Clean Sport learn more

results: list of results

Back to results
Competition Place Date Category Weapon Gender Event Type
Coupe du Monde Vancouver 13.02.15 S E M I A

* Results of the competitions marked with asterisk were not validated yet.

Pool 1Piste Blue10:00 Referee: MAZUR Yuriy (UKR) V/M HS HR HS/HR
CAN MCINTOSH Sadler 1 D/2 D/3 D/3 D/2 D/3 D/4 0 17 30 -13
USA YOO Justin V/5 2 D/2 V/5 V/5 V/5 D/1 0.67 23 20 3
AUS DOWNES John V/5 V/5 3 D/4 D/4 D/3 D/3 0.33 24 25 -1
BUL TOSHKOV Peter V/5 D/3 V/5 4 D/2 D/1 D/2 0.33 18 27 -9
FIN VUORINEN Niko V/5 D/3 V/5 V/5 5 D/4 D/4 0.5 26 23 3
ISR BESKIN Grigori V/5 D/3 V/5 V/5 V/5 6 D/3 0.67 26 21 5
RUS TOURCHINE Igor V/5 V/4 V/5 V/5 V/5 V/5 7 1 29 17 12
Pool 2Piste Yellow10:00 Referee: RIOS RIVERA Juan Carlos (MEX) V/M HS HR HS/HR
CHN DONG Chao 1 V/5 V/5 D/1 V/4 V/5 V/5 0.83 25 16 9
AUS CLARKE Reagan D/3 2 V/5 D/2 V/5 D/2 D/1 0.33 18 27 -9
SUI PIREK Valentin D/4 D/3 3 D/1 V/5 V/5 V/5 0.5 23 24 -1
VEN LIMARDO Francisco V/2 V/5 V/5 4 D/3 V/5 V/5 0.83 25 15 10
ARG DOMINGUEZ Jose Felix D/2 D/4 D/4 V/5 5 V/5 D/4 0.33 24 25 -1
CAN VELESTUK Isaac D/3 V/5 D/2 D/3 D/3 6 D/2 0.17 18 27 -9
DEN JORGENSEN Patrick D/2 V/5 D/3 D/3 V/5 V/5 7 0.5 23 22 1
Pool 3Piste Green10:00 Referee: GROSS Gregory (ISR) V/M HS HR HS/HR
SUI NIGGELER Michele 1 D/3 V/5 V/5 V/5 D/2 0.6 20 21 -1
ITA VALLOSIO Andrea V/4 2 D/3 V/5 V/5 V/5 0.8 22 16 6
ESP PEREIRA Yulen D/4 V/5 3 D/4 V/5 V/5 0.6 23 19 4
USA SIMMONS Ariel D/4 D/4 V/5 4 V/5 D/4 0.4 22 22 0
CAN CAPARINI Lucas D/4 D/1 D/2 D/3 5 D/3 0 13 25 -12
CHN XUE Yangdong V/5 D/3 D/4 V/5 V/5 6 0.6 22 19 3
Pool 4Piste Red10:00 Referee: MAGHAYREH Eyyad (JOR) V/M HS HR HS/HR
CAN ROBERTSON Brendan 1 D/3 D/1 D/1 V/5 D/0 D/2 0.17 12 29 -17
ITA SANTARELLI Andrea V/5 2 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 12 18
KOR JUNG Byeungchan V/5 D/1 3 D/3 V/5 D/2 V/4 0.5 20 22 -2
CAN PELLETIER Vincent V/5 D/2 V/4 4 D/2 D/3 V/5 0.5 21 21 0
GER FIEDLER Joerg D/4 D/1 D/4 V/5 5 D/2 V/5 0.33 21 24 -3
ESP MORATILLA Miguel V/5 D/3 V/5 V/5 V/5 6 D/3 0.67 26 17 9
SUI STAUB Florian V/5 D/2 D/3 D/2 D/2 V/5 7 0.33 19 24 -5
Pool 5Piste 510:00 Referee: RANZA Giuliano (ITA) V/M HS HR HS/HR
CAN SUVEG Bela 1 D/1 D/1 D/2 D/1 D/3 D/0 0 8 30 -22
POL BAS Marcel V/5 2 D/3 V/5 V/5 D/4 D/1 0.5 23 22 1
FRA BONNAIRE Jonathan V/5 V/5 3 V/5 D/4 D/3 V/5 0.67 27 19 8
CAN BROOKE William V/5 D/2 D/1 4 D/3 D/0 D/1 0.17 12 27 -15
KOR JUNG Seung Hwa V/5 D/4 V/5 V/5 5 V/5 V/5 0.83 29 20 9
HUN BANYAI Zsombor V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 6 V/4 0.83 27 18 9
EST PRIINITS Sten V/5 V/5 D/4 V/5 D/4 D/3 7 0.5 26 16 10
Pool 6Piste 610:00 Referee: ALY Sherif (EGY) V/M HS HR HS/HR
CAN HEIDECKER Philippe 1 D/2 D/3 V/5 D/3 D/2 D/2 0.17 17 29 -12
FRA TREVEJO Ivan V/5 2 D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 28 17 11
ESP ABAJO Jose Luis V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 V/5 1 30 18 12
CAN BUCKLEY Michael D/4 D/2 D/1 4 V/5 D/4 D/2 0.17 18 28 -10
HKG LAI Clarence Ka Tsun V/5 D/0 D/4 D/3 5 D/0 D/1 0.17 13 24 -11
USA TSINIS Alexander V/5 D/4 D/4 V/5 V/1 6 V/5 0.67 24 20 4
GER REIN Stephan V/5 D/4 D/3 V/5 V/5 D/4 7 0.5 26 20 6
Pool 7Piste 710:00 Referee: NGUYEN Thomas (CAN) V/M HS HR HS/HR
FRA FONSON Erwan 1 D/3 D/2 V/5 D/3 V/5 V/5 0.5 23 21 2
ITA FICHERA Marco V/4 2 V/4 V/5 V/2 D/3 V/5 0.83 23 13 10
ARG LUGONES RUGGERI Jesus Andres V/5 D/3 3 V/5 D/4 V/5 V/5 0.67 27 15 12
USA WEISS Lewis D/2 D/2 D/3 4 D/4 V/5 V/5 0.33 21 27 -6
RUS BIDA Sergey V/5 D/1 V/5 V/5 5 D/3 V/5 0.67 24 21 3
SUI KAUTER Michael D/4 V/4 D/0 D/4 V/5 6 V/5 0.5 22 25 -3
CAN D'EON Jean-Luc D/1 D/0 D/1 D/3 D/3 D/4 7 0 12 30 -18
Pool 8Piste 810:00 Referee: BELMONTE Manuel (CAN) V/M HS HR HS/HR
RUS KHODOS Sergey 1 D/4 D/3 D/3 D/3 V/4 V/5 0.33 22 21 1
ITA CIMINI Gabriele V/5 2 V/5 D/2 V/5 V/5 V/5 0.83 27 17 10
ISR HERPE Ido V/5 D/1 3 V/5 V/5 D/0 V/5 0.67 21 13 8
KOR NA Jongkwan V/4 V/5 D/1 4 V/5 V/5 V/5 0.83 25 15 10
HUN ESZTERGALYOS Patrik V/4 D/3 D/3 D/1 5 D/3 V/5 0.33 19 24 -5
SUI PARAVICINI Giacomo D/3 D/2 V/1 D/3 V/5 6 V/5 0.5 19 19 0
CAN MACKAY Jaxsen D/0 D/2 D/0 D/1 D/1 D/2 7 0 6 30 -24
Pool 9Piste 910:00 Referee: BALASHOV Dmitry (CAN) V/M HS HR HS/HR
CAN LAVOIE Vincent 1 D/1 V/5 D/2 V/5 D/1 V/5 0.5 19 23 -4
FRA BOREL Yannick V/5 2 D/0 V/5 V/5 D/4 V/5 0.67 24 18 6
SUI BORSKY Peer D/2 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/3 0.67 25 15 10
USA BRATTON Benjamin V/5 D/2 D/1 4 V/5 D/1 V/2 0.5 16 17 -1
RUS TIKHOMIROV Alexey D/2 D/1 D/0 D/2 5 D/4 V/5 0.17 14 29 -15
HKG NG Ho Tin V/5 V/5 D/4 V/2 V/5 6 D/1 0.67 22 20 2
CZE POKORNY Richard D/4 D/4 V/5 D/1 D/4 V/5 7 0.33 23 21 2
Pool 10Piste 1010:00 Referee: MAKELA John (CAN) V/M HS HR HS/HR
ITA BRUTTINI Lorenzo 1 V/5 V/5 D/0 V/5 V/5 D/1 0.67 21 18 3
CRC JOHNSTON LEYER Bradley D/4 2 D/1 D/2 V/5 D/1 V/5 0.33 18 23 -5
CAN GUILLEMIN Leland D/2 V/5 3 V/5 V/5 D/1 D/2 0.5 20 22 -2
CHN LI Zhen V/5 V/5 D/4 4 V/5 V/5 D/1 0.67 25 12 13
HKG CHAN Ho Tin D/0 D/0 D/2 D/0 5 D/4 D/1 0 7 30 -23
RUS ANOKHIN Vadim D/2 V/5 V/5 D/3 V/5 6 V/5 0.67 25 19 6
SUI OBERSON Philippe V/5 D/3 V/5 V/2 V/5 D/3 7 0.67 23 15 8
Pool 11Piste 1110:00 Referee: IVANKOVIC Michael (CAN) V/M HS HR HS/HR
GER SPAUTZ Falk 1 V/5 D/3 V/5 V/5 V/5 V/5 0.83 28 14 14
JPN KITAMURA Naoyuki D/4 2 V/5 V/5 D/2 D/4 V/5 0.5 25 22 3
AUS AUSTEN Ross V/4 D/3 3 D/3 D/0 D/2 D/3 0.17 15 28 -13
CAN FAFARD Fynn D/0 D/3 V/5 4 D/1 D/1 D/4 0.17 14 28 -14
SUI KUHN Georg D/1 V/5 V/5 V/5 5 D/2 V/5 0.67 23 16 7
RUS GLEBKO Anton D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 6 D/4 0.67 26 19 7
HUN SOMFAI Peter D/3 D/1 V/5 V/5 D/3 V/5 7 0.5 22 26 -4
Pool 12Piste 1210:00 Referee: SYMONS Stephen (CAN) V/M HS HR HS/HR
ARG TACCANI Alessandro 1 D/1 D/3 D/4 V/5 V/5 D/2 0.33 20 23 -3
ITA TAGLIARIOL Matteo V/3 2 D/4 V/5 V/5 V/5 D/4 0.67 26 15 11
UKR KARUCHENKO Dmitriy V/5 V/5 3 V/5 V/5 V/5 D/3 0.83 28 20 8
CAN HABIB Farooq V/5 D/1 D/4 4 D/3 V/5 D/1 0.33 19 27 -8
ESP SANCHEZ RODRIGUEZ Guillermo D/2 D/1 D/4 V/5 5 V/5 D/4 0.33 21 27 -6
HKG TAM Ka Kit D/4 D/2 D/0 D/3 D/4 6 D/1 0 14 30 -16
SUI STEFFEN Benjamin V/4 V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 7 1 29 15 14
Pool 13Piste Blue12:00 Referee: IVANKOVIC Michael (CAN)
MAKELA John (CAN)
V/M HS HR HS/HR
ITA MUNZONE Edoardo 1 D/3 V/5 D/4 V/3 D/4 V/5 0.5 24 21 3
UKR KHVOROST Maksym V/5 2 V/5 V/5 V/5 D/4 D/3 0.67 27 23 4
CAN LINTON Chad D/2 D/4 3 D/3 D/3 D/0 D/2 0 14 30 -16
USA MACZIK Adam V/5 D/2 V/5 4 D/4 D/4 D/4 0.33 24 27 -3
BRA GRUNHAUSER Richard D/2 D/4 V/5 V/5 5 D/4 D/4 0.33 24 25 -1
GER MULTERER Niklas V/5 V/5 V/5 V/5 V/5 6 V/5 1 30 17 13
CHN JIANG Chenyang D/2 V/5 V/5 V/5 V/5 D/1 7 0.67 23 23 0
Pool 14Piste Yellow12:00 Referee: NGUYEN Thomas (CAN) V/M HS HR HS/HR
BRA MELARAGNO Guilherme 1 V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 V/5 0.83 28 20 8
USA MOODY Jimmy D/2 2 D/3 V/5 V/4 V/5 V/3 0.67 22 18 4
CAN KAARDAL Samuel D/1 V/5 3 V/5 D/2 D/1 V/5 0.5 19 21 -2
TPE WANG Chi-Chu D/4 D/1 D/2 4 D/0 D/1 V/5 0.17 13 29 -16
FRA GUSTIN Ronan D/4 D/3 V/5 V/5 5 V/5 V/5 0.67 27 19 8
POL ZAWROTNIAK Radoslaw V/5 D/3 V/5 V/5 D/4 6 V/5 0.67 27 18 9
HKG YIP Chung Yam D/4 D/1 D/1 D/4 D/4 D/3 7 0 17 28 -11
Pool 15Piste Green12:00 Referee: ALY Sherif (EGY) V/M HS HR HS/HR
CAN CHAN Ka Pong 1 D/4 D/1 D/3 D/2 D/1 D/1 0 12 30 -18
HKG YAU Shun Him Himson V/5 2 D/4 V/5 V/5 D/4 D/3 0.5 26 20 6
FRA BLASZYCK Alexandre V/5 V/5 3 V/5 V/5 D/2 V/5 0.83 27 18 9
CAN LALOR Matson V/5 D/1 D/4 4 D/3 D/4 V/5 0.33 22 27 -5
GER BOEHM Constantin V/5 D/1 D/1 V/5 5 V/5 D/4 0.5 21 23 -2
USA HORANYI Andras V/5 V/5 V/5 V/5 D/3 6 D/2 0.67 25 21 4
JPN MINOBE Kazuyasu V/5 V/4 D/3 D/4 V/5 V/5 7 0.67 26 20 6
Pool 16Piste Red12:00 Referee: MAGHAYREH Eyyad (JOR) V/M HS HR HS/HR
CAN WRIGHT Joseph 1 V/5 D/1 D/0 V/5 V/5 D/2 0.5 18 17 1
USA UNGAR Benjamin D/3 2 D/2 V/5 D/1 V/5 D/3 0.33 19 24 -5
CHN NI Jun V/5 V/5 3 V/4 D/1 D/2 V/3 0.67 20 15 5
HKG LAW Kar Ming Karis V/1 D/2 D/2 4 D/2 D/3 V/5 0.33 15 22 -7
JPN UYAMA Satoru D/3 V/5 V/5 V/5 5 D/0 D/1 0.5 19 11 8
CZE CAPEK Martin D/0 D/2 V/3 V/5 V/1 6 V/5 0.67 16 19 -3
FRA FAVA Alex V/5 V/5 D/2 D/3 V/1 D/4 7 0.5 20 19 1
Pool 17Piste 512:00 Referee: SYMONS Stephen (CAN) V/M HS HR HS/HR
ISR FREILICH Yuval Shalom 1 D/2 V/5 V/4 D/4 D/3 D/3 0.33 21 25 -4
CAN BOISVERT-SIMARD Hugues V/5 2 V/5 V/5 D/4 V/5 D/2 0.67 26 20 6
ESP CASADO Elias D/2 D/2 3 V/5 V/5 V/5 D/4 0.5 23 23 0
USA KAULL James D/3 D/4 D/1 4 D/2 V/4 D/1 0.17 15 25 -10
VEN ESCOBAR P. Jose P. V/5 V/5 D/4 V/3 5 V/5 D/1 0.67 23 22 1
HKG LAU Kam Tan V/5 D/2 D/3 D/3 D/3 6 D/4 0.17 20 27 -7
HUN BOCZKO Gabor V/5 V/5 V/5 V/5 V/4 V/5 7 1 29 15 14
Pool 18Piste 612:00 Referee: GROSS Gregory (ISR) V/M HS HR HS/HR
CAN HUTCHINSON Kerr 1 D/3 D/1 D/1 D/2 V/5 D/3 0.17 15 29 -14
POL MIKOLAJCZAK Krzysztof V/5 2 D/4 V/5 D/3 V/2 V/5 0.67 24 17 7
KOR SON Taejin V/5 V/5 3 V/5 V/5 D/2 V/5 0.83 27 19 8
CAN DAMJANOVIC Nikola V/5 D/2 D/3 4 D/3 D/3 D/3 0.17 19 26 -7
SWE KASE Robin V/5 V/5 D/2 V/5 5 V/5 V/5 0.83 27 17 10
NOR PIASECKI Bartosz D/4 D/1 V/5 V/5 D/4 6 D/3 0.33 22 22 0
BRA FERREIRA Nicolas V/5 D/1 D/4 V/5 D/0 V/5 7 0.5 20 24 -4
Pool 19Piste 712:00 Referee: MAZUR Yuriy (UKR) V/M HS HR HS/HR
CAN BRINCK-CROTEAU Maxime 1 V/5 D/2 D/4 D/4 D/1 D/2 0.17 18 25 -7
HUN IMRE Geza D/2 2 D/4 V/5 D/3 V/5 D/4 0.33 23 26 -3
JPN TAKEDA Jin V/3 V/5 3 V/5 D/4 D/4 D/4 0.5 25 23 2
CAN NORMAN Riley V/5 D/2 D/2 4 D/3 D/4 D/1 0.17 17 29 -12
KOR KWEON Youngjun V/5 V/5 V/5 V/5 5 D/2 D/0 0.67 22 20 2
HKG LEUNG Ka Ming V/5 D/4 V/5 V/5 V/5 6 D/3 0.67 27 21 6
VEN LIMARDO GASCON Ruben V/5 V/5 V/5 V/5 V/1 V/5 7 1 26 14 12
Pool 20Piste 812:00 Referee: RIOS RIVERA Juan Carlos (MEX) V/M HS HR HS/HR
CAN FRENCH Dylan 1 D/2 D/4 D/4 D/1 V/5 V/5 0.33 21 25 -4
JPN YAMADA Masaru V/5 2 V/5 V/5 V/4 V/5 V/5 1 29 14 15
POL MOTYKA Tomasz V/5 D/2 3 D/4 D/3 V/1 D/1 0.33 16 24 -8
CAN GATES Darcy V/5 D/4 V/5 4 D/3 D/4 D/1 0.33 22 28 -6
CHN ZHANG Chengjie V/5 D/3 V/5 V/5 5 D/4 V/5 0.67 27 19 8
VEN CANAS Kelvin D/1 D/1 D/0 V/5 V/5 6 V/5 0.5 17 20 -3
UKR STANKEVYCH Volodymyr D/4 D/2 V/5 V/5 D/3 D/1 7 0.33 20 22 -2
Pool 21Piste 912:00 Referee: BELMONTE Manuel (CAN) V/M HS HR HS/HR
ITA BINO Gabriele 1 V/5 V/5 V/5 V/5 D/2 V/5 0.83 27 17 10
AUS MANSFIELD Luke D/0 2 D/3 D/1 D/4 D/4 V/5 0.17 17 29 -12
UKR RUDENKO Sergej D/3 V/5 3 V/5 V/5 V/4 D/3 0.67 25 20 5
SUI BRUNOLD Bruce D/4 V/5 D/1 4 D/1 D/0 V/5 0.33 16 24 -8
USA PRYOR Jason D/1 V/5 D/3 V/5 5 V/5 V/5 0.67 24 21 3
DEN VON DER OSTEN Frederik V/5 V/5 D/3 V/5 D/3 6 D/4 0.5 25 20 5
CAN LELION Jean D/4 D/4 V/5 D/3 D/3 V/5 7 0.33 24 27 -3
Pool 22Piste 1012:00 Referee: BALASHOV Dmitry (CAN) V/M HS HR HS/HR
SWE HARMENBERG Karl 1 V/5 V/5 D/1 D/2 V/5 D/4 0.5 22 24 -2
ITA FERRARIS Luca D/4 2 D/3 V/5 D/2 V/5 V/5 0.5 24 22 2
CAN HEIDECKER Pascal D/2 V/5 3 D/3 D/2 D/3 V/5 0.33 20 27 -7
CZE PITRA Pavel V/5 D/2 V/5 4 D/4 D/2 V/5 0.5 23 22 1
UKR HEREY Anatoliy V/5 V/5 V/5 V/5 5 V/5 D/0 0.83 25 19 6
DEN ROBL Troels Christian D/3 D/2 V/5 V/5 D/4 6 V/5 0.5 24 24 0
USA RAMIREZ Yeisser V/5 D/3 D/4 D/3 V/5 D/4 7 0.33 24 24 0
Pool 23Piste 1112:00 Referee: RANZA Giuliano (ITA) V/M HS HR HS/HR
CAN ENNS David 1 D/0 D/1 D/3 D/0 D/1 D/0 0 5 29 -24
EST ALLIKA Marno V/5 2 D/1 D/2 D/1 V/5 V/5 0.5 19 23 -4
CZE BERAN Jiri V/5 V/5 3 V/5 D/3 D/3 D/4 0.5 25 19 6
CAN BLAIS-BELANGER Marc-Antoine V/4 V/5 D/2 4 D/2 V/5 V/5 0.67 23 20 3
CHN SHI Gaofeng V/5 V/5 V/5 V/5 5 D/2 V/2 0.83 24 10 14
GER KNEIP Christoph V/5 D/4 V/5 D/2 V/3 6 D/0 0.5 19 17 2
FRA MARCHAL Virgile V/5 D/4 V/5 D/3 D/1 V/1 7 0.5 19 16 3