D/2 0 17 30 -13
BRA GRUNHAUSER Richard D/4 V/5 V/5 D/3 D/3 V/5 7 0.5 25 24 1
Pool 13Piste C2P1009:30 Referee: PUTEAUX Sylvain (FRA) V/M HS HR HS/HR
SLO SOBOCAN Rok 1 /0 /0 D/3 D/1 D/1 D/0 0 5 18 -13
KGZ DJUMABAY ULUU Danushman A/0 2 A/0 A/0 A/0 A/0 A/0 - 0 0 0
BEL BUREZ Olivier F/0 F/0 3 F/0 F/0 F/0 F/0 - 0 0 0
BRA SCHWANTES Athos V/4 /0 /0 4 V/5 V/5 V/5 1 19 12 7
FIN LAHTINEN Alexander V/5 /0 /0 D/3 5 V/5 V/5 0.75 18 9 9
ITA BRUTTINI Lorenzo V/5 /0 /0 D/4 D/2 6 V/5 0.5 16 14 2
HUN FILE Matyas V/4 /0 /0 D/2 D/1 D/3 7 0.25 10 15 -5
Pool 14Piste C2P1109:30 Referee: MILLET Jean-Yves (FRA) V/M HS HR HS/HR
BLR PAULOUSKI Dzianis 1 D/2 V/5 D/4 D/0 D/4 D/4 0.17 19 28 -9
ISR DRIZIN Ariel V/5 2 V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 0.83 27 17 10
AUS AUSTEN Ross D/3 D/4 3 D/2 D/2 D/4 D/3 0 18 30 -12
UKR KHVOROST Maksym V/5 V/5 V/5 4 D/0 V/5 V/5 0.83 25 19 6
RUS GLEBKO Anton V/5 D/4 V/5 V/5 5 V/5 D/4 0.67 28 12 16
HKG LAW Kar Ming Karis V/5 D/1 V/5 D/2 D/0 6 D/3 0.33 16 28 -12
DEN VON DER OSTEN Frederik V/5 D/1 V/5 D/4 V/5 V/5 7 0.67 25 24 1
Pool 15Piste C2P1209:30 Referee: BOROSAK Mirna (CRO) V/M HS HR HS/HR
RUS KHODOS Sergey 1 V/5 V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 0.83 27 15 12
NOR BACKER Fredrik D/3 2 V/5 V/3 V/3 V/5 V/5 0.83 24 19 5
AUS WARDELL John D/1 D/2 3 D/2 D/3 D/3 D/0 0 11 30 -19
ITA BAROGLIO Andrea V/5 D/2 V/5 4 V/5 D/1 D/3 0.5 21 20 1
UKR MAKIIENKO Ievgen D/2 D/2 V/5 D/3 5 D/2 D/3 0.17 17 26 -9
FRA FONSON Erwan D/4 D/4 V/5 V/5 V/5 6 V/5 0.67 28 20 8
UZB KUDAYEV Ruslan D/0 D/4 V/5 V/5 V/5 D/4 7 0.5 23 21 2
Pool 16Piste Bleue11:30 Referee: PAGHIEV Mihail (MDA)
VISEUR Eric (FRA)
V/M HS HR HS/HR
RUS GOLUBEV Ivan 1 V/5 V/5 D/1 V/3 D/4 V/4 0.67 22 22 0
DEN LINNEMANN Christian Schack D/3 2 V/5 D/3 V/5 D/4 D/0 0.33 20 28 -8
HKG TSUI Yiu Chung D/4 D/4 3 D/4 V/5 D/1 D/0 0.17 18 27 -9
EGY ELSAGHIR Ahmed V/5 V/5 V/5 4 V/5 D/4 V/5 0.83 29 20 9
HUN HANCZVIKKEL Mark D/2 D/4 D/2 D/4 5 D/4 D/3 0 19 28 -9
JPN YAMADA Masaru V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 1 30 20 10
POL MOTYKA Tomasz D/3 V/5 V/5 D/3 V/5 D/3 7 0.5 24 17 7
Pool 17Piste Jaune11:30 Referee: MILLET Jean-Yves (FRA)
SICOT Bertrand (FRA)
V/M HS HR HS/HR
GBR UPCRAFT Alexander 1 D/2 D/3 D/3 D/2 D/4 D/3 0 17 29 -12
CHN SHI Gaofeng V/5 2 D/1 D/4 D/3 V/5 D/2 0.33 20 22 -2
CZE POKORNY Richard V/5 V/5 3 D/3 V/5 V/5 D/3 0.67 26 16 10
KOR JUNG Seung Hwa V/5 V/5 V/5 4 D/4 V/5 D/3 0.67 27 22 5
JPN SAKAMOTO Keisuke V/5 V/4 D/0 V/5 5 V/5 V/5 0.83 24 20 4
KUW AL SHAYA Salem V/5 D/1 D/2 D/2 D/4 6 V/5 0.33 19 27 -8
HUN ESZTERGALYOS Patrik V/4 V/5 V/5 V/5 D/2 D/3 7 0.67 24 21 3
Pool 18Piste Verte11:30 Referee: BASTYNS Olivier (BEL) V/M HS HR HS/HR
CAN GUILLEMIN Leland 1 V/5 D/4 V/4 D/4 D/2 D/4 0.33 23 24 -1
GER BRAUN Rico D/2 2 V/5 D/3 D/3 D/1 D/3 0.17 17 29 -12
TJK KURGANSKIY Andrey V/5 D/4 3 D/4 D/4 V/5 V/5 0.5 27 22 5
COL CAMPOS ZARATE Andres Felipe D/2 V/5 V/5 4 D/1 D/2 D/3 0.33 18 23 -5
KOR NA Jongkwan V/5 V/5 V/5 V/4 5 D/2 V/5 0.83 26 19 7
ITA CIMINI Gabriele V/5 V/5 D/2 V/3 V/5 6 V/5 0.83 25 14 11
FRA LUCANI Quentin V/5 V/5 D/1 V/5 D/2 D/2 7 0.5 20 25 -5
Pool 19Piste Rouge11:30 Referee: KIAVUE Ella (FRA) V/M HS HR HS/HR
UKR REIZLIN Igor 1 V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 D/4 0.67 26 21 5
USA MACZIK Adam D/4 2 V/4 V/5 V/5 D/1 D/3 0.5 22 21 1
POR CORDEIRO Joao V/5 D/3 3 V/5 V/5 V/3 V/2 0.83 23 14 9
SLO SAPONJA Peter D/1 D/2 D/2 4 D/4 V/5 D/4 0.17 18 29 -11
BEL FERAGE Thibault D/2 D/1 D/3 V/5 5 D/4 D/3 0.17 18 29 -11
SUI STAUB Florian D/4 V/5 D/2 D/4 V/5 6 D/3 0.33 23 23 0
EGY NABIL Ahmed V/5 V/5 D/1 V/5 V/5 V/5 7 0.83 26 19 7
Pool 20Piste C3P111:30 Referee: PIATKO Andre (FRA) V/M HS HR HS/HR
ESP PEREIRA Yulen 1 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 16 14
TJK BOGDANOV Sergey D/0 2 D/3 D/0 D/1 V/5 D/2 0.17 11 25 -14
POL PACEK Andrzej D/3 V/5 3 V/5 D/4 D/2 V/5 0.5 24 24 0
RUS GLAZKOV Nikita D/4 V/5 D/4 4 D/3 V/5 D/3 0.33 24 23 1
HUN IMRE Geza D/4 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 0.83 29 21 8
ISR YARINOVSKY Roman D/4 D/2 V/4 D/3 D/4 6 V/5 0.33 22 25 -3
DEN ROBL Troels Christian D/1 V/3 D/3 V/5 D/4 D/3 7 0.33 19 25 -6
Pool 21Piste C3P211:30 Referee: HAYNES Matthew John (GBR) V/M HS HR HS/HR
EST TURNAU Peeter 1 D/4 D/2 D/4 D/4 D/2 V/5 0.17 21 28 -7
ROU POP Adrian V/5 2 D/4 D/2 V/5 D/4 D/4 0.33 24 28 -4
SUI BAYARD Alexis V/5 V/5 3 D/4 V/5 V/5 V/5 0.83 29 20 9
FRA ALLEGRE Paul V/5 V/5 V/5 4 D/0 D/3 V/5 0.67 23 24 -1
EGY SAIF Mohannad V/5 D/4 D/3 V/5 5 V/5 D/1 0.5 23 22 1
ITA VALLOSIO Andrea V/5 V/5 D/2 V/5 D/3 6 V/5 0.67 25 22 3
CHN LI Guojie D/3 V/5 D/4 D/4 V/5 D/3 7 0.33 24 25 -1
Pool 22Piste C3P311:30 Referee: FALAH Alaa A. (IRQ) V/M HS HR HS/HR
SUI KAUTER Michael 1 D/4 V/5 D/2 V/1 V/2 V/2 0.67 16 15 1
ITA TAGLIARIOL Matteo V/5 2 V/5 D/4 V/5 V/5 D/3 0.67 27 21 6
FRA DORIGO Clement D/3 D/4 3 D/4 D/2 D/0 D/2 0 15 30 -15
NOR TORKILDSEN Sturla V/5 V/5 V/5 4 D/4 D/3 D/2 0.5 24 25 -1
ESP SANCHEZ RODRIGUEZ Guillermo D/0 D/3 V/5 V/5 5 V/4 D/4 0.5 21 20 1
HUN SIKLOSI Gergely D/1 D/0 V/5 V/5 D/3 6 V/5 0.5 19 15 4
POL ZAWROTNIAK Radoslaw D/1 V/5 V/5 V/5 V/5 D/1 7 0.67 22 18 4
Pool 23Piste C3P411:30 Referee: BELMONTE Manuel (CAN) V/M HS HR HS/HR
ITA FICHERA Marco 1 D/4 V/5 V/5 D/4 D/3 V/4 0.5 25 21 4
GER RIEDEL Alexander V/5 2 D/0 D/3 D/2 D/3 V/5 0.33 18 28 -10
SLO GOLOBIC Jan D/2 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/3 0.67 25 16 9
FRA BARDENET Alexandre D/2 V/5 D/2 4 V/5 V/5 V/5 0.67 24 24 0
KOR KIM Hee Kang V/5 V/5 D/1 D/3 5 D/0 D/3 0.33 17 22 -5
POL ANTKIEWICZ Mateusz V/4 V/5 D/3 D/4 V/1 6 D/4 0.5 21 21 0
VEN JIMENEZ ORTIZ Aaron Jose D/3 D/4 V/5 D/4 V/5 V/5 7 0.5 26 24 2
Pool 24Piste C3P511:30 Referee: GEROSSIDERIS Efstathios (GRE) V/M HS HR HS/HR
AUT HARTMANN Florian 1 D/3 D/4 V/5 D/1 V/5 D/3 0.33 21 24 -3
FRA SAINTE ROSE Thomas V/5 2 D/4 D/2 V/5 D/0 D/1 0.33 17 26 -9
USA SIMMONS Ariel V/5 V/5 3 V/5 D/3 V/5 D/4 0.67 27 25 2
ISR NORSA Lorenzo D/3 V/5 D/3 4 V/4 D/3 D/1 0.33 19 23 -4
NOR LUND Jonas V/5 D/3 V/5 D/3 5 D/2 D/0 0.33 18 23 -5
BRA FERREIRA Nicolas D/2 V/5 D/4 V/5 V/5 6 D/3 0.5 24 20 4
CHN JIAO Yunlong V/4 V/5 V/5 V/3 V/5 V/5 7 1 27 12 15
Pool 25Piste C3P611:30 Referee: PARENT Herve (FRA) V/M HS HR HS/HR
ITA SANTARELLI Andrea 1 V/5 D/2 V/5 D/2 D/2 V/5 0.5 21 22 -1
VEN CANAS Kelvin D/3 2 V/5 D/3 V/5 V/5 V/5 0.67 26 25 1
ISR AJZENSTADT Ido V/3 D/3 3 D/3 D/1 D/4 V/5 0.33 19 24 -5
ROU ARKOSI Bertalan D/2 V/5 V/5 4 V/5 D/2 V/5 0.67 24 23 1
HKG TONG Chun Kit Jonathan V/5 D/4 V/5 D/3 5 D/3 V/2 0.5 22 19 3
POR PALMA Pedro V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 6 D/3 0.67 27 21 6
SWE VON PLATEN Philip D/4 D/4 D/2 D/4 D/1 V/5 7 0.17 20 25 -5
Pool 26Piste C3P711:30 Referee: BOROSAK Mirna (CRO) V/M HS HR HS/HR
COL COQUECO Gustavo 1 V/5 D/3 V/5 V/5 D/4 V/4 0.67 26 24 2
FRA BONNAIRE Jonathan D/4 2 V/5 D/1 V/5 D/3 V/5 0.5 23 25 -2
ROU SZILAGYI Adrian Ciprian V/5 D/4 3 D/4 V/5 D/3 V/5 0.5 26 20 6
UKR HEREY Anatoliy D/4 V/5 V/5 4 V/5 V/5 D/3 0.67 27 20 7
SEN DIOP Abdoulaye D/3 D/3 D/1 D/3 5 D/2 D/2 0 14 30 -16
CAN LELION Jean V/5 V/5 V/5 D/2 V/5 6 V/5 0.83 27 18 9
RUS GUSEV Dmitriy D/3 D/3 D/1 V/5 V/5 D/1 7 0.33 18 24 -6
Pool 27Piste C2P911:30 Referee: BEN CHAABENE Iheb (TUN) V/M HS HR HS/HR
NOR PIASECKI Bartosz 1 D/4 D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.67 27 22 5
KAZ KURBANOV Ruslan V/5 2 V/5 V/5 V/5 D/4 V/5 0.83 29 22 7
GBR ALLEN Gregory V/5 D/4 3 V/5 D/3 D/4 D/3 0.33 24 26 -2
ARG LUGONES RUGGERI Jesus Andres D/4 D/4 D/3 4 V/5 V/5 V/5 0.5 26 22 4
CAN BRINCK-CROTEAU Maxime D/4 D/2 V/5 D/1 5 V/3 D/1 0.33 16 25 -9
RUS KALININ Alexey D/2 V/5 V/5 D/2 D/2 6 V/5 0.5 21 23 -2
FRA COMMARMOND Anthony D/2 D/3 V/5 D/4 V/5 D/2 7 0.33 21 24 -3
Pool 28Piste C2P1011:30 Referee: OOSTERBOSCH Thibault (BEL)
SICOT Anne-Marie (FRA)
V/M HS HR HS/HR
KOR JUNG Byeungchan 1 V/4 V/5 D/2 V/5 V/5 D/1 0.67 22 21 1
SEN KADAM Babacar D/3 2 V/5 V/5 D/1 D/1 V/5 0.5 20 19 1
BRA MELARAGNO Guilherme D/2 D/2 3 D/3 D/2 V/5 D/4 0.17 18 27 -9
RUS ANOKHIN Vadim V/5 D/2 V/5 4 V/5 V/4 V/3 0.83 24 19 5
UKR MEDVEDIEV Vitalii D/4 V/5 V/5 D/4 5 V/5 D/0 0.5 23 20 3
IRI ESMAEILI Mohammad D/2 V/5 D/2 D/3 D/2 6 D/0 0.17 14 25 -11
HUN SZENYI Peter V/5 D/1 V/5 D/2 V/5 V/5 7 0.67 23 13 10
Pool 29Piste C2P1111:30 Referee: PUTEAUX Sylvain (FRA) V/M HS HR HS/HR
KGZ PETROV Roman 1 D/3 V/5 V/5 D/3 V/5 V/5 0.67 26 14 12
GER KNEIP Christoph V/5 2 V/5 V/5 D/4 D/4 D/4 0.5 27 24 3
HKG LAU Kam Tan D/1 D/3 3 V/5 D/4 D/4 V/5 0.33 22 28 -6
JPN ISHII Takaaki D/0 D/3 D/4 4 D/4 D/3 V/5 0.17 19 28 -9
POL BAS Marcel V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 V/5 1 30 20 10
DEN CANING Klaus Albert D/1 V/5 V/5 V/4 D/3 6 D/3 0.5 21 26 -5
MRI GUNPUT Satya D/2 V/5 D/4 D/4 D/2 V/5 7 0.33 22 27 -5
Pool 30Piste C2P1211:30 Referee: LOGAN Paul (AUS) V/M HS HR HS/HR
COL RODRIGUEZ John Edison 1 V/5 D/1 V/3 V/5 D/4 D/2 0.5 20 20 0
MAS MOHAMED Mohammad Roslan D/3 2 V/5 V/5 D/4 V/5 D/3 0.5 25 25 0
KAZ ALIMZHANOV Elmir V/5 D/3 3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 28 17 11
CAN SHONG Laurie D/0 D/4 D/1 4 D/3 D/2 D/1 0 11 28 -17
IRI KEYHANI Mohammad Ali D/4 V/5 D/3 V/5 5 V/5 D/4 0.5 26 26 0
CZE SEIDL Julian V/5 D/4 D/4 V/5 D/4 6 D/4 0.33 26 26 0
FRA FAVA Alex V/3 V/4 D/3 V/5 V/5 V/5 7 0.83 25 19 6
Pool 31Piste Bleue13:30 Referee: GEROSSIDERIS Efstathios (GRE)
PIATKO Andre (FRA)
V/M HS HR HS/HR
CHN WANG Sen 1 V/5 D/0 D/3 V/5 V/5 V/5 0.67 23 19 4
DEN JORGENSEN Patrick D/4 2 V/5 D/2 D/1 V/5 D/4 0.33 21 23 -2
UZB USMANOV Nadirbek V/5 D/2 3 D/1 D/2 V/5 D/1 0.33 16 21 -5
USA PRYOR Jason V/5 V/3 V/5 4 D/3 V/5 V/5 0.83 26 16 10
IRI ASHOURI Taher D/0 V/5 V/5 V/5 5 D/4 D/3 0.5 22 21 1
EGY ELDARAWANI Yasser D/1 D/3 D/1 D/1 V/5 6 D/2 0.17 13 29 -16
ITA FERRARIS Luca D/4 V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 7 0.67 28 20 8
Pool 32Piste Jaune13:30 Referee: LOGAN Paul (AUS) V/M HS HR HS/HR
ARG DOMINGUEZ Jose Felix 1 V/5 D/1 D/1 D/3 V/5 D/1 0.33 16 24 -8
CAN HEIDECKER Pascal D/4 2 D/2 D/3 D/3 D/0 V/5 0.17 17 29 -12
BLR CHARTOVICH Artsiom V/5 V/5 3 D/0 D/2 D/4 D/2 0.33 18 21 -3
UZB ALEKSANDROV Roman V/5 V/5 V/5 4 V/5 V/5 D/2 0.83 27 16 11
ISR FREILICH Yuval Shalom V/5 V/5 V/5 D/3 5 V/5 D/3 0.67 26 22 4
FRA CHANUT Florent D/3 V/5 V/5 D/4 D/4 6 D/4 0.33 25 24 1
CHN LI Zhen V/2 D/4 V/3 V/5 V/5 V/5 7 0.83 24 17 7
Pool 33Piste Verte13:30 Referee: PAGHIEV Mihail (MDA)
VISEUR Eric (FRA)
V/M HS HR HS/HR
MAR ROGER Zacharie Herve 1 D/3 D/4 D/4 D/2 D/2 V/5 0.17 20 26 -6
HUN BOCZKO Gabor V/5 2 V/4 V/5 V/5 V/5 V/5 1 29 16 13
JPN TAKEDA Jin V/5 D/3 3 D/4 D/4 V/5 V/5 0.5 26 22 4
HKG YAU Shun Him Himson V/5 D/4 V/5 4 D/3 V/5 D/4 0.5 26 24 2
MAS JOSHUA KOH I-Jie V/5 D/3 V/5 V/5 5 V/5 V/5 0.83 28 18 10
NED SCHANZLEH Thom V/5 D/1 D/1 D/1 D/1 6 V/5 0.33 14 25 -11
KGZ NAUMKIN Evgeny D/1 D/2 D/3 V/5 D/3 D/3 7 0.17 17 29 -12
Pool 34Piste Rouge13:30 Referee: PARENT Herve (FRA) V/M HS HR HS/HR
ITA BERTINETTI Roberto 1 D/3 D/3 V/5 D/2 V/5 D/2 0.33 20 23 -3
POL BRZOZOWSKI Seweryn V/5 2 D/2 V/5 V/5 D/4 V/2 0.67 23 20 3
USA RAMIREZ Yeisser V/5 V/5 3 V/5 V/5 D/4 V/5 0.83 29 17 12
LTU STASIUNAS Paulius D/2 D/3 D/4 4 D/1 V/5 D/1 0.17 16 28 -12
LBA BUHDEIMA Khaled V/5 D/3 D/1 V/5 5 V/5 D/2 0.5 21 18 3
NOR HILLESTAD Ludvig D/1 V/5 V/5 D/3 D/2 6 V/5 0.5 21 24 -3
JPN UYAMA Satoru V/5 D/1 D/2 V/5 V/3 D/1 7 0.5 17 17 0
Pool 35Piste C3P113:30 Referee: BELMONTE Manuel (CAN) V/M HS HR HS/HR
UKR MYRGORODSKYI Ievgen 1 D/4 V/5 D/2 V/5 D/4 V/5 0.5 25 25 0
SEN BOUZAID Alexandre V/5 2 V/5 V/5 D/2 D/1 D/2 0.5 20 24 -4
USA YOO Justin D/4 D/4 3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.67 28 19 9
FRA BOUILLOT Hippolyte V/5 D/3 D/3 4 D/4 D/2 D/2 0.17 19 27 -8
ROU TIMOCE Andrei D/2 V/3 D/4 V/5 5 V/5 D/1 0.5 20 24 -4
SWE KASE Robin V/5 V/5 D/0 V/5 D/3 6 D/1 0.5 19 22 -3
COL PINTO Santiago D/4 V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 7 0.67 26 16 10
Pool 36Piste C3P213:30 Referee: OOSTERBOSCH Thibault (BEL) V/M HS HR HS/HR
POR VIDEIRA Joaquim 1 V/5 V/1 V/5 V/1 V/1 V/5 1 18 8 10
CAN PELLETIER Vincent D/4 2 V/4 V/5 V/5 D/3 D/4 0.5 25 22 3
CZE AMBROZ Matyas D/0 D/3 3 V/4 D/1 D/0 V/5 0.33 13 17 -4
FRA KILO Clayde D/3 D/1 D/3 4 V/5 D/0 V/5 0.33 17 19 -2
USA SMITH Dwight D/0 D/3 V/5 D/2 5 D/1 V/5 0.33 16 17 -1
GER SPAUTZ Falk D/0 V/5 V/1 V/1 V/3 6 V/2 0.83 12 6 6
SVK CIPAR Jan D/1 V/5 D/3 D/2 D/2 D/1 7 0.17 14 26 -12
Pool 37Piste C3P313:30 Referee: SICOT Anne-Marie (FRA) V/M HS HR HS/HR
POL KRUCZEK Piotr 1 V/5 V/5 V/5 D/1 D/2 D/2 0.5 20 23 -3
ESP CASADO Elias D/3 2 D/3 V/5 V/5 D/3 V/5 0.5 24 21 3
JPN HAYASHI Shigeki D/2 V/5 3 D/1 V/5 V/5 V/5 0.67 23 23 0
IRI JAFARI Hossein D/3 D/3 V/5 4 D/2 D/4 D/2 0.17 19 26 -7
KOR KWEON Youngjun V/5 D/1 D/4 V/5 5 D/2 D/3 0.33 20 22 -2
UZB SOKOLOV Oleg V/5 V/5 D/4 V/5 V/5 6 D/4 0.67 28 21 7
SWE LARSSON Adam V/5 D/2 D/2 V/5 V/4 V/5 7 0.67 23 21 2
Pool 38Piste C3P413:30 Referee: HAYNES Matthew John (GBR)
PUTEAUX Sylvain (FRA)
V/M HS HR HS/HR
BEL HANSELAER Jeroen 1 D/0 D/1 D/3 D/2 D/1 D/0 0 7 30 -23
JPN HAGIWARA Hiroki V/5 2 D/4 V/5 D/4 V/5 D/1 0.5 24 17 7
UKR STANKEVYCH Volodymyr V/5 V/5 3 V/5 V/3 V/5 V/5 1 28 16 12
BLR SOKOLOVSKI Vitali V/5 D/2 D/2 4 D/2 D/4 D/4 0.17 19 28 -9
HUN SOMFAI Peter V/5 V/5 D/2 V/5 5 D/3 D/1 0.5 21 21 0
NED VERWIJLEN Bas V/5 D/3 D/4 V/5 V/5 6 V/5 0.67 27 21 6
USA BRATTON Benjamin V/5 V/2 D/3 V/5 V/5 D/3 7 0.67 23 16 7
Pool 39Piste C3P513:30 Referee: BOROSAK Mirna (CRO) V/M HS HR HS/HR
KOR KIM Seung Gu 1 V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 D/1 0.67 25 23 2
FRA BOREL Yannick D/3 2 V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 0.67 26 20 6
USA HOUSE Alex V/5 D/1 3 V/5 D/2 D/1 V/5 0.5 19 24 -5
JPN NARITA Ryosuke D/4 D/4 D/3 4 V/5 V/4 V/5 0.5 25 25 0
SUI PARAVICINI Giacomo D/2 D/2 V/5 D/3 5 V/5 D/2 0.33 19 25 -6
RUS BIDA Sergey D/4 D/3 V/5 D/3 D/3 6 V/5 0.33 23 24 -1
GER BOEHM Constantin V/5 V/5 D/2 D/4 V/5 D/4 7 0.5 25 21 4
Pool 40Piste C3P613:30 Referee: FALAH Alaa A. (IRQ) V/M HS HR HS/HR
ESP ABAJO Jose Luis 1 V/5 V/5 V/5 D/2 V/5 V/5 0.83 27 18 9
ISR KLETZ Theo Maurice D/4 2 V/3 D/3 V/5 D/3 D/1 0.33 19 26 -7
KAZ ADAIKIN Dmitriy D/1 D/2 3 D/3 V/5 D/2 D/1 0.17 14 27 -13
FRA LOPEZ POURTIER Nelson D/3 V/5 V/5 4 D/2 D/1 D/2 0.33 18 26 -8
MAR EL HAOUARI Abdelkarim V/5 D/4 D/4 V/5 5 V/5 V/5 0.67 28 21 7
RUS TIKHOMIROV Alexey D/4 V/5 V/5 V/5 D/4 6 D/4 0.5 27 21 6
USA TSINIS Alexander D/1 V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 7 0.67 24 18 6
Pool 41Piste C3P713:30 Referee: KIAVUE Ella (FRA)
SICOT Bertrand (FRA)
V/M HS HR HS/HR
KAZ DERYABIN Ivan 1 D/3 D/3 D/3 V/5 V/5 V/5 0.5 24 24 0
CHN JIANG Chenyang V/4 2 D/1 D/2 D/4 V/5 D/2 0.33 18 24 -6
ISR BESKIN Grigori V/4 V/2 3 V/5 V/5 V/5 V/5 1 26 11 15
FIN ROSLANDER Kasper V/5 V/5 D/1 4 D/3 D/3 D/4 0.33 21 25 -4
POL KRAWCZYK Pawel D/4 V/5 D/2 V/5 5 V/5 D/3 0.5 24 26 -2
NED DE WIJN Zoa D/3 D/4 D/0 V/5 D/4 6 D/4 0.17 20 28 -8
GER MULTERER Niklas D/4 V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 7 0.67 28 23 5
Pool 42Piste C2P913:30 Referee: MILLET Jean-Yves (FRA) V/M HS HR HS/HR
HUN PETERDI Andras 1 V/5 V/2 V/5 V/5 V/5 D/3 0.83 25 17 8
JPN HOSHINO Takatomo D/4 2 D/3 D/1 D/3 V/5 D/2 0.17 18 29 -11
HKG LAI Clarence Ka Tsun D/1 V/5 3 D/2 D/3 D/2 V/5 0.33 18 20 -2
CHN DONG Chao D/4 V/5 V/5 4 V/4 V/5 V/5 0.83 28 14 14
ARG TACCANI Alessandro D/2 V/5 V/5 D/2 5 V/5 V/5 0.67 24 22 2
AUT MAHRINGER Josef D/2 D/4 V/5 D/1 D/3 6 V/5 0.33 20 23 -3
IRI KHALAFI Amir V/4 V/5 D/0 D/3 D/4 D/1 7 0.33 17 25 -8
Pool 43Piste C2P1013:30 Referee: BASTYNS Olivier (BEL) V/M HS HR HS/HR
VEN LIMARDO GASCON Ruben 1 F/0 F/0 F/0 F/0 F/0 F/0 - 0 0 0
GBR PERRY Nicholas /0 2 D/1 V/4 V/5 D/2 V/5 0.6 17 19 -2
USA MO Kevin /0 V/5 3 V/2 D/4 V/2 V/5 0.8 18 11 7
ISR LIS Daniel /0 D/3 D/1 4 D/4 V/2 V/3 0.4 13 14 -1
FRA GRANET Julien /0 D/3 V/5 V/5 5 D/1 V/5 0.6 19 22 -3
CZE CUPR Michal /0 V/5 D/1 D/1 V/5 6 D/4 0.4 16 12 4
GER REIN Stephan /0 D/3 D/3 D/2 D/4 V/5 7 0.2 17 22 -5
Pool 44Piste C2P1113:30 Referee: BEN CHAABENE Iheb (TUN) V/M HS HR HS/HR
MGL BATZORIG Batkhuleg 1 D/1 D/1 V/5 D/3 D/1 D/2 0.17 13 28 -15
RUS TOURCHINE Igor V/5 2 V/5 V/5 V/5 D/4 V/5 0.83 29 14 15
FRA STOLZ Olivier V/5 D/3 3 D/4 V/5 D/3 D/4 0.33 24 25 -1
ESP MORATILLA Miguel D/3 D/2 V/5 4 V/5 D/4 V/5 0.5 24 26 -2
NED BONTES Tom V/5 D/0 D/4 D/3 5 D/2 D/4 0.17 18 28 -10
HUN BERTA Daniel V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 D/4 0.83 29 19 10
CAN BOISVERT-SIMARD Hugues V/5 D/3 V/5 D/4 V/5 V/5 7 0.67 27 24 3